dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Metr szescienny propanu - jaka cena

    Prosę o odpowiedz:
    ile kosztuje (około) metr szescienny gazu płynnego - propanu. W obojetnie jakiej firmie ( np. w Gaspolu lub Orlenie)???

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    A od czego masz internet?
    Wystarczy w Google wpisać kilka kluczowych słów i po kilkunastu sekundach i masz wynik.
    Np. taki:

    http://www.orlengaz.pl/cite.php?s=8&go=id3

    Korzystaj na przyszłość z tej opcji zamiast zadawać pytania na które odpowiedź jest oczywista.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  3. #3

    Domyślnie niestety

    Taka madra to i ja jestem. Ale firmy nie podają swoich cen. Gdyby podawały nie pytałabym tutaj!!!

  4. #4

    Domyślnie

    Podawane na ww. stronce Orlenu są ceny za litr, a ja nie wiem ile m/3 ma litrow. Moze ktos mnie oswieci, bo nadal interesuje mnie METR SZESCIENNY !!!

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaga00
    .... Taka madra to i ja jestem. Ale firmy nie podają swoich cen. Gdyby podawały nie pytałabym tutaj!!!
    W linku podałem cenę - ostatnia rubryka z prawej strony. Widzisz już?

    Cytat Napisał jaga00
    .... a ja nie wiem ile m/3 ma litrow. Moze ktos mnie oswieci,
    Zakończ ten watek i nie kompromituj się więcej.
    Definicja 1 litra to elementarna wiedza przyswajana na poziomie nauczania w pierwszych klasach szkoły podstawowej.

    Niemniej - kolejny link - http://pl.wikipedia.org/wiki/Litr
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  6. #6
    Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy [Mark Twain]

  7. #7

    Domyślnie

    Wowka- Jakiście som Pan mondry. Zrozumiałam,że cenę jednego litra muszę pomnożyć przez tysiąc, bo tyle litrów mieści się w metrze szściennym. Daje to 1,81 złotego x 1000 = 1810 zł. Dzięki serdeczne za taką naukę i... nie kompromituj się facet więcej!

  8. #8

    Domyślnie

    Nadal aktualne moje pytanie i prośba - ludzie, proszę nie wymądrzajcie się, nie starajcie się być mądrzejszymi od radia- napiszcie ile płacicie za metr sześcienny gazu propan.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Jaga00, wybacz, ale nie rozumiem o co Ci biega? 1810 zł za 1 m3. Inne firmy mają podobnie.

  10. #10

    Domyślnie

    Co innego cena gazu propan PŁYNNEGO, sprzedawanego przez firmę i wlewanego do zbiornika a zupełnie co innego metr sześcienny gazu po odparowaniu, który przechodzi przez gazomierz. To samo pytanie inaczej zadane: ile metrów sześciennych gazu w stanie lotnym wychodzi z litra gazu ciekłego. Nie interesują mnie gęstości, nie obchodzi mnie wpływ temperatury i ciśnienia atmosferycznego na objętość gazu. Zwykła rzecz- jeśli gazomierz wskaże np. 5 m sześć. to ile za to trzeba zapłacić.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał ponury63
    a bp sprzedaje na kilogramy
    Daj spokój Ponury, teraz będzie walka o przeliczenie metra sześciennego na kilogramy - ale będzie jazda

  12. #12

    Domyślnie

    nie o jazdę chodzi, a o brak precyzji w stawianiu pytań

    Cytat Napisał jaga00
    Nadal aktualne moje pytanie i prośba - ludzie, proszę nie wymądrzajcie się, nie starajcie się być mądrzejszymi od radia- napiszcie ile płacicie za metr sześcienny gazu propan.
    to tak trzeba było sformułować pytanie w poście otwierającym wątek, zamiast:
    Cytat Napisał jaga00
    Prosę o odpowiedz:
    ile kosztuje (około) metr szescienny gazu płynnego - propanu. W obojetnie jakiej firmie ( np. w Gaspolu lub Orlenie)???
    warto też dodatkowo napisać, jakim celom ma służyć ten gaz
    o własnie o to chodzi:
    Cytat Napisał jaga00
    Co innego cena gazu propan PŁYNNEGO, sprzedawanego przez firmę i wlewanego do zbiornika a zupełnie co innego metr sześcienny gazu po odparowaniu, który przechodzi przez gazomierz.
    [...] Zwykła rzecz- jeśli gazomierz wskaże np. 5 m sześć. to ile za to trzeba zapłacić.
    teraz wszystko jasne, wątek powraca do "Wymiany"
    Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy [Mark Twain]

  13. #13

    Domyślnie

    N.EN bez promocji dla nowych 8,10 za m3.

    Gdzieś wyczytałam ze 1m3 to 3,937 l a 1l to 0,254 m3

    Asia

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    Cytat Napisał Asia33
    N.EN bez promocji dla nowych 8,10 za m3.

    Gdzieś wyczytałam ze 1m3 to 3,937 l a 1l to 0,254 m3

    Asia
    No, to teraz sie dopiero porobilo...

  15. #15

    Domyślnie

    ?? co to znaczy że się porobiło??
    Podałam przeliczniki. W dużym uproszczeniu 1 m3 gazu otrzymujemy z 4 litrów gazu płynnego.
    Asia

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    Nie mam zastrzeżeń do podanych przez Ciebie wartości. Tylko jak pomyślę, ile
    tłumaczenia wymagał ten metr sześcienny, zanim sie wyjaśniło, to ile teraz
    trzeba tłumaczyć te kg i litry...chociaż już chyba wszystko jasne...sorry.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    Znalazłem jeszcze takie dane:

    "Aby należycie ocenić kaloryczność propanu i butanu należy porównać ją z kalorycznością innych paliw gazowych, np. z gazów ziemnych. Użytkowa wartość opałowa gazu ziemnego jest równa około 37 300 kJ/Nm3. Wartość opałowa gazów płynnych przewyższa więc kaloryczność gazu ziemnego.

    * Propan: 91.260/37.300 = 2,4 krotnie wyższa
    * Butan: 122.570/37.300 = 3,3 krotnie wyższa.

    Średnia wartość opałowa mieszaniny propanu i butanu wynosi QW=46.000 kJ/kg."

    http://www.e-petrol.pl/index.php/lpg/wlasciwosci.html

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lwro

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    7

    Domyślnie

    Jak w poniższym cytacie najlepiej szukać takich informacji na stronach specjalistów w branży. Przy okazji przeglądając tą stronę trafiłem na wyszukiwarkę dostawców tutaj, wiec po co pytać na forum, wystarczy zadzwonić do dostawcy w swoim regionie i wszystko jasne i aktualne.


    Cytat Napisał hes Zobacz post
    Znalazłem jeszcze takie dane:

    "Aby należycie ocenić kaloryczność propanu i butanu należy porównać ją z kalorycznością innych paliw gazowych, np. z gazów ziemnych. Użytkowa wartość opałowa gazu ziemnego jest równa około 37 300 kJ/Nm3. Wartość opałowa gazów płynnych przewyższa więc kaloryczność gazu ziemnego.

    * Propan: 91.260/37.300 = 2,4 krotnie wyższa
    * Butan: 122.570/37.300 = 3,3 krotnie wyższa.

    Średnia wartość opałowa mieszaniny propanu i butanu wynosi QW=46.000 kJ/kg."

    http://www.e-petrol.pl/index.php/lpg/wlasciwosci.html
    Ostatnio edytowane przez lwro ; 23-01-2012 o 22:12

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Wszystkich przyszłych i obecnych użytkowników propanu do celów grzewczych zapraszam do zadawania pytań, dzielenia się swoimi doświadczeniami tutaj

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...05#post5276805

    Z motta forum
    Chcielibyśmy aby celem tego forum było zebranie w jednym miejscu wątpliwości i pytań przyszłych i obecnych użytkowników gazu LPG do celów grzewczych. Podzielenie się zebraną praktyką na rynku LPG, wymianą doświadczeń z punktu widzenia instalatora i użytkownika, doświadczeń ze współpracy z koncernami, itp.
    Nie chcielibyśmy przekształcenia forum w dyskusję nad wyższością ekogroszku, peletu, drewna, pomp ciepła, oleju opałowego, energii elektrycznej, kominków … . Od tego są inne fora.

  20. #20

    Domyślnie

    jaga00
    Prosę o odpowiedz:
    ile kosztuje (około) metr szescienny gazu płynnego - propanu. W obojetnie jakiej firmie ( np. w Gaspolu lub Orlenie)???
    Czasami zadziwia mnie to forum! Pytanie proste jak budowa cepa! ile kosztuje m3 gazu? A ile mądrowania i owijania w bawełnę.
    Niestety ci nie pomogę ponieważ nie kupuję gazu płynnego i się nie interesowałem ceną.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony