dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 25
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 486
  1. #281

    Domyślnie

    Cytat Napisał PULSATOR
    witam
    Jak sam zauwazyles mowisz o kotle a nie o kotlowni. To spora roznica. Jak taki kociolek dasz do mieszkania to oki, ale do domu gdzie jest kilka osob to teraz powiedz ile on daje cwu/min? Mysle ze nie wiecej jak kolo 12-13 przy kotle 20-24kW, a ze jeden prysznic to zapotrzebowanie 9-11l to lepiej zeby nikt nie myl nawet naczyn w kuchni. Do tego gorsze spalanie i do tego pewien % awaryjnosci - no i jeszcze dbanie o zachowanie sprawnosci co tez kosztuje. Poza tym taki kociol nie bedzie cieszyl wlasciciela swoja praca dluzej jak 10 lat bo skladany jest na komponentach gorszej jakosci (i zobacz ile tam plastiku w ukladach hydraulicznych). Mozna by naprawde wiele pisac ale znajac zycie i kilku forumowiczow to zaraz tu bedzie wielkie halo.

    Pytanie co tani kociol da i za jakie pieniadze w utrzymaniu, bo chyba kazdy z nas sie przekonal ze nic za darmo nie ma. To juz byla wiele razy tu przedsawiane, gdzie sa te roznice. Kupuje sie drozszy kociol, ktorego koszt zaciera sie dosc szybko w kalkulacji calej kotlowni, a najbardziej w utrzymaniu. Proste jest, ale nei oznacza to ze badziewnie wykonane. Najlepiej zrobic sobie wycene kotlowni przy urzadzeniach X firm wraz z wypunktowaniem co mamy za dane pieniadze. Mysle ze nie jedna osoba wtedy zauwazy ze puls nie kosztuje az tak duzo

    Zreszta - zachecam do ogladniecia na zywo tego kotla bo naprawde to bedzie duzo bardziej wartosciowe. Powysylalem kilku osobom z forum take plytki CD z materialami i instrukcjami, wiec jakby ktos jeszcze chcial to nie ma klopotu
    A w/g mnie pulsator musi i tak spalać gaz jak kondensaty i więcej niż kondensat nie ma sprawności.( co innego marketing)

    Co do normy i porównan to jest tak jak z TV LCD maja różne sposoby i standardy podawania kontrastu i tak dla jednego 1: 15 000 może być w porównaniu do drugiego o kontraście 1: 30 000 lepszy niz podają cyferki.
    Plazmy mają kontrast na poziomie 1: 1 000 000 i co z tego

    Plazmy powinny zniknąc z półek, bo takie dobre , to dlaczego tak nie jest.??

    A dobry marketing to podstawa sukcesu

    Dobry towar i tak sie obroni , bo ludzie nie są głupi i swoje wiedzą.
    Jeżeli pulsar jest lepszy o 30% od kondensata, a kondensat znowu lepszy od zwykłego gazowca o 30% to w sumie dlaczego to sie nie sprzedaje ???

    Okazja
    Mogę sprzedac dobrą ekologiczna (drewno i naturalne włosie)
    miotłę za 500zł, kto chetny ?? ( przesyłka gratis)

  2. #282

    Domyślnie

    Nie no bez przesady - nikt nie napisal ze puls jest oszczedniejszy na gazie o 30% ;] ale ze do 10% - tyle ze dodatkowo kwestia kosztow utrzymania sprawnosci i czesci.
    Co do miotly to dobry marketing dodal by opcje wychodzenia z psem a wtedy to 500 by nie bylo az tak przerazajaca oferta.
    Dobry marketing sporo kosztuje - puls raczej reklamuje sie porpzez urzytkownikow czyli sasiad sasiadowi itd. Wolniejszy sposob, ale bardzo skuteczny i przynajmniej nie zaklamany.

  3. #283
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał PULSATOR
    sSiwy12 - pokaz co jest nieuprawnione? Par.140.1. faktycznie jest zniezmieniony, ale wczytaj sie w normy polskie do ktorych tam jest odwolanie. Jest tak tez ciekawe zdanie, ze prezwody kominowe moga byc wykonane z tworzyw sztucznych. Jest tez cos takiego jak norma dla przewodow z tworzyw nr 14471:2005.
    Tu jednak mozna dyskutowac i jeszcze ze 100 lat bo prawo to dziwny twor. Wg prawa kociol pulsacyjny nie powinien byc nazwany kotlem bo nie ma palnika i w sumie juz dzieki temu nie potrzebuje komina, a jedynie przewod wydechowy. Chodzilo mi o zwrocenie uwagi na fakt, ze teraz mozna bedzie stosowac rozwiazania zalecana przez producentow
    Tak więc po kolei:
    - pudło, bo przywołana w par.140 norma dotyczy tylko i wyłącznie kominów z cegły,
    - przywołana przez Ciebie norma PN-EN-14471 : 2005 nie została przywołana, więc nie obowiązuje,
    - natomiast została przywołana i obowiązuje norma PN-B-10425 : 1989
    Tak było przed nowelizacją i tak jest nadal. Kominy musiały i musza spełniać wymagania normy PN-B-10425 : 1989r. – bez względu na zalecenia producenta kotla.
    Ps. Sprawa tych kominów zostala ciekawie zaprezentowana w nr 3/2009 Instalatora - warto przeczytać.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  4. #284

    Domyślnie

    Zatem mam nadzieje ze nie przeoczyles artykolu rozpoczynajacego sie na stronie 66 w MI 5/2009, ale jesli jeszcze nie otrzymales to ponizej linki:

    http://www.instalator.pl/archi/2009/mi5(129)/66.pdf
    http://www.instalator.pl/archi/2009/mi5(129)/67.pdf
    http://www.instalator.pl/archi/2009/mi5(129)/68.pdf
    Moze nareszcie dojdziemy do sedna sprawy i roznic pomiedzy kominem a przewodami spalinowymi.
    Sprawa jest podobna jak z kotlami stalo palnymi, ktore teraz beda mogly byc montowane w uklady zamkniete- oczywiscie te urzadzenie ktore maja system odprowadzenia nadmiaru ciepla a nie kazdy. Czyli jesli puls ma wlasny system odprowadzenia spalin, ktory wazny jest w krajach gdzie dopuszczone zostalo urzadzenie do sprzedazy (takze Polska) to nie jest to jednoznaczne z tym by kazdy kociol mogl miec tak samo - niewyklucza to jednak stosowania tego systemu w naszym kraju

  5. #285
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Zapewne przez zupełny przypadek, nie podałeś 2 następnych stron – to na marginesie.

    Tak jak wspomniał Barbossa nowela jest w zasadzie kosmetyczna, bo obowiązywały i obowiązują zapisy:
    § 266.
    „1. Przewody spalinowe i dymowe powinny być wykonane z wyrobów niepalnych.”
    2. Przewody lub obudowa przewodów spalinowych i dymowych powinny spełniać wymagania określone w Polskiej Normie dotyczącej badań ogniowych małych kominów.
    ;
    Pogrubienia moje – bo widać wyraźnie, ze ustawodawca też rozróżniał i rozróżnia „kominy” i „przewody spalinowe”.

    Zmiany nawiązują, do wprowadzonych w rozdziale 2, rozporządzenia Ministra Gospodarki z 21 grudnia 2005 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla urządzeń spalających paliwa gazowe, konieczności dołączenia do urządzeń gazowych instrukcji technicznych producenta (w zakresie instalacji i użytkowania) i nadaje instrukcji technicznej producenta grzewczych urządzeń gazowych charakter dokumentu, wspomagającego projektowanie instalacji gazowych na paliwa gazowe.
    A mówiąc prościej, w par. 174, zastąpiono wymóg stosowania określonej normy, wymogiem stosowania się do instrukcji producenta urządzenia gazowego – z zachowaniem wymogów cytowanego wyżej paragrafu.

    poprawiłem na czerwono - dla jasnosci sytuacji.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  6. #286

    Domyślnie

    Popatrz jakas sluszna uwaga "Przewody lub obudowa przewodów spalinowych..." bo tu mowa o systemie. W normie NF EN 483, 677 et 297 dla pulsa w dziale PPOŻ jest dosc fajnie napisane, ze:
    "Zainstalowane w przewodzie kominowym indywidualnym, już istniejącym, przewody ewakuacyjne produktów spalania systemu LPKG, nie zmieniają jego charakterystyki co do zabezpieczenia PŻ. Charakterystyki istniejącego przewodu kominowego wobec zabezpieczenia PŻ muszą być wyposażone w drzwiczki wg lądowe."
    Warunkiem tego systemu jest rura z PCV-U, a calosc zalozen wykonania jest zapisana w DTR producenta. Wiec tak naprawde te cale przepisy ktore teraz zostaly pzmieniane w PL maja zezwolic na stosowanie (oczywiscie atestowanych i przebadanych przez producenta danego urzadzenia) systemow

  7. #287
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Już z całkowitej przekory.
    Te przepisy nie zostały zmienione. To jest zapis przepisów, które obowiązywały do tej pory i będą obowiązywały nadal. Nowela ich nie zmieniła.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  8. #288

    Domyślnie

    Nadal uwazam ze zmiany ktore nastaly nie sa kosmetyczne - nie kazde urzadzenie bedzie moglo je zastosowac przy montazu i tyle.
    Szkoda ze nie odnosisz sie do moich postow (np tych ostatnich) tylko wciaz jedno piszesz

  9. #289
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Koen

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam,
    czy można zobaczyć, porozmawiać z właścicielem/posiadaczem takiego pulatora gdzieś w okolicy Warszawy?
    Pozdrawiam,
    Leszek Koc

  10. #290

    Domyślnie

    witam
    Mozna, ale prosze o kontakt na priv z pozostawieniem chocby wlasnego maila

  11. #291
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Koen

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    Przesłałem maila na priv.
    Pozdrawiam,
    Leszek Koc

  12. #292

    Domyślnie

    Niestety nic nie dotarlo do mnie
    Jak cos to taka sama prozbe napisac do importera i tez bedzie zalatwione

  13. #293
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    PROTECH

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Moje przemyślenia na gorąco po przeczytaniu wypowiedzi.

    1. PULSATOR za bardzo dał się niektórym podpuścić i początkowo za dużo używal chwytów marketingowych a za mało skorzystał z "twardej" wiedzy.

    2. Oszczędności 30-40% są realne gdy porównujemy stary niskosprawny kocił atmosferyczny ze "świeczką", bez żadnej automatyki dodatkowej, z regulacją jedynie temperatury na kotle. Ponieważ takie kotły juz nie są produkowane, a praktycznie nawet najtańsze instaluje się obecnie z pomieszczeniowymi regulatorami temperatury, to realna oszczędność może wynieść 20% + kilka % za jakość regulacji zewnętrznej.

    3. Proponuję podzielić dla jasności automatykę na dwa poziomy :
    a) palnikową i zabezpieczeń + regulator (ogranicznik) temperatury kotła
    b) rozszerzającą, w sklad której może wejść:
    - sterowanie systemem ciepłej wodu użytkowej (w tym cyrkulacją),
    - obiegiem grzewczym bezposrednim (bez mieszacza)
    - jednym lub kilkoma obiegami z mieszaczem
    - automatyka pogodowa
    - regulatory lub czujniki pomieszczeniowe
    - dodatkowe funkcje extra, np : współpraca z dodatkowymi źródłami ciepła, moduły komunikacyjne, kaskadowe, itp.
    Średni koszt dobrej automatyki rozszerzającej (pogodówka, ciepła woda, obieg bezpośredni, obieg z mieszaczem), lub dopłata do automatyki podstawowej (a) , wynosi 2.000 - 2500 zł
    Stąd cenę kotła AUER Pulsatoire należy porównywać z ceną dobrego kotła kondensacyjnego uzupełnionego lub wyposażonego fabrycznie w podobną automatykę.

    4. Kocioł ten też jest tak naprawdę kotłem kondensacyjnym, tylko z nietypowym "sercem" tzn. zintegrowaną komorą spalania i palnikiem, gdzie odwrotnie niż w pozostałych kotłach wewnątrz wymiennika mamy spaliny a na zewnątrz wodę kotłową. Podpowiadam, że woda sama w sobie jest dodatkowym wyciszeniem palnika.

    5. Hałas 41dbA jest słabo słyszalny w pomieszczeniu zainstalowania (40dbA to szept osoby znajdujacej się w odległosci 1m od ucha słuchającego), i nie powinien byc słyszalny juz w pomieszczeniach obok. Ponadto pulsacje zapłonu 115Hz wcale nie przekladają się na dzwięk 115Hz.
    Moim zdaniem kocioł moze byc nieco głośniejszy od większości kotłów gazowych, ale nie demonizujmy - jest cichszy od prawie każdego kotła olejowego.

    6. Częć osób słusznie powie, że musi płacić za wbudowane funkcje automatyki których nie wykorzysta, bo nie mają podłogówki a nawet niektórzy ciepłej wody (kotły w firmach, gdzie jest tylko 1 kran z ciepłą wodą podgrzewaną małym elektrycznym ogrzewaczem przepływowym).
    Jesli jednakże brakć pod uwagę nowy dom, to zazwyczaj jest on wyposażony w zasobnikowy podgrzewacz c.w.u. zasilany kotłem c.o. , jak również choć cześciowo ogrzewany podłogowo (łazienka, kuchnia, korytarz wejściowy, czasami salon).
    Dodam, że dzięki kilku pętlom "podłogówki" wyraźnie obniżamy sumaryczną temperaturę wody powrotnej do kotła, przez co poprawiamy efekt kondensacji (dla efektu kondensancji tak naprawdę wazniejsza jest temperatura powrotu niz zasilania).
    Stąd marudzenie na "wypasioną" automatykę mnie nie przekonuje.

    7. Temperatura spalin w wysokosprawnych kotłach kondensacyjnych (także w tym) jest zazwyczaj niższa od temperatury zasilania i tylko nieco wyższa od temperatury powrotu. Przyjmijmy że o 5-10 st.C . Zatem temparatura spalin realnie może mieć jednak 20st.C w początkowym etapie podgrzewu wychłodzonego bojlera z wydajną wężownicą, 35-40 st.C przy parametrach grzania 40/30 i 75-80st.C przy parametrach 90/70 (praktycznie tylko może mieć miejsce podczas końcowego procesu dogrzewania bojlera. Ponieważ nowe instalacje projektowane są na temperatury maks. 70/55 st.C więc temperatura spalin nie powinna przekraczać 60-65st.C.

    8. Porównujecie kotły kondensacyjne i ich ceny, tak jakby wszystkie mialy sprawność maksymalną 109%. Tak nie jest - tanie kotły kondensacyjne nają ja zazwyczaj do 104-107%. Ponadto sprawność maksymalna kotłów kondensacyjnych jest nie tylko uzależniona od temperatur na kotle ale również od obciążenia (poziomu modulacji) - tym wyższa im niższe temperatury i mniejsze obiążenie (wolniejszy przepływ spalin, dłuższy czas oddawania ciepła do wymiennika). Zazwyczaj kotły pracują z wyższymi temparaturami i z obciązeniem wyższym niż minimalne. Są to krsesy typowo zimowe, wtedu zuzycie gazu jest największe. Praca na minimalnych poziomach ma miesce wiosna i jesienią a zuzycie gazu na potrzeby c.o. jest wtedy marginalne. Dlatego porównań kotłów należy dokonywać w środkowym zakresie temperatur (np. 50/40 lub 55/45) oraz obciążeniiu minimum 50% mocy kotła.
    Takie porównanie najlepiej odda rzeczywiste średnie warunki eksploatacji.
    I ty prosze się nie zdziwić, gdy wasz ulubiony kociołek firmy XXX ma zamiast obiecywanych np. "do 107%" zaledwie 102%. Powyższe opieram na wykresach podawanych przez producentów kotłów.
    W przypadku kotła AUER nie ma mowy o spadku sprawnosci w funkcji mocy kotła bo pracuje on ze stałą mocą (praca przerywana - jak w kotle olejowym).
    Na podstawie oceny konstrukcji wymiennika, podawanych temperatur spalin, oraz zoptymalizowanemu STAŁEMU stosunkowi składu mieszanki powietrze/gaz sądzę że jest możliwa maksymalna sprawność do 111% przy pracy przy najnizszych parametrach i 108-109% przy parametrach 55/45, kiedy to najlepsze kotły kondensacujne mają sprawność w podobnych warunkach 105-107%.
    Stąd wniosek, że jest realne i wiarygodne, że sprawność kotła AUER jest o 2% wyższa od dobrego NOWEGO, CZYSTEGO kotła kondensacyjnego.

    9. Specjalnie na pisałem duzymi literami , NOWEGO CZYSTEGO - gdyż sprawność ta leci na łeb na szyję przy zabrudzonym wymienniku. W skrajnych przypadkach brudne kotły kondensacyjne, nie serwisowane 3-4 lata, przestawały kondensować a ich sprawność zmniejszała się do ponizej 100% !
    Więc może by porównać sprawność kotła kondensacyjnego Waszej ulubionej firmy XXX po roku eksploatacji, przed i po serwisie i wyciągnąć średnią. Dopiero ten wynik porównać z kotłem pulsacyjnym, który się praktycznie nie brudzi (spaliny przepływają gładkimi rurkami z inoxu, pozostałości spalania i kurz sa strząsane pulsacjami). Tu spodziewam się róznicy wyniku na poziomie 5% na korzyść kotła pulsacyjnego.
    10% wydaje mi się mało realne, nawet w porównaniu do taniego kondensa po roku eksploatacji.

    10. Osobiście wolałbym, żeby AUER miał jeszcze modulację mocy - wtedy byłaby już "bajka". Ale konstrukcja eliminuje taka mozliwość, dając w zamian stabilne i niezmienne parametry. Zapewne gorzej współpracowałby z instalacją o małej mocy i bardzo małej pojemności wodnej, np. czterema konwektorami (dwa pokoje z kuchnią, łazienka, korytarz) - wtedy raczej skłaniał bym się do dołączenia chocby niewielkiego bufora.
    Ale realnie .... czy ktoś kupuje kotły o mocy około 20kW z najwyższej półki do dwóch pokoi z kuchnią ...
    Biorąc pod uwagę, że nowo budowane domy mają maksymalne zapotrzebowanie na ciepło 60W/m2 a naprawde ciepłe 40W/m2 i mniej , 20kW jest w stanie ogrzać nawet 500m2 naprawde ciepłego domu i co najmniej 300m2 standardowego (60W/m2) i zapewnić podgrzew c.w.u.
    Z kolei moc 20kW jest przydatna do szybkiego podgrzewu bojlera po napełnieniu np. wanny z hydromasażem (200-300).
    Zalecałbym do tego kotła bojler z wężownicą o dużej mocy, mającą możliwość odbioru mocy 20kW przy parametrach 80/60 lub niższych.
    Woda podgrzana wtedy bedzie "jednym ciągiem", bez przerywania pracy kotła. Te warunki spełnia wiele bojlerów, także relatywnie niedrogich, krajowej produkcji.

    11. Wiele osób obawia się przerywanej pracy kotła przy pracy na c.o.
    Hmm .... odpowiem tak : widzieliście jak pracuję dziesiątki tysiący kotłów olejowych w kraju ? W tym te o małej pojemności wodnej? JAkoś poprawnie i dają sobie radę ... a cykle pracy sa prawie identyczne

    12. Ludzie na forum calkiem pogubili sie w ocenie zuzycia gazu. Praktycznie nie ma ty nic do rzeczy czy praca kotła będzie modulowana czy przerywana, niewielka nadwyzka mocy również. Patrzenie na minimalny poziom zuzycia gazu przy małej modulacji jest równie nonsensowny. Przy maksymalnej również. Liczy się ile gazu zuzyjemy do wytworzenia danej ilości ciepła w typowych warunkach eksploatacji (a więc tylko sprawność) oraz dostarczanie budunkowi ciepła tylko w ilości potrzebnej do utrzymania żądanej temperatury w okreslonych godzinach (bez niepotrzebnego przegrzewania i z wykorzystywaniem obniżeń temperatury w nocy oraz w czasie nieobecności domowników).

    13. Ważna uwaga ! Sprawdzajcie podawane moce kotłów ! wielu producentów podaje moc swoich kotłów w optymalnych parametrach pomiarowych , tzn. np. obciązenie częściowe (modulacja) 30% i parametry 40/30. Tymczasem w mrozy, kiedy instalacja wymaga podwyzszonych parametrów, oraz zawsze przy dogrzewie bojlera, moc ta jest nizsza.
    Potem ktoś myli zuzycie gazu z faktyczną mocą (pomija lub myli moc z uwaględnieniem temperatur pracy kotła) i wychodzą mu istotne różnice.
    Dlatego sprawdzajcie to tak przy obliczeniach, jak i przy doborze kotłow.
    Róznica w mocy efektywnej kotła, z zależności do parametrów pracy, może przekraczać nawet znacznie 10% !

    14. Kocioł AUER ma swoje 20kW przy maksymalnie niekorzystnych parametrach 80/60, a przy 25/20 nawet 22,1 kW i tylko minimalny spadek kondensacji i mocy dla temperatur 50/30 , czyli 21,7 kW.
    50/30 to typowe temperatury zasilania i powrotu domu ze znacznym udzaiłem ogrzewania podłowego, np. wiekszość parteru to podłogówka, pietro grzejniki. Z kotła wychodzi 50st na grzejniki, na podłogówkę temperatura jest obniże\ana mieszacze, ciepły powrót z grzejników miesza się z letnim z podłogówki dając sumarycznie 30 st.C.

    Rozpisałem się trochę ... bo rozsmieszyły mnie dywagacje niektórcy "fachowców" oraz poziom dyskusji ...
    Zapewne pominałem kilka aspektów, ale to wypowiedź na gorąco a nie analiza kotła, za ewentualne pomyłki przepraszam i proszę o KONSTRUKTYWNE i RZECZOWE poprawki.
    Postaram się przy najbliższej okazji przyjrzeć takiemu kotłu w czasie jego pracy - wtedy powiem, czy ostatecznie jestem za czy przeciw.
    Na stronie importera jest mało danych, brak schamatów hudraulicznych i automatyki. Przydałaby się rzeczowa instrukcja obsługi i montazu.
    Chyba to nie tajemnica? Kupując kocioł i automatykę za 13 tys. zł chciałbym wiedzieć, czy :
    - posiada on jakąś wbudowana pompę i zawór przeełączający c.o./c.w.u., czy to sam korpus z palnikiem
    - czy c.w.u. liczone jest jako trzeci obieg (blędnie - bo to tylko druga funkcja)
    - czy automatyka steruje pompą cyrkulacujną c.w.u.
    - znać podstawowe algorytmy pracy automatyki
    - czy jest mozliwość współpracy z regularorami pomieszczeniowymi w na jakieś zasadzie one pracują (podstawowe algorytmy - regulatory załącz/wyłącz, bez PID to nie sztuka).

    Hehe .... dzwonię potruć importerowi
    Specjalista - 12 lat w branży grzewczej.

  14. #294
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie Re: Moje przemyślenia na gorąco po przeczytaniu wypowiedzi.

    Cytat Napisał PROTECH
    5. Hałas 41dbA jest słabo słyszalny w pomieszczeniu zainstalowania (40dbA to szept osoby znajdujacej się w odległosci 1m od ucha słuchającego), i nie powinien byc słyszalny juz w pomieszczeniach obok. Ponadto pulsacje zapłonu 115Hz wcale nie przekladają się na dzwięk 115Hz.
    Moim zdaniem kocioł moze byc nieco głośniejszy od większości kotłów gazowych, ale nie demonizujmy - jest cichszy od prawie każdego kotła olejowego.
    Na pewno przedkłada się na dźwięk około 115Hz i na pewno jest to w zakresie małej oktawy, czyli słyszalnie tonów bardzo niskich, a to powoduje, że subiektywnie są głośniejsze od tonów średnich i wysokich.
    Porównanie do głośności szeptu z odległości 1m jest nieporozumieniem, bo „głośność” szeptu (40 dB) jest równoważna z 0dB dla tych częstotliwości.. Głośność 40dB , jest „równoważne” z szeptem o głośności ponad 70dB.
    I jeszcze jedno. Pomiar podano z zastosowaniem filtru „A”. Ten rodzaj filtra powoduje, ze „0” pomiarowe jest na poziomie około 25dB, zaś poziom dźwięku mierzy się w oktawowym paśmie częstotliwości.
    Do tego wszystkiego należy dodać, ze dźwięki niskie są znacznie lepiej „przenoszone” przez „sztywne” przegrody budowlane i znacznie trudniejsze do wytłumienia.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  15. #295

    Domyślnie Re: Moje przemyślenia na gorąco po przeczytaniu wypowiedzi.

    Cytat Napisał PROTECH
    Postaram się przy najbliższej okazji przyjrzeć takiemu kotłu w czasie jego pracy - wtedy powiem, czy ostatecznie jestem za czy przeciw.
    Na stronie importera jest mało danych, brak schamatów hudraulicznych i automatyki. Przydałaby się rzeczowa instrukcja obsługi i montazu.
    Chyba to nie tajemnica? Kupując kocioł i automatykę za 13 tys. zł chciałbym wiedzieć, czy :
    - posiada on jakąś wbudowana pompę i zawór przeełączający c.o./c.w.u., czy to sam korpus z palnikiem
    - czy c.w.u. liczone jest jako trzeci obieg (blędnie - bo to tylko druga funkcja)
    - czy automatyka steruje pompą cyrkulacujną c.w.u.
    - znać podstawowe algorytmy pracy automatyki
    - czy jest mozliwość współpracy z regularorami pomieszczeniowymi w na jakieś zasadzie one pracują (podstawowe algorytmy - regulatory załącz/wyłącz, bez PID to nie sztuka).

    Hehe .... dzwonię potruć importerowi
    witam,
    odświeżam temat. jestem zainteresowany tym kotłem.
    czy jesteś w stanie dziś odpowiedzieć na swoje pytania?
    eudajmonion

  16. #296

    Domyślnie

    Dziwna sprawa z tym kotłem. Niby taki rewelacyjny a jakoś trudno namierzyć kogoś kto tego używa.

    Druga sprawa to kwestia modulacji. Kolega Protech napisał:
    Cytat Napisał PROTECH
    Osobiście wolałbym, żeby AUER miał jeszcze modulację mocy - wtedy byłaby już "bajka". Ale konstrukcja eliminuje taka mozliwość, dając w zamian stabilne i niezmienne parametry. Zapewne gorzej współpracowałby z instalacją o małej mocy i bardzo małej pojemności wodnej, np. czterema konwektorami (dwa pokoje z kuchnią, łazienka, korytarz) - wtedy raczej skłaniał bym się do dołączenia chocby niewielkiego bufora.
    Ale realnie .... czy ktoś kupuje kotły o mocy około 20kW z najwyższej półki do dwóch pokoi z kuchnią ...
    a tu: http://www.cieplotech.pl/piece_stoja...&prid=0&wid=67
    napisali, że:
    W Kotle Pulsacyjnym nie ma modulacji mocy takiej jaka znana jest z kotłów wyposażonych w palnik. Z kotła o mocy 20kW możemy teoretycznie uzyskać od 1 do 20 kW mocy.
    Przyznam, że tego nie rozumiem. Czy mogę zainstalować ten piec np. w domu energooszczędnym o zapotrzebowaniu na ciepło np. 6 kW? Będzie taktował czy nie?

    Pzdr

  17. #297

    Domyślnie

    witam serdecznie
    Juz rozjasniam ten opis. Po chlopsku mowiac chodzi o to, ze kociol ten nie podlega zjawisku przewymiarowania. Zatem czy podlaczymy go pod obieg ktoye potrzebuje 3-4kW czy tez mamy do realizacji zapotrzebowanie na 20kW, kociol tak samo dobrze sobie poradzi. W domach energooszczednych na CO zapotrzebowanie jest male, ale przeciez i tak pojawi sie temat cwu, gdzie przy zalozeniu np 4-rech osob potrzebujemy ok 16-18kW.
    I najwazneijsze - kociol realizujac male czy duze zapotrzebowanie nei traci sprawnosci realnej. W kotlach palnikowych, ktore moduluja sprawnosc spada wraz z modulowanym plomieniem. Czyli im mniejsza moc palnika od jego mocy nominalnej, tym drozsze staje sie wyprodukowanie 1kW mocy

  18. #298

    Domyślnie troche szczegolow z uzywania kociolka pulsacyjnego...

    http://www.forum-chauffage.com/chauf...nore_devis.htm

    to takie forum o kociołku...A właściwie zdania na temat głośności tego małego diabełka...tez bym zainwestował małą fortunę w kociołek, ale dopóty nie będzie serwisu który zapewni instalacje i bez-hałaśliwą eksploatacje (co nie zapewnia nawet autoryzowany przez producenta francuski serwis, a co dopiero nasi "fachowcy-handlowcy"...) to się ludzie nie rujnujcie...wtopicie kasę a macie szanse jak 1:2 ze będziecie żałować...Jeden tekścik na przykład (przepraszam za błędy, bo tłumacze na szybko...)

    ..."Jestem wyposażony w piec typu AUER, który zainstalowałem od 2005 roku w zamian za stary olejowy. Ten nowy piec generuje tyle hałasu ze jest niemożliwe aby spać w nocy. Jego praca prowokuje efekt rezonansu, przenoszony w kaloryferach i przewodach wentylacyjnych, w cyklu trwania od 1ej do 2uch minut i który się powtarza co około 5 minut, zależnie od temperatury ustawionej.Wyobraźcie sobie hałas skuterka dobiegającego z pokoju pod wami...Nie dawałem spokoju memu specjaliście od ogrzewania by w końcu przyznał ze coś jest nie tak i który mimo wielu interwencji nic nie zaradził. Po wielu próbach, piec w końcu był wizytowany przez handlowca od producenta z mojego regionu, by mógł stwierdzić problemy z hałasem. Ta osoba zmodyfikowała ustawienia pieca, nie mogąc przy okazji mi wytłumaczyć w czym nowe parametry są lepsze dla mojej instalacji i jak wpłyną na redukcje źródła hałasu. Zeby zakończyć, jego interwencja nic nie dala i w ogóle, w jego opinii, nie ma żadnego problemu. "Wszystko jest normalne! Uważa Pan ze on robi hałas?"
    ...
    bla bla bla bla bla bla...suma summarum co by było u nas, sami sobie dopiszcie...jemu wymienili w końcu na lepszy (nie idealny!!!)....o tym ze nie chcieli zwrócić kasy to oczywiste nie pisze...
    W zamian za tłumaczenie i rade oczekuje ze mi podsuniecie plan na jakiś oszczędny i niedrogi piec na gaz... bo ze skutecznością tego pulsacyjnego to jak z celnością bomby V1, która jest niby pierwowzorem dla pieca...ACHTUNG MINEN...

  19. #299

    Domyślnie piec pulsatoire AUER

    jeszcze jedno tłumaczonko, bo się uśmiałem...hahaha
    "Moj sąsiad zainstalował piec pulsacyjny przed 3ma latami z wyjściem w kierunku mego domu. I oto od ponad 3ech lat muszę znosić burczenie (chrapanie w oryginale-HAHAHA...lekkhai...) gdy pracuje. Częstotliwość tego buczenia jest taka ze go słyszę wewnątrz mego domu oddalonego o jakieś 10 metrów. Ten typ urządzenia powinien być po prostu zakazany w sprzedaży"...( może zakazali u nich i teraz nam wciskają...HAHAHA-lekkhai) ...nara

  20. #300

    Domyślnie tlumaczenie z francuskigo forum o piecu pulsacyjnym...CD..

    " Zainstalowałem u siebie ten piec AUER/GIANOLLA juz przed trzema laty w piwniecy naszego domu i wcale a wcale, nie jesteśmy zadowoleni z niego. Jest on ekstremalnie głośny, a jego hałas, mniej lub bardziej przenikliwy denerwuje przez całą noc. Dwu krotnie przerabiałem odprowadzanie spalin i zasysanie świeżego powietrza; z wymiana, na bardziej elastyczne, wszystkich uszczelek miedzy piecem i sztywną tubą wylotową, by zmniejszyć wibracje. Nic to nie dało, żałuje moich 4000euro.... (czyżby był tańszy we Francji niż u nas? hahaha lekkhai) Przyznaje że sprowadziłem dwa razy technika handlowca i nic nie zdziałał. Ponad to oszczędności na gazie które są przyrzekane przy zakupie są dalekie od realnych..." taaaaak...a co do tych pulsatorów, to wyobrażam sobie ze ich jedyny, rzeczywisty efekt, to ciągle pulsująca krew w skroniach nabywców...rozumie teraz ich cisze na forach i nieodpowiadanie na zapytania ciekawskich...powymierali nam na zawał ...CDN...

Strona 15 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony