dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 25
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 486
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    No cóż. To ustrojstwo, aczkolwiek przeznaczone do innych celów, działa na identycznej zasadzie:
    http://www.agro-trade.com.pl/product.php?id=18
    Silnik rakietowy. Na początek iskra (bateria), a po rozgrzaniu zapłon samoczynny.
    Mam na szkółce. Poziom hałasu faktycznie jak startujący odrzutowiec. Od preparatu zdychają te mszyce, których ryk tego nie zabił.
    Temperatura spalin- kiedyś las podpaliłem. Szczęśliwie woda blisko była. Ale sprawiedliwym być chcę- to nie ma żadnego chłodzenia. Ale fakt, dość długo hałasuje na niewielkiej ilości paliwa, a ilość wyzwalanego ciepła jest potężna.

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    ...ja już niczemu się nie dziwię... silnik odrzutowy samolotu iskra był wykorzystywany jako Górniczy Agregat Gaśniczy albo inna nazwa Gaśniczy Agregat Gazowy (GAG) do gaszenia pożarów wyrobisk w kopalniach... więc czemu nie do ogrzewania domów?
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Zużycie gazu dla porównania:

    Modula II 4...20 2,09m^3/h
    Modula II 6...30 2,7m^3/h

  4. #44

    Domyślnie

    i znowu poprzednik powołuje się na kotły,jest ok. ale tak jak Pulsator
    jest jakąś propozycją na rynku tak musimy brać i dobierać te urządzenia do swoich potrzeb i możliwości.

    Dzisiejsze doniesienia prasowe informują o postawienie ogromnego nacisku
    na odnawialne żródła energii i zobowiązanie rządów państw UE do wprowadzenia tych dyrektyw w życie.

    W dziedzinie wykorzystania biogazu i metanu górniczego myślę ,że Pulsator
    będzie odbrywał znaczącą rolę.

    Nie przedstawiliśmy jeszcze innych wariantów zastosowania tego kotła.

    -w dawnych instalacjach c.o. opartych na stalowych rurach i żeliwnych
    grzejnikach.Wystarczy wynienić tylko kocioł aby mieć bardzo nowoczesne
    i oszczędne ogrzewania bez wielkich nakładów na inwestycje modernizacyjne.

    -w obiektach zabytkowych ,gdzie nie można kuć bruzd pod kominy,komin
    z tworzywa jest jedyną alternatywą.

    -w obiektach gdzie nie ma pomieszczenia na typową kotłownię ,kocioł
    może być zainstalowany w schowkach ,pod schodami ,garażach i innych
    różnych miejscach.

    -w obiektach ,gdzie inne kotły sobie nie poradzą np.wysokość komina
    do 35 m wysokości jest to naprawdę ewenement./jest to 12 typowych
    kondygnacji/

    Zywotność kotła jest bardzo długa obliczana jest w tej chwili na 30 lat.
    Jego śmierć techniczna w tej chwili jest nieokreślona.Nie grozi mu korozja,
    wykonanay jest ze stali szlachetnej.Zatkanie czymkolwiek też jest nierealne
    ze względu na zasadę działania.Jedynym wrogiem tego kotła może stać
    się tylko użytkownik.

    Dla przykładu żywotność: dla kotła stałopalnego to 7 lat/czasem mniej/
    dla kotła gazowego 15 lat.
    dla kotła elektrycznego 15-20 lat.
    Pozdrawiam.
    Jak nie mam nic do powiedzenia-milczę !

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał kucand

    Dzisiejsze doniesienia prasowe informują o postawienie ogromnego nacisku
    na odnawialne żródła energii i zobowiązanie rządów państw UE do wprowadzenia tych dyrektyw w życie.
    ale na kupę to to nie chodzi
    co to ma wspólnego z V1 z Peenemünde
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  6. #46

    Domyślnie

    chodzi właśnie na kupę -wykorzystuje biogaz ,który bierze się z kupy równięż.

    natomiast ze Swinoujściem ma powiązanie zasada działania kotła ,myślę
    że zostało to wcześnie wyjaśnione,jeżeli nie to zrobię to jeszcze raz,tak?

    bardzo proszę prześledż to ponownie.

    Saluto!
    Jak nie mam nic do powiedzenia-milczę !

  7. #47

    Domyślnie

    przecież to niemożliwe ,że odpowiedziałem na wszystkie pytania
    do boju koledzy ,od kilku dni cisza ,czyżby przed burzą?
    zachęcam-ha,ha,ha!
    Jak nie mam nic do powiedzenia-milczę !

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bigbeat
    Dalej piszą: "Dzięki bardzo niskiej temperaturze spalin (do 25°C), mogą być użyte proste rury PCV, i to właśnie daje obraz realnej efektywności wymiany termicznej." Czy to znaczy, że jak będę chciał CWU podgrzać do 45st.C, to temperatura spalin będzie nadal 25st.C? To co je tak ochłodzi? Ta woda o temp. 45st.C? A może w środku jest zakamuflowana dodatkowo pompa ciepła?
    Nie musi być pompa ciepła. Wystarczy wymiennik odzyskujący ciepło spalin i ogrzewający powietrze dochodzące z zewnątrz (tak jak w rekuperatorze).
    Zobacz na zdjęcie w Aukcji Allegro i wszystko będzie jasne.

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał kucand
    przecież to niemożliwe ,że odpowiedziałem na wszystkie pytania
    do boju koledzy ,od kilku dni cisza ,czyżby przed burzą?
    zachęcam-ha,ha,ha!
    Szczerze?
    Fajny wynalazek, ale.... nie do Polski. Dlaczego?
    Bo nowośc, bo drogi jak diabli (a nasz rząd ma głeboko w d... ekologię i dotacje na nią - wolą dawać np na swiątynie i siebie), poza tym niespójność przepisów (kanały spalinowe z pcv - podobna sytuacja jak z Junkersem - też ma plastiki) niby można, ale nie mozna.
    Poza tym hałas - nie słyszałem go, ale nie wygląda to najlepiej (patrząc na opinie przedmówców). I jest chyba zdecydowanie za mało tych urządzeń żebym mógł skoczyć do sąsiada i go sobie obejrzeć na żywo.
    Zresztą może sie okazać, że np Uinia wymusi na nas jakieś hipernowoczesne źródła ciepła za 3-5-7 lat i wtedy zwrotu kosztów kociołka nie bedzie żadnych, chyba że ktos stawia wyłącznie na ekologię - a sporej części Polaków na to po prostu nie stać...
    Oczywiście to wyłącznie moje zdanie.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  10. #50

    Domyślnie

    wszystkie Wasze wątpliwości są słuszne ja je mam również
    ale to wcale nieznaczy ,że mamy rację .

    Prawdą jest ,że UE wymusi na rządzie RP pewne proekologiczne
    rozwiązania i jeśli się niemylę są już pewne rozwiązania w opracowaniu.

    Wracając do naszego głównego tematu to:

    -hałas Pulsatora to nieprawda,każdy z nas ma w domu lodówkę
    szmer lodówki szczególnie w nocy jest słyszalny ale niedokuczliwy
    tak samo jest z Pulsatorem a jeżeli weżmiemy pod uwagę ,że
    montowany jest daleko od części mieszkalnych ,to obawa,że będzie
    przeszkadzał JEST MOCNO PRZESADZONA.

    - Pulsator a POMPA CIEPŁA to temat rzeka.Ja osobiście nie mam
    żadnych oporów przed instalowaniem pomp ciepła chociaż mam
    wiele innych propozycji znacznie tańszych.Pompa ciepła to
    temat dla " zasobnych ".
    Pompa ciepła za wydatki na inwestycje mamy Pulsatora i koszty
    ekspoloatacyjne na 10 lat.

    -wszystkim ,kórzy napisali do mnie na priv.bardzo dziękuję i jestem
    do usług.
    pozdrawiam i zyczę wielu ciekawych postów.
    Jak nie mam nic do powiedzenia-milczę !

  11. #51

    Domyślnie

    Co do hałasu - porównywanie pulsatora z lodówką to trochę nieporozumienie, bo w lodówce nic zwykle nie wybucha (no, może czasem zapomniany szampan w zamrażalniku).

    Nie ulega chyba wątpliwości, że spalanie wybuchowe będzie generować większy hałas, niż spalanie ciągłe w kotłach tradycyjnych.
    Wszyscy Ci, którzy posiadają kotły tradycyjne napewno potwierdzą, że szum wytwarzany przy spalaniu ciągłym jest dość dobrze słyszalny - u mnie, przy otwartych drzwiach do kotłowni, w nocy kocioł Viessmann jest bardzo dobrze słyszalny na parterze.
    Tak więc można napewno spodziewać się większego hałasu - co gorsza, modulowanego z częstotliwością ok. 100Hz - czyli jest to o oktawę (2x) wyższy (wyższy - nie głośniejszy!) dźwięk od "buczenia" wytwarzanego przez np. transformator energetyczny. Ale to 100Hz oznacza też, że będzie bardziej słyszalny - głównie z tego powodu, że dolna graniczna częstotliwośc słuchu większości ludzi jest na poziomie właśnie kilkudziesięciu Hz (zauważcie, że niektórzy nie słyszą "buczącego" transformatora, podczas gdy innym ten sam transformator bardzo przeszkadza) - 100Hz słyszy dobrze każdy człowiek ze zdrowymi uszami.
    Oczywiście są to rozważania czysto teoretyczne - nie słyszałem takiego kotła.
    Spodziewać się jednak mogę, że konieczność wytłumienia tego hałasu przez producenta jest jedną z przyczyn tak wysokiej ceny tego urządzenia.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  12. #52

    Domyślnie

    ten kociol jest narazie nieoplacalny i nie czrujmy sie. Kondensat sredniej polki z zasobnikiem to wydatek 6000pln. nie rozwazam komina z pcv ktorego i tak nie wolno montowac ale nawet jest 1000pln na kwsowke sie wyda to mamy 7000pln i naprawde oszczedny sprzet. te 2% sprawnosci wiecej nie zwroci nakladu

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Bigbeat ma rację co do możliwej "upierdliwośći akustycznej"
    I to jest również moje zastrzezenie.
    Trwałość i niezawodność "niespotykana w stosunku do innych kotłów - 30 lat!" . To chyba dotyczy obudowy kotła no i może "palnika". Ten kociołek ma bardzo skomplikowany system sterowniczy elektroniczny i mechaniczny. Wystarczy "poczytać" o jego możliwościach i funkcjach (3 funkcyjny). Jak coś "strzeli" - to właśnie tam, a tego ta "gwarancja" chyba nie obejmuje
    Ostatnia sprawa. Moc kotła. W przecietnym nowo budowanym domu o pow. 150m2 ten kocioł pulsacyjny bedzie działał "bardzo pulsacyjnie" - do ogrzania potrzeba średnio tylko 5kW - no chyba, ze ktoś bardzo chce aby zasadnicza funkcja tego kotła było podgrzewanie CWU
    Na zakończenie, osobiscie uważam, mimo kilku zastrzeżeń wymienionych wyżej, że może to być idealne rozwiazanie dla dużych domów (np. 20kW dla 350 - 400m2) lub dla "starych" o duzym zapotrzebowaniu cieplnym.

    Moim zdaniem, proponowanie tego kotła (20kW) dla domów współcześnie budowanych o powierzchni mniejszej niż 350m2 jest totalnym nieporozumieniem.

    Ps. W cenie tego kotła + instalacje gazowe, dla domu o powierzchni około 150m2 mozna mieć PC - na gotowo.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  14. #54

    Domyślnie

    nie wiem dlaczego tak absorbuje Cię te 2 % a nie zwracasz uwagi
    na dane podstawowe.:

    De dietrich MC 25 - zużycie gazu GZ 50 2,56 propan 2,06
    Ariston Aco " Gz 50 2,86 propan 2,21
    Viesmann GZ 50 2,80 propan 2.08
    Ulrich KO24 " GZ 50 2,53 Propan 1,86

    Biorąc najoszczędniejszy to jest to różnica 0,40 m3/h a więc 20 %.
    Taka różnica w czasach tak drogiej energi to koszty ogromne.
    i znowu wracam do statystyki różnica 40 gr na każdej godzinie to
    dziennie 2,40 zł ,miesięcznie 72,- rocznie /7 miesięcy/ to 500,-zł
    A co będzie jeżeli uwzględnimy takie obliczenia dla tych mniej...

    wiem można powiedzieć na jakiego grzyba potrzebny jest mi taki
    drogi kocioł ,aby oszczędzić jakieś głupie 5 stów,ja natomiast
    jeszcze raz przypominam, ze daleki jestem od namawiania na cokolwiek
    ale uważam ,że na naszym rynku jest wiele droższych kotłów
    które znajdują nabywców.

    wspominałem,że bardzo często uczstniczę w Targach uwielbiam
    rozmawiać ze zwiedzającymi i dowiaduję się wielu ciekawych
    rzeczy.

    jeden konkretny przykład;

    zwiedzający mówi- mam dom, kocioł polski poznańskiego producenta
    płacę 1000- 1200 rachunki miesięcznie/moim zdaniem 600-700 zł zadużo/
    to najnowocześniejszy kocioł zwraca się w 2 lata .Jeżeli ktoś mówi
    że takie rzeczy go nieinteresują to jego sprawa ,ale ja takimi sprawami
    zajmuję się zawsze.

    Uważam ,że nie ma w tej chwili przymusu kupowania czegokolwiek.
    natomiast jest wybór na rynku i to jest znakomita sytuacja:
    klienci mają pole do popisu ,producenci muszą dbać o jakość i cenę,
    instalatorzy muszą zabiegać o względy jednych i drugich
    cała ta sytuacja wymusza postęp we wszystkich dziedzinach
    i to jest O.K.
    Jak nie mam nic do powiedzenia-milczę !

  15. #55

    Domyślnie

    kucand, w tym, co piszesz jest kupa jakichś nieścisłości, które mnie wkurzają.
    Albo jesteś fachowcem, albo nie - a jeśli nie, to daj sobie na wstrzymanie i nie zawracaj głowy ludziom.
    1. Piszesz o oszczędności 0.4m3 na godzinę - tzn, że jeśli mój kocioł "pali" 4.5m3 na dobę, czyli ok. 0.2m3/godzinę, to Twój w tych warunkach spali o 0.4m3 mniej, czyli 0.2-0.4=-0.2m3 ??? Czyli wyprodukuje mi dodatkowo 0.2m3 gazu?.
    2. To, że spalanie jest mniejsze o 20% oznacza, że sprawność jest większa o 20% - oczywiście przy danym paliwie (bo to, że określone paliwo ma ściśle określoną wartość opałową, nie podlega chyba dyskusji, prawda?). Dalej idąc: większa sprawność oznacza, że mniejsze są straty (czyli utrata części ciepła - leci ono sobie gdzieś tam zamiast ogrzać nam wymiennik/komorę czy co tam w kotle mamy w środku).
    Przytoczę kawałek swojego wcześniejszego posta:
    Tytułem nakierowania na to, jakia odpowiedź mnie osobiście zadowoli:
    Co do kondensatu sprawa jest jasna - odzyskujemy dodatkowo ciepło z przemiany fazowej pary (wodnej) w ciecz (wodę). Ta para (wodna) jest oczywiście jednym z produktów spalania gazu.
    A tutaj? Wystarczy jedno zdanie - ciepło z jakiego zjawiska fizycznego odzyskiwane jest dodatkowo, oprócz ze "zwykłego" spalania?
    To nie jest właściwe miejsce do uprawiania marketingu. Proponuję raczej: http://pomponik.pl/.
    I najważniejsze jest wyspać się dobrze, bo jak człowiek nie wyspany, to czasem zwidy jakieś ma i pierdzieli bez sensu. A najgorsze, że znajdą się tacy, którzy mu uwierzą. Tak jakby telewizji było mało
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał kucand
    jeden konkretny przykład;
    zwiedzający mówi- mam dom, kocioł polski poznańskiego producenta
    płacę 1000- 1200 rachunki miesięcznie/moim zdaniem 600-700 zł zadużo/
    to najnowocześniejszy kocioł zwraca się w 2 lata .Jeżeli ktoś mówi
    że takie rzeczy go nieinteresują to jego sprawa ,ale ja takimi sprawami
    zajmuję się zawsze.
    Jeśli to jest konkretny przykład, to ja jestem święty turecki.
    Zaraz napiszesz pewnie, że ten kocioł w domku jednorodzinnym spala 100x mniej gazu - tylko znowu nie napiszesz, że 100x mniej od zużycia gazu na ogrzewanie budynku mieszkalnego.
    To mi przypomina współczesne rekalmy dla debili: ten szampon zapewnia do 33.5% lepszy połysk włosów, albo dzięki tej paście można mieć do 73,2% ubytków mniej.
    Wskazówka, jeśli nie wiesz o co chodzi: jeśli podajesz liczby, musisz podawać do czego się odnoszą i w jaki sposób zostały uzyskane.
    Co do przytoczonego przez Ciebie "zwiedzającego":
    - jakie ma zapotrzebowanie mocy (albo chociaż co zamierza ogrzewać - dom, zakład pracy)?
    - jakiego kotła "polskiego poznańskiego producenta" używa?
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Bigbeat - cóżeś uczynił człeku - spin doctor-a "wcięło"
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  18. #58

    Domyślnie

    bigbeat - 4,8 m3 dziennie gazu to 30m2 czyli kawalerka albo mieszkasz w słoiku.Poproszę o adres w niedzielę przyjadę na dyskusję oko w oko.
    Kawę i ciasto przywiązę ze sobą.

    do zobaczenia
    Jak nie mam nic do powiedzenia-milczę !

  19. #59

    Domyślnie

    no widzicie szanowni koledzy rozpętałem dyskusję
    a tak było sennie, no do boju to są tzw.akademickie dyskusje
    "wyższości Swiat Wielkiejnocy nad Swiętami Bożego Narodzenia"
    jak mówił nieodżałowanej pamięci poeta.

    Panowie Wasze zastrzeżenia nie są nic warte do chwili aż każdy z Was
    powie byłem ,widziałem ,słyszałem - kucand masz wszy jak ruskie czołg
    nie ściemniaj.

    Ha,Ha,ha
    Jak nie mam nic do powiedzenia-milczę !

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał kucand
    bigbeat - 4,8 m3 dziennie gazu to 30m2 czyli kawalerka albo mieszkasz w słoiku.Poproszę o adres w niedzielę przyjadę na dyskusję oko w oko.
    Kawę i ciasto przywiązę ze sobą.

    do zobaczenia
    I jeszcze:
    Panowie Wasze zastrzeżenia nie są nic warte do chwili aż każdy z Was
    powie byłem ,widziałem ,słyszałem - kucand masz wszy jak ruskie czołg
    nie ściemniaj.
    Albo nie wiesz co piszesz, albo jesteś bardzo kiepskim instalatorem, albo uważasz czytajacych za bezdennych idiotów.

    Wpierw pomyśl, policz, a potem pisz I o tym pisał właśnie Bigbeat
    Z tego co napisałeś wyżej wychodzi, że instalujesz kotły które dla powierzchni grzewczej np. 120m2 spalają około 20 m3 gazu na dobę, a dla 150m2, to już wychodzi 25m3. Czyżbyś miał układ z dostawcą gazu.
    Jak jest - tu masz trochę cytatów forumowiiczów, którzy nie tylko widzieli i słyszeli, ale MAJĄ:
    Pocieszająca wiadomość dla przerażonych zwiększonym zużyciem gazu. Dom parterowy z użytkowym poddaszem, 280 m2 powierzchni w tym 70 m2 podłogówka. Kuchnia gazowa, cwu, 3 łazienki. Centrala kondensacyjna Wolfa CGS 24/200. Zużycie gazu w okresie: 13 IX - 13 XI Przeciętnie 8,7 m3, w okresie 13 list. - 14 styczeń 17,8 m3.
    Za styczeń mam zużycie średnie 6m3 na dobę. CO+CWU+gotownie. Domek 139 + 29 garaż. Bk24+15styro.
    rachunek za styczeń - 497 zł (CO+CWU+gotowanie) - 154 m2, ytong 36,5 bez ocieplenia - średnia 10,01 na dobę
    Wrzesień - 1,5 m3 / dobę (głównie c.w.u.)
    Październik - 2,8 m3/dobę (głównie c.w.u., ale c.o. czasem też odpalało)
    Listopad - 7,8 m3/dobę
    Grudzień - 10,2 m3/dobę
    Styczeń - 10,0 m3/dobę
    Starczy? Ale fakt, oni maja dobrze dobrane kotły i instalacje robione przez fachowców.

    I już bardzo złośliwie Ci forumowicze tylko dlatego, że nie mają Twojego kotła oszczedzjącego 20%, ale spalajacego 25m3 na dobę - zaoszczedzili około 500,- miesiecznie. To jest interes
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

Strona 3 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony