dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie szerokość blatu kuchennego

    Pytanie będzie... trywialne nieco

    jak to jest z kuchenką - płytą w zabudowie 60*60, to jakiej szerokości powinien być blat? 70 cm?
    Zamierzałam dać blat 60 cm, ale czy nie będzie tak, że płyta jest równa z nim - czyli może być zwykła , a nie zabudowy (ale kupiłam juz do zabudowy)
    Proszę, zmierzcie Wasze blaty

    To przy okazji dopiszę jeszcze jedno: czy płyta+piekarnik 50 jest wygodna w używaniu tak jak 60? (bo moze jeszcze jutro pobiegnę i wymienię - kuchenka jest mastercook coś future)

  2. #2

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie


    o qrcze, ale się zdublowało......a nawet striplowało....
    kochani, proszę, jak to jest z tą szerokością, aby płyta była umieszczona ładnie w blacie?

  5. #5

    Domyślnie

    Hey!
    Blat standardowo ma 60cm głębokości. Sama płyta nie ma wymiarów 60x60. Wejdź na stronę producenta i tam napewno znajdziesz opis techniczny swojej płyty, dowiesz się jaki otwór będziesz trzeba wyciąć. NA pewno blatr o głębokości 60cm Ci wystarczy. Pozdrawiam

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Standardowa płyta jest do blatu 60 cm. Sprawdź na stronce tej płyty - zazwyczaj podają tzw. wymiary montażowe, często jest też schemacik.

    Nie do końca zrozumiałam - płyta jest 60, a piekarnik 50?? Czyli mniejszy niż standardowo?

  7. #7

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedzi przynajmie nie wygłupię sie jutro przed sprzedawcą a i dzisiaj zasnę spokojniej

    a co II części pytania: kupiłam i płytę i piekarnik 60-tki. ale w broszurce sklepowej zauważyłam takze 50-tkę - jest w tej samej cenie (ew zmiana czy korekta rachunku) i tylko zastanawiam się, czy czasami nie zamienić szerokości (wszyscy wokół maja 60-tki a ciekawa jestem, czy jest wygodna)
    pozdrawiam

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Jak w tej samej cenie, to się nie zastanawiaj - bierz 60, pewnie wygodniejsza, a te 10 cm i tak inaczej nie zagospodarujesz. Jeszcze możesz mieć problem z zabudową nietypową

  9. #9

    Domyślnie

    standardowe wymiary mają szafki. Blaty najczęściej dopasowuje się do szafek.
    Zasada jest taka żeby blat wystawał za front szafki ok 2 - 3 cm.

    Tak jest praktyczniej z kilku powodów:
    1. łatwiej jest coś zebrać z blatu np. okruszki,
    2. jak się coś wyleje, to skapnie na podłogę, a nie na fronty.
    itd.
    Regulamin 2.4

  10. #10

    Domyślnie

    znalazłam! szer 580, gł. 510 tak więc zostanę przy tym, co mam .
    dzięki OK za podsunięcie genialnie prostego pomysłu, by zajrzec na stronę producenta
    kupiłam jeszcze zmywarka boscha z panelem sterującym na wierzchu - tu chyba nie powinno być kłopotów...
    Tomaj4[ tak mam teraz w mieszkaniu i chyba tak jest standardowo

  11. #11

    Domyślnie

    standardowa szerokość blatu kuchennego (mam na mysli płytę, z której robi sie blat) to 60 cm. Są też płyty 80 cm i 120 cm (zwykle wykończone obustronnie, więc w przypadku blatu do sciany, trzeba trochę obciąć). Oczwiscie szersze balty (zamawiane specjalnie u producenta płyt) są duzo droższe...

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agakz
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    2.471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    463

    Domyślnie

    Zamawiałam ostatnio blaty do kuchni rodziców w hurtowni Lupusa. W tym samym kolorze proponowali mi blaty cienkie, grubsze, 60 i 80 cm.
    Pani szczególnie pytała czy szafki z IKEA, bo one są głębsze niż inne i blat 60 cm nie wystaje zaokrągleniem poza szafkę a powinien. Oczywiście 80 cm są droższe, ale wzięłam, bo pozwoli wyciąć zagłębienie na parapet okienny z jednego kawałka. Montaż za 2 tygodnie - zobaczymy

  13. #13

    Domyślnie

    blat na 62cm szerokosci.

  14. #14

    Domyślnie

    Zamontowałam blat głębokości 70 cm.Jest wygodny.Nad głębszym blatem szafki można zawiesić niżej nawet te z IKEA.Otwory na płytę i zlew wycięłam symetrycznie ale lepiej żeby były bliżej przedniej krawędzi.75 cm głęboki też byłby dobry.W kuchni mam dwa równoległe blaty,dlatego mogłam tak szaleć. Za zlewem odstawiam rożne rzeczy a ściana za palnikami nie nagrzewa się od wystających wielkich garnków.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony