dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 27
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 522
  1. #21

    Domyślnie

    hmmmm, wadą podstawową gipsowych jest ich.... brzydota..., taka puszka..., kwestia gustu..., poza tym mniej trwałe, droższe, jakoś wydawało mi się że cementowo wapienne

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał skasowany1955
    hmmmm, wadą podstawową gipsowych jest ich.... brzydota..., taka puszka
    Może to rozwiniesz bardziej. W czym cementowo-wapienne są piękniejsze i ta puszka....?

  3. #23

    Domyślnie

    Tylko proszę nie kłóćcie się, które są ładniejsze.
    Nie o to w tym temacie chodziło.
    Można tylko mówić o większej twardości c-w nad gipsem.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    ja chciałam wapienno cementowe (więcej wapnia)
    ale oczywiście nikt tego teraz w mojej okolicy nie robi
    więc skończyłam na gipsie.
    w skrcie: jest gładko, równo, ale robia sie bardzo szybko widoczne ubytki
    nie cierpię oszustów

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Stina

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kliku
    Dolnośląskie , a konkretnie Zgorzelec i tu ceny tynku gipsowego to 11 zł/m2 , z materiałem to 20 zł/m2.
    Cena z materiałem jest stosunkowo tania bo u nas tynki ( nie tylko) kupuje się w Niemczech.
    Obecnie szukam fachowców od tynków maszynowych ( gipsowe) Buduje sie pod Wrocławiem w okolicach Obornik śląskich. Chetnie skorzystam z namiarów na fachowców.
    Pozdrawiam

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    dlazcego sie szpachluje tynki maszynowe z gipsu .
    bo niesa w stanie idealnie zatrzec tych tynkow pozatym gips maszynowy to nie gips szpachlowy ma inna zarnistosc wiec idealnie gladki nigdy nie bedzie co w sumie jak da sie cementowo wapienny i zatrze sie to szpachlowym gipsem ale na nie wiecej jak 1mm bo tyle wystarczy chyba ze ktos mial do bani piasek i muraza to wychodzi duzo taniej cemntowo wapienny pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  7. #27
    JACKIE P
    Guest
    JACKIE P

    Domyślnie

    ja też uwżam, ze optymalny jest mimo wszystko nadal tynk cem-wap. Sprawdzony od lat, przy montowaniu kołków duzo mocniejszy niż gipsowy, a przy dobrym położeniu - potrzbea naprawdę niewiele gładzi gipsowej. Ciekawe co zrobisz jak ekipa ci sp.....rdoli mury i będziesz musiał położyć np 5-7 cm gipsu ?

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    to się dopiszę

    mam propozycję wykonania tynków cw z gładziami tak aby pow. przypominała lustro czy tam szkiełko

    pytanie:
    jak z ubytkami? Przy gipsowych nie ma problemu - można załatać tak że nic nie widać a przy cw z gładziami? W końcu ostateczną pow. jest gładź więc...
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  9. #29
    JACKIE P
    Guest
    JACKIE P

    Domyślnie

    wracam do posta TADZEL - na tynki /na ścianę/ tapetę naklejają szwaby - jest to tzw. RAUFASE - tapeta z fakturą - taka jest u nich durnowata od lat moda. Wystarczy raz poraz obejrzeć na kanale VOX telewizyjny magazyn pod tytułem "Wohnen nach Wunsch" - idzie tylko Raufasa.
    U nas dawno od tego się odeszło. Taka tapeta tylko służy zawolalowaniu niedoróbek, z których są znani niemieccy "fachowcy'

  10. #30

    Domyślnie

    Nie wiem jak WY ale ja będę na wiosne tynkował mój domek tynkiem CW. Mam małe dzieci i tynk gipsowy nie wytrzyma ich werwy do psot.
    Pozdro
    piotrm74

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    mamy cem-wap

    gipsowe z materialem chcieli 23 zeta

    robi nam nasz majster lecz jest to "bezcenne"

    znalazlem jedynie ekipe ktora wykonywala za 18 zeta - podobno idealnie - oczywiscie sama robocizna

    material na nasz dom to okolo 20 ton piachu, a cementu czy wapna to nie wiem ale niewiele

    dom ma powierzchnie calkowita ponad 200m
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  12. #32

    Domyślnie

    Zdecydowałem się na cementowo-wapienne. Robocizna 17 zł /m (okolice Krakowa). Będą je robić ci sami murarze, co stawiali ściany. Nie będą wiec mogli narzekać na poprzednikowi, ze ściany są krzywe

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał JACKIE P
    Ciekawe co zrobisz jak ekipa ci sp.....rdoli mury i będziesz musiał położyć np 5-7 cm gipsu ?
    Nie życzę nikomu takiego wykonawcy. Jedyna rada to spisywać umowy i wprowadzać ew. kary finanasowe. Przy takiej grubości tynku to nawe CW wyjdzie super drogo!

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał skasowany1955
    hmmmm, wadą podstawową gipsowych jest ich.... brzydota..., taka puszka..., kwestia gustu..., poza tym mniej trwałe, droższe, jakoś wydawało mi się że cementowo wapienne
    Gipsowe albo pokryte gładzią pasują do wnętrz nowoczesnych.
    Cementowo-wapienne pasują najlepiej do wnętrz rustykalnych.

  15. #35

    Domyślnie tynk gipsowy kontra cementowo wapienny

    Nikt na razie nie wspomniał o miejscu, w którym będzie tynk położony. Czytałam gdzieś, że tynki gipsowe nie nadają się do łazienek, ze względu na dużą wilgotność w pomieszczeniu. Czy to prawda? Jestem na etapie umawiania tynkarza, więc ta informacja przydałaby mi się na już.

  16. #36

    Domyślnie Re: tynk gipsowy kontra cementowo wapienny

    Cytat Napisał skama
    Nikt na razie nie wspomniał o miejscu, w którym będzie tynk położony. Czytałam gdzieś, że tynki gipsowe nie nadają się do łazienek, ze względu na dużą wilgotność w pomieszczeniu. Czy to prawda? Jestem na etapie umawiania tynkarza, więc ta informacja przydałaby mi się na już.
    Tak,to prawda,jeszcze oprócz łazienki nia nadają się do kuchni i do garażu oraz pomieszczeń nieogrzewanych.

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mclear

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Łęcze
    Kod pocztowy
    82-340
    Posty
    260

    Domyślnie

    ja kładę wszędzie, uważam że to naklepszy kompromis między ceną a jakością. Kwestia kuchni i łazienki w sensie pary wodnej to niezależnie od tynkow potrzebna jest dobra wentylacja. Grzyb zagnieździ się na każdym tynku niezależnie od jego rodzaju

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie Re: tynk gipsowy kontra cementowo wapienny

    Cytat Napisał Damro
    Cytat Napisał skama
    Nikt na razie nie wspomniał o miejscu, w którym będzie tynk położony. Czytałam gdzieś, że tynki gipsowe nie nadają się do łazienek, ze względu na dużą wilgotność w pomieszczeniu. Czy to prawda? Jestem na etapie umawiania tynkarza, więc ta informacja przydałaby mi się na już.
    Tak,to prawda,jeszcze oprócz łazienki nia nadają się do kuchni i do garażu oraz pomieszczeń nieogrzewanych.
    bzdura
    tak jak i z tą trwłaością cw, a słabością gipsowych
    rubta co chceta, ino pierdół nie piszta
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Nie wiem jak z trwałością, ale co do twardości mogę się spokojnie wypowiedzieć ...sąsiad Jarosław ma tynki gipsowe.... i osobiście mi opowiadał że stuknął czymś mocniej i zrobiła mu się dziura w tynki ...nawet pokazywał swego czasu ... ja mam cw...czymkolwiek bym nie stuknęła... dziury niet
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie Re: tynk gipsowy kontra cementowo wapienny

    Cytat Napisał Barbossa
    bzdura
    tak jak i z tą trwłaością cw, a słabością gipsowych
    rubta co chceta, ino pierdół nie piszta
    ano własnie kolego nie piszta bzdur
    mam gipsowe w większości domu, c-w w łazience, kotłowni i spiżarce
    widze ZDEYCYDOWANĄ różnicę na takim tle jak piszecie
    nie cierpię oszustów

Strona 2 z 27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony