dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 25
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 486
  1. #421

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Skoro chcesz wymienić kocioł na gazowy to odpowiedz;........
    Bardzo dziękuję, za przedstawienie innego punktu widzenia, cenię twoją wypowiedź i z częścią argumentów zgadzam się, z niektórymi natomiast nie. Pozwól, że na podziękowaniach skończę.

  2. #422
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.625
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert_ost Zobacz post
    Co do zwrotu kosztów, to już z wstępnych wyliczeń wynika, że się opłaca.
    A możesz przytoczyć te wyliczenia ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #423

    Domyślnie

    Witam Koledzy.
    Ktoś powyżej napisał że dobry piec kondensacyjny można kupić za 3500-4000 jaki to piec jeśli można wiedzieć?
    Panowie proszę o poradę wymieniam w domu piec węglowy na gazowy do tego potrzebuje zbiornik na ciepłą wodę plus sterownik z internetem aby móc sterować smartfonem. Chciałem kupić piec Auera ale po przeczytaniu powyższych wypowiedzi mam mętlik. Moich dwóch kumpli ma piec Auera 32kw ale maja je tylko dwa sezony wcześniej nie mieli pieców gazowych a ponadto używają ich tylko w czasie nieobecności w domu tak że nie wiele mogą na ich temat powiedzieć. Mam też kumpla co jest serwisantem Vaillanta gdy zapytałem go o Auera to powiedział mi że nie wypowie się na jego temat bo nie zna tego pieca. Powiedział mi że zamontuje mi piec i zbiornik Vailant nie weźmie żadnej marży a serwis będę miał gratis tylko ewentualne części będę musiał płacić i chyba na tą opcję się zdecyduje. Jak poda mi konkretny model i cenę to zapytam o radę szanownych Kolegów. A co Wy polecacie? Poniżej link do obliczeń na zapotrzebowanie mojego domu.
    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2cyf
    Pozdrawiam i z góry dziękuję.

  4. #424
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.625
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Junkers, Immergas, Beretta, DeDietrich, Termet....
    Jest sporo kondensatów do 4tys zł...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #425

    Domyślnie

    Witam,

    Przy wyborze kotła kondensacyjnego nie polecamy kierować się jedynie kryterium ceny, ponieważ kocioł powinien cechować się wysoką jakością wykonania oraz pracować przez długie lata. Kolejnym aspektem jest renoma firmy oraz rozbudowany serwis, jaki może zagwarantować producent.
    Polecam wybór jednego z kotłów Cerapur marki Junkers. W swojej ofercie posiadamy szeroki wybór kotłów kondensacyjnych jednofunkcyjnych oraz dwufunkcyjnych o szerokiej modulacji mocy palnika.
    Dobierając kocioł warto w pierwszej kolejności wykonać obliczenia strat ciepła budynku, a następnie dobór kotła można zlecić specjaliście. W tej sprawie zachęcam do kontaktu z autoryzowanym instalatorem marki Junkers. Na stronie internetowej http://dealersearch.junkers.pl/pl/installer znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 600 801.
    Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie kotłów kondensacyjnych z rodziny Cerapur: http://www.junkers.pl/produkty/kotly...kondensacyjne/
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers

  6. #426

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Użytkownicy, wprowadzeni w błąd marketingiem, czym prędzej (często już po kilku dniach) żądają wymiany kotłów pulsacyjnych na inne. Przede wszystkim już od początku nie mogą znieść dokuczliwego hałasu nie do zniesienia. Do tego dochodzi nieznana nikomu trwałość, nieznane ceny części zamiennych, nieznana praktycznie sprawność, brak serwisu co widać na stronach internetowych.
    Link do instrukcji obsługi, dość trudny do znalezienia, ale można sobie wyrobić opinie czy trzeba serwisować czy można sobie samemu poradzić.
    http://www.cieplotech.pl/files/file/...CJI_v2013A.pdf
    Co do użytkowników to można ich znaleźć w Internecie a nawet w tym wątku. Żaden nie pisał o dantejskich scenach z głośnością, chyba że wadliwy egzemplarz. Raczej jest to wymysł konkurencji. Firma sprzedaje na targach i tam powinno się szukać kontaktu.
    Produkt ciekawy, ale ja jestem zdecydowany na inne rozwiązanie.

  7. #427
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piotrjub

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Sopot
    Kod pocztowy
    81-832
    Posty
    7

    Domyślnie

    Mam dwa piece Auer model 20 i 32. Kupowałem i instalowałem parę lat temu. Z użytkowania byłem bardzo zadowolony, głośność pracy dla mnie bezproblemowa. W domu instalacja nowa w całości wykonana z miedzi. Przeglądy robiłem zawsze co roku, tak naprawdę normalne użytkowanie od września 2016 roku bo wtedy się wszyscy przeprowadziliśmy do nowego domu. W nowy rok awaria tego modelu 32, dziś wizyta serwisanta i szok, piec przecieka (komora spalania) ze wstępnych informacji wymiana tego elementu to koszt 6-8 tys. jak się info potwierdzi raczej kupie nowy inny piec za tę wartość. Jak przeliczę to na czas użytkowania niestety wyjdzie za drogo.

    https://youtu.be/VF2e9-1invw






    Ostatnio edytowane przez piotrjub ; 03-01-2018 o 19:32

  8. #428

    Domyślnie

    [QUOTE=piotrjub;7586652]Mam dwa piece Auer model 20 i 32. Kupowałem i instalowałem parę lat temu. Z użytkowania byłem bardzo zadowolony, głośność pracy dla mnie bezproblemowa. W domu instalacja nowa w całości wykonana z miedzi. Przeglądy robiłem zawsze co roku, tak naprawdę normalne użytkowanie od września 2016 roku bo wtedy się wszyscy przeprowadziliśmy do nowego domu. W nowy rok awaria tego modelu 32, dziś wizyta serwisanta i szok, piec przecieka (komora spalania) ze wstępnych informacji wymiana tego elementu to koszt 6-8 tys. jak się info potwierdzi raczej kupie nowy inny piec za tę wartość. Jak przeliczę to na czas użytkowania niestety wyjdzie za drogo.

    Jak się sprawa skończyła z awarią kotła auer 32 ?

  9. #429
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piotrek2k

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Słońsk
    Kod pocztowy
    66-436
    Posty
    2

    Domyślnie

    Mam prośbę do użytkowników AUERA. Od jesieni jestem posiadaczem kotła 20kw. instalacja ma 2 obiegi. pierwszy to podłogówka i 2 to CWU. jak optymalnie ustawić te parametry krzywej grzewczej : TEMA, TEMI, TCMA1, TCMI1, DTMA1, DTMI1. Instalator zostawił mi fabryczne ustawienia, a jestem przekonany że prawidłowe ustawienie tej krzywej grzewczej spowodowałoby efektywniejszą i sprawniejszą pracę kotła. Jak jest osoba obeznana w temacie to proszę o wsparcie - podpowiedz. z góry Dziekuje

  10. #430
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mark74

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrjub Zobacz post
    Mam dwa piece Auer model 20 i 32. Kupowałem i instalowałem parę lat temu. Z użytkowania byłem bardzo zadowolony, głośność pracy dla mnie bezproblemowa. W domu instalacja nowa w całości wykonana z miedzi. Przeglądy robiłem zawsze co roku, tak naprawdę normalne użytkowanie od września 2016 roku bo wtedy się wszyscy przeprowadziliśmy do nowego domu. W nowy rok awaria tego modelu 32, dziś wizyta serwisanta i szok, piec przecieka (komora spalania) ze wstępnych informacji wymiana tego elementu to koszt 6-8 tys. jak się info potwierdzi raczej kupie nowy inny piec za tę wartość. Jak przeliczę to na czas użytkowania niestety wyjdzie za drogo.

    https://youtu.be/VF2e9-1invw







    Witam,

    Czy możesz odpisać jak zakończyła się sprawa uszkodzenia Twojego pieca?

    Ja nabyłem ten piec (20 kW) w cenie 10 800 brutto (do końca marca była promocja), oraz jestem w trakcie załatwiania dotacji z gminy na modernizację kotłowni w wysokości 5 000 zł. czyli finalnie piec będzie mnie kosztował 6 000 zł. Po odjęciu kosztów modernizacji komina o jakieś 2 000 zł wyniesie mnie dokładnie tyle ile zwykły kondensacyjny.
    Czy za kilka lat będę zadowolony z zakupu, przekonam się po kilku sezonach grzewczych.
    Czy będzie bardziej ekonomiczny od zwykłego kondensacyjnego? będę wiedział już po pierwszym sezonie grzewczym.
    W tym samym czasie mój szwagier będzie montował kondensacyjny za około 5 000 zł. Jeżeli uda mi się uzyskać podobny lub niższy poziom kosztów za ogrzewanie, to będę wiedział ze dokonałem właściwego wyboru.
    Szwagra dom jest nowoczesny, z dobrym ociepleniem, nowoczesnymi oknami i drzwiami przy moim 17 letnim domu który uważam że jest na średnim poziomie cieplnym (okna plastikowe ale 17 letnie, ocieplenie tylko 6 cm styropianu).

    Jedna rzecz która mnie zaniepokoiła to awaria komory spalania po tak krótkim okresie?

  11. #431
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mark74

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mark74 Zobacz post
    Witam,

    Czy możesz odpisać jak zakończyła się sprawa uszkodzenia Twojego pieca?

    Ja nabyłem ten piec (20 kW) w cenie 10 800 brutto (do końca marca była promocja), oraz jestem w trakcie załatwiania dotacji z gminy na modernizację kotłowni w wysokości 5 000 zł. czyli finalnie piec będzie mnie kosztował 6 000 zł. Po odjęciu kosztów modernizacji komina o jakieś 2 000 zł wyniesie mnie dokładnie tyle ile zwykły kondensacyjny.
    Czy za kilka lat będę zadowolony z zakupu, przekonam się po kilku sezonach grzewczych.
    Czy będzie bardziej ekonomiczny od zwykłego kondensacyjnego? będę wiedział już po pierwszym sezonie grzewczym.
    W tym samym czasie mój szwagier będzie montował kondensacyjny za około 5 000 zł. Jeżeli uda mi się uzyskać podobny lub niższy poziom kosztów za ogrzewanie, to będę wiedział ze dokonałem właściwego wyboru.
    Szwagra dom jest nowoczesny, z dobrym ociepleniem, nowoczesnymi oknami i drzwiami przy moim 17 letnim domu który uważam że jest na średnim poziomie cieplnym (okna plastikowe ale 17 letnie, ocieplenie tylko 6 cm styropianu).

    Jedna rzecz która mnie zaniepokoiła to awaria komory spalania po tak krótkim okresie?
    Witam ponownie,

    Mam jeszcze jedno pytanie:
    Czy do instalacji co został użyty Inhibitor? instalator który będzie mi montował mój piec, twierdzi że brak inhibitora w obiegu może być przyczyną takiej awarii.

  12. #432

    Domyślnie

    niezła ściema z tym kotłem pulsacyjnym.

    Wiadomo jaką kaloryczność ma gaz.
    I wiadomo że jak się dobrze spali ten gaz w zwykłym kotle kondensacyjnym to spaliny mają 30C. Czyli praktycznie wszystko co ten gaz miał w sobie oddał na wymienniku.

    Jaki teraz kocioł by nie był czy pulsacyjny czy dwusów czy diesel czy czterosuw, czy zwykły kondensat to i tak mniej nie spali zakładając że ma wytworzyć odpowiednią ilość kwh.
    Z tego względu choćby taki kocioł pulsacyjny był droższy o 20% to nie warto

  13. #433

    Domyślnie

    Tak wiadomo. Wiadomo, że ten produkt powstał ze 20 lat temu. Inny stan techniki, więc pewnie bił konkurencję na głowę. Czy teraz bije? Pewnie chodzi o niuanse. Tu pół procenta tam kawałek czegoś, lepsza modulacja, gorsza modulacja. Pewnie 20% już nie, ale w miarę ciepłe dni może dać jakieś oszczędności. Do tego serwis znikomy.

    Spotkałem tych ludzi na targach i ciężko cokolwiek od nich konkretnego wyciągnąć. Pisałem zaś do ludzi, co się chwalą ich instalacją. I wszyscy są zadowoleni. Więc ściemą bym tego nie nazwał.

  14. #434
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Piotrzabkowice

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE
    Kod pocztowy
    57-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich na forum. Jestem posiadaczem pulsatora 20kw od 6 miesięcy.Wcześniej miałem Seniuer duwal 24 kw który w pierwszym roku naprawial serwis (wchodził w tryb awaryjny)a w drugim sezonie grzewczym zaczoł cieknąć - stwierdziłem czas na niego. Szukałem i znalazłem pulsatora. Powiem że pierwsze wrażenie OK wykonany solidnie a co dalej to będę pisał. Jak narzie to jest dobrze. Głośność ; jest piwnicy pod podłogą w nocy super cicho to słyszę jak chodzi ale tylko ciut. Ale to nie jest chałas 42db przy piecu . Zużycie gazu? 5osobowa rodzina 104m mieszkanie 200l bojler w sezonie letnim 1m3 gazu/doba+kuchenka gaz. A zima dam znać w czerwcu. Narazie wygląda że nie jest źle. Moi monteży porażka prawie całą ich pracę poprawiłem (przecieki) chłopaki z łapanki. Ale jest już wpożądku. Pamiętajcie jak instalacja była już używana koniecznie, płukanie maszyną że środkiem i zalać inchibitorem no i filtr magnetyczny robi swoją robotę. A co do decyzji z piecem to myśle że dobra na mojej ulicy są już 4szt takie zamontowane więc chyba przekonuje ludzi do montażu. Pozdrawiam. Odezwę się.

  15. #435

    Domyślnie

    Witam. Kocioł Pulsator 20 kW na CO i CWU (wymiennik 120l) od czerwca 2018r. Dom 117 m2, pomieszczenia wysokie na 3 m. W połowie podpiwniczony. Ocieplenie- ściany styropian 16 cm 0,38 strop wełna 25 cm 0,39. Podłogi w połowie tylko wylewki, nad piwnicami strop 10cm + suprema 15cm. Za grudzień zużycie gazu 367 m3 przy temperaturze w domu 23 stopnie. Od tego trzeba odliczyć ok. 72 m3 na kuchnię gazową i CWU. Nie mam porównania do innego kotła gazowego ponieważ do czasu zmiany ogrzewałem kotłem na ekogroszek. Pulsatora wybrałem ze względu na sposób spalania. Po rozpoczęciu ogrzewania wyszło że regulator pokojowy ma histerezę +/- 0,4oC. Zmieniłem go na termostat pokojowy z PWM. Jak będzie w kolejnych miesiącach to napiszę.

  16. #436

    Domyślnie

    72 m3 na gary i CWU? Matko i córko. W moim przypadku nie przekracza 30.

  17. #437

    Domyślnie

    Matko i córko. Znajomi zużywają w okresie letnim 7m3 na mycie i gotowanie. I gdzie ty z tymi 30. Według mnie zużycie wody i gotowanie jest sprawą indywidualną nie do oceniania.
    Tematem tego wątku jest "kocioł pulsacyjny". Jeśli masz taki kocioł, możesz podzielić się opiniami o jego użytkowaniu, nastawieniami parametrów, usprawnieniami, uzupełnieniem informacji i danych technicznych od producenta, zastosowaniem zamienników za preferowane przez producenta to czekam. Jeśli tylko nabijasz sobie licznik postów to proszę weź się "odlideruj".
    W trakcie wyboru kotła przeczytałem kilka wątków o różnych kotłach które mnie interesowały. Treść tych wątków składała się zawsze z:
    - ok. 10% przydatne informacje, dyskusje i rozwiązania problemów
    - ok. 10% pogawędki znajomych (sympatyczne)
    reszta to nic nie wnoszące posty zaciemniające dyskusję, przepychanki i starcia ekspertów z marketingowcami (często przybierające formę pyskówki) oraz reklamy. To jest moja opinia i nie musicie się z nią zgadzać.

  18. #438

    Domyślnie

    Nie ma znaczenia ile kto zużywa gazu bo zużycie zależy od domu a nie od kotła

  19. #439

    Domyślnie

    Witam...
    To ja może napiszę po 20 miesiącach użytkowania pieca jak to wychodzi. Dom około 110mm2, ocieplony 6cm styropian, mur 40cm cegła ze szczeliną. Przed zmianą paliłem węglem + jakieś drzewo z ogrodu (powiedzmy nie licząc drewna spalałem około 3 tony węgla). Temperatura w domu 22st głównie palone po południu po pracy, w wieksze mrozy 24/7. Po przejściu na gaz w 2017r sprawa ma się tak- od1-08.17 - 1.08.18 zapłaciłem 2700 za ogrzewanie + CWU(tylko w zimie, latem słońce grzeje)
    W 2018 od 01.09 do 31.12.18 zapłaciłem 1100zl. szacuję że za sezon 2018 zapłacę poniżej 3000. Co do kosztów ogrzewania gazem jestem super zadowolony. W domu 22st a w nocy 20st.
    Piec zakupiony w promocji, model 20kW. Czy drugi raz bym się zdecydował na ten piec??? Napiszę może o jego minusach niż plusach bo te każdy zna.
    Dane z ulotki informacyjnej - jedna wielka ściema, polski dystrybutor z wrocławia na większość pytań nie był w stanie odpowiedzieć.
    1- Modulacja mocy od 1kW - bzdura nie ma żadnej modulacji, ten piec działa na zasadzie sterowania szerokością impulsu,
    2- brak możliwości przewymiarowania do wielkości instalacji - bzdura -musi być w instalacji minimalna ilość wody
    3- musi być zapewniony odpowiedni przepływ.
    Teraz jak się sprawa ma - otóż aby piec działał prawidłowo powinien załączać sie w interwałach czasowych minimum co 6 minut inaczej zbyt częste zapłony powodują zużywanie się wentylatora wtłaczającego mieszankę gazu i powietrza co naraża nas na koszty jego wymiany, ile on takich cykli przeżyje nikt nie wie. Aby więc uzyskać interwał czasu co 6 minut musimy zapewnić odpowiedni przepływ wody przez piec, do tego oczywiście musi być w instalacji odpowiednia ilośc wody bo inaczej 20kW zagrzeje nam to w bardzo krótkim czasie. Niestety przy grzejnikach aluminiowych nie dało się spać, na wyższych biegach pompy hałas w grzejnikach był mocno odczuwalny. Wody też było za mało więc doszedł bufor. Efekt jest taki że mam gratów na pół piwnicy a mogłem załątwić to jednym zintegrowanym piecem z cała automatyką, pompkami, zaworami i zbiornikiem CWU w jednej obudowie.
    Grzejniki tez wymieniłem i jest o wiele ciszej. Powiem tak jeżeli bym budował od podstaw wszystko bym dobrał odpowiednio pod ten piec to nie miałbym do niego zastrzeżeń, o jego ekonomice nie mogę nic napisać bo nie mam porównania z innym piecem gazowym, byc może te wszystkie niedociągnięcia nadgoni brakiem częstych serwisów oraz wieloletnią eksploatacją,(dowiem się za 15 lat lub wcześniej)
    Kolejnym minusem jest hałas, nad piwnicą gdzie stoi mam sypialnię, i słyszę go bardzo wyraźnie w nocy i wieczorami, będę go wyciszał czymś. A po za tym to nic tylko brać) Szczerze to zastanówcie się dwa razy zanim się napalicie bo być może ten piec nie jest dla was - z racji tego że nie ma modulacji mocy powinien być mocowo dobrany do zapotrzebowania budynku na ciepło, a w dzisiejszych czasach przy obecnej technice dociepleń budynków - to który potrzebuje pieca 20kW(chyba że na całą kamienicę).
    Ja dałem się nabrać na szumne zapewnienia o modulacji od 1kW a tak naprawdę nie ma jej w cale. Niestety musiałem się o tum przekonać na własnej skórze. Żeby nie było tak pesymistycznie to napiszę tylko, że po przystosowaniu instalacji ile mogłem pod ten piec działa zgodnie z instrukcją, tzn czas załączania powyżej 6minut mam nadzieję że teraz posłuży troszkę, grzać grzeje, w domu ciepło, opłaty tez na plus więc swoją robotę na razie robi.
    Ps. wg mnie idealnie działał by z buforem ciepła powiedzmy 500litrów, a wtedy osobna pompa na grzejniki na pierwszym biegu w pracy ciągłej (cisza i spokój w grzejnikach)

  20. #440

    Domyślnie

    I zdarzyła się usterka. W nocy z poniedziałku na wtorek odezwał się alarm. Na zewnątrz -10 stopni ale dom nagrzany więc skasowałem piszczka i poszedłem spać. Rano okazało się że usterka jest od czujnika ciśnienia. Serwis dostarczył czujnik na środę i kocioł ruszył już normalnie (przez okres usterki ja co jakiś czas robiłem za czujnik).

Strona 22 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony