dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 25
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 486
  1. #361
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wiochman
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Broniszów, Zielona Gora, Poland, Poland
    Posty
    513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Cud...
    Pecunia non olet
    Dziennik Budowy
    Komentarze

  2. #362
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wiochman
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Broniszów, Zielona Gora, Poland, Poland
    Posty
    513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Kocioł PULSACYJNY jest bezkonkurencyjny także w dziedzinie ekologii. Emisja szkodliwych NOx wynosi zaledwie 10 mg/kWh (model 20kW) czyli 6 razy mniej od wartości progowej niemieckiego znaku Błękitnego Anioła (65mg), co oznacza że kocioł PULSACYJNY Auer wyznacza nowe standardy ekologiczne
    Pecunia non olet
    Dziennik Budowy
    Komentarze

  3. #363
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.618

    Domyślnie

    Przykładowo Viessmann
    Modulowany palnik promiennikowy MatriX gwarantuje niskie emisje substancji szkodliwych:
    NOx: 15 mg/kWh, CO: 15mg/kWh (wg DIN),
    nie przekraczające wartości granicznych znaku ekologicznego "Błękitny Anioł" i szwajcarskich przepisów o ochronie środowiska, a nawet najostrzejszej na świecie normy programu Hamburskiego

  4. #364

    Domyślnie

    Widzę, że marketing Auera tutaj jest bardzo mocny. Dziwnym trafem co chwila znajdują się użytkownicy maks 5 postów co wychwalają pod niebiosy kocioł pulsacyjny. Nie twierdzę, że jest zły, ale od reklamy są profile płatne.

  5. #365

    Domyślnie

    Cytat Napisał navigator1000 Zobacz post
    Link dla zainteresowanych Opinia uzytkownika Kotła Auer

    http://www.youtube.com/watch?v=IaZ4KTDDu_Q
    Tylko debil uwierzy, że to opinia użytkownika a nie reklama...

  6. #366
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wiochman
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Broniszów, Zielona Gora, Poland, Poland
    Posty
    513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Ja jestem instalatorem a zainteresowanych prowadzę do moich klientów którzy użytkują te kotły aby mogli posłuchać na własne uszy ten przerażający hałas wydobywający się z gardzieli pulsatora. Dla mnie pisanie takich bzdur jest czystym debilizmem.
    Pecunia non olet
    Dziennik Budowy
    Komentarze

  7. #367

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiochman Zobacz post
    Ja jestem instalatorem a zainteresowanych prowadzę do moich klientów którzy użytkują te kotły aby mogli posłuchać na własne uszy ten przerażający hałas wydobywający się z gardzieli pulsatora. Dla mnie pisanie takich bzdur jest czystym debilizmem.
    Tzn pulsator jest głośny naprawdę czy nie?

  8. #368
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafffik

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    płock
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Jestem użytkownikiem kotła AUER 32kW , jestem z tego kotła bardzo niezadowolony. Jest to moim zdaniem przereklamowana elektroniczna zabawka na którą dałem się niestety skusić marketingowymi sztuczkami. Kocioł jest bardzo czuły na spadki mocy w zasilaniu sieciowym i często się zawiesza, jest dość głośny, do tego wręcz niewiarygodna ignorancja generalnego importera z Wrocławia , który zupełnie nie reaguje na prośby o serwis. Kocioł został zainstalowany przez autoryzowanego serwisanta , jak się potem okazało z licznymi błędami i to takimi, o których pisze producent w instrukcji montażu grubym drukiem z wykrzyknikiem NIE WOLNO itd...a tu serwisant właśnie prawie wszystkie te książkowe błędy wykonał . Np : kocioł podłączony do gazu LPG, a w kotle założona dysza do gazu ziemnego !!!!!! kocioł fabrycznie wyposażony jest w czujnik temp. zewnętrznej oraz wewnętrznej...oba czujniki nigdy nie zostały zainstalowane ani dostarczone !!!!!!! kocioł został ogołocony z niektórych elementów zestawu !!!!! długo by wymieniać, lista jest spora.
    generalnie NIE POLECAM i chętnie odsprzedam swój kocioł jeśli ktoś mimo wszystko jest zainteresowany
    moim zdaniem AUER pulsacyjny to bardzo zły piec



    Cytat Napisał Turysta10 Zobacz post
    Witam,

    Szukam opinii obecnych użytkowników kotłów pulsacyjnych Auer?
    Czy są one rzeczywiście ekonomiczne w użytkowaniu?
    Czy ktoś już przetestował na sobie?

  9. #369

    Domyślnie a to jest temat do gazet jak to oszust udaje pokrzywdzonego !

    NIE POLECAM i chętnie odsprzedam swój kocioł jeśli ktoś mimo wszystko jest zainteresowany
    moim zdaniem AUER pulsacyjny to bardzo zły piec[/QUOTE]


    Znam sprawę gość wyłudził towar , a teraz wylewa pomyje na Serwis i Importera Auer !
    Nikt nie chce w okolicy i całej Polski serwisować ? a to pech .. no coż jednak Polacy potrafią oddzielać ziarna od plewa ! rafffik to dopiero ma tupet !
    Ostatnio edytowane przez navigator1000 ; 07-02-2015 o 10:31

  10. #370
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał navigator1000 Zobacz post
    Polecam Kotły Pulsacyjne … lecz nie stronie od pozostałych kondensatów i innych kotłów ,bo jednak nie wszystkich stać na takie cudo . .. jednak ekonomia przemawia za Pulsem
    Pomijajac zachowanie raffika, to ekonomia nigdy nie przemówi za takim kotłem. Jezeli mam wydac co najmniej 15 k za takie cudo które ma nam dac tylko tyle ile teoretycznie mozemy uzyskac ze spalania gazu i ani kWh wiecej (pomijam energie pobrana do funkcjonowania kotła) plus wydac na budowe komina, przylacza, wewnętrznej instalacji gazowej oraz dosc duze opłaty stałe w taryfie W3, to sens instalowania tego kotła w porównaniu do pompy ciepła p-w jest zaden. I nie zmienią tego nachalne reklamy i opisy cudownych jego własciwości. Korzysci z jego stosowania są tak nikłe w porównaniu z kotłami kondensacyjnymi ze trzeba nie brac pod uwagę rachunku ekonomicznego aby sie zdecydowac na jego instalację. To samo dotyczy bardzo drogich kotłów kondensacacyjnych (czytaj wątek o ATAG).

  11. #371

    Domyślnie

    Myślę, że kolega w poście powyżej wystarczająco podsumował ten wątek.

  12. #372

    Domyślnie

    Punkt widzenia zleży od punktu siedzenia.
    Montuje różne kotły różnych firm i po montażach kotłów pulsacyjnych stwierdzam iż awaryjność w porównaniu z innymi producentami jest znacznie mniejsza, Montaż prostszy i sama kotłownia wychodzi taniej. wszystko się da podłączyć na "pałe" i tak tez czyni nasza konkurencja -BO TANIEJ!!!
    Jeśli podłączam vitodensa 300 to daje sprzęgło i układy rozszerzeń , oszczędności są generowane w automatyce i konstrukcji kotłów.
    Sprawa czyszczenia kotłów; w każdym kotle poza pulsatorem serwis jest kosztowny i trwa długo - jeśli ma być dokładnie wykonany i kosztuje trzykrotnie więcej.
    Zrobiłem proste porównanie tzw. sprawności kotłów;
    Ustawiłem każdy z testowanych kotłów różnych producentów na podgrzew wody i odczytywałem wskazania na analizatorze - tylko w pulsatorze spaliny maiły poniżej 45 st.
    Mało tego do skroplin podpiąłem butelke i chciałem sprawdzić ile kondensu w danym czasie będzie generowana w każdym z testowanych kotłów i tu również najwięcej kondensu pojawiło się w pulsatorze.
    Polecam wszystkim super znawcom i analitykom zrobić prosty test a nie wypisywać bzdur co mu wyszło z wyliczeń!
    Każdy kocioł jest dobry ale dla różnych klientów różne kotły powinn być dobierane indywidualne a nie dla wszystkich jest najlepszy wolf - bzdura!
    Po kilku latach prowadzenia serwisu wszystkich urz. grzewczych i chłodniczych potrafie określić które sa mniej lub bardziej awaryjne.
    Co do P. raffik Przestrzegam Pana przed niedopełnieniem warunków zapłaty dla firmy , która wykonała Panu usługę .
    Już działa centralna ewidencja w niektórych firmach i autoryzowane serwisy bardzo szybko są informowane o nieuczciwych klientach i NIGDZIE nie znajdzie Pan wsparcia dopuki nie
    ureguluje płatności!

  13. #373

    Domyślnie

    To bardzo ciekawe, że do Vitodensa musisz montować sprzęgło hydrauliczne plus gadżety a do pulsara nie.

    U mnie w firmie też mamy Vitodensa 85kW i pięknie działa bez sprzęgła hydraulicznego jedynie z pompą obiegową. Więc na siłę wszystko można udowodnić

    Zastanawia mnie jedno - co powoduje, że pulsar się nie brudzi - spala czystszy gaz?
    Temperatura spalin zależy od wymiennika. Jest na forum wątek o ATAGU gdzie jest link do filmiku na youtube gdzie spaliny nie przekraczaką 20*C.

  14. #374

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    To bardzo ciekawe, że do Vitodensa musisz montować sprzęgło hydrauliczne plus gadżety a do pulsara nie.

    U mnie w firmie też mamy Vitodensa 85kW i pięknie działa bez sprzęgła hydraulicznego jedynie z pompą obiegową. Więc na siłę wszystko można udowodnić

    Zastanawia mnie jedno - co powoduje, że pulsar się nie brudzi - spala czystszy gaz?
    Temperatura spalin zależy od wymiennika. Jest na forum wątek o ATAGU gdzie jest link do filmiku na youtube gdzie spaliny nie przekraczaką 20*C.
    Nie musze ale aby pompa obiegowa w kotle nie musiała obsługiwać wszystkich obiegów , ekonomicznie jest zastosować sprzęgło i osobne układy na każdy z obiegów. ALE kto biednemu zabroni puścić wszystko na jednej pompie.
    Pulsator a dokładnie jego wymiennik nie brudzi się! z powodu nielinearnego przepływu porcji energii spowodowanej pulsacyjnym spalaniem, gdzie w innych kotłach mamy spalanie liniowe modulowane nieprzerywane. polecam obejrzeć filmik z zasady działania kotła pulsacyjnego.

    Więc w odpowiedzi na Twoje sugestie na siłę wszystko można udowodnić również w drugą stronę .

    Klienta interesuje ; ile będzie płacił co miesiąc za gaz i to on ma zdecydować ile wyda na kotłownie i jakiego producenta wybierze , ale od nas otrzyma pełna informacje o zaletach i wadach każdego urządzenia , a nie ze za wszelka cene klienta trzeba zatrzymać kosztem jakości systemu .
    I najważniejsze - jeśli mamy robić kotłownie , która wg nas nie spełni swojej roli ( bez sprzęgła i rozszerzeń - Bo tak też pracuje!!!!) nie montujemy jej.

    Pozdrawiam i taniego grzania życze

  15. #375

    Domyślnie

    To wytłumacz mi dlaczego jak stosujesz kocioł pulsacyjny to nie stosujesz sprzęgła hydraulicznego żeby nie obciążać pompy wewnętrznej a w vitodensie stosujesz, bo z powyższego postu nie wyłapałem jednoznacznej odpowiedzi

    Nie potrafię również zrozumieć stwierdzenia dlaczego kotłownia na kotle kondensacyjnym wyjdzie drożej niż na kotle pulsacyjnym, gdzie pulsar jest ok 2 razy droższy. Rozumiem, że kocioł pulsacyjny ma tańszą obsługę, niech będzie ekonomiczniej gospodarował gazem, ale kotłownia to kotłownia. No chyba, że podasz mi jakiś jasny przykład z życia wzięty.

  16. #376

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    To wytłumacz mi dlaczego jak stosujesz kocioł pulsacyjny to nie stosujesz sprzęgła hydraulicznego żeby nie obciążać pompy wewnętrznej a w vitodensie stosujesz, bo z powyższego postu nie wyłapałem jednoznacznej odpowiedzi

    Nie potrafię również zrozumieć stwierdzenia dlaczego kotłownia na kotle kondensacyjnym wyjdzie drożej niż na kotle pulsacyjnym, gdzie pulsar jest ok 2 razy droższy. Rozumiem, że kocioł pulsacyjny ma tańszą obsługę, niech będzie ekonomiczniej gospodarował gazem, ale kotłownia to kotłownia. No chyba, że podasz mi jakiś jasny przykład z życia wzięty.
    1.W kotle pulsacyjnym niema pompy
    2 Kocioł pulsacyjny jest sam w sobie sprzęgłem ( duża pojemność wodna)
    3 układ wydechowy jest 10 razy tańszy od np. układu spalinowego viessmann

    Z życia wzięte to polecam najpierw abyś zobaczył czym różnią się kotły na rynku , bo widzę kompletny brak wiedzy z budowy kotłów- dlatego też odpowiadam natomiast nie sposób przedstawić tutaj wszystkie informacje bo zajmuje to mój czas, którego i tak mi brakuje.
    Polecam się -najlepiej telefonicznie gdyż można więcej przekazać i odpowiedzieć na pytania , jak również zapraszam na prelekcje i szkolenia , które prowadzę.

    Pozdrawiam

  17. #377
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.618

    Domyślnie

    Spróbowałem dokonać podsumowania kosztów na podstawie wpisów instalatorów kotłów pulsacyjnych na FM i innych forach budowlanych. Klimaterm - niekoniecznie bierz do siebie.
    Porównanie z kotłem kondensacyjnym innej marki w cenie 4 000 zł.
    Przyjąłem: zapotrzebowanie na ciepło CO, CWU – 16 000 kWh, cyrkulacja, dwa obiegi grzewcze podłogówka + grzejniki przewymiarowane, komin - czyli standard.
    Zaznaczam jest to spojrzenie inwestora czytającego forum.
    Wnioski pośrednie i bezpośrednie wynikające z wypowiedzi instalatorów.
    1. Różnica w cenie zakupu kotła 16 000 - 4 000 = 12 000 zł, ale kocioł AUER nie wymaga dodatkowego osprzętu, zasobnika CWU, sprzęgieł, mieszacza, komin w cenie rury kanalizacyjnej z PCV, itp. co sprowadza różnicę w cenie kotłowni do zera, a nawet kotłownia z AUER-em jest tańsza.
    2. Każdy kocioł innej marki niż AUER wymaga corocznych przeglądów min. a 300 zł + coroczna wymiana części a 500 zł, remont kapitalny co max. 5 lat a 2 000 zł z robocizną.
    Koszt: 10 x 300/przegląd/ + 10 x 500/części/ + 2 x 2 000/remont/ = 12 000 zł.
    Kocioł pulsacyjny - koszt praktycznie zbliżony do zera, no bo ile można skasować za 5 min wizytę, a części się nie wymienia Nawet jak sewis coś spieprzy to i tak się nic się nie stanie. Nie bardzo wiadomo po co w takim razie serwis, ale niech tam.
    3. Kocioł kondensacyjny osiąga sprawność 109%. Faktycznie /zabrudzenia/ - spada do nawet 80% i to zaraz po wyjściu serwisu.
    Pulsacyjny cały czas pracuje ze sprawnością 109%. Dzięki obniżeniu temperatury spalin do 45st./!!!/ i więcej kondensatu, faktyczna sprawność wynosi 130 % / 4 kWh z m3/.
    Oszczędność: 40% = 6 000 kWh, czyli 1 200 zł x 10 lat = 12 000 zł
    Energia elektryczna.
    Dowolny kocioł 150W x 24h x 365 dni = 1 314 kWh.
    Auer 10W x 24h x 365 dni : 2 /pracuje 1/2 czasu/ = 44 kWh.
    Różnica 1 270 kWh x 0,62 zł = 787 zł x 10 lat = 7 870 zł.
    Niestety oszczędności na pompach obiegowych, których AUER nie ma, nie potrafię policzyć.
    4. inne - ?
    Reasumując – wyższość kotła pulsacyjnego sprowadza się do:
    Cena kotłowni taka sama lub niższa, oszczędności na serwisie - 12 000 zł, na sprawności - 12 000 zł, prąd - 7 800; razem - 31 800 zł przez 10 lat = 3 200 zł rocznie.
    Powyższe wyliczenie nie zawiera
    - kocioł kondensacyjny innej marki po 10 latach nadaje się do wyrzucenia /ponownie wydatek 4 000 zł/, a pulsacyjny może pracować jeszcze 20 lat; cała "polka" z kosztami od początku, ale wydatku 16 000 zł na nowy kocioł pulsacyjny już niema, bo dalej pracuje jak nowy - czyli czysty zysk.
    - nie posiadam kotła którego wszyscy mi zazdroszczą, co degraduje mnie w opinii znajomych wskazując na moją niska pozycję społeczną - to jest nieprzeliczalne na pieniądze i zasnąć nie pozwala.

    Jeśli gdzieś popełniłem błędy proszę o korekty i wyrozumiałość.

  18. #378

    Domyślnie

    Czytając wpisy serwisantów to rzeczywiście można do takich wniosków dojść a potem niemiło się rozczarować, bo życie to niestety życie....

  19. #379
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jarswi

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-467
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam
    Jestem w trakcie przygotowań do remontu kapitalngo domu. (parter i poddasze 200m2 - 6 osób)
    Dotychczasowo grzejniki obieg otwarty i 2 piece - gazowy oraz węglowy. Cwu z starego junkersa przepływowego.
    Chcę częściowo zlikwidować grzejniki i założyć ogrzewanie podłogowe. Piec węglowy (nowy) chcę zostawić na przypadek większych mrozów lub kaprysu Putina. Cwu chciałbym mieć też zabezpieczoną przed brakiem enerii/ gazu.
    Rozważałem dodatkowo solary ale starodrzew wkoło mi się podoba - może na szczycie dachu tylko 2 szt jako wspomaganie w lecie cwu?
    Czytając to forum właściwie zdecydowałem się już na pulsacyjny kociołek jako serce układu ale mam wątpliwości jak dołączyć do nowej instalacji stary piec węglowy (czeski na węgiel brunatny)
    Ze względu na niego chcę mieć instalacje z obiegiem otwartym - dajcie jakieś porady i może polecicie kogoś z Poznania - pytałem w 3 firmach i każda ma inną koncepcje (polecają to czym się zajmują proponują zbiorniki buforowe, wymienniki ciepła, wężownice i jakieś zawory trój lub czterodrożne.
    Nie znam się na tyle aby prowadzić z nimi konwersacje i przkonywać ze jest piec sterujący 3 obiegami (w moim przypadku cwu, grzejniki i podłogówka)

    Jarosław Świtoń

  20. #380

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarswi Zobacz post
    Witam
    Jestem w trakcie przygotowań do remontu kapitalngo domu. (parter i poddasze 200m2 - 6 osób)
    Dotychczasowo grzejniki obieg otwarty i 2 piece - gazowy oraz węglowy. Cwu z starego junkersa przepływowego.
    Chcę częściowo zlikwidować grzejniki i założyć ogrzewanie podłogowe. Piec węglowy (nowy) chcę zostawić na przypadek większych mrozów lub kaprysu Putina. Cwu chciałbym mieć też zabezpieczoną przed brakiem enerii/ gazu.
    Rozważałem dodatkowo solary ale starodrzew wkoło mi się podoba - może na szczycie dachu tylko 2 szt jako wspomaganie w lecie cwu?
    Czytając to forum właściwie zdecydowałem się już na pulsacyjny kociołek jako serce układu ale mam wątpliwości jak dołączyć do nowej instalacji stary piec węglowy (czeski na węgiel brunatny)
    Ze względu na niego chcę mieć instalacje z obiegiem otwartym - dajcie jakieś porady i może polecicie kogoś z Poznania - pytałem w 3 firmach i każda ma inną koncepcje (polecają to czym się zajmują proponują zbiorniki buforowe, wymienniki ciepła, wężownice i jakieś zawory trój lub czterodrożne.
    Nie znam się na tyle aby prowadzić z nimi konwersacje i przkonywać ze jest piec sterujący 3 obiegami (w moim przypadku cwu, grzejniki i podłogówka)
    Jarosław Świtoń
    Chętnie odpowiem na Twoje pytania. 531792075 Pozdrawiam Rafał Matlak

Strona 19 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony