dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pyzdra

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Brzeg
    Kod pocztowy
    49-300
    Posty
    2

    Domyślnie piec wolf CGB k 24 pomoc - spalanie gazu

    Witam
    Jestem posiadaczem pieca Wolf CGB k 24 mieszkam w nowo powstalym bloku i dokladnie nie wiem jak ustawic te pokretla od pieca woda zakres (2 - 9) centralne ogrzewanie zakres (2 - , w tej chwili mam ustawione pokretlo od wody na 6 a od centralnego ogrzewania na 7. mieszkanie 55 m2 2 pokoje kuchnia lazienka, posiadam regulator pogodowy zamontowany w przedpokoju, problem w tym ze piec spala w ciagu 24 godz 10m3 gazu, temperature w dzien ustawiam na 25 stopni, na noc przestawiam na 17. Prosze o pomoc bo to spalanie to cos chyba za duze jest, dodam ze piec pracuje na fabrycznych ustawieniach.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dymek1984

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Gowarzewo
    Kod pocztowy
    63-004
    Posty
    81

    Domyślnie

    Witam
    No jak masz temp dzienną ustawioną na 25 stopni to się nie dziwię. Pamiętaj, że obniżenie temp o każdy stopień daje oszczędność rzędu 4-6%. Po drugie masz sporą różnicę temp pomiędzy komfortową a ekonomiczną. nie powinna być większa niż 4oC. piec ładnie musi się napocić aby podnieść tę temp do 25 stopni. Po 3 czy przedpokój masz ogrzewany? pootwierane drzwi do pokoi, w których znajdują się pkt cieplne? Przeczytaj sobie instrukcje, gdzie powinien być zamontowany czujnik pokojowy. Coś mi się wydaje, że 25 stopni w przedpokoju to trochę duży, tym bardziej, że każde otwarcie drzwi wejściowych a temp w przedpokoju diametralnie spada, a piec musi to nadgonić. Zanim jeszcze te ciepło z grzejników doleci do przedpokoju... nie chce już nawet pisać o tym, że piec masz trochę przewymiarowany...

    Pozdrawiam

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pyzdra

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Brzeg
    Kod pocztowy
    49-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam
    odpowiadajac na twoje pytanie czy przedpokoj mam ogrzewany a wiec wlasnie w przedpokoju nie ma zadnego grzejnika, drzwi od kuchni i od malego pokoju otwarte, duzy pokoj drzwi zamkniete (narazie pokoj nie bedzie uzytkowany) Wczoraj zmienilem temp w dzien na 21 stopni a na noc na 18. Pokretlo od centarlnego ogrzewania ustawilem na 5 czyli z tego co czytalem jakies 47 stopni powinno byc na grzejnikach. od Godz 18 do 7 rano piec spalil jakies 3 m3 gazu. Moje pytanie ile srednio powinien do takiego metrazu spalac gazu piec? Jestem w tym temacie nowy i nie mialem doswiadczenia wczesniej z ogrzewaniem mieszkania gazem. Pozdrawiam

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dymek1984

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Gowarzewo
    Kod pocztowy
    63-004
    Posty
    81

    Domyślnie

    witam

    po pierwsze regulator pokojowy powinien być umieszczany w pomieszczeniu "reprezentacyjnym", w którym na grzejnikach nie ma głowic termostatycznych, a jeśli są to powinny być odkręcone na max. U mnie takim pomieszczeniem jest salon, bo tam spędzamy najwięcej czasu, a w pozostałych pomieszczeniach temp regulujemy za pomocą głowic. Co do temp to u mnie różnica pomiędzy komfortową a ekonomiczną to zaledwie 0,5 stopnia. Z doświadczeń zauważyłem, że różnica w zużyciu jest b mała, bo rano piec i tak musi sporo się napracować, aby podnieść w pomieszczeniach temp do komfortowej.
    po drugie temp na piecu głównie zależy od instalacji która posiadasz, jak została zaprojektowana i jak została wykonana. Jeśli została zaprojektowana i wykonana pod piec kondensacyjny, to grzejniki zostały dobrane na parametry 55/45/20. To znaczy że dostarczą do pomieszczeń zakładaną ilość ciepła przy temp zewn -20 jeśli będą zasilane temp z pieca 55 stopni. A takim przypadku doradziłbym Ci dla temp zewn. 0 obniżenie temp na piecu do ok 40. Będzie to skutkowało wyższa sprawnością pracy pieca oraz większym komfortem w pomieszczeniach, gdyż grzejniki będą dłużej ciepłe.
    po trzecie odradzałbym Ci nieogrzewanie pomieszczenia nieużywanego w nowym budynku. Pomieszczenia trzeba wygrzewać, aby uniknąć nagromadzenia się wilgoci, a i tak chłód z pomieszczenia będzie się przedostawał do pozostałych. Drzwi wewn mają niższy stopień izolacji niż ocieplone zewn ściany budynku.
    po czwarte to ze względu na wygrzewanie nowego budynku w pierwszym sezonie grzewczym zawsze należy dostarczyć więcej energii do pomieszczeń, więc trudno jest oszacować spalanie. Ja w domu o powierzchni 110m2 teraz spalam coś ok 5-6 m3 gazu, ale mam piec turbo a nie kondensat.

    Mam nadzieję, ze moje uwagi jakoś Ci pomogły

    Pozdrawiam

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ademar

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    1

    Piece C.O. WOLF serwis

    Cytat Napisał pyzdra Zobacz post
    Witam
    Jestem posiadaczem pieca Wolf CGB k 24 mieszkam w nowo powstalym bloku i dokladnie nie wiem jak ustawic te pokretla od pieca woda zakres (2 - 9) centralne ogrzewanie zakres (2 - , w tej chwili mam ustawione pokretlo od wody na 6 a od centralnego ogrzewania na 7. mieszkanie 55 m2 2 pokoje kuchnia lazienka, posiadam regulator pogodowy zamontowany w przedpokoju, problem w tym ze piec spala w ciagu 24 godz 10m3 gazu, temperature w dzien ustawiam na 25 stopni, na noc przestawiam na 17. Prosze o pomoc bo to spalanie to cos chyba za duze jest, dodam ze piec pracuje na fabrycznych ustawieniach.
    Witam !

    Jeżeli mogę ci jakoś służyć pomocą to mogę ci podać namiary na świetnego fachowca który zajmuję się piecami Wolf.Prowadzi serwis kotłów Wolf i sprzedaż.Sam kupiłem od niego piec właśnie tej marki a dokładnie: CGB-24 ze sterowaniem pogodowym BM.ON mi to wszystko ustawiał i chodzi do tej pory bez zastrzeżeń !! Nazywa się Paweł Sutor i ma swoją firmę Xvertiv . Podam ci jeszcze namiar na stronę internetową: www.xvertiv.com .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony