dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Frezarka górnowrzecionowa

    Witam.Zabieram się do zrobienia mebli kuchennych i mam pytanie czy owa frezarka taka za 100 zł nadaje się do wyfrezowania otworów pod zawiasy puszkowe do frontów.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: Frezarka górnowrzecionowa

    Cytat Napisał roni_71
    Witam.Zabieram się do zrobienia mebli kuchennych i mam pytanie czy owa frezarka taka za 100 zł nadaje się do wyfrezowania otworów pod zawiasy puszkowe do frontów.
    Nie mam takiej, ale wg mnie najważniejsze jest narzędzie skrawające, czyli frem i on prawdopodobnie będzie kosztował więcej niż taka tania frezarka. Poza tym domyślam się, że sztywność takiego urządzenia dość skutecznie utrudni prawidłowe wykonanie otworu. Moja rada jest taka - jeśli możesz pozwolić sobie na wyrzucenie jakiegoś frontu to warto zaryzykować, ale jeśli musi to być od razu zrobione dobrze to odradzam. Spróbuj poszukać w okolicy firm meblarskich lub stolrskich, które to wykonują takie usługi.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odp.Juz się wyjaśniło maksymalna wielkość freza to 30mm,a wielkość zawiasu puszkowego to 35mm

  4. #4

    Domyślnie Re: Frezarka górnowrzecionowa

    [quote="zbigmor"]
    Cytat Napisał roni_71
    Witam.Zabieram się do zrobienia mebli kuchennych i
    mam pytanie czy owa frezarka taka za 100 zł nadaje się do wyfrezowania otworów pod zawiasy puszkowe do frontów.[/quote
    ]

    Nie mam takiej, ale wg mnie najważniejsze jest narzędzie skrawające, czyli frem i on prawdopodobnie będzie kosztował więcej niż taka tania frezarka. Poza tym domyślam się, że sztywność takiego urządzenia dość skutecznie utrudni prawidłowe wykonanie otworu. Moja rada jest taka - jeśli możesz pozwolić sobie na wyrzucenie jakiegoś frontu to warto zaryzykować, ale jeśli musi to być od razu zrobione dobrze to odradzam. Spróbuj poszukać w okolicy firm meblarskich lub stolrskich, które to wykonują takie usługi.
    Spokojnie zbigmor ('') ,nie zniechęcaj tak od razu powiem Ci że mozna duzo samemu zrobić i dobrze, nie tylko w zakładach stolarskich ale także w domu oczywiscie z drobną pomocą .A więc taka frezarka nie jest po to aby nia frezować otwory pod zawiasy boże uchowaj nawet nie próbuj zniszczysz front a i sobie krzywde zrobisz Oczywiście mozna taki otwór wyfrezowac ale do tego sa specjalme maszyny np



    Ale z braku takiego laku wystarczy zwykła najzwyklejsza wiertarka i frez ,w zależności od średnicy puszki zawiasu zazwyczaj jest to frez 3.5 cm (są także 2.8 )

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Ale z braku takiego laku wystarczy zwykła najzwyklejsza wiertarka i frez ,w zależności od średnicy puszki zawiasu zazwyczaj jest to frez 3.5 cm (są także 2.8 )
    Dokładnie, ja takim frezem do wiertarki "nawierciłem" otwory pod fronty w całej kuchni. Kupiłem raczej kiepski, marki "Condor" w Leroy'u. Po całej kuchni "prosił" się o ostrzenie. Ale kosztował tylko 20 PLN i dużo od niego nie oczekiwałem.

    Pzdr

    Dawid

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    dzabij ma apsolutna racje niepotrzebna ci frezarka zeby zrobic dziure pod zawias wystarczy ci wiertarka stolowa i specjalne wiertlo nie robisz masowki wiec tanie sie nada
    ja mam takie wiertlo z odzysku facet zamiast wywalic naostrzyl i mi poprostu dal a on kupil sobie nowe do zakladu stolarskiego tylko uwazaj na hgrubosc frontu i na grubosc zawiasu czasem pozostaje tylko 2mm a to bardzo malo i latwo przewiercic pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał adi_
    uwazaj na hgrubosc frontu i na czasem pozostaje tylko 2mm a to bardzo malo i latwo przewiercic
    pozdrawiam
    Głównie zależy od wzoru frontu, a grubość frontów zaczyna sie od 1.6 cm .Fakt można przewiercić i w tym celu dla nie doświadczonych trzeba uzyć oporka



    grubosc zawiasu
    Wiercona głebokosc puszki 1.2 cm i nie płycej jak 1.1

  8. #8

    Domyślnie

    Dobrze jest użyć wiertarki ze statywem do prostopadłego prowadzenia freza.

  9. #9

    Domyślnie

    frezarka nie jest tu potrzebna, wystarczy wiertarka na statywie, a jak ktos ma wprawne rece to i z reki wywierci, ale ze statywem lepiej

    odradzam najtansze frezy typu condor. na wiorowce kronopol laminowanej 18mm wyraznie sie stepil po 5 otworach. proponuje osprzet dla majsterkowiczow wolfcraft alb cus innego

    no chyba ze kuchnia mala.....taki frez jak jest chlodzony w czasie wiercenia i naostrzony co jakis czas ewentualnie da rade tym 15 drzwiczkom
    Ostatnio edytowane przez paffik ; 05-05-2010 o 10:05

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony