dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie przepływowy ogrzewacz wody (elektryczny)

    cześc, zastanawiam się nad zainstalowaniem takiego i tu mam parę pytań do użytkowników:
    - jakiej mocy powinien byc tylko do zasilania zlewu w kuchni a jaki np:do dwóch łazienek(prysznicx2 i wanna)
    - po jakim czasie od odkręcenia baterii mam ciepłą wodę, (chodzi mi o komfort uzywania, jest odrazu czy tez trzeba chwilę zaczekac) zakładając że ogrzewacz jest bardzo blisko np. w szafce pod zlewem
    - jakie macie przeciętne koszty użytkowania

    pozdrawiam
    maciek

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: przepływowy ogrzewacz wody (elektryczny)

    Cytat Napisał havo
    cześc, zastanawiam się nad zainstalowaniem takiego i tu mam parę pytań do użytkowników:
    - jakiej mocy powinien byc tylko do zasilania zlewu w kuchni a jaki np:do dwóch łazienek(prysznicx2 i wanna)
    - po jakim czasie od odkręcenia baterii mam ciepłą wodę, (chodzi mi o komfort uzywania, jest odrazu czy tez trzeba chwilę zaczekac) zakładając że ogrzewacz jest bardzo blisko np. w szafce pod zlewem
    - jakie macie przeciętne koszty użytkowania

    pozdrawiam
    maciek
    Wiele nie podpowiem, ale do zlewozmywaka powinien wystarczyć około 4kW, dla kilku punktów poboru musi być kilkanaście minimum. Czas uzyskania wody w kranie zależy od ciśnienia, średnicy rury i odległości.

  3. #3

    Domyślnie

    Mogę się podzielić tylko doświadczeniami z użytkowania w kuchni - 19 lat, drugi tej samej firmy. Moc 3,5kW. Jest fabrycznie wyposażony w baterię i zamocowany na ścianie. Woda leci z kranu po 2-3 sekundach od odkręcenia. Mam go od początku użytkowania mieszkania, nie umiem więc jakoś wyodrębnić kosztów. Z pewnością są niższe niż gdybym korzystała z pieca znajdującego się w łazience (kilka metrów rury).
    Moi znajomi (3 osobowa rodzina) mają takiej samej firmy o mocy 6,5kW zainstalowany w kabinie prysznicowej. Są zadowoleni.

  4. #4

    Domyślnie

    Przepływowy podgrzewacz wody o mocy 21 kW nie zawsze wystarcza aby nagrzać wodę lecącą do wanny przy pełnym odkręceniu kranu. Nie jest on w stanie obsłużyć jednocześnie dwóch natrysków. A przy trzech kranach otwartych jednocześnie to nie da się myć (tak mam w pracy). Zasilany jest on z sieci 3x 400V skąd bierze prąd ok. 30A. Zastosowałem taki w domu na wsi do grzania wody latem w miejsce bojlera podłączonego do co. Włączony on jest w instalację ciepłej wody zasilającej kuchnię i łazienkę. Od kilku lat bojler z co nie jest załączany nawet zimą.
    Podgrzewacz jednofazowy 3,5 kW nad zlewem sprawdza się przy płukaniu szklanek. Na wylewce ma on miniaturowe sitko "zwiększające" ilość lecącej wody.

  5. #5

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedz i prosze mi powidziec czy dobrze rozumiem:
    jeżeli ogrzewacz ma moc np. 4 kW to po 1 godzinie pracy zuzyje mi 4kWh ?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał havo
    dzieki za odpowiedz i prosze mi powidziec czy dobrze rozumiem:
    jeżeli ogrzewacz ma moc np. 4 kW to po 1 godzinie pracy zuzyje mi 4kWh ?
    Dobrze rozumiesz.
    Moc (kW) * czas (h) = kWh

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Henryk51 napisał:
    Podgrzewacz jednofazowy 3,5 kW nad zlewem sprawdza się przy płukaniu szklanek. Na wylewce ma on miniaturowe sitko "zwiększające" ilość lecącej wody.[/quote]

    Po imprezie to myje zmywarka, a do umycia naczyń po obiedzie dla 4 osobowej rodziny mnie wystarcza. Ale to indywidualne odczucia.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam a co jeśli chodzi o marki, co jest lepsze? Mam do wyboru urządzenia firmy AEG i Stiebel Eltron, zastanawiam się, co będzie lepsze (pod nazwami firm są linki do urządzeń). Chodzi mi też czy te urządzenia co sobie wybrałam są ok, może ktoś używa podobnych lub takich samych więc może coś podpowie. Stiebel jest słabszy mocowo i nie wiem czy wziąć większej mocy (AEG) ?? Proszę o poradę

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolinka1234 Zobacz post
    Witam a co jeśli chodzi o marki, co jest lepsze? Mam do wyboru urządzenia firmy AEG i Stiebel Eltron, zastanawiam się, co będzie lepsze (pod nazwami firm są linki do urządzeń). Chodzi mi też czy te urządzenia co sobie wybrałam są ok, może ktoś używa podobnych lub takich samych więc może coś podpowie. Stiebel jest słabszy mocowo i nie wiem czy wziąć większej mocy (AEG) ?? Proszę o poradę
    Witam

    Clage albo Siemens. Nie kupuj sterowanego hydraulicznie.

    Masz tu trochę informacji dot. użytkowania podgrzewaczy w moim domu, cyt;

    Trzy łazienki i kuchnia. Jedna łazienka - duża, Clage Electronic DEX 21 kW. Chodzi już 15 lat. Raz naprawiany. Kosztował wówczas ok. 1000 DM, na dzisiejsze pieniądze c~a 2000 zł. Raz naprawiany, bo mam b. twardą wodę.

    Dwie pozostałe mniejsze łazienki jedna nad drugą, też Clage 21 kW - tylko jeden. Poprzedni Clage Electronic DEX wymieniony po 14 latach służby (znów twarda woda) na Clage Electronics MPS. Ten nowy nabyty w promocji w Castoramie za ok.1100 zł. Staniało.
    Wszystkie baterie (oprócz kuchennej) bez mieszaczy, bo temperaturę ciepłej wody ustawia się bezpośrednio na ogrzewaczu. Działa precyzyjnie i wygodnie.

    Kuchnia - obecnie DAFI 7kW, dwufazowy za 170zł - OBI lub internet, nie pamiętam. Poprzedni taki sam wytrzymał 4 lata. Trzy poprzednie marki Kospel - średnio po 350-450 zł nie wytrzymywały dłużej niż 3 lata (zakamienienie wymiennika).

    Dojrzewam do zainstalowania uzdatniacza wody. Czekam na remont przy okazji przeprowadzki do nowego domu.

    Koszty zbliżone do tego o czym pisze Hipka. W domu obecnie trzy osoby. Praktycznie nie używamy obecnie wanny, chyba że goście lub zachodzi konieczność odpiaskowania upapranego wnuka.
    Średnie dzienne zużycie wody na osobę ok. 85-100 l/dziennie - w większości ciepłej o temp.dokładnie 38*. Taryfa Tauron G12W, średnia cena 1kWh ok. 43 gr.

    Powinno to przybliżyć obraz i koszt używania przepływowych podgrzewaczy wody, z zaznaczeniem, że chodzi o sterowane elektronicznie.


    Pozdrawiam

    Pratchawiec

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał anni Zobacz post
    Witam
    Panuje zakupić przepływowy ogrzewacz wody do mieszkania widziałam go w sklepie internetowym www.ogrzewaczeprzeplywowe.pl firmy Stiebel Elitron DHE 18 Sli .Czy ktoś ma doświadczenie w ogrzewacza przepływowych proszę o opinie ?
    Bardzo dobry przepływowy, mam w drugim domu starszy typ bez elektroniki, sprawdza się znakomicie - zasila zlew umywalkę i prysznic, posiada na wypływie sitko które raz na jakiś czas wymaga oczyszczenia, ale z pozostałymi elementami jest bezobsługowy.
    Oczywiście podłączenie do instalacji trójfazowej
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olamala111

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-022
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiktor44 Zobacz post
    A co sądzicie o przepływowych ogrzewaczach firmy Biawar
    znajomy ma i nie narzeka. Montowaliśmy razem.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 24-06-2015 o 14:26
    Reklama na FM jest płatna

  13. #13

    Domyślnie

    Czy posiadając bojler czy przepływowy mam natychmiastowo wode cieplą po odkreceniu?

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał busiarz Zobacz post
    Czy posiadając bojler czy przepływowy mam natychmiastowo wode cieplą po odkreceniu?
    Natychmiast....wątpię abyś miał z któregokolwiek urządzenia bo musi pokonać drogę od niego do punktu poboru, dodatkowo musi jeszcze tą drogę podgrzać więc...z przepływowego jeśli będzie umywalkowy - za 5-10s z bojlera gdy ten będzie miał ciepłą wodę w zbiorniku również. Wszystko zależy od odległości i techniki ułożenia rur oraz ich średnicy.
    Niezależnie co będzie to przepływowy podgrzewacz wody wymyślono po to, aby mieć wodę ciepłą wtedy gdy jest faktycznie potrzebna nie licząc się zbytnio z mocą urządzenia. Zasobnikowy podgrzewacz wody podgrzewa jej pewną ilość niezależnie czy tej wody się potrzebuje czy nie(ale wodę o nastawionej temperaturze utrzymuje w zbiorniku). Do jej podgrzania wykorzystuje już grzałkę lub grzałki mniejszej mocy, ale pracują dłużej, ponadto w zbiorniku woda pobrana jest uzupełniana zimną przez co miesza się z wcześniej zagrzaną i szybciej wychładza.Oczywiście te najnowsze mają różne techniczne nowinki przeciwdziałające temu zjawisku, ale zasada działania jest podobna.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  15. #15

    Domyślnie

    To co zrobić aby w domu z bojlera miec odrazu wode cieplą bo teraz to mimo iż bojler jest na maxa podgrzany musze za każdym razem wylac z 1-2 wiaderka zimnej wody. Po kilku godzinach to samo woda tak się ostudza że znowu trzeba wylać 2 wiaderka i tak w kółko
    bojler mam 140l w piwnicy

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    bez zmiany odległości to tylko cyrkulacje dorobić

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał busiarz Zobacz post
    To co zrobić aby w domu z bojlera miec odrazu wode cieplą bo teraz to mimo iż bojler jest na maxa podgrzany musze za każdym razem wylac z 1-2 wiaderka zimnej wody. Po kilku godzinach to samo woda tak się ostudza że znowu trzeba wylać 2 wiaderka i tak w kółko
    bojler mam 140l w piwnicy
    Z cyrkulacją.....nie wiadomo czy dla niej praca będzie wyglądała jakby praca urządzenia CO - bojler ma może 2,2kW, nie wiadomo czy przy pracującej cyrkulacji bojler kiedykolwiek się wyłączy bo strata na instalacji będzie równoważna ze stratą ciepła wyprodukowaną przez grzałkę.
    Cyrkulacja dobra sprawa jeśli będziesz ją robił zrób i nową instalację ciepłej wody, rurki odpowiednio zaizoluj wtedy będzie mniej strat zaoszczędzisz na energii elektrycznej i wodzie.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Tylko przepływowy podgrzewacz daj PRAWIE natychmiast ciepłą wodę , oczywiście jak zamontowany jest w bliskiej odległości kranu .

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hanias78

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Skórzewo
    Kod pocztowy
    60-185
    Posty
    54

    Domyślnie

    Ale tez za taka wygodę trzeba nieźle płacić

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Schatje
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Radom, okolice
    Posty
    203

    Domyślnie

    Witam.

    Czy orientuje się może ktoś czy przy przepływowych podgrzewaczach można stosować baterie wyskociśnieniowe, są jakieś przeciwwskazania?
    Projekt POSTĘPOWY z Muratora /Berlin od LIPIŃSKICH/ na ławach,porotherm 25cm+20cm szara termoorganika, w podłodze 20cm szarego styropianu + kable DEVIflex18T w 10cm wylewce /7,75kW na 91m/ , okna 3 szyby MS EVOLUTION +"ciepłe parapety i montaż", rekuperacja, blachodachówka + 32cm szarego styropianu w skosach

    okolice Radomia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony