dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Jaką metodę nakładania struktury wybrać RĘCZNĄ CZY MASZYNOWĄ PILNE wasze za i przeciw

    Witam na dniach muszę odpowiedzieć ekipie jaką metodą chciałbym mieć nakładaną strukturę Tynkarską zewnętrzną w w grę wchodzi RĘCZNA bądź MASZYNOWA PISTOLET + KOMPRESOR
    koszta to mniej więcej +/- 8% taniej dla metody mechanicznej =D
    Ale mniejsza o te procenty one w ogóle nie grają roli . Chciałbym aby te tynki były trwałe! gładkie! i przede wszystkim nieprzyciągające brudu! .
    Struktura będzie polikrzemianowa z TermoOrganiki ale to najmniej istotne zależy mi abyście podpowiedzieli mi jaką metodę wybrać która jest lepsza i zarazem dokładniejsza ! za Wasze opinie z góry dziękuję !!

  2. #2

    Domyślnie

    Przy nakładaniu ręcznym muszą wytyknowac naraz całą ścianę od narożnika do narożnika. W tynku maszynowym mogą to robic etapami, bo nie widac łączeń. Dodatkowo wszystkie poprawki późniejsze i ingerencje w tynk przy tynkowaniu maszynowym są niewidoczne,

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał creavgda Zobacz post
    Witam na dniach muszę odpowiedzieć ekipie jaką metodą chciałbym mieć nakładaną strukturę Tynkarską zewnętrzną w w grę wchodzi RĘCZNA bądź MASZYNOWA PISTOLET + KOMPRESOR
    koszta to mniej więcej +/- 8% taniej dla metody mechanicznej =D
    Ale mniejsza o te procenty one w ogóle nie grają roli . Chciałbym aby te tynki były trwałe! gładkie! i przede wszystkim nieprzyciągające brudu! .
    Struktura będzie polikrzemianowa z TermoOrganiki ale to najmniej istotne zależy mi abyście podpowiedzieli mi jaką metodę wybrać która jest lepsza i zarazem dokładniejsza ! za Wasze opinie z góry dziękuję !!
    Pojedz na poprzednie budowy, obejrzyj natrysk - jak Ci odpowiada struktura to rób, jak nie to zrób ręcznie....
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  4. #4

    Domyślnie

    Panowie a powiedzcie mi jak to jest z grubością warstwy bo słyszałem opinie że kładąc warstwę struktury metodą mechaniczną oszczędza się około 10 do nawet 20% materiału ( o 20% mniej struktury na elewacji ) a na chłopski rozum w/g Mnie w późniejszym czasie może się to odbić na szybszej degradacji po przez niekorzystne warunki atmosferyczne czy nie mam racji? Proszę wyprowadźcie mnie z błędu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony