dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 25
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 486
  1. #301

    Domyślnie

    No to niezłe szambo ....

  2. #302

    Domyślnie

    Witaj "lekkhai"
    Fajnie ze interesuje Ciebie na tyle ten temat ze szukasz opinii i za granica. Dodam nawet ze niezle sie wysililes. Zatem mniejsza fatyga bedzie podjechac gdzies na istniejaca kotlownie i sprawdzenie namacalnie co i jak to dziala. Nie raz na tym forum zachecalem do tego, no ale widac ze nie za wiele osob nie ma odwagi sprawdzic namacalnie ten produkt. Zatem kiedy planujesz jakies ogledziny pracujacej kotlowni ?

  3. #303
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał PULSATOR
    I najwazneijsze - kociol realizujac male czy duze zapotrzebowanie nei traci sprawnosci realnej. W kotlach palnikowych, ktore moduluja sprawnosc spada wraz z modulowanym plomieniem. Czyli im mniejsza moc palnika od jego mocy nominalnej, tym drozsze staje sie wyprodukowanie 1kW mocy
    że co?
    w kondensatach, największa sprawność jest przy najniższych temperaturach pracy, czyli akurat odwrotnie
    bądź poważny

  4. #304

    Domyślnie

    "1950" nie myl prosze mocy palnika z czynnikiem ktory idzie na instalacje. Idea osiagania max sprawnosci jest otrzymanie jak najnizszej temperatury na zasilanie za pomoca jak najwiekszego stopnia mocy palnika. Zatem co z tego ze palnikowce wchodza w kondensacje i mamy dodatkowy odbior ciepla, skoro przykladowo modulujac z mocy 24 na 8kW obniza sie bazowa sprawnosc realna. Sprawdz prosze to i wtedy przyznasz mi racje.
    A tak bardzo obrazowo to mozna pokazac, ze wraz ze zmniejszaniem plomienia nie zmniejsza sie adekwatnie powierzchnia wymiennika. Zatem gdy a wymiennik nie pojdzie odpowiednio silny plomien to nie osiagnie on wskazanej sprawnosci.

  5. #305

    Domyślnie http://www.forum-chauffage.com/chauffage-forum

    wiesz PULSATOR nie to żebym się wysilił, bo tłumacze to co pisze na francuskim forum o ogrzewaniu...Ja napisałem ze jest szansa jak 1:2 ze się będzie żałować jak się nie trafi na cichy (tak jak V1 trafiała czasem w cel)...poza tym może sprowokuje to naszych instalatorów, do głębszych przemyśleń, bo nie sztuka założyć i palić potem głupa, ale tez próbować radzić sobie z problemem, a Polak ponoć coś więcej niż inni "potrafi" (i nie tylko wydymać ziomala)... A ze jest to możliwe kolejna próbka z forum:
    Sugeruje osobom które cierpią z powodu hałasu ich "pulsatoire", dodać do obwodu centralnego ogrzewania produkt następujący : GEB Protection multi-metal dla obwodów c.o
    jest jeszcze parę rzeczy które można zrobić...CDN...no ale gwarancji nie ma na bank...a ty je zakładasz?

  6. #306

    Domyślnie

    witam
    Mozna powiedziec, ze nieco siedze w obsludze tych urzadzen. Zwiedzilem zatem wiele kotlowni. Sam tez mam takowego w kotlowni juz od 3 lat. Co do wydechy przez sciane zapewniam Cie ze nie ma odczucia halasu (a jesli nie wierzysz to napisz mi na PR ze chcialbys namacalnei poznac ten kociol). Poza tym nei ma czegos takeigo ze trafia sie na cichszy lub glosniejszy model. Wszystko co sie dzeije w kotlowni zalezy tylko i wylacznie od akustyki pomieszczenia. Male pomieszczenia wykafelkwoane inaczej przyjma dany halas niz wieksze itd. Natomiast za drzwiami tego pomieszczenia nie ejst to odczowalne. U mnie w domu np kotlownia jest pod sama sypialka.
    A co do instalatorow to mysle ze kazdy z tych ktorzy to oferuja w Polsce mogl sie przekonac przed montazem jak to pracuje i z jakim dzwiekiem. Dziwne natomiast jest to, ze nikt jakos nie nazeka na kotly z podajnikami czy stojaec urzadzenia gazowe czy olejowe z zewnetrznym palnikiem, ktore to dzialaja duuzo glosniej.
    Podsumowujac; zamiast tracic czas na skwapliwe wybieranie poszczegolnych tekstow z firmum z FR, zobacz jak to dziala w Polsce - albo jak juz jestes taki dobry z francuskiego to mysle ze duzo latwiej znajdziesz tam dobre opinie o tych kotlach
    pozdrawiam

  7. #307

    Domyślnie

    dobrych opinii, po za tym co nazywa się "promocja", "autoreklama" ludzi bezpośrednio zainteresowanych komercyjnie w sprzedaży, obsłudze czy innych , po prostu nie znalazłem...ani tam, tak jak u nas nie ma...CISZA...Twór ma już ładnych parę lat i nikt nawet Chińczycy go nie próbowali skopiować???!!! (nie mowie o wielkich firmach europejskich, amerykańskich czy japońskich...) a te 40% oszczędności (reklamowane) na gazie ich wcale nie interesują!!! (no dobrze niech będzie nawet dużo mniej...10%?...) no bez jaj to miliardy w skali Polski...a może to Gazprom czyli FSB czuwa nad francuskim (niemieckim z czasu wojny?) patentem i zawyża cenę pieca, by "matuszka Rassija" nam nie zbankrutowała... ja tego zrozumieć nie mogę, a jak nie mogę to szukam...w Polsce na forach nie ma, szukam u źródła...co znalazłem to poddaje na forum do dyskusji, zanim beknę fortunę za to cudo...

  8. #308

    Domyślnie z braku opinii o piecu, kilka opinii o cudownej bronii V1...

    z braku opinii o piecu, kilka opinii o cudownej bronii V1: "pulsacyjne spalanie generuje hałas i jest źródłem silnych wibracji. Z tego względu są niepraktyczne w zastosowaniu. Jedynymi ich zaletami jest prosta konstrukcja i niewielkie wymagania materiałowe. Najbardziej znanym zastosowaniem tego silnika była skrzydlata bomba Fieseler Fi-103, czyli osławiona V-1."... "te rakiety miały celność i siłę rażenia równe zeru "..."Z dobrze zamaskowanych wyrzutni odpalono 10 pocisków w kierunku Londynu, z czego 4 tylko dotarły do wysp brytyjskich (nie do LONDYNU tylko na wyspy hahaha...lekkhai) "..."nieźle sprawowały się v2 jako broń psychologiczna"......na szczęście polski Kedyw z AK (Kierownictwo Dywersji z Armii Krajowej) otworzył im oczy na to badziewie w Londynie, bo tak to pewnie, ze strachu w Normandii nigdy by nie wylądowali, a Ruskie by produkowały ekonomiczne piece pod Paryżem...
    reasumując..."hałas i wibracje" z jednej, "prosta konstrukcja i niskie wymagania materiałowe" z drugiej strony...dodać do tego efekt "psychologiczny" (reklamowy) i mamy cudo na którym producent może nieźle zarobić...

  9. #309
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Powtórzę swoje wypowiedź sprzed roku - skoro to prosta konstrukcja, a do kpl niskie wymagania materiałowe to skąd ta cena???
    A i sobie posiedziałem czytając warunki gwarancji - wcześniej ktoś pisał o braku przeglądów... g...o, najpóźniej co rok, dalej gwarancja na kocioł 3 lata, ale elektronikę... rok.
    A serwisanci...tylko nr komórki oraz adres e-mail firmy skądś. Czyli, jak coś padnie to, no właśnie doczekam czy nie? Zwłaszcza patrząc na niedawne mrozy.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  10. #310

    Domyślnie

    hej "lekkhai"
    Ja widze ze Ty etatowy forumowicz, a moze nawet wynajety. Widze ze na roznych forach piszesz to samo ( http://forum.info-ogrzewanie.pl/inde...opic=644&st=20 ). Ciekawe jaka firma Cie najela ?? Teraz mi tak dopiero zaswitalo, skad takie przejecie i zaangazowanie forumowicza wiec to pewno nie tam sam od siebie ??

    Co do "Małego" Prosze przeczytaj dokladnie test nawet tego orum, gdzie jest wzmianka o obowiazkowcyh przegladach gwarancyjnych i o tym ze ich koszt jest kilak razy nizszy niz innych kondensow. No i ze nie jest wymagany przeglad dotyczacy regulacji i czyszczenia kotla. Serwisanci maja podane adresy a wiec nie sa to firmy "widmo". No i najwazniejsze - tam gdzie jest kociol jest i serwis
    pozdrawiam

  11. #311

    Domyślnie WOLNY KRAJ...SLONCE SWIECI DLA KAZDEGO...

    POLSKA TO WOLNY KRAJ...SŁOŃCE ŚWIECI TU DLA KAŻDEGO...jak bym pieniądze za to brał to po pierwsze, bym się pod inaczej tam logował...po drugie, nie ma tu czy tam, żadnej moje opinii, teksty maja udokumentowane źródła czy linki... np. te o V1 są z Wikipedii...no ale jak ciebie nie interesuje bym więcej nie tłumaczył tego co w innych krajach maja ludzie do powiedzenia, to się możemy dogadać z twoimi pracodawcami no chyba ze jesteś moderator to mnie wrzuć do kosza hahaha

    a jeśli już oko do Małego puszczasz pisząc do mnie...to ja mu tez puszcze...fajne to POD BUDOM...POLSKA TO WOLNY KRAJ...SŁOŃCE ŚWIECI TU DLA KAŻDEGO... nawet na wulkanie...

  12. #312
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Pulsator - a poczytaj może sobie najpierw ile jest serwisantów na Pomorskie - cały 1 (jeden) może za przegląd weźmie grosze, ale przyjazd?Ba a skąd onże jest? Bo danych brak - tylko komórka...oraz adres e-mail...dystrybutora.
    Poza tym ja za serwis "swoich" kotłów kondensacyjnych nie biorę 200+dojazd.
    Więc nie pisz bzdur.
    Nie chodzi mi o krytykowanie, że kocioł do d... tylko o całą otoczkę Twojego pisania (pod różnymi nickami?) - taki hiper mega, ale jakoś zaufania nie wzbudza.
    PS - Lekkhai - też mi ta piosenka podchodzi.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  13. #313

    Domyślnie troche ten piec jest jak Herbolife...

    Technika pulsacyjna była zaprzestana po wojnie, tak przez Amerykanów jak i Rosjan (wielcy odbiorcy tego kociołka...) . Jedni i drudzy stwierdzili ze jest to technika wymykająca się spod kontroli która osiąga cudowne rezultaty by za chwile nie można nad nim zapanować...Trochę jak Kubica na swoim nowym bolidzie. Jest szansa ze kiedyś, ktoś zainwestuje w armie fizyków, którzy korzystając z postępu technicznego ujarzmią procesy zachodzące w tym silniku czy piecu i sprawią ze zgarną całą pule...Jak na razie to poza "podgrzewaniu zupy" przez AUERa, nikt poważny pieniążków na badania nie wyłożył...

  14. #314

    Domyślnie

    DO "Mały"
    No widzisz - za swoje kotly tyle bierzesz. A za obce? No i ile po gwarancji, albo ile bierzesz za roboczogodzine po gwarancji? Na kazdy jden model tyle liczysz?
    Co do serwisu jak wspomnialem jest tam gdzie sa kotly. Tak aby serwisant nie mial dalej jak 40km dojazdu. Zreszta importer moze nie potrzebuje takiej "Armii" serwisantow do swoich kotlow, bo sa mniejsze z nimi klopoty. Sztuczny lok niekomu nie jest potrzebny
    I tak na marginesie - jakos nie ponizyl bym sie by pisac sam ze soba ale po roznymi nazwami

  15. #315

    Domyślnie

    a co do lekkhaia
    Wlasnie dziwi fakt ze nie ma Twoich opinii. Tak kurtuazyjnie wystepujesz na forum? DO tego poswiecasz duzo czasu i energii na szukanie i tlumaczenie - i to nie tylko na tym forum. Nie wiem czy to nowe hobby? Jakbys to robil bo np bylbys niezadowolonym klientem to jeszcze bym to jakos mogl tlumaczyc. No ale takowym byc nie mozesz bo nie piszesz zadnych wlasnych doswiadczen - czyli nie masz zielonego pojecia o tym temacie. Proponuje zatem sie podoksztaucac o tych kociolkach i mozna konkretniej popisac bo narazie totakie "ciemcia ramcia" co robisz
    Pisac kazdy moze co chce, tylko ze Twoje wypowiedzi nie sa niczym podparte. Jak sam wspomniales mozna pisac czy tu czy tam co sie chce. Tyle ze forum to takie miejsce wymiany zdan, pogladow i doswiadczen a Ty tu robisz male biuro tlumaczen. Kto wie komu poslesz za te usluge fakture
    A siegajac co historii nie tak starej, to poszukaj jaka jeszcze firma starala sie robic kotly pulsacyjne. A to bylo nawet ze nie tak dawno. Co do kasy to na francuskiego pulsa skapnela na projekt kasa rzadowa, czyli jak widac ktos zaryzykowal. No ale to powinienes juz wiedziec skoro tak szukasz i szukasz po necie. No i dziwacznie nie wymknal sie spod kontroli zaden pulsator, a wiec wycieczki na ksiezyc nie sa w standardzie czy tez mozliwosc grzania zupy.
    No a ja kolejny raz zapraszam Ciebie na ogladniecie pracujacej maszynki

  16. #316

    Domyślnie "gdy biznes nie idzie...nerwy puszczaja..." Al Cap

    no właśnie...a ja naiwny myślałem, ze te fora to dla ludzi co chcą kupić i tych co mają...a ich wymiana doświadczeń ma ich ukierunkować na dobry i tani produkt...z pożytkiem dla branży, eliminując gorsze produkty...oj bije się w piersi bo nie zrozumiałem ze to raczej forum reklamy dla pośredników i serwisantow...
    dlatego dam sobie dam se spokój na razie z hałasem (przy ciśnieniu na wejściu innym niż magiczne "10mbar" zalecane przez wytwórcę...), i jako ze mam specjalistę przed sobą, to jak mam rozumieć wasz argument (i producenta):
    TEZA:"40% oszczędności w zużyciu gazu w porównaniu do tradycyjnego kotła"??
    tylko jeśli taki jesteś wykształcony znafca, to przeprowadź mi jakiś matematyczny dowód (nie wiem...może jakieś zdanie logiczne? coś na prawie de Morgana?...te wszystkie "prawda" czy "fałsz"...)...no wiesz te wszystkie pierdu, pierdu dla frajerów... A nie ogólnikowe "przyjedz i zobacz"... bo jak się ma liczyć na zakup czegoś co kosztuje, dużo więcej banknotów niż gdzie indziej , to warto tez sobie przedtem na kartce trochę policzyć..."przyjedz i zobacz"...u mnie się mówi ze "na oko (czy ucho RACZEJ...o przepraszam miałem sie zamknąć...) to chłop w szpitalu umarł...", a bilety drogie...

  17. #317

    Domyślnie

    A ja słówko w temacie jako ewentualna grupa docelowa. O ile sama konstrukcja kotła zaciekawia i zapewne będę obserwował jak dalej rozwija się ta technika, to marketing jaki robi pulsator totalnie do mnie nie trafia. Obserwuje ten wątek już jakiś czas, sprawdzam na innych forumach wypowiedzi ludzi i jedyne co widzę to nachalny marketing sprzedawców bez wypowiedzi użytkowników. Jakoś nie powstał wątek "kocioł pulsacyjny w praktyce"..... Wypowiedzi handlowców ograniczają się do męczącego (to moje odczucie) chwalenia zalet, przywodzące na myśl sprzedawców sławnych garnków, odkurzaczy za kilkadziesiąt tysięcy czy innych dóbr przeszacowanych cenowo już na starcie. To wzbudza we mnie totalna ostrożność i pomimo, że jestem przed zmianą kotła to nie będzie to kocioł pulsacyjny bo nie lubię być beta testerem za swoje pieniądze. Mam nadzieje że część ewentualnych chętnych na zakup zastanowi się jeszcze chwilę, bo w większości przypadków dobry produkt broni się sam a w przypadku tego kotła nie widzę praktycznych wskazań do zakupu, przynajmniej za tą cenę.

  18. #318
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał PULSATOR
    DO "Mały"
    No widzisz - za swoje kotly tyle bierzesz. A za obce? No i ile po gwarancji, albo ile bierzesz za roboczogodzine po gwarancji? Na kazdy jden model tyle liczysz?
    Co do serwisu jak wspomnialem jest tam gdzie sa kotly. Tak aby serwisant nie mial dalej jak 40km dojazdu. Zreszta importer moze nie potrzebuje takiej "Armii" serwisantow do swoich kotlow, bo sa mniejsze z nimi klopoty. Sztuczny lok niekomu nie jest potrzebny
    I tak na marginesie - jakos nie ponizyl bym sie by pisac sam ze soba ale po roznymi nazwami
    Za obce staram sie nie brać - w końcu najlepiej jak obsługuje go ktoś kto go montował/uruchamiał. To chyba logiczne.
    Co do serwisu - wynika z powyższych słów jedno - w Pomorskim nie ma serwisanta. Ani jednego. Tylko ten z Wrocka...
    Chętnie bym to cudo obejrzał, ale dla czystej ciekawości robić kilkaset km?
    Zresztą koszt jest bardzo wysoki, tak że sprzedać można by go raczej fascynatom.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  19. #319

    Domyślnie szanowny mustaffoibrachimie polono-zezowaty...

    brak grupy docelowej...tez to stwierdziłem... dlatego podparłem się francuskim forum...i mam tez swoją, teorie dlaczego takiego forum nie ma jeszcze u nas...Taka ta nasza ludzka natura, ze gdy kupimy coś dobrego, wychwalamy się tym na całą wiochę, najwięcej po pijaku, ale gdy zapłacimy za coś, co nie jest tak dobre jak było obiecane, to zaciskamy mocno szczenę i gęba w kubeł...no ale to tylko teoria.... Pulsator mi wmawia,i ze pisze bzdety za brudne pieniądze ( ponoć wysługuję się Termetowi Wąchock, który to planuje zdominować rynek w Polszy...hahaha..)NIE PRAWDA...ja to taki zboczeniec od urodzenia...a widzisz przypomniało mi się dlaczego on taki drogi ten piec...bo jak pisałaś, o tym ze on taki niby "rozwojowy" ten kociołek, ze nawet rząd francuski w niego zainwestował...to ja ci powiem...ściema...dopłaca ci gmina do ekologicznego szamba? (bo ono takie ekologiczne jak mój zakopany stary wychodek)...dopłaca Hanysowi gmina do ekologicznego droższego pieca na "wungiel" (a on ekologiczny bo z podajnikiem i chłopina ma czyste, ekologiczne ręce)...? no bo mi dopłaca, ale tylko do modelu który się w regionie produkuje...i za ten droższy.... bo pieniążki gdzie na końcu trafiają? do mnie z powrotem? tak!!! ale nie wszystkie, do producenta i urzędnika tez... no to z kociołkiem jest to samo we Francji...zrobił ichni Sobiesiak lobbing na kociołki V1 i sie dotacje znalazły...bo zapominacie dodać w ofercie, ze on jest super ekologiczny (zużycie ponoć mniejsze...udowodnisz chociaż polowe?)...tylko nam nikt, mimo ze jesteśmy biedniejsi nikt pieniędzy nie zwróci...wiec zaciskamy szczene

  20. #320
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar optykus
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Jaroslaw
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Re: Moje przemyślenia na gorąco po przeczytaniu wypowiedzi.

    Cytat Napisał PROTECH
    10. Osobiście wolałbym, żeby AUER miał jeszcze modulację mocy - wtedy byłaby już "bajka". Ale konstrukcja eliminuje taka mozliwość, dając w zamian stabilne i niezmienne parametry. Zapewne gorzej współpracowałby z instalacją o małej mocy i bardzo małej pojemności wodnej, np. czterema konwektorami (dwa pokoje z kuchnią, łazienka, korytarz) - wtedy raczej skłaniał bym się do dołączenia chocby niewielkiego bufora.
    Z tego co do tej pory przeczytalem o tym kotle to modulacja jest i to na poziomie nie spotykanym, bo od 1kW do 20kW (czyli od 5% mocy). Modulacja w tym kotle dziala na zasadzie zmniejszenia ilosci mikrowybuchow na sec z 115 do rzadanej ilosci, a kotle kondesacyjnym na zasadzie zmiejszenia plomienia na palniku (jak na kuchence gazowej).

    Jesli sie myle to prosze o poprawke.

    Mam tez pytanie z jaka moca startuje:
    - Od 1 kW i jak jest potrzeba to zwieksza moc
    czy
    - startuje z pelna moca (czyli 20 kW) i zmniejsza jesli musi
    Czy piec pulsacyjny grzeje cwu przeplywowo czy potrzebuje osobnego zbiornika?

Strona 16 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony