dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 25
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 486
  1. #341
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał tank102 Zobacz post
    Zbiornik już zamówiony - na własność.
    Znam troszeczkę tę branżę
    Nie będziesz żałował zakupu zbiornika
    No to pozostał jeszcze piec

  2. #342
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Turysta10

    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    1

    Question

    Witam,

    Szukam opinii obecnych użytkowników kotłów pulsacyjnych Auer?
    Czy są one rzeczywiście ekonomiczne w użytkowaniu?
    Czy ktoś już przetestował na sobie?

  3. #343
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    radymil27

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Szklarska Poręba
    Kod pocztowy
    58-580
    Posty
    3

    Domyślnie auer

    Witam jestem od 2 lat użytkownikiem pieca pulsacyjnego Auer.Zainteresowanym mogę śmiało polecić . Zużycie gazu jest rzeczywiście niższe od tradycyjnego pieca gazowego a nawet kondensacyjnego( wiem bo właśnie wcześniej takiego używałem). Wcale nie jest taki głośny po opiniach przeczytanych w sieci tego się obawiałem ale po pierwszym uruchomieniu mile mnie zaskoczył może nowsze wersje lepiej wygłuszyli.Najważniejsza sprawa dla mnie to to że nie trzeba co roku wzywać serwis na przeglądy jak to bywa w przypadku kondensacyjnego.Przyznam że obsługa różnych ustawień nie jest taka prosta ale idzie się jej nauczyć.Wykonanie samego kotła jest naprawdę na wysokim poziomie i wygląd ma bardzo estetyczny no ale cena mówi sama za siebie.

  4. #344

    Domyślnie

    Może jakieś szczegóły jaki kocioł miałeś wcześniej (model, ilu letni), jakie było zużycie gazu wcześniej/teraz, jaki dom. Jak to robisz, że unikasz corocznych przeglądów jeżeli warunkiem utrzymania gwarancji jest właśnie coroczny przegląd (info ze strony dystrybutora)? - no chyba że (wybacz jeśli się mylę) ale jedynie twój post służy uprawianiu propagandy na forum, a nie wymianie doświadczeń.

  5. #345
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    radymil27

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Szklarska Poręba
    Kod pocztowy
    58-580
    Posty
    3

    Domyślnie

    Przed Auerem miałem zamontowany kocił kondensacyjny Ariston z wbudowanym zasobnikiem wody modelu nie pamiętam ale wiem że 5lat temu kosztował mnie 10000pln co roczne przeglądy były wymagane właśnie do utrzymania gwarancji i konieczności czyszczenia kotła żeby utrzymać jego sprawność grzewczą.Natomiast przy kotle Auer warunkiem utrzymania gwarancji jest pierwsze uruchomienie przez serwisanta i tyle serwisant kazał dzwonić jak wyskoczy jakiś błąd na wyświetlaczu a tak się do tej pory nie stało,więc nie był potrzebny.Nie pamiętam zużycia gazu bardziej interesował mnie rachunek i pamiętam że był o jakieś 15% niższy powierzchnia ogrzewana to jakieś 250m2 dom częściowo ocieplony z poddaszem użytkowym stare budownictwo kotłem ogrzewam także wodę w zasobniku 350l Zużycie gazu to np.w styczniu w surowych warunkach (góry) to jakieś 430m3 gazu ogrzewanie+woda+kuchenka gazowa 7osób.W okresie letnim 100m3 woda+kuchenka.

  6. #346

    Domyślnie

    To ja bym zmienił serwisanta i poczytał gwarancję:

    3.3. Coroczne przeglądy gwarancyjne
    Warunkiem podtrzymania gwarancji są regularne przeglądy gwarancyjne. Okresy międzyprzeglądowe nie mogą przekraczać 12 miesięcy. Pierwsze uruchomienie urządzenia musi być zrealizowane do 6 miesięcy od daty zakupu zapisanej na karcie obiegowej urządzenia. Protokoły przeglądu należy przesyłać do firmy CIEPŁO-TECH s.c. do trzydziestu (30) dni od daty wykonania przeglądu gwarancyjnego (ważna data stempla pocztowego). Czas trwania gwarancji na urządzenia ustala producent.
    Koszty obowiązkowego przeglądu gwarancyjnego ASC pokrywa Użytkownik.

    link: http://www.cieplotech.pl/42-Serwis.html

    no cóż pogratulować, że cię stać na zmianę kotła kosztującego 10000 zł po 3 latach używania;
    dziwne że przy corocznych przeglądach sprawność nowego kotła kondensacyjnego spadła do 95% w moim dużo tańszym po pierwszym przeglądzie po 2 latach nadal jest 107% - albo nie masz szczęścia do instalatorów/serwisantów albo masz instalację niedopasowaną do kotła kondensacyjnego

    przyjmując jednak wedle tego co podajesz zużycie roczne na cwu 1200m3 i na ogrzewania jakieś 2000 m3 to oszczędność 15% oznacza max 500m3 czyli c.a. 1000 zł
    to czy nie taniej jednak pozostać było przy 3 letnim kondensacie albo zamontować zwykły z zamkniętą komorą spalania za c.a 2000 zł? oczywiście o gustach się nie dyskutuje, ale uzasadnienia ekonomicznego twojej decyzji nie dostrzegam.

  7. #347
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    radymil27

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Szklarska Poręba
    Kod pocztowy
    58-580
    Posty
    3

    Domyślnie

    Z mojego kondensata byłem nie zadowolony w domu nie było komfortowej temperatury która mi odpowiadała serwisant twierdził że taki kocioł pracuje w zakresie temperatur 30-40 stopni c bo wtedy zachodzi kondensacja. Po zamontowaniu kotła pulsacyjnego grzejniki gorące w domu cieplej i rachunki niższe wszyscy zadowoleni tak więc zmiany nie żałuje a do tego nie muszę martwić się o przeglądy coroczne.Oczywiście nie mam zamiaru namawiać tu nikogo do zmiany kotła ani nie twierdze że pulsacyjny jest lepszy od kondensacyjnego bo ekspertem w tej dziedzinie akurat nie jestem ale w moim domu i na moje potrzeby sprawdza się według mnie lepiej.Jeżeli chodzi o warunki gwarancji to się zgadza ja swoją widocznie straciłem bo pierwsze uruchomienie nastąpiło po 8 miesiącach z powodu remontu dziwi mnie to że serwisant nic mi nie powiedział i tak się na szczęście nie przydał...

  8. #348

    Domyślnie kocil jest ale sa problemy

    Cytat Napisał radymil27 Zobacz post
    Witam jestem od 2 lat użytkownikiem pieca pulsacyjnego Auer.Zainteresowanym mogę śmiało polecić . Zużycie gazu jest rzeczywiście niższe od tradycyjnego pieca gazowego a nawet kondensacyjnego( wiem bo właśnie wcześniej takiego używałem). Wcale nie jest taki głośny po opiniach przeczytanych w sieci tego się obawiałem ale po pierwszym uruchomieniu mile mnie zaskoczył może nowsze wersje lepiej wygłuszyli.Najważniejsza sprawa dla mnie to to że nie trzeba co roku wzywać serwis na przeglądy jak to bywa w przypadku kondensacyjnego.Przyznam że obsługa różnych ustawień nie jest taka prosta ale idzie się jej nauczyć.Wykonanie samego kotła jest naprawdę na wysokim poziomie i wygląd ma bardzo estetyczny no ale cena mówi sama za siebie.
    witam Panow specjalistow, mam nadzieje ze trafilam na grupe dzentelmenow, ktorzy pomoga zagubionej kolezance.
    otoz jestemy posiadaczkami kotla auer pulsatoire drugi rok. Wczesniej tata zajmowal sie tym cudem i rozgryzal jego obsluge, niestety odszedl nagle i zostawil dwie niedoinformowane kobiety (mnie i mame) z tym cudem. zaczyna sie powoli sezon grzewczy, w domu byl pan serwisant z woj swietokrzyskiego i piec sprawdzil i wlaczyl, ale dzialan pieca nie czuc a czasem nawet nie slychac. posiadamy manual do pieca, jednak powiem szczerze, ze nie potrafie sobie poradzic z ustawieniem pieca tak, aby zaczal grzac dom. nie wiem gdzie szukac instrukcji w innym jezyku, z nadzieja ze dotre do wyjasnien niektorych funkcji pieca. piec z czujnikiem zewn. i wewn. nastawiony na auto i tryb ecco buczy w piwnicy i w rurach ale kaloryfery sa zimne, a noce bywaja juz chlodne. pan serwisan poproszony o pomoc ciagle odciaga spotkanie a nie wiem czy jak zadzwonie do cieplo-techu nie wysmieja mie albo nie wysla technika za ktorego bede musiala zaplacic, gdyz usterka okazala sie bezpodstawna. blagam o pomoc kogos kto umie obslugiwac ten piec, nawet porada telefoniczna bedzie wielka pomoca

  9. #349
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Z mojej skromnej wiedzy wynika ,że w paliwie jest jakaś ilość energii.
    Z gazu gz 50 można wycisnąć chyba 111 % przy schłodzeniu spalin do temperatury otoczenia (więcej po prostu niema).
    Skoro kondensacyjny zwykły ma 107% to jakim cudem pulsacyjny jest o wiele oszczędniejszy.Wystarczy ,że spaliny są cieplejsze od powietrza otaczającego to mamy do czynienia ze stratą kominową.
    Tu była reklama....

  10. #350
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał radymil27 Zobacz post
    Z mojego kondensata byłem nie zadowolony w domu nie było komfortowej temperatury która mi odpowiadała serwisant twierdził że taki kocioł pracuje w zakresie temperatur 30-40 stopni c bo wtedy zachodzi kondensacja. Po zamontowaniu kotła pulsacyjnego grzejniki gorące w domu cieplej i rachunki niższe wszyscy zadowoleni tak więc zmiany nie żałuje a do tego nie muszę martwić się o przeglądy coroczne..
    Taniej było zmienić serwisanta
    Tu była reklama....

  11. #351

    Domyślnie Pomoc auer

    Cytat Napisał anna.kociol.auer Zobacz post
    witam Panow specjalistow, mam nadzieje ze trafilam na grupe dzentelmenow, ktorzy pomoga zagubionej kolezance.
    otoz jestemy posiadaczkami kotla auer pulsatoire drugi rok. Wczesniej tata zajmowal sie tym cudem i rozgryzal jego obsluge, niestety odszedl nagle i zostawil dwie niedoinformowane kobiety (mnie i mame) z tym cudem. zaczyna sie powoli sezon grzewczy, w domu byl pan serwisant z woj swietokrzyskiego i piec sprawdzil i wlaczyl, ale dzialan pieca nie czuc a czasem nawet nie slychac. posiadamy manual do pieca, jednak powiem szczerze, ze nie potrafie sobie poradzic z ustawieniem pieca tak, aby zaczal grzac dom. nie wiem gdzie szukac instrukcji w innym jezyku, z nadzieja ze dotre do wyjasnien niektorych funkcji pieca. piec z czujnikiem zewn. i wewn. nastawiony na auto i tryb ecco buczy w piwnicy i w rurach ale kaloryfery sa zimne, a noce bywaja juz chlodne. pan serwisan poproszony o pomoc ciagle odciaga spotkanie a nie wiem czy jak zadzwonie do cieplo-techu nie wysmieja mie albo nie wysla technika za ktorego bede musiala zaplacic, gdyz usterka okazala sie bezpodstawna. blagam o pomoc kogos kto umie obslugiwac ten piec, nawet porada telefoniczna bedzie wielka pomoca
    Wtam . Nikt nie odpisał jak widzę ,... czytam Kocioł sie załącza - odpala (buczy w kaloryferach) ,a nie podaje na instalacje (czy kocioł grzeje ciepła wodę tez ? priorytet cwu jeśli jest załączony nie puści na COgrzewanie ,.ustawienia automatyki pogodowej itd.. ) ,.. lub widocznie pompa obiegowa potrzebuje tak zwanego rozruchu wirnika od zastania, ,. osadu na wirniku wytracającego sie z wody z instalacji - szczególnie w starych instalacjach , to nagminne pompa po dużym przestoju sama nie ruszy bez pomocy .,,, dodatkowo przeczyszczenie filtra ,odpowietrzenie grzejników lub uzupełnienie wody w instalacji (jaki typ instalacji układ otwarty czy zamknięty zasada dopuszczania wody)... to taki prosty przykład z tego co mogę wywnioskować . Tak czy tak wymagana jest ręka fachowca, przegląd instalacji przeszkolenie w zasadach działania kotła . Proszę zwrócić sie do serwisanta jeśli takowy jest w pobliżu , a jeśli jasno nie wytłumaczy ,. to na maila wyślę instrukcje z ustawieniem sterownika krok po kroku . Pozdrawiam

  12. #352

    Domyślnie kocioł kondensacyjny pulsacyjny

    Hugo ma ciekawsze doznania z kotłem Pulsacyjnym kto chce niech nie kupuje nikt na siłe nikomu nie wpycha
    Ostatnio edytowane przez navigator1000 ; 07-02-2015 o 11:36

  13. #353
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Praktyk.

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    B-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam .
    Trafiłem tutaj po wielu poszukiwanich opinii na temat ogrzewania i kotła pulsacyjnego.
    Buduje nowy dom jest już na ukonczeniu i miałem zakładac ogrzewanie viessmann ( takie mam w budynku w którym mieszkam obecnie-
    230m/kw podłogówka na dole grzejniki na górze . poprosiłem swojego zaprzyjaznionego fachowca o wypisanie jakie elementy ogrzewania mam w straym budynku a jakie beda potrzebne w nowym ;
    Stary;
    Kocioł Vitodens 200 matrix 11lat
    sprzegło-?
    zestaw uzupełniajacy h cos tam 2 szt i dwie pompy 1 grzejniki ,2 cyrkulacja
    rozszerzenie podłogowe wraz z pompa i mieszaczem
    cz.sprzegła
    cz. zew.
    cz wew vitotrol 300
    cz. wody
    zasobnik vitocell 100 cool z solarami vitosol 200
    instalacja w cu
    oraz rozdzielacze i sterowanie strefami ( cz. w kazdym pomieszczeniu)

    Temperatura wymagana; 22-23st.

    Cena zakupu - wygrzebałem f-re to .... 86000zł z robocizną!!!!

    Koszt ogrzewania rocznego 4-5 tys złotych za gaz Kuchnia el. wiec tylko ogrzewanie i Ciepła woda.


    Wtedy to była najlepsza alternatywa na rynku - nie licze serwisów

    Było kilka powaznych Awarii ;
    Izolacja palinika
    elektrody zap. i jon.????
    uszczelka palnika
    uszczelka cylindryczna
    cewka
    wentylator
    pompa
    naped zaw. przeł.????
    i znowy elektrody 2 szt
    anoda????
    uszczelka zbiornia
    zawór zwrotny
    odpowietrznik - 2szt
    - koszt wymian za 11 lat to 7800zł
    Pokusiłem sie o wygrzebanie wszystkich rachunków i paragonów, ile było na "gebe" niepamietam


    Teraz zastanawiam się czy warto instalowac viessmanna - dostałem wycene na nowy budynek z robocizna ; 92000zł .
    -wiec zaczałem szukać jakiejś alternatywy i trafiłem na kocioł pulsacyjny auer- niewiele wiedziałem a w necie też za wiele niema obiektywnych opinii.
    Znalazłem firme która to poleca i dostałem wycene na podobny zakres co w viessmannie za kwote 80000zł z zbiornikiem pompa ciepła i zmiast solarów ogniwa co produkuja prad.
    Zobaczyłem realizacje na żywo tej firmy u kilku klientów tejze firmy - nawet wziałem nr tel aby porozmawiac potem.- wszyscy!!! klienci sa zadowolenii .
    Przykład: koszt ciepłej wody w lecie to 30 zł /miesiac dla 5 osób - chyba niemozliwe u mnie to ok 170zł 6 osób
    koszt rocznego ogrzewania 180mkw 2400-2800.
    nie wierzyłem


    porównałem inne firmy na rynku - wyceny - niższe o ok 15000zł ale gwarancja 1 rok na wszystko a tam (pulsatore -3 lata!)
    Pytałem o awaryjność - usłyszałem ze zadna bo... TAM sie niema co zepsuć bo ten kocioł jest taki prosty!!! to czemu tyle kosztuje? moje pytanie padło .... Bo wykonanie tego heheh SILNIKA RAKIETOWEGO jest takie drogie bo to materiał stal nierdzewna inox i 300 cos tam - podobny ma wymiennik w moim piecu vitodens .
    Po wielu analizach zaryzykuje hyba montaż tego systemu u siebie.
    Mam pytanko czy jest ktoś na forum kto ma pulsatora i zle mu pracuje ? prosze o informacje
    Pozdrawiam Robert

  14. #354
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piotrjub

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Sopot
    Kod pocztowy
    81-832
    Posty
    7

    Domyślnie

    Moi znajomi maja piec pulsacyjny 3 sezon są bardzo zadowoleni. Między innymi z tej przyczyny od tygodnia jestem posiadaczem takiego pieca 32kW z zasobnikiem C.W.U. firmy ACV Smart 320L.
    Dom nowo wybudowany wszędzie ogrzewanie podłogowe - ściany trójwarstwowe, piwnica pustak betonowy 25cm styrodur 6cm i pustak betonowy 12cm wyższe kondygnacje zamiast pustaka betonowego - porotherm i zamiast styroduru styropian 10cm
    piwnica z garażem - powierzchnia użytkowa 93,1m2
    parter - powierzchnia użytkowa 100,5m2
    piętro - powierzchnia użytkowa 103,4m2
    poddasze - - powierzchnia użytkowa 82,0m2

    Piec pracuje cicho - jak stoję przy nim to jak określam pomrukuje sobie jak wyjdę z pomieszczenia nie słychać go wcale.
    Dach - nachylony pod kątem 60 stopni ocieplenie wełna kamienna grubość 35 cm - a część płaska dachu ocieplenie wełną 40 cm.

    Do domu przylega cześć biurowa - dach taki sam jak w domu (robiony rok temu)
    Część biurowa była budowana pod koniec lat 80 - cegła 25 cm styropian 3 cm cegła12 cm (trójwarstwowy)
    Podczas wymiany okien w części biurowej okazało się że styropianu nie ma - utlenił się, jest tylko pustka powietrzna.
    Zdecydowałem się ocieplić ściany biura 10 cm styrodurem - co zrobiłem.
    W 1992 roku kupiłem piec gazowy viessmann-a 26kW z zasobnikiem na ciepłą wodę chyba 130L (do części biurowej).
    Z decydowałem się dzisiaj zamówić nowy piec do biura - z uwagi na komin również piec pulsacyjny - zasobnik C.W.U. został by nadal viessmann (jest nierdzewny i w dobrym stanie)
    Cześć biurowa
    parter - powierzchnia użytkowa 120,0m2
    piętro - powierzchnia użytkowa 80,0m2
    poddasze - - powierzchnia użytkowa 80,0m2
    instalacja stara robiona z rur czarnych - kaloryfery nowe.
    Zastanawiam się nad wyborem mocy pieca - czy wystarczy 20kW czy wziąć jak do domu 32kW ?
    Ostatnio edytowane przez piotrjub ; 10-12-2012 o 23:15

  15. #355
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piotrjub

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Sopot
    Kod pocztowy
    81-832
    Posty
    7

    Domyślnie

    Zacząłem liczyć współczynniki

    Dom

    1. Tynk wewnętrzny 1.5cm l = 0.7 W/mK
    2. Pustak ceramiczny 25cm l = 0.50 W/mK
    3. Ocieplenie metodą lekką mokrą, styropian o grubości 10cm, l = 0.04 W/mK
    4. Pustak ceramiczny 12cm l = 0.50 W/mK
    5. Tynk zewnetrzny 1.5cm l = 0.82 W/mK

    Suma Opórów przewodzenia ciepła
    0,015/0,7+0,25/0,50+0,10/0,04+0,12/0,50+0,015/0,82=
    0,0214+0,50+2,50+0,24+0,0183=3,2797 m2K/W

    Rsi=0,13m2K/W Rse=0,04m2K/W
    1/U=0,13+3,2797+0,04=3,4497m2K/W
    U=1/3,4497=0,28988 W/m2K

    Dla dachu wyszło mi
    Dach skos - WYNIK: U = 0.1073 [W/m2K]
    Dach płaski - WYNIK: U = 0.0924 [W/m2K]

    Biura
    1. Tynk wewnętrzny gipsowy 1.5cm l = 0.28 W/mK
    2. Pustak ceramiczny 25cm l = 0.50 W/mK
    3. Powietrze nieruchome 3cm l = 0,02
    4. Pustak ceramiczny 12cm l = 0.50 W/mK
    5. Ocieplenie metodą lekką mokrą,
    styropian XPS o grubości 10cm, l = 0.032 W/mK
    6. Tynk zewnetrzny 2.0cm l = 0.82 W/mK

    Suma Opórów przewodzenia ciepła
    0,015/0,28+0,25/0,50+0,03/0,02+0,12/0,50+0,10/0,032+0,02/0,82=
    0,0536+0,50+1,50+0,24+3,125+0,0243=5,4429 m2K/W

    Rsi=0,13m2K/W Rse=0,04m2K/W
    1/U=0,13+5,4429+0,04=5,6129m2K/W
    U=1/5,6129=0,1782 W/m2K

    Zamówiłem piec 20kW - jutro montaż

    W domu cały czas trwają prace - jeszcze nie jest zamieszkały
    ale zacząłem notować zużycie gazu - temperatura nastawiona jest na 10 stopni w pomieszczeniach (jest 11 stopni)
    a zasobnik na wodę ma 30 stopni - na takie nastawy codziennie zużywam 1m3 gazu (od 8 grudnia sprawdzam codziennie zużycie na liczniku)

  16. #356

    Domyślnie Link dla zainteresowanych Opinia uzytkownika Kotła Auer

    Link dla zainteresowanych Opinia uzytkownika Kotła Auer

    http://www.youtube.com/watch?v=IaZ4KTDDu_Q

  17. #357

    Domyślnie

    Raczej na minus te posty . Pulsacyjne nie do końca są takie super ? Ciekawe ?
    Ostatnio edytowane przez navigator1000 ; 07-02-2015 o 11:38

  18. #358
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wiochman
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Broniszów, Zielona Gora, Poland, Poland
    Posty
    513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    A i jeszcze jedno... kondensat z pulsatora ma odczyn obojętny co w przypadku montażu oczyszczalni ścieków (co też robię) jest bardzo istotne. W przypadku montażu zwykłego kondensata musimy zainstalować dodatkowo neutralizator skroplin. Czyli kolejny tysiączek w kieszeni do tego komin z pcv-u koszt 200-300 zł a więc następny tysiąc oszczędności. Kocioł pulsacyjny ma naprawdę wiele zalet.
    Pecunia non olet
    Dziennik Budowy
    Komentarze

  19. #359
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wiochman
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Broniszów, Zielona Gora, Poland, Poland
    Posty
    513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    No i następne dwa pulsatorki uruchomione
    Pecunia non olet
    Dziennik Budowy
    Komentarze

  20. #360
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiochman Zobacz post
    A i jeszcze jedno... kondensat z pulsatora ma odczyn obojętny co w przypadku montażu oczyszczalni ścieków (co też robię) jest bardzo istotne. t.
    A gdzie znika siarka se palonego gazu.CUD czy GŁUPOTA
    Tu była reklama....

Strona 18 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony