dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar sipatka
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    4.219
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    128

    Domyślnie Gdzie założyć wodomierz?

    Witam. Mam problem i potrzebuję porady. Buduję dom murowany, ocieplany ale będzie zamieszkany tylko sezonowo. Zimą nie będzie ogrzewany. Hydraulik proponuje mi założenie liczników poza domem w "studni" drenowej na głębokości 1,2 w ziemi żebym mogła spuścić całą wodę na zimę. W ten sposób i licznik i rury w domu będą zabezpieczone przed pęknięciem. Ja wolałabym mieć licznik w domu; czy jest na to jakieś zabezpieczenie w takim nieogrzewanym domu?
    Wszelkie rady mile widziane

  2. #2

    Domyślnie

    Studzienka najlepsza. Na zime trza rury i licznik w niej dobrze zaizolować żeby nie zamarzło.
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  3. #3

    Domyślnie Re: Gdzie założyć wodomierz?

    Cytat Napisał sipatka
    Ja wolałabym mieć licznik w domu; czy jest na to jakieś zabezpieczenie w takim nieogrzewanym domu?
    no chyba nie da rady takiego termosu zrobić, żeby od jesieni do wiosny ciepło samo się utrzymało... ja też radzę studzienkę, miałem w czasie budowy i w zimę nie zamarzło, na wiosnę po przełożeniu zegara do domu i krótkim spadku temperatury, zegar się rozszczelnił - do wymiany A dlczego nie chcesz zegara w studzience? To nie jest wielki kłopot, raz na czas zajrzysz, żeby odczytać, domek sezonowy to może Ci się to nie uprzykszy...

  4. #4

    Domyślnie

    Można też puscic wzdłuż rur, od wejscia do budynku, do wodomierza przewód grzejny samoregulujacy i opatulić to pianka. Ale w czasie zimy troche złotówek ucieknie z kieszeni. A wode z instalacji i tak trzeba sposcic.

  5. #5

    Domyślnie

    Pamiętaj że zgodnie z przepisami mogą zażądać (dostawca wody) by studzienka była oświetlona.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar sipatka
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    4.219
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    128

    Domyślnie

    Dzięki bardzo za rady. Trochę mi naświetliły sprawę. A studzienkę robić z drenów czy murować można z bloczków fundamentowych?

  7. #7

    Domyślnie

    poszukaj na allegro albo w googlach wpisując studnia wodomierzowa, może nie opłaca ci się samemu wykonywać.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie Re: Gdzie założyć wodomierz?

    Hydraulik ma rację
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar sipatka
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    4.219
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    128

    Domyślnie

    Super. A czy na taką studnię trzeba mieć jakiś projekt budowlany jak na szambo czy tylko zawiadomienie? Pańcia projektant nie odbiera telefonu.

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anakroid

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Pleszew
    Kod pocztowy
    63-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Tez mam domek sezonowy. Długo kombinowałem i w końcu instalator polecił mi studnię wodomierzową typu KAJMA. Zamówiłem z zaworem spustowym. Na zimę spuszczam wodę i nic złego się nie dzieje.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał sipatka Zobacz post
    Super. A czy na taką studnię trzeba mieć jakiś projekt budowlany jak na szambo czy tylko zawiadomienie? Pańcia projektant nie odbiera telefonu.
    panca projektant powinna ja umiescic w projekcie
    teraz pytanie co dostawca wody na studnie - wg przepisow studnie sie stosuje gdy dlugosc przylacza powyzej 15m bodajze i gdy trudny dostep do budynku w celu odczytu - drugi warunek spelniasz
    studnia musi miec zaglebienie w celu zbierania wody i odprowadzenie z zaglebienia, musi byc ocieplana, moze byc murowana lub z tworzywa, wyposazona w schodki
    ogolnie to dostawca wody nakazuje jaka studnia

    inna sprawa jest to ze nie powinno sie trzymac instalacji nie napelnionej woda - ona tego nie lubi

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony