dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41

Temat: Metr szescienny propanu - jaka cena

Domyślnie Metr szescienny propanu - jaka cena

Prosę o odpowiedz:
    ile kosztuje (około) metr szescienny gazu płynnego - propanu. W obojetnie jakiej firmie ( np. w Gaspolu lub Orlenie)???

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka

Domyślnie

A od czego masz internet?
    Wystarczy w Google wpisać kilka kluczowych słów i po kilkunastu sekundach i masz wynik.
    Np. taki:

http://www.orlengaz.pl/cite.php?s=8&go=id3

Korzystaj na przyszłość z tej opcji zamiast zadawać pytania na które odpowiedź jest oczywista.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

3. Zapowietrzone grzejniki w domu – przyczyny zapowietrzania się instalacji centralnego ogrzewania Zapowietrzony kaloryfer – jakie mogą być skutki powietrza w instalacji centralnego ogrzewania Zapowietrzona instalacja centralnego ogrzewania: jak prawidłowo odpowietrzyć grzejnik? Czy można połączyć kocioł na paliwo stałe z ogrzewaniem podłogowym?

Domyślnie niestety

Taka madra to i ja jestem. Ale firmy nie podają swoich cen. Gdyby podawały nie pytałabym tutaj!!!

Domyślnie

Podawane na ww. stronce Orlenu są ceny za litr, a ja nie wiem ile m/3 ma litrow. Moze ktos mnie oswieci, bo nadal interesuje mnie METR SZESCIENNY !!!

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka

Domyślnie

Cytat Napisał jaga00
    .... Taka madra to i ja jestem. Ale firmy nie podają swoich cen. Gdyby podawały nie pytałabym tutaj!!!
    W linku podałem cenę - ostatnia rubryka z prawej strony. Widzisz już?

Cytat Napisał jaga00
    .... a ja nie wiem ile m/3 ma litrow. Moze ktos mnie oswieci,
    Zakończ ten watek i nie kompromituj się więcej.
    Definicja 1 litra to elementarna wiedza przyswajana na poziomie nauczania w pierwszych klasach szkoły podstawowej.

Niemniej - kolejny link - http://pl.wikipedia.org/wiki/Litr
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MODERATOR FORUM Avatar ponury63
    Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy [Mark Twain]

Domyślnie

Wowka- Jakiście som Pan mondry. Zrozumiałam,że cenę jednego litra muszę pomnożyć przez tysiąc, bo tyle litrów mieści się w metrze szściennym. Daje to 1,81 złotego x 1000 = 1810 zł. Dzięki serdeczne za taką naukę i... nie kompromituj się facet więcej!

Domyślnie

Nadal aktualne moje pytanie i prośba - ludzie, proszę nie wymądrzajcie się, nie starajcie się być mądrzejszymi od radia- napiszcie ile płacicie za metr sześcienny gazu propan.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"... Avatar tomek1950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

Domyślnie

Jaga00, wybacz, ale nie rozumiem o co Ci biega? 1810 zł za 1 m3. Inne firmy mają podobnie.

Domyślnie

Co innego cena gazu propan PŁYNNEGO, sprzedawanego przez firmę i wlewanego do zbiornika a zupełnie co innego metr sześcienny gazu po odparowaniu, który przechodzi przez gazomierz. To samo pytanie inaczej zadane: ile metrów sześciennych gazu w stanie lotnym wychodzi z litra gazu ciekłego. Nie interesują mnie gęstości, nie obchodzi mnie wpływ temperatury i ciśnienia atmosferycznego na objętość gazu. Zwykła rzecz- jeśli gazomierz wskaże np. 5 m sześć. to ile za to trzeba zapłacić.

Domyślnie

Cytat Napisał ponury63
    a bp sprzedaje na kilogramy
    Daj spokój Ponury, teraz będzie walka o przeliczenie metra sześciennego na kilogramy - ale będzie jazda

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MODERATOR FORUM Avatar ponury63

Domyślnie

nie o jazdę chodzi, a o brak precyzji w stawianiu pytań

Cytat Napisał jaga00
    Nadal aktualne moje pytanie i prośba - ludzie, proszę nie wymądrzajcie się, nie starajcie się być mądrzejszymi od radia- napiszcie ile płacicie za metr sześcienny gazu propan.
    to tak trzeba było sformułować pytanie w poście otwierającym wątek, zamiast:
    Cytat Napisał jaga00
    Prosę o odpowiedz:
    ile kosztuje (około) metr szescienny gazu płynnego - propanu. W obojetnie jakiej firmie ( np. w Gaspolu lub Orlenie)???
    warto też dodatkowo napisać, jakim celom ma służyć ten gaz
    o własnie o to chodzi:
    Cytat Napisał jaga00
    Co innego cena gazu propan PŁYNNEGO, sprzedawanego przez firmę i wlewanego do zbiornika a zupełnie co innego metr sześcienny gazu po odparowaniu, który przechodzi przez gazomierz.
    [...] Zwykła rzecz- jeśli gazomierz wskaże np. 5 m sześć. to ile za to trzeba zapłacić.
    teraz wszystko jasne, wątek powraca do "Wymiany"
    Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy [Mark Twain]

Domyślnie

N.EN bez promocji dla nowych 8,10 za m3.

Gdzieś wyczytałam ze 1m3 to 3,937 l a 1l to 0,254 m3

Asia

Domyślnie

Cytat Napisał Asia33
    N.EN bez promocji dla nowych 8,10 za m3.

Gdzieś wyczytałam ze 1m3 to 3,937 l a 1l to 0,254 m3

Asia
    No, to teraz sie dopiero porobilo...

Domyślnie

?? co to znaczy że się porobiło??
    Podałam przeliczniki. W dużym uproszczeniu 1 m3 gazu otrzymujemy z 4 litrów gazu płynnego.
    Asia

Domyślnie

Nie mam zastrzeżeń do podanych przez Ciebie wartości. Tylko jak pomyślę, ile
    tłumaczenia wymagał ten metr sześcienny, zanim sie wyjaśniło, to ile teraz
    trzeba tłumaczyć te kg i litry...chociaż już chyba wszystko jasne...sorry.

Domyślnie

Znalazłem jeszcze takie dane:

"Aby należycie ocenić kaloryczność propanu i butanu należy porównać ją z kalorycznością innych paliw gazowych, np. z gazów ziemnych. Użytkowa wartość opałowa gazu ziemnego jest równa około 37 300 kJ/Nm3. Wartość opałowa gazów płynnych przewyższa więc kaloryczność gazu ziemnego.

* Propan: 91.260/37.300 = 2,4 krotnie wyższa
    * Butan: 122.570/37.300 = 3,3 krotnie wyższa.

Średnia wartość opałowa mieszaniny propanu i butanu wynosi QW=46.000 kJ/kg."

http://www.e-petrol.pl/index.php/lpg/wlasciwosci.html

Domyślnie

jaga00
    Prosę o odpowiedz:
    Czasami zadziwia mnie to forum! Pytanie proste jak budowa cepa! ile kosztuje m3 gazu? A ile mądrowania i owijania w bawełnę.
    Niestety ci nie pomogę ponieważ nie kupuję gazu płynnego i się nie interesowałem ceną.

Domyślnie

Cytat Napisał laspalmas
    jaga00
    Prosę o odpowiedz:
    Czasami zadziwia mnie to forum! Pytanie proste jak budowa cepa! ile kosztuje m3 gazu? A ile mądrowania i owijania w bawełnę.
    Niestety ci nie pomogę ponieważ nie kupuję gazu płynnego i się nie interesowałem ceną.
    To tak, jakby ktoś zapytał : ile kosztuje metr sześcienny wody ? A potem
    krzyczał, że chodzilo o wodę w postaci pary...Czasami warto uważnie
    przeczytać własne pytanie, zanim się je zada na forum.

DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

Domyślnie

Ja płacę 8,45 PLN/m3 propan z Gaspolu
    Proste pytanie prosta odpowiedź

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia