dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 27
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 522
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mclear

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Łęcze
    Kod pocztowy
    82-340
    Posty
    260

    Domyślnie

    możliwe że to był jakiś oszukany tynk albo z najniższej półki. W przypadku knaufa to raczej niemożliwe

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    Nie wiem jak z trwałością, ale co do twardości mogę się spokojnie wypowiedzieć ...sąsiad Jarosław ma tynki gipsowe.... i osobiście mi opowiadał że stuknął czymś mocniej i zrobiła mu się dziura w tynki ...nawet pokazywał swego czasu ... ja mam cw...czymkolwiek bym nie stuknęła... dziury niet
    Daggulka, nie piernicz. Zapraszam do mnie i wal młotem ile wlezie. Żadnej dziury nie zrobisz, chyba, ze wywalisz całą ścianę. Powstanie wgniecenie, bierzesz gips szpachlowy i w 5 min naprawione. Potem farba i śladu nie ma. Co z tego, ze dzieciaki nie wgniotą tynku cw jak i tak zerwa farbę. Naprawa prawie ta sama.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie Re: tynk gipsowy kontra cementowo wapienny

    Cytat Napisał Xena z Xsary
    Cytat Napisał Barbossa
    bzdura
    tak jak i z tą trwłaością cw, a słabością gipsowych
    rubta co chceta, ino pierdół nie piszta
    ano własnie kolego nie piszta bzdur
    mam gipsowe w większości domu, c-w w łazience, kotłowni i spiżarce
    widze ZDEYCYDOWANĄ różnicę na takim tle jak piszecie
    na jakim tle?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cypek
    Cytat Napisał daggulka
    Nie wiem jak z trwałością, ale co do twardości mogę się spokojnie wypowiedzieć ...sąsiad Jarosław ma tynki gipsowe.... i osobiście mi opowiadał że stuknął czymś mocniej i zrobiła mu się dziura w tynki ...nawet pokazywał swego czasu ... ja mam cw...czymkolwiek bym nie stuknęła... dziury niet
    Daggulka, nie piernicz. Zapraszam do mnie i wal młotem ile wlezie. Żadnej dziury nie zrobisz, chyba, ze wywalisz całą ścianę. Powstanie wgniecenie, bierzesz gips szpachlowy i w 5 min naprawione. Potem farba i śladu nie ma. Co z tego, ze dzieciaki nie wgniotą tynku cw jak i tak zerwa farbę. Naprawa prawie ta sama.
    Jak nie masz nic innego do ro9boty tylko chodzić i łatać dziury w całej chałupie oraz farbę kłaść to powodzenie i san nie piernicz bo nie masz racji

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    barbossa nie będe za Ciebie czytać postów
    niech sobie każdy kładzie co chce - ja widzę róznicę i nie połozyłabym tynku gipsowego w łazience.
    A chodzić i łatac dziury...no cóż własnie musze to robic bo mam tynk gipsowy w pokojach i dlatego chętnie w tym czasie zajęłabym sie czyms innym
    dziękuję za uwagę
    nie cierpię oszustów

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mclear

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Łęcze
    Kod pocztowy
    82-340
    Posty
    260

    Domyślnie

    zawsze wydawało mi się że tynki gipsowe mają trwardą strukturę kto miał nogę czy rękę w gipsie to wie co mam na myśli

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xena z Xsary
    barbossa nie będe za Ciebie czytać postów
    niech sobie każdy kładzie co chce - ja widzę róznicę i nie połozyłabym tynku gipsowego w łazience.
    A chodzić i łatac dziury...no cóż własnie musze to robic bo mam tynk gipsowy w pokojach i dlatego chętnie w tym czasie zajęłabym sie czyms innym
    dziękuję za uwagę
    a co ma czytanie postów do tego
    bzdurą jest niestosowanie gipsów w łazienkach i kuchniach, bo nie ma praktycznie przeciwskazań, ale ja za Ciebie czytać nie będę, nie tylko postów
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    no to jest argument
    ale za to cementowe buciki sa chyba skuteczniejsze niz gipsowe.

    barbarossa jak dla mnie mozesz sobie samą gładz połozyć....
    nie cierpię oszustów

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cypek.... ja piernicze, ty pierniczysz....wszyscy pierniczą....

    A tak serio... pisze co zauważyłam ... to że pisze dziura nie znaczy że mu pół ściany wyrwało ...to taki se otworek wielkości paznokcia...ale to jest tak jak Xenia pisze.... w czasie chodzenia ze szpachelką i łatania dziurek chętnie zrobiłabym coś innego
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xena z Xsary
    no to jest argument
    ale za to cementowe buciki sa chyba skuteczniejsze niz gipsowe.

    barbarossa jak dla mnie mozesz sobie samą gładz połozyć....
    po prostu nie pisz bzdur, Twoje doznania, zapewne subiektywne (w jakiejlkolwiek dziedzinie) niekoniecznie muszą być wyrocznią
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    barbek a może jakieś konkrety? argumenty?Oprocz wyroczni typu "nie pisz bzdur"?
    nie cierpię oszustów

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    niunio, o to samo ja poproszę Ciebie, na jakiej podstawie tak twierdzisz, że nie można gipsów w kiblu i kuchni?
    ja się nie spotkałem z takimi warunkami technicznymi? może wiesz coś o czym nie mam pojęcia
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Zacząłes z tekstem "bzdury"tak więc
    pytam o argumenty do takiego stwierdzenia- jakies konkrety prosze

    Przy okazji.... nie napisałam, że nie można kłaśc tynków gipsowych w kiblu i kuchni bo można kłaśc równie dobrze białko kurze i to pędzlem z końskiego ogona jak sie chce, tylko że ja bym nie położyła

    No, to Ty powiedz jakie to były argumenty a ja ide na budowę pozalepiać dziurki w tynku gipsowym

    /a odczucia obiektywne to ciężko chyba mieć/
    nie cierpię oszustów

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xena z Xsary
    Zacząłes z tekstem "bzdury"tak więc
    pytam o argumenty do takiego stwierdzenia- jakies konkrety prosze

    Przy okazji.... nie napisałam, że nie można kłaśc tynków gipsowych w kiblu i kuchni bo można kłaśc równie dobrze białko kurze i to pędzlem z końskiego ogona jak sie chce, tylko że ja bym nie położyła

    No, to Ty powiedz jakie to były argumenty a ja ide na budowę pozalepiać dziurki w tynku gipsowym

    /a odczucia obiektywne to ciężko chyba mieć/
    Ale Xena uśmiałam się aż do łez

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    Cytat Napisał Xena z Xsary
    barbossa nie będe za Ciebie czytać postów
    niech sobie każdy kładzie co chce - ja widzę róznicę i nie połozyłabym tynku gipsowego w łazience.
    A chodzić i łatac dziury...no cóż własnie musze to robic bo mam tynk gipsowy w pokojach i dlatego chętnie w tym czasie zajęłabym sie czyms innym
    dziękuję za uwagę
    a co ma czytanie postów do tego
    bzdurą jest niestosowanie gipsów w łazienkach i kuchniach, bo nie ma praktycznie przeciwskazań, ale ja za Ciebie czytać nie będę, nie tylko postów
    Wiesz co Barbossa do tej pory myślałam,że jakąś niewielką ale jakąś tam wiedzę budowlaną masz ale po tej Twojej wypowiedzi ręce mi opadły i zrobię dokładnie jak większość starych już forumowiczów i Twoje wypowiedzi będę również omijać,weź Ty chłopie znajdź lepsze dla siebie zajęcie bo tu niczego nie wnosisz i za każdym razem przy tematach budowlanych mącisz ludziom w głowach.Dziękuję i życzę Ci dobrej nocy

  16. #56
    JACKIE P
    Guest
    JACKIE P

    Domyślnie

    damro - no i następny obiektywny.

  17. #57

    Domyślnie Re: tynk gipsowy kontra cementowo wapienny

    Cytat Napisał Damro
    Cytat Napisał skama
    Nikt na razie nie wspomniał o miejscu, w którym będzie tynk położony. Czytałam gdzieś, że tynki gipsowe nie nadają się do łazienek, ze względu na dużą wilgotność w pomieszczeniu. Czy to prawda? Jestem na etapie umawiania tynkarza, więc ta informacja przydałaby mi się na już.
    Tak,to prawda,jeszcze oprócz łazienki nia nadają się do kuchni i do garażu oraz pomieszczeń nieogrzewanych.
    Szczególnie w domach niewietrzonych, zaniedbanych, i gdzie drzwi wejściowe i okna są elementem wizualnym.
    Generalnie właściciele palą tam kadzidełka, lub nie zapraszają gości bo tak "wali" tam ... nie ma co ukrywać ...bagnem.


  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał ashca
    U mnie kładą w tej chwili cementowo-wapienne z agregatu (Kalisz). Robocizna 9 zł/m2 + materiał 4 zł/m2.
    Dowiadywałam się o gipsowe to cena z materiałem wynosiła 24 zł/m2, ale i tak je później trzeba zatrzeć gipsem, więc wolałam cemontowo-wapienne.
    Gipsowanie z malowaniem będzie mnie kosztowało 8 zł/m2 (robocizna). Tak mam dogadane.
    Mozesz podać namiar na ekipe na priv. Jestem z Kalisza i poszukuje ekipy do tynkowania.

  19. #59

    Domyślnie

    Ludzie opowiadacie tu jakieś zasłyszane mity... Nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania tynków gipsowych w łazienkach, bez względu na to, czy w całości wyłożone są glazurą czy nie, można w pomieszczeniach wilgotnych gips stosować. Ja mam tak zrobione i nie widzę powodu, dla którego miałoby to być błędem.

    Są natomiast silne przeciwwskazania do używania łazienek ze słabą wentylacją i wtedy to żaden tynk nie pomoże, choćby był zrobiony z folii w płynie...

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Autor wątku zdaje się o ceny pytał, a nie wady i zalety
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

Strona 3 z 27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony