dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Tynk japoński - pytania, uwagi i spostrzeżenia

    Od znajomego usłyszałam o tynku japońskim, czy ktoś z was ma takie cudo na ścianach, albo gdzieś to widział ?
    W necie na ten temat informacji jak na lekarstwo, tylko opis w art. http://dom.gazeta.pl/dom/1,50791,39942.html ale zdjęć niestety zero Pomóżcie bo mnie ten japończyk zaciekawił

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    W artykule podanym przez Ciebie jest to opisane dość dokładnie. Rzeczywiście szkoda, że nie ma zdjęć. Widziałam takie cudo u znajomej. Miała położone w przedpokoju. Wygląda dość sympatycznie i daje wrażenie przytulności. Znajoma, o ile pamiętam miała w kolorach rudobrązowych. Ja bym chyba tego nie chciała mieć u siebie, ale to kwestia upodobań.
    Znalazłam coś pod hasłem "oriental coat" na google. Może Ci się przyda:

    http://www.dovecoatings.com/samples.htm
    http://free.polbox.pl/k/klimex/orient.htm
    http://zbowid.com.pl/danoma/tynki.html

    Jest tego ponad 200, ale większość to zupełnie coś innego. Możesz jednak sprawdzić.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Ogromne dzięki Nie wiedziałam, jak ten produkt nazywa się po angielsku i stąd cały problem.
    Bardzo mi się podoba ten efekt. Chociaż pewnie na dużej powierzchni wygląda to trochę inaczej.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    Ja też nie wiedziałam , ale jak wpisałam w wyszukiwarkę "tynk japoński", to gdzieś mi coś takiego wyskoczyło . Prawdę mówiąc nigdy nie uczyłam się angielskiego, a jeśli coś kojarzę, to tak mimochodem mi wpadło.

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Wyczytałem w pewnej gazetce, że tynki japońskie składają się z suchej masy, która może zawierać np. piasek kwarcowy, kolorowe włókna roślinne, nici bawełniane, kawałki drewna oraz dekoracyjnych dodatków tzn barwników i różnego rodzaju drobinek, np. błyszczące płytki miki. Masę i dodatki kupuje się oddzielnie, można w ten sposób samodzielnie komponować dodatki, uzysakując różnorakie efekty.
    Taki tynk nadaje się na bardzo różne podłoża: beton, tynki gipsowe i cementowo-wapienne, płyty GK i drewnopochodne. Można nim zamaskować nierówności ścian. Dobrze przepuszcza parę wodną, jest trwały, dobrze wycisza i ociepla wnętrza. Ciekawostką jest , że taki tynk nadaje się do powtórnego użycia. Podobno wystarczy go zwilżyć, zeskrobać ze ściany, dokładnie wymieszać i ponownie nałożyć. Można w ten sposób łatwo naprawić uszkodzony fragment ściany. Jeśli ktoś chce zmienić wygląd wszystkich ścian, do zdjętej masy może dodać inne dodatki.
    Cena tynku zależy od jego rodzaju i zastosowanych dodatków. Opakowanie wystarczy na pokrycie 3-5 m kw ściany i kosztuje od 60 do ponad 100 zł.

  7. #7

    Domyślnie Tynk japoński

    Cześć
    Czy ktoś spotkał się z takim tynkiem, a może macie zdjęcia - ciekaw jestem jak wygląda położony na ścianie.
    Jarek

  8. #8

    Domyślnie

    Witam. Ja kładłem tynki japońskie. Kwestia gdzie chcesz ja położyc?Awzory są naprawde różne. Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    myślałem o korytarzu - niestety dużo tu drzwi i zakamarków. Tynk widziałem tylko w paczce, na ścianie pewnie wygląda inaczej.

  10. #10

    Domyślnie

    Najlepszym miejscem do położenia tynków japońskich jest sypialnia lub pokoje.Tynki nie lubią zabrudzeń ponieważ ciężko jest usunąc wszelkie zabrudzenia a korytarz jest szczególnie narażony.Tynk w paczce wygląda podobnie jak na scianie.Lepiej zastanów się nad położeniem tynku w korytarzu ponieważ jest to droga inwestycja a za rok będziesz wymieniał.Pozdrawiam.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał wjarekw
    myślałem o korytarzu - niestety dużo tu drzwi i zakamarków. Tynk widziałem tylko w paczce, na ścianie pewnie wygląda inaczej.
    U mojej siostry są te tynki na klatce schodowej i nie brudzą się znowu tak bardzo
    są od pewnie od jakichś 5-6 lat i w chwili obecnej nie widzę żeby należało je odnawiać
    ale potwierdzam że jeżeli masz korytarz narażony na zabrudzenia to czyścić te tynki byłoby rzeczą trudną
    Buduję dom - chyba mnie pogięło!

  12. #12

    Domyślnie

    Jak będę u niej w sobotę to może pstryknę fotkę i zamieszczę
    Buduję dom - chyba mnie pogięło!

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    A to ciekawe ..."trudne do czyszczenia" hi,hi ! A jak sie czysci tynki japonskie?? Woda czy moze Vanishem?
    pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Wojtek 2112 jeżeli masz zamiar pisac takie porady to poprostu nic nie pisz albo napisz coś z sensem.Ktoś prosi o porade a nie o twój komentaż.Pozdrawiam

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaczor
    Wojtek 2112 jeżeli masz zamiar pisac takie porady to poprostu nic nie pisz albo napisz coś z sensem.Ktoś prosi o porade a nie o twój komentaż.Pozdrawiam
    Niech sie szanowny kaczor nie denerwuje, odrobine dystansu do wojtka 2112 .Jesli ktos pisze , cytuje niemal doslownie : "tynk japonski sie trudno czysci" to pisze glupstwa i wybacz ...taka tez byla moja reakcja /mam nadzieje adekwatna i mimo wszystko nieobrazliwa, jesli jednak tak, to po stokroc przepraszam/ Jest w tym tez pewna porada, ktorej brak mi zarzuciles - tynku japonskiego sie w ogole nie czysci.A to juz w sumie druga porada , dla tych , ktorzy chcieliby sobie takie cos polozyc np. w korytarzu, albo w ...dajmy na to kuchni. Forumowicze to w wiekszosci ludzie inteligentni i z latwoscia zrozumieja aluzje takiego glupka jak ja.
    Rowniez pozdrawiam
    KOPYTKO

  16. #16

    Domyślnie

    Wojtek 2112 .To fakt tynki
    japońskie sie nie czysci.Jedynym rozwiązaniem jaki zaleca producent jest ponowne namoczenie zeskrobanie i ponowne nałożenie.Raz spróbowałem i nikomu nie polecam.Pozdrowienia.

  17. #17

    Domyślnie ciągła niepewność

    może faktycznie tynki te nie spisują się w korytarzy. Już sam nie wiem co połozyc na ścianach w korytarzu, aby było trwałe,i nie brudzące. Ostatnio interesowałem się kamieniamie rzeźbionymi. Fajnie one wyglądają, ale nigdy nie wiadomo jak będą wyglądały w rzeczywistości. Widziałem płytki położone w karo na ścianie, mniej więcej do połowy wysokości, ale jedna kończyła się wyżej a inna nizej.
    Może to jest rozwiązanie co o tym myslicie?

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    tynki japońskie - przepraszam, ale jest to akurat coś, co mi isę bardzo nie podoba i nieciekawie kojarzy.
    no, ale by nie pisać o gustach, bo mój może się także wielu osobom nie spodobać - mimi propozycje:

    - pomalowac farbą lateksową dobrej firmy;

    - wyłożyć płytkami z cegły formowanej (to mój faworyt);

    - wyłożyć piękną glazurą, ale nie taką łazienkową, a np. wielkoformatowymi płytkami w stylu dobranym do wnętrza (ja akurat wypatrzyłam sobie super kolekcję o wyglądzie szlachetnego betonu architektonicznego do nowoczesnego wnętrza,

    szare rustykalne płytki z nierównymi brzegami, matowe, o ciekawej strukturze i pięknej listwie wykończeniowej w ciepłych brązach do domu w stylu wiejskim z drewnianą stolarką i mebelkami z olchy bejcowanej na czereśnię w wiatrołapie i przedpokoju) i kilka innych pięknych kolekcji - do zupełnie innych klimatów

    - wyłożyć płytami pokrytymi drewnianym fornirem - to tylko na duże powierzchnie;

    - wyłożyć deskami z drewna egzotycznego albo krajowego, ale nie sosną czy świerkiem,bo będzie to przypominało "bołazerię" - też dotyczy to dużych powierzchni- inaczej bedzie mnóstwo listewek maskujących i kątowych i marny efekt;

    - wykleić bardzo dobrą tapetą, ale przed zamocowaniem listew maskujących wokół drzwi, by zakryć wszelkie niedociągnięcia;

    - wykonać ciekawe wzory na tynku i pomalować dobrą farbą;

    - zrobić Tynki Minionej Epoki i jeden z rodzajów woskowanych ścian (efekt prowansalskiej przecierki) - piękny,ale też do skucia po zabrudzeniu;

    - wyłożyć ściany piękną mozaiką (cholernie drogie niestety - od ok. 600 zł/m2) - np. kamienną (trawertyn itp.)

    - wyłożyć płytami akrylowymi - równie drogie i też na duże powierzchnie;


    - od razu wymurować z cegły formowanej i tak zostawić - dla mnie the best!

    pozdrawiam - w moim wątku są różne fotki - może coś podpatrzysz, zapraszam


    p.s. jeśli masz na myśli betonowe imitacje kamieni - to zdecydowanie odradzam - no, ale to też akurat jeden z materiałów mimi-alergicznych , weź na to poprawkę - Tobie ma się podobać, nie mnie

  19. #19

    Domyślnie

    jak piszecie - zobacz w moim wątku - to jak tego szukać? tak łopatologicznie poprosze

    i sory że nie na temat

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    aśka

    przepraszam i już podaję:

    mimi-inspiracje, dział wnętrza:
    http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=36380



    A tutaj mój obecny przedpokój w blokowym mieszkanku - farba lateksowa Dekoral, ma 5 lat i przydało by się odmalować. Nawet kupiłam puszkę szampańskiego kremu z Tikkurili, ale już mi się nie chce - jeszcze ten rok postoi, a farba się przyda w inne miejsce (ta brzoskwinia to był pomysł malarzy, którzy dolewali mi czerwony pigment do kremowego, a mnie chyba zaćmiło, że się na to zgodziłam, bo zmęczył mnie ten kolor już po kilku dniach )


Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony