dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 27
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 522
  1. #201
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    insz

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    103

    Domyślnie

    A jeśli o zdrowie chodzi,
    to czemu nikt nie stosuje na poddaszu płyt cementowych zamiast k-gipsowych ?

    Mówicie tynk C-W jest zdrowszy od gipsu.

    W czym, dlaczego ?

    Fakt, tam gdzie mokro gips pleśń złape szybciej, więc się go tam nie kładzie; ale w pokojach, gdzie jest dobra wentylacja jaka jest różnica ?

    Wytłumaczcie, bo mam dylemat...
    Zbudowałem.

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Napisał insz
    Cytat Napisał Atomic
    Witam

    Wypowiem się teraz ja - jako autor wątku.
    Po przeczytaniu lektury związanej z tynkami i po wstępnej kalkulacji, zdecydowaliśmy się na tynk cementowo-wapienny.
    Cenowo w stosunku do gipsowego jest o wiele tańszy. (...)
    Maciek
    U nas (okolice Wrocławia) niestety wychodzi odwrotnie.

    Jeśli maszynowy (robocizna):
    14-15 zł/m2 - gipsowe
    16-18 C-W

    Jeśli ręcznie - 25 zł/m2
    O tak potwierdzam,cw ręczne dużo droższe

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Napisał insz
    Mówicie tynk C-W jest zdrowszy od gipsu.

    W czym, dlaczego ?

    Fakt, tam gdzie mokro gips pleśń złape szybciej, więc się go tam nie kładzie; ale w pokojach, gdzie jest dobra wentylacja jaka jest różnica ?

    Wytłumaczcie, bo mam dylemat...
    Nie twierdzę, że C-W jest zdrowszy. Położyłem taki na jaki mnie stać.
    Gdyby tynki gipsowe były tańsze od C-W jak w okolicach Wrocławia, to położyłbym gipsowe, choć nie jestem do nich przekonany.
    Wolę promieniowanie niż grzyba
    GG 2971919

  4. #204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Atomic - nomen omen


    A z tym promieniowaniem to była podpucha. Co się tak do tego przyczepiliście?

  5. #205

    Domyślnie

    Promieniowanie jonizujące w cw pochodzi z popiołów ze spalania węgla który jest trochę radioaktywny a które to mogą być w cemencie. A promieniowanie w gipsowych syntetycznych z tego że są niejako produktem ubocznym odsiarcznia spalin ze spalania tegoż węgla. Jeden czort. weźcie pod uwagę ile ważą tynki w porównaniu z całym domem bo ilość promieniowania jest proporcjonalna do masy. Podejrzewam że się to nie różni od tła.

  6. #206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    I.W.

    Ja mam silikaty więc akurat nie mam z czym porównywać. Ale szczerze mówiąc byłam pewna że chodzi raczej o jakąś wilgotność grzybobójczość czy coś w ten deseń a nie o promieniowanie

  7. #207

    Domyślnie

    Cytat Napisał efilo
    I.W.

    Ja mam silikaty więc akurat nie mam z czym porównywać. Ale szczerze mówiąc byłam pewna że chodzi raczej o jakąś wilgotność grzybobójczość czy coś w ten deseń a nie o promieniowanie
    Ja tylko o napisałem o jakie promieniowanie może chodzić i z czego sie to może brać. Założę się że wpływ tego promieniowania na zdrowie jest żaden. Samo mieszkanie w domu parterowym jest niezdrowe bo w ziemi znajduje sie radon którego stężenie (niewiadomo czy tez da sie je zmierzyć )jest największe właśnie w przyziemiu budynku. Nie dajmy się zwariować. W domu mamy kilkadziesiąt ton betonu z popiołem i rakotwórczym chromem, radioaktywną glinę w ceramice itp a najwięcej chemii w nowych rzeczach "ruchomych" które tam wstawiamy-rozpuszczalniki kleje impregnaty itp. Przy spalaniu i ogrzewaniu wydzielają sie zabójcze dioksyny, w wodzie jest chlor, a jadąc samochodem wdychamy rakotwórcze związki benzenu ze spalania ON (szczególnie jadąc za starym liazem z przyczepą albo autobusem Do tego siedzimy przed komputerami lub TV i przyjmujemy dawki promieniowania UV i to jest niezdrowe. Mimo tego się opalamy choć słońce w ciągu godziny dostarcza nam podobna dawkę co monitor w kilka lat. Czasami zjemy sobie frytki czy smażona rybkę a tam znów dioksyny. Kurcze zauważyłem że myslami jestem na wakacjach

  8. #208

    Domyślnie CW kontra Gips

    Witam, z dużym zainteresowaniem przeczytałem wypowiedzi Forumowiczów i konkluzja jest taka cw- tańsze a gips - gładszy. A gdyby tak połączyć te dwie cechy ...?
    Proponuję zainteresować się tynkami wapienno cementowymi produkowanych z piasków o niskich frakcjach (bardzo drobne) - łączą trwałość z gładkością (po pomalowaniu wałkiem, który i tak pozostawia po sobie strukturę - nie widać różnicy pomiędzy cw a gipsem)
    kamrat

  9. #209
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    insz

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    103

    Domyślnie Re: CW kontra Gips

    Cytat Napisał kamrat
    konkluzja jest taka cw- tańsze a gips - gładszy. A gdyby tak połączyć te dwie cechy ...?
    tynk C-W + gładź wapienna. Ale wszystko do kupy daje niezłą cenę...


    tak sobie myślę, że dam tynk c-w w łazienkach, kuchni i piwnicy a gipsowy w pokojach. W kuchni i w łazienkach na suficie zrobię gładź wapienną.
    Powinno być ok. Co myślicie ?
    Zbudowałem.

  10. #210
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Ja swoje c-w dla podniesienia współczynnika gładkości planuję przeszlifować siatką ścierną. Zniweluje ona trochę te górki i dolinki. W kilku miejscach już próbowałem i dość fajnie może wyglądać na koniec.

  11. #211

    Domyślnie

    Tynki suche u mnie będą na poddaszu. Tynki c-w na parterze. Jeśli nie będą wystarczająco gładkie to wrówna się je gładzią gipsową.

    Pozdr,

  12. #212

    Domyślnie

    Uwazajcie bo jak wam zagipsuja noge w przychodni to wam pewnie zgnije po jakims czasie albo odpadnie . Dajcie spokuj z tym zdrowe nie zdrowe...

  13. #213

    Domyślnie

    to ze TGipsowe sa nie zdrowe a CW przeciwnie wymyślili chyba tylko ci co robią CW bo to wkońcu koknurencja i tak może być na odwrót, gdyby rzeczywiscie tak było nie można było by ich robić i tyle wam powiem, a w ogóle niektórzy nie mają wyobraźni i le razy słyszałem u klienta " ...wie pan słyszałem ze TG w ogóle nie oddychają CW natomiast saa paroprzepuszczalne, " to sie pytam a czy ocieplenie ze styropianu jest paroprzepuszczalne ? albo sciana po zagruntowaniu opowieści wyssane z palca....

  14. #214
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    insz

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    103

    Domyślnie

    Niech mi powie ktoś z użytkowników tynków C-W, którzy wybrali je ze względu na ich "zdrowotność" jakimi farbami je malują, aby te właściwości zachować.
    Zbudowałem.

  15. #215

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalmayday
    to ze TGipsowe sa nie zdrowe a CW przeciwnie wymyślili chyba tylko ci co robią CW bo to wkońcu koknurencja i tak może być na odwrót, gdyby rzeczywiscie tak było nie można było by ich robić i tyle wam powiem, a w ogóle niektórzy nie mają wyobraźni i le razy słyszałem u klienta " ...wie pan słyszałem ze TG w ogóle nie oddychają CW natomiast saa paroprzepuszczalne, " to sie pytam a czy ocieplenie ze styropianu jest paroprzepuszczalne ? albo sciana po zagruntowaniu opowieści wyssane z palca....
    Tiaaa,jasne Kładź sobie co ci leży

  16. #216
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTiiii
    Uwazajcie bo jak wam zagipsuja noge w przychodni to wam pewnie zgnije po jakims czasie albo odpadnie . Dajcie spokuj z tym zdrowe nie zdrowe...
    no jak nie - jak tak.
    Nogę mi wyjęli, a ona chudzina, bez włoska i dwa grzebienie w środku, co jak drapałem swędzenie wpadły..........i zostały

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTiiii
    Uwazajcie bo jak wam zagipsuja noge w przychodni to wam pewnie zgnije po jakims czasie albo odpadnie . Dajcie spokuj z tym zdrowe nie zdrowe...
    z takką tylko różnicą że gips na nodze nosisz ok miesiąca a w domu masz na całe życie

  18. #218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    od zdrowotności jest zdrowe jedzenie i lekarze....a nie tynki, ściany, dachy.....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  19. #219
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    insz

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    103

    Domyślnie

    Jeśli porównywać paroprzepuszczalność to:

    Delta (g/(mxhxhPa)) tynku gipsowego = 0,0112
    Delta (g/(mxhxhPa)) tynku cem-wapiennego= 0,0045

    Czyli tynk gipsowy ma wyższą paroprzepuszczalność (lepiej reguluje wilgotność - oddycha)

    Na czym polega większa "zdrowotność" tynku C-W ?
    Ale proszę o konkrety.
    Zbudowałem.

  20. #220

    Domyślnie

    Na czym polega większa "zdrowotność" tynku C-W ?
    Na tym ze wapno przepisuja jak jestes przeziebiony
    Dostatecznie zaawansowana Technologia niczym nie rozni sie od Magii

Strona 11 z 27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony