dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AgaG95

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Gilowice
    Kod pocztowy
    34-322
    Posty
    1

    Domyślnie Ogrzewanie podczerwienią, ogrzewanie wody

    Witam,

    Niebawem rozpoczynam budowę ale nadal nie mogę się zdecydować na rodzaj ogrzewania. Będzie to dom w konstrukcji szkieletowej (drewnianej) dla 5 os. rodziny, ok 133 m2, dobrze ocieplony.
    Wstępnie mieliśmy plany aby montować powietrzną pompę ciepła.

    Obecnie jestem po rozmowie z przedstawicielem firmy Soleo Heat i zaczynam się zwracać ku ogrzewaniu elektrycznemu podczerwienią.
    Jeśli zdecydowałąbym się na tą opcję to znów ciężko mi się zdecydować jakie ogrzewanie wody wybrać.
    Dodam że na potrzeby ogrzewania będę montować fotowoltaikę aby zniwelować koszty za prąd.

    Czy jest ktoś kto ZNA się na rzeczy i jest mi w stanie pomóc z wyborem ogrzewania domu i wody?? Jakieś za, przeciw bądź po prostu info w którą stronę się skłonić.
    Naprawdę zależy mi na FACHOWEJ opinii.
    Dużo czytałam ale jednak lepiej dowiedzieć się od kogoś kto faktycznie ma z tym jakieś doświadczenie bądź wiedzę.

    Proszę o pomoc!

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał AgaG95 Zobacz post
    Witam,

    Niebawem rozpoczynam budowę ale nadal nie mogę się zdecydować na rodzaj ogrzewania. Będzie to dom w konstrukcji szkieletowej (drewnianej) dla 5 os. rodziny, ok 133 m2, dobrze ocieplony.
    Wstępnie mieliśmy plany aby montować powietrzną pompę ciepła.

    Obecnie jestem po rozmowie z przedstawicielem firmy Soleo Heat i zaczynam się zwracać ku ogrzewaniu elektrycznemu podczerwienią.
    Jeśli zdecydowałąbym się na tą opcję to znów ciężko mi się zdecydować jakie ogrzewanie wody wybrać.
    Dodam że na potrzeby ogrzewania będę montować fotowoltaikę aby zniwelować koszty za prąd.

    Czy jest ktoś kto ZNA się na rzeczy i jest mi w stanie pomóc z wyborem ogrzewania domu i wody?? Jakieś za, przeciw bądź po prostu info w którą stronę się skłonić.
    Naprawdę zależy mi na FACHOWEJ opinii.
    Dużo czytałam ale jednak lepiej dowiedzieć się od kogoś kto faktycznie ma z tym jakieś doświadczenie bądź wiedzę.

    Proszę o pomoc!
    Montowalismy instalacje grzewania podłogowego w domu szkieletowym dwukondygnacyjnym zasilanym pompą ciepła Daikin Altherma 3 8 kW zintegrowaną (zasobnik 230l)
    Na partera tradycyjna podłogówka z jastrychem cementowym, na pietrze podłogówka w systemie lekkim. Dodatkowo uzytkownik uzywa PC do chłodzenia podłogówką wykorzystujac regulatory strefowe/pomieszczeniowe. Mając zainstalowaną instalację PV praktyczny koszt ogrzewania tego domu o powierzchni podłog ok 165 m2 to tylko opłaty stałe a SCOP zapoprzedni sezon to ok 3,75. Lokalizacja Mielec/podkarpackie. Jedyna uwaga inwestora to jego zdaniem za duzy koszt rocznego przegladu Althermy, poza tym zero uwag i zastrzezen.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony