dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 24
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 486

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie kocioł pulsacyjny

    Co chwilę trafiam na reklamę takiego cuda:
    http://www.cieplotech.pl/piece_stoja...&prid=0&wid=67

    Ma ktoś coś takiego?

  2. #2

    Domyślnie

    Dołączam się do pytania sam też jestem ciekawy
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  3. #3

    Domyślnie

    To jakiś potworny bełkot - sądzę, że spece od marketingu wymyślili ten opis żeby sprzedawać to, co jest już dobrze znane i od dawna stosowane.
    A te 115 mikrowybuchów na sekundę musi być potwornie głośnie - już zwykłą pracę zwykłego palnika w zwykłym kotle słychać czasami dość głośno, co dopiero wybuchy (nawet mikro). I to do 115 na sekundę, czyli częstotliwość emitowanego dźwięku będzie dochodziła no 115Hz - tak niskie częstotliwości doskonale przenoszone są np. przez mur czy beton - a więc będzie to słychać w calutkim domu.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ZSGSS

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-836
    Posty
    1

    Domyślnie Pulsator

    Bigbeat - rzeczywiście bełkocze ! Takie forum jak "muratordom" powinno weryfikować wpisy głupców i laików. Nastały czasy mody najgłośniej krzyczących przez najmniej kompetentnych, ale branżowe forum nie powinno dopuszczać do takich wpisów jak bajoka Bigbeata.
    Pulsatory działają i przysparzają wiele zadowolenia użytkownikom - mnie również i bajoku Bigbeacie chciałbym, aby moja lodówka pracowała tak cicho jak Pulsator. Weź się za pisanie bajek, a nie wypowiadaj się na tematy, o których nie masz najmniejszego pojęcia.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZSGSS Zobacz post
    Bigbeat - rzeczywiście bełkocze ! Takie forum jak "muratordom" powinno weryfikować wpisy głupców i laików. Nastały czasy mody najgłośniej krzyczących przez najmniej kompetentnych, ale branżowe forum nie powinno dopuszczać do takich wpisów jak bajoka Bigbeata.
    Pulsatory działają i przysparzają wiele zadowolenia użytkownikom - mnie również i bajoku Bigbeacie chciałbym, aby moja lodówka pracowała tak cicho jak Pulsator. Weź się za pisanie bajek, a nie wypowiadaj się na tematy, o których nie masz najmniejszego pojęcia.
    Do kogo ty to piszesz?

  6. #6

    Domyślnie

    Przeglądając ten wątek jest fajna zależność. Wszyscy "instalatorzy" zachwalający kocioł pulsacyjny mają tu po maks 5 komentarzy. Ci co udzielają rzeczowych kontrargumentów po kilka tysięcy.

    Normalnie tak trąci nachalną reklamą, że aż boli...

  7. #7

    Domyślnie

    Ale strategia żeby na bełkot odpowiadać jeszcze większym bełkotem Cię nie przeraża. Bez urazy, wolałbym (i pewnie inni też) żeby na pytania odpowiadali ludzie którzy mają jakąś wiedzę na dany temat.No chyba że to wątek typu 'mam teorię jak produkować deski z trocin przy okazji oszczędzając 300% na rachunkach za prąd'.

  8. #8

    Domyślnie

    A to nie jest wątek tego typu (tylko z nieco zawoalowanym tytułem)?
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Bigbeat ma rację. Tak niska częstotliwość tj. 115Hz jest słyszalna przez człowieka dużo głośniej niż częstotliwości wyższe. Również ze względu na długość fali dźwiękowej jest ona „przenoszona” na duże odległości w każdym środowisku. Producent nigdzie nie podaje ile decybeli emituje ten kocioł – i myślę, że nie bez przyczyny.
    Druga wątpliwość. Producent (dystrybutor) podaje zalety wytwarzanych wibracji, nie wspominając o ewentualnych ujemnych skutkach tego zjawiska, a wibracje będą się przenosiły zarówno woda, ścianami jak i rurami.
    Pozdrawiam
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  10. #10

    Domyślnie

    No jasne. Dodatkowo, wykorzystywane są w nim elementy techniki silników odrzutowych, a wiadomo że odrzutowce straszny robią hałas. Na domiar złego przy przekraczaniu prędkości dźwięku fala uderzeniowa może powodować nieprzyjemne wibracje oraz płoszyć zwierzęta domowe. Nie wchodźcie w to, radzę Wam jako ekspert!

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    A to witam kolege eksperta Mozna wiedzieć w jakiej dziedzinie, bo chyba nie z akustyki - sądząc po wypowiedzi
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  12. #12

    Domyślnie

    Lotnictwo, konstrukcje stalowe, elektronika, informatyka, ciepłownictwo, hodowla drobiu, masaż tajski, hydrodynamika, językoznawstwo, ornitologia, fotografia, rzeźba klasyczna i dwa wnioski patentowe w urzędzie. Do usług

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Przytłoczyło mnie Już usuwam sie w cień , bo ja tylko od gazowych dzwonków
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał kosmo77
    Lotnictwo
    Twój kocioł przekracza prędkość dźwięku?
    Pozdrawiam,
    Krzysztof Lis
    Nasz tani dom...

  15. #15

    Domyślnie

    Domyślam się, że jest to na tyle nowa rzecz, że nikt jeszcze tego nie ma lub przynajmniej nie widział w użyciu (?).
    Znalazłem ten kocioł na allegro:
    http://www.allegro.pl/item295212164_...ulsacyjny.html

    Tutaj podają, że poziom hałasu wynosi 41 dBA na jeden metr (cokolwiek to znaczy)

  16. #16

    Domyślnie

    Znalazłem podobne dane dla:
    jednej ze zmywarek Bosch: 49dBA
    lodówki Electrolux: 42dBA

    Tak więc ten kociołek ani specjalnie cichy, ani głośny...

    W linku podanym w aukcji dowiadujemy się, że: "Tysiące kotłów PULSACYJNYCH (Pulsatoire) zostało zainstalowanych w ciągu ostatnich 10 lat."
    (http://www.cieplotech.pl/piece_gazow...prid=0&wid=113).
    Tak więc technologia wcale nie jest nowa.
    Tym bardziej że czasy, kiedy to do Polski nowe technologie docierały z 10-letnim opóźnieniem, minęły dobre kilkanaście lat temu.
    Ciekawe więc, dlaczego ani na świecie, ani w Polsce te kotły nie zrobiły jakiejś zawrotnej kariery, ewidentnie ustępując miejsca kotłom kondensacyjnym, któe - jak już od pewnego czasu wiadomo - wcale nie zawsze są dobrym rozwiązaniem (np. przy typowych, grzejnikowych instalacjach wysokotemperaturowych).
    Tak więc widać, że albo świat się nie poznał na rewelacyjnym wynalazku, albo to tylko czysty marketing (i odpowiednia cena), ale nic specjalnego w środku.
    Sądzę osobiście, że to drugie. Ludzie jednak takimi głąbami nie są, i jeśli byłoby to coś warte, szło by jak ciepłe bułeczki.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  17. #17

    Domyślnie

    Troszkę się podroczę z Mądralami
    na zwykłym kondensacie dalej zajedziesz policz ?
    Ostatnio edytowane przez Robert Zdun ; 07-02-2015 o 13:14

  18. #18

    Domyślnie

    I jeszcze na tej samej stronie znalazłem: "Jedynie kotły PULSACYJNE mają pozwolenie techniczne na instalacje przewodów PCV". Dotyczy to oczywiście przewodu spalinowego.
    Ciekawe, który kominiarz to odbierze Chyba w Zimbabwe albo na Kajmanach.
    Dalej piszą: "Dzięki bardzo niskiej temperaturze spalin (do 25°C), mogą być użyte proste rury PCV, i to właśnie daje obraz realnej efektywności wymiany termicznej." Czy to znaczy, że jak będę chciał CWU podgrzać do 45st.C, to temperatura spalin będzie nadal 25st.C? To co je tak ochłodzi? Ta woda o temp. 45st.C? A może w środku jest zakamuflowana dodatkowo pompa ciepła?

    To jest jeden wielki bełkot. Nie chce mi się dalej tego czytać.
    Bujdy na resorach.
    To pewnie tak, jak z tymi "Soplami lodu" - w pewnych warunkach być może nawet to działa - ale spełnienie tych warunków nie jest możliwe w naszym klimacie
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  19. #19

    Domyślnie

    No tak, i wszystko jasne.
    Kocioł 20kW kosztuje ponad 11.000 netto.
    To musi być coś super specjalnego za taką cenę
    Oj ludzie, mało to bajek w TV macie? I znacznie tańsze
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  20. #20

    Domyślnie

    W parametrach technicznych mówią że sprawność tego kotła jest o 2% wyższa niż kotła kondensacyjnego. Więc za bardzo nie ma o co walczyć, 2% to jakieś grosze a sam kocioł to spora inwestycja (ale w sumie kondensacyjne popularnych firm z pełnym sterowaniem potrafią kosztować podobne pieniądze). Mógłbym 'polecieć' na możliwość wyprowadzenia wydechu przez ścianę bo akurat nie mam osobnego komina - ale to można chyba zrobić też przy innych kotłach gazowych?

Strona 1 z 24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony