dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 25
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 486
  1. #401

    Domyślnie kocioł pulsacyjny

    [Mam zasadniczo jedno pytanie; czeka mnie w bieżącym roku modernizacja kotłowni . Pale obecnie eko groszkiem i jestem z tego pieca zadowolony , tak pod względem wygody jak i kosztów ogrzewania . Niestety lat mi przybyło na tyle że obsługa pieca , załatwianie paliwa jego magazynowanie ,stają się uciążliwe. Zamierzam zainstalować piec gazowy. Myślałem o kondensacyjnym kotle. Jednak jak opisują jego posiadacze, kocioł wymaga regularnego nadzoru serwisanta. Moją uwagę zwrócił kocioł gazowy pulsacyjny
    firmy Auer . Cena jest powalająca ale z obsługą jest o wiele łatwiej., I wracając do pytania to czy te kotły mogą pracować w otwartym systemie nek.

  2. #402
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Przeczytaj wątek od początku; jest w końcu o kotłach pulsacyjnych.
    Zapoznaj się z warunkami gwarancji na stronie importera, a dowiesz się, że kocioł pulsacyjny wymaga corocznych przeglądów, podobnie jak inne kondensacyjne. Przynajmniej w okresie gwarancji,

    Kotły kondensacyjne wymagają utrzymywania ciśnienia w instalacji i nie będą pracować w układzie otwartym.

  3. #403

    Domyślnie

    No to mnie zmartwiłeś, Instalacje CO jaką mam w domu wykonałem "metodą" skręcania z górnym rozdziałem nie wiem czy by wytrzymała jakieś dodatkowe ciśnienie.-Jest jakaś metoda wyłączenia czujnika ? Myślę że to ciśnienie w układzie nie ma jakiegoś zasadniczego wpływu na sprawne działanie pieca /na pewno zapobiega odparowaniu wody glikolu/

  4. #404
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Ciśnienie w instalacji co 0,7 - 1,5 bara przy zimnej wodzie. Sprawdź w instrukcji kotła.
    W instalacji otwartej mogą pracować kotły z otwartą komorą spalania lub turbo. Sprawność niestety ok.15% mniejsza.
    Kocioł musi być dostosowany do pracy w takim układzie i nie wiem czy jeszcze są do nabycia.
    Można jeszcze zastosować wymiennik płytowy.
    Czujnika ciśnienia w instalacji zamontowanego w kotle raczej nie dasz rady oszukać.

    Generalnie to masz raczej problem z instalacja, a nie dylemat pulsacyjny, czy zwykły kondensacyjny.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 14-02-2016 o 21:49 Powód: uzupełnienie wypowiedzi

  5. #405

    Domyślnie

    Przeczytałem prawie 10 str. i śmiechu warte wypowiedzi "kucand". Dobrze że ja nie wpadłem w sidła takiego fachowca budując dom. Współczuję jego klientom, który mają małe domki i spalanie w granicach jakie podaje. Też podczas projektowania inst. CO miałem do czynienia z kilkoma fachowcami, niestety jeden tylko był konkretny i teraz mam spokój i normalne spalania gazu. Ogrzewam 120m2, fundament 10cm, ściany 15 cm, strop 20cm, podłoga 8cm, wszędzie styropian Organika Silver. Kocioł Junkers ZSB14-3C, instalacja mieszana 9 kaloryferów Fondital + 55m2 podłogówki. Testy robione przy -5* na zewnątrz i przy 22*C w domu a wyniki takie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	spalanie.JPG
Wyświetleń:	1165
Rozmiar:	21,0 KB
ID:	346966

  6. #406

    Domyślnie

    Pisałem wyżej o moim zainteresowaniu pracą kotła pulsacyjnego.Nie wiedziałem czy te kotły mogą pracować w układzie otwartym ,Oglądałem taki kocioł / 20 kW /. Serwisant który był prawie-- w trakcie uruchamiania tego kotła, poinformował mnie że nie ma wymogu pracy pod dodatkowym ciśnieniem. To tak dla informacji dla tych którzy może mają zamiar taką jednostkę zainstalować, - Praca tego kotła to jest inny Świat ! -- tylko ta cholerna cena.

  7. #407

    Domyślnie

    Witam wszystkich, czytając ten wątek i ja postanowiłem się wypowiedzieć.

    Na wstępie - nie jestem sprzedawcą kotłów, instalatorem ani kimkolwiek związanym z branżą. Po prostu chcę wymienić swój kocioł węglowy i szukam fajnego rozwiązania, a kocioł pulsacyjny wydaje się być fajnym rozwiązaniem.

    Zanim napiszę moją opinię proszę, aby nie wieszać na mnie psów za ew. brak wiedzy lub popełnione błędy, tylko w drodze dialogu wytłumaczyć spokojnie gdzie go popełniam.

    W moim przypadku wchodzi w grę w zasadzie tylko kocioł gazowy (kondensacyjny lub pulsacyjny), ale szukam rozwiązania jak najbardziej ekonomicznego i nie sprawiającego problemów w czasie eksploatacji.

    Czytając forum, podniesione problemy i przytoczone tu argumenty z mojego punktu widzenia wyglądają tak:

    Według mnie lepszym rozwiązaniem będzie kocioł pulsacyjny - dlaczego?

    1. Kocioł pulsacyjny kosztuje ok 12 000 zł. niezły kondensacyjny 7 000 zł. - wersja optymistyczna

    2. Do kondensacyjnego dodatkowo muszę zainstalować wkład kominowy, który kosztuje 2500 zł. więc pulsacyjny będzie mnie kosztował jakby 2500 mniej czyli 9 500 zł.

    3. Jak wielu z moich przedmówców pisało, że w piecach kondensacyjnych występuje konieczność corocznego czyszczenia i co jakiś czas wymiany kilku części, więc uśredniając przez 15 lat wydam na serwisowanie co najmniej 4500 zł. więc kocioł pulsacyjny kosztuje mnie 5 000 zł. Tak wiem zaraz ktoś mi powie, że pulsacyjny też powinien być przeglądany choćby ze względów bezpieczeństwa - oczywiście racja, ale przy takim przeglądzie nie ma mowy o rozbieraniu go, czyszczeniu itp. (a taki serwis można zrobić samodzielnie)

    W tym momencie widać, że pulsacyjny w efekcie wychodzi ekonomiczniej, ale dalej.

    4. Sprawność - zakładam, że kupię dobry kondensat i pulsacyjny z takimi samymi parametrami, ale jak wielu pisało sprawność pieców kondensacyjnych spada w trakcie eksploatacji przez zanieczyszczanie się tego pieca, w przeciwieństwie do pulsacyjnego. Nie będę się tu wdawał w wyliczanki ile zyskam na sprawności - to zabawa dla naukowców. Jedno jest pewne - jak urządzenie będzie pracowało cały czas z pełną sprawnością to na pewno będzie ekonomiczniej, a ile to już mniej istotne. Kolejny plus dla kotła pulsacyjnego.

    5. Głośność - producenci pieców kondensacyjnych podają głośność swoich pieców na podobnym poziomie co pulsacyjny, ale nie ukrywajmy, przed zakupem pulsacyjnego lub kondensacyjnego to na bank będę chciał posłuchać jak pracują oba piece i wtedy podjąć decyzję. Dodatkowo trzeba tu powiedzieć, że pieca nie instaluję w sypialni lub w salonie tylko w piwnicy, gdzie mogę w razie potrzeby dodatkowo go wygłuszyć. Więc kwestie głośności jakichkolwiek pieców pomijam uznając za nieistotne.

    6. Awaryjność - pomijam, bo zakładam, że urządzenie jak każde może się uszkodzić z różnych powodów, poza tym elektronika zastosowana w piecach bywa również kapryśna więc w przypadku pulsacyjnego czy kondensacyjnego różnie może się zdarzyć.

    7. Założenie zostało zrobione na 15 lat, gdyż żywotność kondensatów sięga do 15 lat. Pulsacyjne podobno dłużej ale nie oszukujmy się 15 lat to kupa czasu, ale jak się uda korzystać z niego przez 20 lub nawet 25 lat to powyższy bilans zmienia się diametralnie, bo kupę pieniędzy w przypadku pieców kondensacyjnych pożera serwis. Zresztą taka jest obecnie polityka marketingowa, żeby "złapać klienta" a później jak najdłużej doić go za pośrednictwem serwisu. Ten sam schemat działanie jest przy sprzedaży wszystkich droższych urządzeń - wystarczy spojrzeć na przemysł motoryzacyjny. Każdy kupiony samochód musi mieć jakiś feler, aby serwis mógł sobie w późniejszym czasie dorobić nie ważne czy to jest Renault czy Mercedes.

    Podsumowując - bardzo chętnie zdecydowałbym się na piec pulsacyjny, wiele za nim przemawia i zapewne będzie to mój wybór.

    A na koniec mała dygresja - odnoszę wrażenie, że wiele negatywnych wypowiedzi na temat pieca pulsacyjnego zostało powiedziane przez serwisantów lub instalatorów pieców kondensacyjnych, którzy boją się o spadek swoich dochodów z corocznego serwisowania pieców kondensacyjnych.

    Pozdrawiam Wszystkich.
    Ostatnio edytowane przez robert_ost ; 24-02-2017 o 16:36

  8. #408
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Ad.1 Dobry kocioł kondensacyjny kosztuje 3 500 - 4 000 zł
    Ad. 2 Spaliny są odprowadzane bezpośrednio do kotłowni?
    Ad. 3 To po co są obowiązkowe przeglądy w okresie gwarancji? Przegląd kotła kondensacyjnego max 250 zł.
    Ad. 4 Sam napisałeś - mniej istotne.
    Ad. 5 Również bez znaczenia
    Ad. 6 jw
    Ad. 7 Marketing uprawia jedna i druga strona. Patrz Twój post.

  9. #409
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    do kondensata możesz zastowować tanie wkłady PPS
    do spalania bierzesz powietrze czyli wprowadzasz pył, nawaniacz w gazie ma w składzie siarke, też osiada
    kondensat z górnej półki ma sprawnosc porownywalna, w pulsacyjnym wymiennik mozesz zabrudzic po stronie wodnej
    pulsacyjny ma zaplony jak silnik i zawór blokujacy cofanie spalin
    ogolnie do pulsacyjnego moze byc ciezej znaleźć serwis i z braku konkurencji czesci moga byc drogie
    finansowo pulsacyjny sie nie zwróci a ma gorszą kulture pracy, przy dobrym kondensacie bedziesz patrzyl na kontrolke zeby zobaczyc czy pracuje

  10. #410

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    do kondensata możesz zastowować tanie wkłady PPS
    Ja mam komin, nie buduję kotłowni od podstaw.

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    do spalania bierzesz powietrze czyli wprowadzasz pył, nawaniacz w gazie ma w składzie siarke, też osiada
    kondensat z górnej półki ma sprawnosc porownywalna, w pulsacyjnym wymiennik mozesz zabrudzic po stronie wodnej
    Tak, ale jak zobaczysz zasadę działania to okazuje się, że nie ma z tym problemu w piecu pulsacyjnym, a w kondensacyjnym jest i to niemały.

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    z braku konkurencji czesci moga byc drogie
    finansowo pulsacyjny sie nie zwróci a ma gorszą kulture pracy, przy dobrym kondensacie bedziesz patrzyl na kontrolke zeby zobaczyc czy pracuje
    To nie limuzyna gdzie kultura pracy jest najważniejsza, tu liczy się bardziej ekonomia i trwałość.
    Co do zwrotu kosztów, to już z wstępnych wyliczeń wynika, że się opłaca.

  11. #411
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    zanim podejmiesz decyzję przeczytaj dokładnie
    http://pulsacyjne.pl/gwarancja-auer/

    Ze strony wyłącznego dystrybutora

    UWAGA

    W ZWIĄZKU Z REORGANIZACJĄ SIECI SPRZEDAŻY I SERWISU,
    PROSIMY O KONTAKT W SPRAWACH SERWISOWYCH POD ADRESEM E-MAIL

  12. #412
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert_ost Zobacz post
    3. Jak wielu z moich przedmówców pisało, że w piecach kondensacyjnych występuje konieczność corocznego czyszczenia i co jakiś czas wymiany kilku części, więc uśredniając przez 15 lat wydam na serwisowanie co najmniej 4500 zł.
    [...]
    sprawność pieców kondensacyjnych spada w trakcie eksploatacji przez zanieczyszczanie się tego pieca, w przeciwieństwie do pulsacyjnego.
    To brudny, czy czyszczony?


    Wg gwarancji pulsacyjnego:
    3.8. Regularna obsługa serwisowa jest konieczna w celu zapewnienia należytego i trwałego funkcjonowania urządzenia. Obsługa ta musi być wykonywana przez autoryzowany serwis. W przypadku braku przeglądów lub nieodpowiedniej obsługi serwisowej urządzenia, gwarancja jest anulowana.

    Więc konieczne jest serwisowanie - teza o ich bezobsługowości to pewnie wymysł działu marketingu. Serwis wie swoje i dzięki działowi marketingu nie ma darmowej pracy - co wezwanie, to kasiorka za naprawę u tych, co uwierzyli, że nie trzeba serwisować a gwarancjinie czytali.

    Serwisantów tradycyjnych kotłów gazowych masz wielu. A mających pojęcie o egzotyce gdzie będziesz szukał? Bo pewnie sobie policzą za dojazd tak, że przygarną wszelkie oszczędności.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 25-02-2017 o 16:26

  13. #413

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    zanim podejmiesz decyzję przeczytaj dokładnie
    http://pulsacyjne.pl/gwarancja-auer/

    Ze strony wyłącznego dystrybutora

    UWAGA

    W ZWIĄZKU Z REORGANIZACJĄ SIECI SPRZEDAŻY I SERWISU,
    PROSIMY O KONTAKT W SPRAWACH SERWISOWYCH POD ADRESEM E-MAIL
    Wyjaśnij o co chodzi z tą uwagą?

  14. #414

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To brudny, czy czyszczony?


    Wg gwarancji pulsacyjnego:
    3.8. Regularna obsługa serwisowa jest konieczna w celu zapewnienia należytego i trwałego funkcjonowania urządzenia. Obsługa ta musi być wykonywana przez autoryzowany serwis. W przypadku braku przeglądów lub nieodpowiedniej obsługi serwisowej urządzenia, gwarancja jest anulowana.

    Więc konieczne jest serwisowanie - teza o ich bezobsługowości to pewnie wymysł działu marketingu. Serwis wie swoje i dzięki działowi marketingu nie ma darmowej pracy - co wezwanie, to kasiorka za naprawę u tych, co uwierzyli, że nie trzeba serwisować a gwarancjinie czytali.

    Serwisantów tradycyjnych kotłów gazowych masz wielu. A mających pojęcie o egzotyce gdzie będziesz szukał? Bo pewnie sobie policzą za dojazd tak, że przygarną wszelkie oszczędności.
    Mylisz się, jest dużo serwisantów, również w moim regionie. Już kontaktowałem się z kilkoma aby porozmawiać.

  15. #415
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert_ost Zobacz post
    Wyjaśnij o co chodzi z tą uwagą?
    Kupisz kocioł producenta/dystrybutora o którego serwisie dowiesz się po napisaniu maila?
    Ja w życiu.

    http://www.cieplotech.pl/80-Serwis.html

  16. #416
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert_ost Zobacz post
    Tak, ale jak zobaczysz zasadę działania to okazuje się, że nie ma z tym problemu w piecu pulsacyjnym, a w kondensacyjnym jest i to niemały.

    To nie limuzyna gdzie kultura pracy jest najważniejsza, tu liczy się bardziej ekonomia i trwałość.
    Co do zwrotu kosztów, to już z wstępnych wyliczeń wynika, że się opłaca.
    dlaczego pulsacyjny ma sie nie brudzic?
    i gdzie ekonomia jak cena dużo wyższa a sprawność taka sama albo różniąca się o 2 procent?

  17. #417
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert_ost Zobacz post
    Mylisz się, jest dużo serwisantów, również w moim regionie. Już kontaktowałem się z kilkoma aby porozmawiać.
    A skąd to wiesz?
    W kontakcie stoi coś takiego:
    DZIAŁ TECHNICZNY

    e-mail: [email protected]

    Telefony serwisu dla poszczególnych województwach w zakładce serwis


    A w zakładce "serwis" to, co kolega wrzucał. A reorganizacja to ładne słowo na zwolnienia. To w sumie ich wewnętrzna sprawa, ale jakoś tak dziwne, że nie chwalą się namiarami na autoryzowane serwisy. Czyżby wszystkim cofnęli autoryzację?

  18. #418
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    podają sprawność 109%, jak przeciętny kondensat i ich kondensaty też mają 109%, więc gdzie oszczędność

  19. #419
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert_ost Zobacz post
    Witam wszystkich, czytając ten wątek i ja postanowiłem się wypowiedzieć.

    Na wstępie - nie jestem sprzedawcą kotłów, instalatorem ani kimkolwiek związanym z branżą. Po prostu chcę wymienić swój kocioł węglowy i szukam fajnego rozwiązania, a kocioł pulsacyjny wydaje się być fajnym rozwiązaniem.

    Zanim napiszę moją opinię proszę, aby nie wieszać na mnie psów za ew. brak wiedzy lub popełnione błędy, tylko w drodze dialogu wytłumaczyć spokojnie gdzie go popełniam.

    W moim przypadku wchodzi w grę w zasadzie tylko kocioł gazowy (kondensacyjny lub pulsacyjny), ale szukam rozwiązania jak najbardziej ekonomicznego i nie sprawiającego problemów w czasie eksploatacji.

    Czytając forum, podniesione problemy i przytoczone tu argumenty z mojego punktu widzenia wyglądają tak:

    Według mnie lepszym rozwiązaniem będzie kocioł pulsacyjny - dlaczego?

    1. Kocioł pulsacyjny kosztuje ok 12 000 zł. niezły kondensacyjny 7 000 zł. - wersja optymistyczna

    2. Do kondensacyjnego dodatkowo muszę zainstalować wkład kominowy, który kosztuje 2500 zł. więc pulsacyjny będzie mnie kosztował jakby 2500 mniej czyli 9 500 zł.

    3. Jak wielu z moich przedmówców pisało, że w piecach kondensacyjnych występuje konieczność corocznego czyszczenia i co jakiś czas wymiany kilku części, więc uśredniając przez 15 lat wydam na serwisowanie co najmniej 4500 zł. więc kocioł pulsacyjny kosztuje mnie 5 000 zł. Tak wiem zaraz ktoś mi powie, że pulsacyjny też powinien być przeglądany choćby ze względów bezpieczeństwa - oczywiście racja, ale przy takim przeglądzie nie ma mowy o rozbieraniu go, czyszczeniu itp. (a taki serwis można zrobić samodzielnie)

    W tym momencie widać, że pulsacyjny w efekcie wychodzi ekonomiczniej, ale dalej.

    4. Sprawność - zakładam, że kupię dobry kondensat i pulsacyjny z takimi samymi parametrami, ale jak wielu pisało sprawność pieców kondensacyjnych spada w trakcie eksploatacji przez zanieczyszczanie się tego pieca, w przeciwieństwie do pulsacyjnego. Nie będę się tu wdawał w wyliczanki ile zyskam na sprawności - to zabawa dla naukowców. Jedno jest pewne - jak urządzenie będzie pracowało cały czas z pełną sprawnością to na pewno będzie ekonomiczniej, a ile to już mniej istotne. Kolejny plus dla kotła pulsacyjnego.

    5. Głośność - producenci pieców kondensacyjnych podają głośność swoich pieców na podobnym poziomie co pulsacyjny, ale nie ukrywajmy, przed zakupem pulsacyjnego lub kondensacyjnego to na bank będę chciał posłuchać jak pracują oba piece i wtedy podjąć decyzję. Dodatkowo trzeba tu powiedzieć, że pieca nie instaluję w sypialni lub w salonie tylko w piwnicy, gdzie mogę w razie potrzeby dodatkowo go wygłuszyć. Więc kwestie głośności jakichkolwiek pieców pomijam uznając za nieistotne.

    6. Awaryjność - pomijam, bo zakładam, że urządzenie jak każde może się uszkodzić z różnych powodów, poza tym elektronika zastosowana w piecach bywa również kapryśna więc w przypadku pulsacyjnego czy kondensacyjnego różnie może się zdarzyć.

    7. Założenie zostało zrobione na 15 lat, gdyż żywotność kondensatów sięga do 15 lat. Pulsacyjne podobno dłużej ale nie oszukujmy się 15 lat to kupa czasu, ale jak się uda korzystać z niego przez 20 lub nawet 25 lat to powyższy bilans zmienia się diametralnie, bo kupę pieniędzy w przypadku pieców kondensacyjnych pożera serwis. Zresztą taka jest obecnie polityka marketingowa, żeby "złapać klienta" a później jak najdłużej doić go za pośrednictwem serwisu. Ten sam schemat działanie jest przy sprzedaży wszystkich droższych urządzeń - wystarczy spojrzeć na przemysł motoryzacyjny. Każdy kupiony samochód musi mieć jakiś feler, aby serwis mógł sobie w późniejszym czasie dorobić nie ważne czy to jest Renault czy Mercedes.

    Podsumowując - bardzo chętnie zdecydowałbym się na piec pulsacyjny, wiele za nim przemawia i zapewne będzie to mój wybór.

    A na koniec mała dygresja - odnoszę wrażenie, że wiele negatywnych wypowiedzi na temat pieca pulsacyjnego zostało powiedziane przez serwisantów lub instalatorów pieców kondensacyjnych, którzy boją się o spadek swoich dochodów z corocznego serwisowania pieców kondensacyjnych.

    Pozdrawiam Wszystkich.
    Skoro chcesz wymienić kocioł na gazowy to odpowiedz;
    -dlaczego twierdzisz, że lepszym rozwiązaniem jest kocioł pulsacyjny, skoro jest 3x droższy. Jaki masz dom, jak ocieplony, ile węgla spalasz w okresie grzewczym? Krótko mówiąc, jakie masz zapotrzebowanie na opał? Konkretnie, jaki typ kotła pulsacyjnego zamierzasz kupić do swojego domu?
    -do kondesata nie musisz kupować drogich wkładów, możesz wrzucić w ścianę tanią rurę, pulsacyjny nie będzie przez to tańszy
    -czyszczenie tak samo powinno się wykonywać w pulsacyjnym jak w kondensacie. Ze względów bezpieczeństwa polecasz serwisować kotły. Jednak pulsacyjny polecasz serwisować samodzielnie. Czy weźmiesz na siebie odpowiedzialność za nieprawidłowe, samodzielne wykonanie serwisu przez innych użytkowników i ewentualne wypadki
    -skoro chcesz swój kocioł instalować w piwnicy i wygłuszyć go, to może nie będzie przeszkadzać. Jednak większość domów nie ma piwnicy i inwestorzy instalują kotły na parterze. Prawie wszyscy użytkownicy kotłów pulsacyjnych skarżą się na hałas nie do zniesienia, szczególnie w nocy. Nawet w tym wątku, użytkownicy chcieli jak najszybciej pozbyć się tego urządzenia z domu.
    -awaryjność kotłów kondensacyjnych jest znana, natomiast pulsacyjnych jest jak z Yeti, nikt nic nie wie
    -żywotność kotłów pulsacyjnych jest zupełnie nieznana, jest to efemeryda, nikt nic nie wie
    W jaki sposób robiłeś te wyliczenia? Jak to wyszło, że się opłaca przy koszcie zakupu kotła pulsacyjnego 3x większym? W innych sprawach, nie widać przewagi kotłów pulsacyjnych w żadnym aspekcie, gdzie jest oszczędność, bo ja nie mogę znaleźć?
    Ze wstępnych wyliczeń wynika, że absolutnie nie opłaca się kocioł pulsacyjny.
    Podaj w jakim regionie rozmawiałeś z serwisantami kotłów pulsacyjnych, konkretnie, adresy i numery telefonów. Jakiej marki to serwisanci? Możesz nawet podać sieć serwisu w całej Polsce.
    Z postów wynika, że to nachalny, agresywny i łatwo rozpoznawalny marketing urządzeń, które bardzo trudno sprzedać i nie ma kto tego serwisować. Użytkownicy, wprowadzeni w błąd marketingiem, czym prędzej (często już po kilku dniach) żądają wymiany kotłów pulsacyjnych na inne. Przede wszystkim już od początku nie mogą znieść dokuczliwego hałasu nie do zniesienia. Do tego dochodzi nieznana nikomu trwałość, nieznane ceny części zamiennych, nieznana praktycznie sprawność, brak serwisu co widać na stronach internetowych.
    Jeśli ktoś te kotły opisuje, to okazuje się że przed chwilą się zarejestrował i "chce" te kotły. Brak jakichkolwiek wiarygodnych danych i opinii, od użytkowników tych kotłów.
    Jeśli nabędziesz kilkuletniego stażu w użytkowaniu tego kotła, to opisz tutaj na forum. Na razie te posty to świadczą o podłym marketingu słabego sprzedawcy.

  20. #420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A skąd to wiesz?
    W kontakcie stoi coś takiego:
    DZIAŁ TECHNICZNY

    e-mail: [email protected]

    Telefony serwisu dla poszczególnych województwach w zakładce serwis


    A w zakładce "serwis" to, co kolega wrzucał. A reorganizacja to ładne słowo na zwolnienia. To w sumie ich wewnętrzna sprawa, ale jakoś tak dziwne, że nie chwalą się namiarami na autoryzowane serwisy. Czyżby wszystkim cofnęli autoryzację?
    Racja, zobaczymy co się będzie działo, na szczęście czas mnie nie goni i mogę poczekać i poobserwować.

Strona 21 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony