dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie Glebogryzarka 50cm czy 75cm?

    Muszę przejechać ok. 1000m2 działki po budowie - część mało naruszona, część do grubszej roboty (koleiny po koparce itd). Glina. Chciałbym kupić glebogryzarkę STIGA, tylko nie umiem się zdecydować, który model - SRC 550, czy SRC 775? W słabszej mam silnik 125cm3/1,6kW, szerokość 50, głębokość 20cm. W mocniejszej 163cm3/3,5kW, 75/26cm. Różnica w cenie ok. 700 zł. Czy warto szarpać się na większą? Niby mocniejsza, ale słyszałem, że w trudnym gruncie gorzej pracuje się szerszą, niezależnie od mocy silnika. Jak to jest?

  2. #2

    Domyślnie

    Daj sobie spokój z zakupem w ogóle. Wypożycz, najlepiej taką z napędem. Ja po kilku wypożyczeniach i robocie taką jak chcesz kupić stwierdziłem, że to robota głupiego. Wypożyczyliśmy z sąsiadem taka dużą z napędem hydraulicznym, przestawianą kierownicą (żebyś nie szedł po już uprawionej roli) i to była konkretna robota.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    A w czym był główny problem? Celowałem raczej w zakup, bo chcę to robić po kawałku, na spokojnie, a potem sprzedać - strata na tym będzie pewnie podobna jak koszt wynajmu, a nie muszę się spieszyć, nie muszę tego wozić kilka razy do firmy od wynajmu (ciężkie i nieporęczne) itd.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał samotnik Zobacz post
    A w czym był główny problem? Celowałem raczej w zakup, bo chcę to robić po kawałku, na spokojnie, a potem sprzedać - strata na tym będzie pewnie podobna jak koszt wynajmu, a nie muszę się spieszyć, nie muszę tego wozić kilka razy do firmy od wynajmu (ciężkie i nieporęczne) itd.
    Jak dla mnie największym problemem było prowadzenie tego ustrojstwa. Raz za głęboko, raz rwie do przodu nie mieląc gleby itp. Dam Ci radę: wypożycz na pół dnia (pół stawki) i zobacz, czy będzie Ci to pasować. Też nosiłem się z poważnym zamiarem kupna własnej, lecz po wypożyczeniu stwierdziłem, że nie warto inwestować w ten sprzęt. W moich stronach glebogryzarka (taka, jaką chcesz zakupić) kosztuje 80 zł/dobę, duża z napędem 100 zł. Przetestuj i podejmij decyzję bo jak już kupisz to wtedy ...musztarda po obiedzie.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Ja sobie kupiłem Hondę szerokość robocza 23 cm, ale to co chciałem przygotować na samym początku to faktycznie wypożyczyłem - to była duża maszyna miała z 65cm,nie wiem co bym z nią obecnie zrobił. Ta która mam przydaje się praktycznie tylko na wiosnę - ale jak mam coś "skopać" jest niezastąpiona - jak dobry szpadel
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Tak tak lepiej wypożyczyć na próbę,sprawdzisz ocenisz i być może więcej już ci nie będzie potrzebna,nie raz nie ma co się szarpać z zakupem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony