dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 25
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 486
  1. #141
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    hałas kotła nie daje spać?!
    wiedziałem!!!!
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  2. #142

    Domyślnie

    dobre
    ale jednak to nie to

  3. #143
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    nie "nasz", ale może nie drewniak
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  4. #144

    Domyślnie

    to ze kiedys robale mnie zjedza to nie znaczy ze "drewniak"

  5. #145

    Domyślnie

    Widze jednak ze to cala reszta poszla chyba do poduszki

  6. #146

    Domyślnie

    PULSATOR Ty nie zmieniaj tematu i nie opowiadaj o rzeczach, które są oczywiste.
    Tak jak powiedział 1950 wiemy, co oznacza pojęcie sprawności znormalizowanej i dlaczego może ona być większa od 100%.
    Natomiast nie odniosłeś się rzetelnie do tego, jak się ma sprawność pulsa do kondensata. Padło tutaj, że jest 2% wyższa. Prawda to, czy nie? Odpowiedz krótko: tak albo nie.
    Jaki jest okres i warunki gwarancji? Jeśli nie możesz podać tutaj, podaj link do strony, gdzie to znajdę.
    Piszesz, że oszczędność energii elektrycznej ponad 4 krotna. Jaki jest maksymalny pobór mocy (w watach)? Czy pobór mocy zmienia się w czasie, kiedy nie ma zapotrzebowania na ciepło? Jeśli tak, to w jakim stopniu albo ile wtedy wynosi?

    I proszę, pisząc o procentach nie używaj określenia pkt - bo punkty procentowe to na giełdzie, a w technice takie pojęcie nie funkcjonuje.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  7. #147

    Domyślnie

    Bigbeat - juz odpowiadam
    Sprawnosc znormalizowana podawana jest dla pewnych parametrow wody (mowa tu o zasilaniu/powrocie). Teraz to moze na maly przyklad. Zerknij jak mozesz na dokumentacje techniczna jakiegos kotla (kondensacyjnego oczywiscie). Zobacz tam jak jest podawana moc przy roznych parametrach:
    czyli kociol 24kW ma taka moc przy parametrach 80/60 (zasilanie powrot). Potee w takiej tabeli znajdziesz paramert 50/30 i okazuje sie ze moc tego samego urzedzenia to juz 26kW (24kW x 109% = ok 26kW). Narazie jest wszystko jasne? Efekt kondensacji sprawia, ze urzadzenia pomiarowe pokazuja wartosci powyzej 100%. Zwykle urzadzenia bez wzgledu na parametry na jakich pracuja, nie uzyskaja dodatkowych % sprawnosci.
    Jak wspomnialem juz wczesniej ja zazwyczaj operuje ta sprawnosci realna (czyli nie przekraczajaca 100%), poniewaz pomiary sprawnosci sa wykonywane na przyzadach, ktore tak naprawde sluza do mierzenia sprawnosci zwyklych kotlwo. Nikt jeszcze nie wymyslil odpowiedniego miernika do tego typu kotlow. Dlateog wlasnie wile ludzie uwaza takie warotsci za chwyty marketingowe. Nie podlega jednak dyskusji fakt, ze dodatkowy odbior ciepla daje nam olbrzymie oszczednosci.
    Odnosnie sprawnosci Pulsa - przeciez juz chyba 3 razy pisalem ze przewaga dochodzi do 2% - wiec tak
    Gwarancja standardowo 2 lata - z mozliwoscia przedluzania kontraktu gwarancyjnego
    Pobor mocy 25W podczas pracy i 15W podczas postoju. Nie bierzemy pod uwage pomp. Tu musze nawiazac do owego wentylatora, ktory neistety w innych kondensatach musi pracowac non stop pobierajac 60-70W

  8. #148
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    No dobra. Konkret.
    Nowowybudowany dom, o powierzchni do ogrzania 150m2, 4 osoby, gaz oczywiście "miejski". Ogrzewanie w całości podłogowe. Czy Twoim zdaniem tem kocioł nadaje sie do tego domu. Jesli tak, to uzasadnij dlaczego powinienem zainwestować właśnie w niego.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  9. #149

    Domyślnie

    co najwyzej parter bedzie podlogowo ogrzewany - sypialnie beda musialy byc z grzejnikami (to taka mala uwaga), a wiec potrzebujemy trzech obiegow
    Odpwoiadam ze sie nadaje i oto uzasadnienie:
    Zakladamy ze mamy to dobra izolacje, dobre okna nowy budynek itd
    Domki 150 w wiekszosci to parterowki z uzytkowym poddaszem a wiec mamy troche skosow, czyli wypadalo by obliczac zapotrzebowanie na cieplo pod wzgledem kubatury. Zakladam zatem, ze potrzebujemy 60w m2 (aby miec te 20 stopni w domku). Czyli do ogrzewania potrzebujemy mniej wiecej 9kW (jesli chcemy miec temperature wyzsza, to kazdy jeden stopien to 10% wiecej mocy).
    Jesli kociol mialby produkowac cwu to mimo 9kW na ogrzewanie, nie powinnismy montowac kotla mneijszego niz 18 kW (zeby miec komfort i uniknac braku cwu). Wiec Pulsator 20kW pasuje.
    Zapytam tylko do jakeigo kotla mam porownac Pulsa ?

  10. #150
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Tylko podłogówka, a w zwiazku z tym, że jestem "swiadomy" temperatura zasilania podłogówki max. 35 stopni. Porównanie oczywiscie do "nizszej" klasy kotła kondensacyjnego z podobnym osprzetem elktronicznym i elektrycznym - no moze ma dodatlowo 2 pompy obiegowe i nie ma wentylatora! - wyprodukowanym przez Termet.Cena zakupu 5.600,- . Kocioł dwufunkcyjny o symbolu GCO-PP-13-10
    zuzycie G-50 1,5m3/h dla potrzeb CO ( przy mocy 7- 13kW) i od 0,8 do 2,4m3/h dla potrzeb CWU (wtedy osiaga moc 13 -21kW)
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  11. #151
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Teraz zauważyłem:
    co najwyzej parter bedzie podlogowo ogrzewany - sypialnie beda musialy byc z grzejnikami (to taka mala uwaga), a wiec potrzebujemy trzech obiegow
    Pogrubienie moje.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  12. #152

    Domyślnie

    Kurcze - ja tu mam tylko kociol GCO-DP-13-10 a to zwykla kominowka. Nie znam niestety wszysktich maszyn jakie sie kreca na rynku wiec jak mozna dla uscislenie link jakis otrzymac to super by bylo. Jesli natomiast chodzi o ten kociol co ja podaje to slabe prownanie.
    W sypialnieach nie daje sie ogrzewania podlogowebo, bo nikt chyba nie chce spac z nosem w kurzu. Ogrzewanei podlogowe sprawia, ze mamy rotacje powietrza na poziomie tak do 60-70 cm, co osnacza ewentualne podnoszenie np kurzu na ten poziom - popytaj projektanta
    Jakis czas temu pieknei napisales na forum jakei zapotrzebowanie jest domku wlasnie owe 150 m2 dla CO i cwu. Jesli znasz juz zuzycie jednego i drugiego kotla, przelicz sobie to na wydatek 1kW (sprawdz ile kotly potrzebuja gazu na wytworzenie 1kW) i masz wszystko podane jak na dloni. Spradz jednak co producent podaje odnosnie strat postojowych i dolicz w Termecie jeszcze ten wspolczynnik, bo nie wazne czy kociol pracuje czy stoi to i tak traci cieplo, ktore musi nadrobic. Pulsator to 44W na 1h
    Wiadomo ze jak mamy domek to trzeba sie zaopatrzyc w zasobnik cwu bo jesli taki kociol jak podales mialby produkowac tylko 10l cwu/min to biada temu kto stoi pod prysznicem, gdy ktos zacznie myc rece jeszcze. Wiec napisz jak TY to widzisz.
    Napisz tez prosze co w funkcjach owego Termeta dostajesz w standardzie.

  13. #153
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Nie bedę sie pastwił
    Za wyjatkiem:

    Ogrzewanei podlogowe sprawia, ze mamy rotacje powietrza na poziomie tak do 60-70 cm, co osnacza ewentualne podnoszenie np kurzu na ten poziom

    Moim zdaniem kocioł pulsacyjny musi w zasadzie dzialać tak:
    Do komory spalania zawsze dozowana jest taka sam ilość gazu i powietrza, tak aby utrzymać stosunek objetościowy gazu od 5 do 15% - przy czym raczej nie jest to 10%. Aby kocioł zaczął działać nalezy zainicjować reakcje bodźcem termicznym. Aby to osiagagnąć musi być:
    1. Iskrownik, świca zapłonowa, czy cos podobnego,
    2. Stały dozownik gazu
    3. Wentylator, "wtryskiwacz powietrza" lub cos podobnego.
    Moim zdaniem 1 i 3 działa tylko kilka sekund - do czasu ustalenia sie temperatury, bo potem nastepuje samozapłon i "samozasysanie" powietrza.
    Biorąc to pod uwagę ten kocioł ZAWSZE pracuje z moca nominalną - w tym przypadku około 20kW.
    I teraz wspomniany dom potrzebuje mocy nominalnej tylko kilka dni w roku,a wiekszość sezonu grzewczego oscyluje wokół 4kW.
    Biorąc pod uwage stwierdzenie:
    Kocioł PULSACYJNY można podłączyć bezpośrednio do ogrzewania podłogowego bez dodatkowych akcesoriów (bez konieczności zastosowania zaworu trójdrożnego, zaworu mieszającego).
    Popatrzmy jak bedzie działał ten kocioł w opisanych wyżej warunkach.
    Dla podłogówki temp. zasiilania/powrót około 30/20. Kocioł zaczyna pracę z moca 20kW, pracuje kilka lub kilkanaście sekund i ulega wyłączeniu (zadziałał czujnik bo temperatura przekroczyła zadaną), zaś po nastepnych kilku sekundach znów zaczyna działać (tym razem zadziałał czujnik "powrotu).
    Dla domu o małej powierzchni grzewczej (w tym przypadku 150m2) tych cykli może być do kilkunastu w ciagu minuty. A poniewaz cykl pracy był bardzo krótki, praktycznie przez cały czas beda "chodziły" urządzenia 1 i 3 - co stawia pod znakiem zapytania zuzycie energii elektrycznej, bo ta podana jest dla pracy ciagłej (a wtedy pracyja tylko podczas rozruchu) . W sytuacji, kiedy zapotrzebowanie na energie bedzie jeszcze mniejsze, np. w taki dzień jak dzisiaj, to w "pulsację wpadnie cały kocioł)".
    Aby temu zjawisku przeciwdziałac, to nalezy zastosować bufor cieplny dla podlogowki lub stoswać ten kocioł do powierzchni, ktore mają zapotrzebowanie na ciepło w wysokości co najmniej nominalnej mocy kotła - czyli w domu o powierzchni co najmniej 400m2.
    Tak sadze, ale z uwagi na to, ze nie jestem instalatorem, to moze koledzy mnie poprawią

    I ostatnia sprawa. Ten kocioł ma co prawda zamknieta komore spalania, ale pobiera powietrze z "powietrza atmosferycznego" w zwiazku z czym jego montaż podlega ograniczeniom min. kubatura pomieszczenia około 10m3(dokładnych wartości nie pamietam - ale moge sprawdzić), nie może być stosowany w pomieszczeniu z wentylacja mechaniczna.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  14. #154

    Domyślnie

    Nie rozumiem czemu zacytowales to zdanie z "kurzem" Jak mozesz to wyjasnij o co chodzi

    CO do zasady to widze ze zaczynasz odrabiac zadanie domowe - chyba ze w koncu zrozumiales tlumaczona kilka razy zasade dzialania albo ogladnoles filmik
    Swieca zaplonowa jest w komorze spalania. Na poczaku dochodzi do jej uruchamianai co drugie odpalenia, potem juz dochodzi do samo zaplonu (jak w dieslach)
    Dozownika gazu jako takeigo nie ma. Gaz na blloku ma tylko regulowane cisnienie, a mieszanke maszyna sama pobiera (wczesniej opisalem te zasade, ze po wybuchu gazy idace do wymiennika robia podcisnienie, ktore zasysa taka sama ilosc kolejnej mieszanki gazowo poweitrznej)

    Tutaj fajnie zapisales ze potrzeba tyle i tyle kW. No i przypuszczamy ze tak jest. Ale musisz te kW otrzymac w ciagu 1h zegarowej. To co opisywalem jakis czas temu o regulacji pracy kotla za pomoca czasu wlasnie teraz bedziesz mial na przykladzie. Kociol sam sprawdzi swoj bilans - jak szybko nagrzal obieg do odpoweidniej temp, jak szybko stygl, jakie sa warunki na zewnatrz oraz jaka jest zdana temp w pomieszczeniu. Wylicza sobie cykle pracy i tu jesli jest male zapotrzebowanie na cieplo to poprostu bedzei dluzej stal. Urzytkownika ma nie interesowac jak kociol bedzei robil dana temp w obiegu. Pulsator ma za zadanie dac Tobie to czego chcesz jak najbardziej ekonomicznym sposobem, wiec sam dostosuje sie do warunkow. On zawsze stara sie tak ustawic swoje krzywe grzania, aby doprowadzic do jak najweikszej kondensacji. Mamy tutaj mozliwosc wlaczenia programu przeciw krotkim cyklom (tak to sie nazywa). Czyli kociol nie bedzie sie wlaczal wiecej jak 6 razy na 1h zegarowa i sam dostosuje sie do warunkow jakie mamy. Wez takze pod uwage to, ze w takim obiegu podlogowym mamy duzo wody, wiec to nie tak ze popracuje 10 sek i koniec.
    Ja jak pierwszy raz widzialem kociol Pusalcyjny, to pracowal on w domku 70mkw - to bylo we Francji. Okazuje sei ze mimo mocy 20kW, w duzo lzejszych warunkach atmosferycznych, kociol radzi sobie znakomicie.
    A jesli masz podlogowke o parametrach 30/20 w domu gdzie chcesz miec 21 stopni to to powodzenia. To jest fizycnzei nie do wykonania.
    Odnosnie montazu. Kociol nie ma zadnych ograniczen. Moze pobierac poweitrze z pomieszczenia jak i z zewnatrz, a dzieki temu ze kanaly spalinowy i podajacy poweitrze moga miec nawet po 35m dl, to umieszczenie takeigo kotla moze byc doslownie w kazdym miejscu.

  15. #155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Nie rozumiem czemu zacytowales to zdanie z "kurzem" Jak mozesz to wyjasnij o co chodzi
    Bo to totalna bzdura
    CO do zasady to widze ze zaczynasz odrabiac zadanie domowe - chyba ze w koncu zrozumiales tlumaczona kilka razy zasade dzialania albo ogladnoles filmik
    Nie ogladałem, ale palniki pulsacyje nie sa nowościa i działają np. w różnego rodzaju spalarniach - a zamieniane sa na bardziej nowoczesne plazmowe.
    Ale musisz te kW otrzymac w ciagu 1h zegarowej...On zawsze stara sie tak ustawic swoje krzywe grzania, aby doprowadzic do jak najweikszej kondensacji........Czyli kociol nie bedzie sie wlaczal wiecej jak 6 razy na 1h zegarowa i sam dostosuje sie do warunkow jakie mamy.
    Nie jest to prawda, bo jesli na dworze jest około 5 stopni, to kocioł bedzie taktował co 2 - 3 minuty. A wtakiej sytuacji jego czas pracy też bedzie trwał kilkanascie sekund, no chyba, ze pompa obiegowa "kreci" na najwyzszych obrotach (osiaga predkość "poddźwiekową )
    A jesli masz podlogowke o parametrach 30/20 w domu gdzie chcesz miec 21 stopni to to powodzenia. To jest fizycnzei nie do wykonania.
    Cały czas mówimy o temperaturze obliczeniowej tj. 20 stopni, ale masz rację byłem zbyt łaskawy, bo parametry winny wynosić 30/20-25, bo maksymalny spadek temperatury w obiegu grzewczym nie powinien przekroczyć 10 stopni (im mniejszy tym lepiej) a przedkość przepływu wody powinna zawierać sie w zakresie od 0,1 do 0,6 m/s. I teraz biorac pod uwage, że w układzie kotła jest 7 litrów wody i te litry "przepływaja z szybkościa max. 0,6m/s to wylicz sobie jaka temperaturę osiagnie woda grzana mocą 20kW w czasie np. 10 sekund, biorąc pod uwagę "fi" "rury" w kotle (nigdzie nie jest napisane ile wynosi).
    Ja jak pierwszy raz widzialem kociol Pusalcyjny, to pracowal on w domku 70mkw - to bylo we Francji. Okazuje sei ze mimo mocy 20kW, w duzo lzejszych warunkach atmosferycznych, kociol radzi sobie znakomicie
    Powiem tak: chroń mnie Panie przed instalatorami, którzy kilkakrotnie przewymiarowuja moc kotła

    Nikt nie twierdzi, że kocioł nie da rady. Pozostaje pytanie: w jakim celu kupować kocioł o mocy 20kW, skoro z naddatkiem wystarcza kocioł o mocy 10kW?
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  16. #156

    Domyślnie

    z tym kurzem musze Cie rozczarowac ale to nie sa bzdury - popytaj kogo chcesz

    Jesli nie widziales zasady dzialania kotla to zagladnij tam - po co mam sie rozpisywac ciegle skoro tam jest fajnie pokazane to wraz z budowa kotla

    Co do parametrow podlogowki to strasznie cos zanizyles - dodaj sobie te centymetry betonu i kafle ktore musze sie najpierw nagrzac, zeby potem oddawac cieplo do pomieszczenia. Dom nie wisi w poweitrzu tylko stoi na ziemii z ktorej ciagnie zimno, wiec do temperatury zasilania dolicz sobie przy poczatkowym grzaniu te 10 stopni (do 40 )
    Jesli chodzi o to cale "taktowanie" to przy Pulsnei musisz zapomniec o tym co jest w innych kotlach. Inne marki musza miec podana krzywa grzania, wg ktorej bedzie kociol pracowal. Przy tak sztywnych parametrach bylo by prawda to co piszesz. Natomiast tutaj kociol ma zadane inne parametry - tj. przedzialy temperatury jesli chodzi o zasialnie i powrot w ramach jakich ma pracowac, oraz temp wymagana. Od tej pory klienta nie obchodzi to co bedzei kociol robil - ma do wykonania zadanie jak najoszczedniejszy trybem pracy. Czyli na poczatku zrobi sobie bilans i zobaczy, ze potrzebuje poweidzmy 42 stopnie na zasilanie, potem gdy temperatura w pomieszczeniu bedzei rosla, kociol bedzie obnizal temperature zasilania, skracajac tym samym swoj czas pracy (ale pracujac nadalw 6 cyklach pracy na 1h). Gdy dojdzie to zadanej temp w pomieszczeniu, jego zadaniem bedzei tylko podtrzymanie jej. Kociol nie bedzei sie wlaczal co 2 minuty, poniewaz instalacja o tak niskiej temp jak podlogowa nie traci tak szybko ciepla jka grzejniki majace na zasilaniu np 70 stopni. Mam nadzieje ze choc ciut jest zrozumiale to co napisalem.
    Prawda to ze wiele instalacji jest przewymiarowanych, naromiast dzieki takiej zasadzie dzialanie jak tutaj jest w Pulsie przewymiarowanie jest kotla jest jest dosc ciezkie do zrobienia. A moc wieksza jest potrzebna do cwu. Majac 10kW mocy kotla zycze powodzenia - bo wody wystarczy Tobie tylko na mycie rak. Jak wczesniej napisalem 18kW to takie minimum zeby w domku jednorodzinnym miec komfort cwu. Nawet jak domek ma 80 mkw. Chyba ze masz inne urzadzenia grzejace cwu jak np bojler elektryczny, tylko w takim przypadku gdzie oszczednosc na energii ??

  17. #157
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Kończe, bo widze, że chwyty marketingowe, zupełnie przesłaniaja zdolność trzeźwej oceny sytuacji.
    z tym kurzem musze Cie rozczarowac ale to nie sa bzdury - popytaj kogo chcesz
    Ja raczej opieram sie na opini znawców w tym temacie, popartej badaniami.
    Co do parametrow podlogowki to strasznie cos zanizyles - dodaj sobie te centymetry betonu i kafle ktore musze sie najpierw nagrzac, zeby potem oddawac cieplo do pomieszczenia. Dom nie wisi w poweitrzu tylko stoi na ziemii z ktorej ciagnie zimno, wiec do temperatury zasilania dolicz sobie przy poczatkowym grzaniu te 10 stopni (do 40 )
    Tu tez raczej moja wiedza w tym zakresie oparta jest na nauce i wyliczeniach dobrych programów, które, o ironio, tez to uwzgledniają - a końcowy wynik jest taki jak podałem, dla przypomnienie średnie U domu dla WSZYSTKICH przegród w wys. 0,5wm2k - co tez przypominam jest wartościa zawyżoną, ale nie chciałem byc tendencyjny.
    Prawda to ze wiele instalacji jest przewymiarowanych, naromiast dzieki takiej zasadzie dzialanie jak tutaj jest w Pulsie przewymiarowanie jest kotla jest jest dosc ciezkie do zrobienia. A moc wieksza jest potrzebna do cwu. Majac 10kW mocy kotla zycze powodzenia - bo wody wystarczy Tobie tylko na mycie rak. Jak wczesniej napisalem 18kW to takie minimum zeby w domku jednorodzinnym miec komfort cwu. Nawet jak domek ma 80 mkw
    Nie wiem skąd taka wiedza. Szczytowa moc kotła liczona jest dla -20/+20, a takich dni jest kilka w roku. Dla bardzo "bojacych się" lub dla kotłów o mocy obliczeniowej mniejszej niż 10kW mozna dodać 0,3kW dla kazdej osoby na potrzeby CWU. To jest bardzo proste liczenie, bo kocioł pracuje ze średnia roczna mocą (w podanym przykładzie) około 4kW, a moc obliczeniowa jest 9kW, czyli jest nadmiar mocy. nawet w warunkach -10/+20 zostaje rezerwa około 60kWh na dobę, która z powodzeniem i nadmiarem pozwoli na ogrzanie CWU nawet dla 6 osób - zakładajac, ze kocioł nie grzeje CWU przepływowo, tylko jak sam zasugerowałeś w buforze. Jest to tylko kwestia wielkości zbiornika CWU.
    Jest też druga sprawa. Wiekszość kotłów posiada tzw. "piorytet CWU", co oznacza, ze w czasie poboru CWU cała moc kotła np. 9kW pracuje tylko na potrzeby CWU - kosztem ogrzewania oczywiscie, ale to nie ma znaczenia, bo sytuacja taka trwa od kilku do kilkudziesieciu minut w ciagu doby.
    Pogrubienie wyżej, skomentuje znów: chroń mnie i nas Panie przed takimi instalatorami
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  18. #158

    Domyślnie

    Twoj wybor z podlogowka
    Takie dopasowanie jak podales to moim zdaniem moze skonczyc fatalnie - to tak jakbys kupil spodnie na wymiar i potme przytyl. Co wtedy zrobisz? Kupujac kociol idealnie dopasowany zmeczysz go w trzy lata. Nie bedziesz jezdzil autem z silnikiem 1.2l 100km/h na 3 biegu!! To taki sam przyklad. To jest takze powodem dla ktorego wiekszosc producentow dodaje zasobniki w komplecie do kotla - to nie jest prezent dla klienta tylko swiadome ratowanie kotla, poniewaz taka maszyna pracujac duzo na full, padnie po 3-4 latach, a to bylo by wielka anty reklama.
    Ja nadal twierdze ze najlepiej Tobie to wytlumacze jak przyjdziesz na targi (zapraszalem juz wielokrotnie), albo podjedziemy na pracujaca kotlownie i wtedy jadna i druga strona poda na zywym przykladzie swoje argumenty.
    Nie wime czemu ciagle taki opor przed tym maja wszyscy wypowiadajacy sie tutaj. To tak samo jak kazdy jeden twierdzi ze kociol pracuje glosno a nigdy go nie slyszal.
    Zapraszam serdecznie na targi albo poprostu na spotanie przy kotle

  19. #159
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Jeszcze raz, bo chyba nie zrozumiałeś. Tu nie chodzi o kocioł, tylko argumentację, która opiera sie na zafałszowanych informacjach dotyczacych sposobu m.in, doboru kotła opartego na wiedzy i załozeniach z przed 30 lat.
    Mamy XXI wiek. Tu przykład:
    Kupujac kociol idealnie dopasowany zmeczysz go w trzy lata. Nie bedziesz jezdzil autem z silnikiem 1.2l 100km/h na 3 biegu!!
    KCIOŁ IDEALNIE DOPASOWANY TO KOCIOŁ OBLICZONY NA PARAMETRY
    -20/+20. Tak dopasowany kocioł pracuje ze średnia mocą w wys. około 50% mocy nominalnej. W ROKU JEST TYLKO KILKA DNI Z TEM. TAKIMI JAK PRZ DOBORZE MOCY SZCZYTOWEJ KOTŁA
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  20. #160

    Domyślnie

    Zrozumialem bardzo dobrze to co chcesz przekazac. Naprawde. Chce Cie jednak przestrzedz przed takim doborem kotla jak Ty opisales - popytaj serwisantow, ale takich co to pracuja po 15 lat i wiecej w branzy i wiedza jak konczy sie szybko zwota takich maszyn pracujacych non stop.
    Nie obraz sie, ale moje informacje sa poparte praktyka
    Szkoda ze nie udalo mi sie przakeazac Tobie bardziej zrozumiale zasady dziala Pulsa, ktora minimalizuje ryzyko przewymiarowania. To wszystko co opisujesz tyczy sie jednak innych kotlow.
    I raz jeszcze - dobor kotla dostosuj takze do cwu
    Zapraszam Cie na targi - bedzeisz mial to naprawde dobrze wytlumaczone

    Co do zalozen z przed 30 lat nie mozesz tak cegowac wszystkiego - dzieki temu wracamy znow do instalacji nisko temperaturowych (czyli o wiekszej pojemnosci wodnej)

Strona 8 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony