dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 25
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 486
  1. #161
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał PULSATOR
    Zrozumialem bardzo dobrze to co chcesz przekazac. Naprawde. Chce Cie jednak przestrzedz przed takim doborem kotla jak Ty opisales - popytaj serwisantow, ale takich co to pracuja po 15 lat i wiecej w branzy i wiedza jak konczy sie szybko zwota takich maszyn pracujacych non stop.
    Nie obraz sie, ale moje informacje sa poparte praktyka
    Szkoda ze nie udalo mi sie przakeazac Tobie bardziej zrozumiale zasady dziala Pulsa, ktora minimalizuje ryzyko przewymiarowania. To wszystko co opisujesz tyczy sie jednak innych kotlow.
    I raz jeszcze - dobor kotla dostosuj takze do cwu
    Zapraszam Cie na targi - bedzeisz mial to naprawde dobrze wytlumaczone

    Co do zalozen z przed 30 lat nie mozesz tak cegowac wszystkiego - dzieki temu wracamy znow do instalacji nisko temperaturowych (czyli o wiekszej pojemnosci wodnej

    Pogrubienie moje.

    Kurcze. Człowiek całe życie się uczy. Do tej pory myślałem, że instalacja niskotemperaturowa, to taka, która ma niska temperature zasilania, a co za tym idzie i powrotu. A tu zgodnie z praktyką okazuje sie, że instalacja niskotemperaturowa to taka, która ma większa pojemność wodną. Czyli, że 50 litrów w układzie to wysokotemperaturowa, a 100 litrów już niskotemperaturowa????!!!!
    To stwierdzenie, moim zdaniem wiele wyjaśnia
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  2. #162

    Domyślnie

    Nisko temperaturowe instalacje charakteryzuja sei wieksza pojemnosci wodna, dlatego instalacje z przed 30 lat gdzie byly grzejniki zeliwne, sa dzis najbardziej efektywne. To chyba proste jak drut - wiekszy grzejnik musi miec wiecej wody, wiec po co te pogrubienia w cytowanych wypowiedziach przez Ciebie?

  3. #163
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał PULSATOR
    Nisko temperaturowe instalacje charakteryzuja sei wieksza pojemnosci wodna, dlatego instalacje z przed 30 lat gdzie byly grzejniki zeliwne, sa dzis najbardziej efektywne. To chyba proste jak drut - wiekszy grzejnik musi miec wiecej wody, wiec po co te pogrubienia w cytowanych wypowiedziach przez Ciebie?


    Wymiękłem i poddaję się
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  4. #164

    Domyślnie

    Czemu sie poddajesz?
    Jesli cos jest nie zrozumiale to wystarczy zapytac

  5. #165

    Domyślnie

    PULSATOR trochę wkurzający jest Twój sposób wypowiedzi. Rozumiem, że chcesz pomóc, ale nie przyszło Ci do głowy, że ktoś może wiedzieć więcej niż Ty?
    Chwalisz się czy co?
    W jednym z postów powyżej napisałem, że wiemy co to jest sprawność znormalizowana, a Ty kolejnego posta rozpocząłeś od wytłumaczenia, co to jest sprawność znormalizowana
    Szkoda czasu - i Twojego, i naszego, szkoda miejsca na dyskach maszyn obsługujących to forum itd.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  6. #166

    Domyślnie

    PULSATOR
    Urzytkownika ma nie interesowac jak kociol bedzei robil dana temp w obiegu. Pulsator ma za zadanie dac Tobie to czego chcesz jak najbardziej ekonomicznym sposobem, wiec sam dostosuje sie do warunkow. On zawsze stara sie tak ustawic swoje krzywe grzania, aby doprowadzic do jak najweikszej kondensacji.
    Mnie to przekonalo, dziekuje....
    Najtwardsi udowodnili, że trzeci dom buduje się dla siebie. Większość inwestorów popełnia samobójstwo w trakcie budowy pierwszego.

  7. #167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Whitemag
    PULSATOR
    Urzytkownika ma nie interesowac jak kociol bedzei robil dana temp w obiegu. Pulsator ma za zadanie dac Tobie to czego chcesz jak najbardziej ekonomicznym sposobem, wiec sam dostosuje sie do warunkow. On zawsze stara sie tak ustawic swoje krzywe grzania, aby doprowadzic do jak najweikszej kondensacji.
    Mnie to przekonalo, dziekuje....
    jesli to bylo ironiczne to nie złapałem ironii jesli szczere to tym bardziej mnie dziwi bo jak dla mnie ta wypowiedz jest żywcem wyjęta z TV shopu... Przyznaje ze pewnie i pulsator jest pewnym nastepnym krokiem niemniej w chwili obecnej nie widze uzasadnienia ekonomicznego do przejscia na taki kociol z kondensata ktory de facto jest o polowe tanszy (nie mowie juz o sobie ale o osobach stajacych przed takim wyborem)

  8. #168

    Domyślnie

    To byla czysta ironia. Mysle, ze nadszedl czas weryfikacji przez ''zwyklych'' forumowiczow ich opinii na temat omawianego kotla.
    Dla mnie - w skrocie:
    -brak serwisu ''pod reka''
    -nie chce byc prekursorem innowacyjnych technologii - choc i tu mam pewne zastrzezenie...18 lat udowodnionej pracy Pulsatora swiadczy o tym, ze innowacyjnosc nabiera innego znaczenia
    -strasznie drogi!
    Ja jestem na nie.
    Najtwardsi udowodnili, że trzeci dom buduje się dla siebie. Większość inwestorów popełnia samobójstwo w trakcie budowy pierwszego.

  9. #169

    Domyślnie

    Gdzie się podział PULSATOR? Zbankrutował?
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  10. #170
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hanu

    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    6

    Domyślnie Myślę, że warto

    Jak dla mnie to na tym forum ktoś chce coś sprzedać i namówić do tego, ponieważ jak dla nas jest to nowe, a wszyscy od razu klapki na oczy bo jak coś może być lepszego od tego co ja mam.

    Ja też teraz stoję przed wyborem kotła do ogrzania około 350m2 + dwie łazienki (podłoga) + solary + naczynie zbiorcze (~150L).
    Wiem, że kondensaty dobrych firm są świetne i mają 109% sprawności i cały zestaw (bez solarów) to też nie mały wydatek. Ale czemu skoro we Francji się to sprawdza to wy tutaj (z wypowiedzi wygląda, że konkurencja) tylko krytykujecie i nie macie argumentów dlaczego Polsator jest gorszy od tradycyjnego kondensata.

    Chciałbym w realu zobaczyć jak takie coś pracuje i posłuchać tych (jak to niektórzy, bez pojecia piszą) MEGA wybuchów. Nawet gdybym mieł swecjalnie wziąć urlop i jechać do wrocławia, to na pewno za nim kupię to zainwestuję 200zl w paliwo i pojadę. Wydaje mi się, że warto.

    Pozdrawiam

  11. #171

    Domyślnie

    PULSATOR , czy ten kocioł będzie w Kielcach na targach PNEUMATICON 4-6.03 , bo chętnie bym go obejrzał

  12. #172

    Domyślnie

    informacja dla wszystkich tu piszacych - jeszcze istnieje i mam sie calkiem dobrze
    do Whitemag:
    - tam wyzej bylo juz poruszone, ze serwis zawsze pojawia sie tam gdzie nowa maszyna jest instalowana
    - z tym prekursorem nowych technologii to juz niedlugo bedzei dla Ciebie za pozno, bo nawet dzis tylko w okolicy Bielska Bialej, trzy osoby zgodzily sie zakupic Pulsy
    - z ta drozyzna to lepiej policz prosze ile kosztuje w uzytkowaniu kociol za 3000 tys
    milej nocy zycze, bo nie wiem czy jeszcze dzis tu zagladne

  13. #173

    Domyślnie

    Szanowni dyskutanci.

    To że gdzieś, nie wiadomo gdzie taki kocioł pracuje 18 lat nic nie oznacza!
    Ile ich wyprodukowano 18 lat temu a ile jest nadal sprawnych?
    Zresztą co to znaczy jak ktoś (spec od marketingu) napisał że mają bardzo długą żywotność. To jest tylko parę znaków wciśniętych na klawiaturze.
    Tak jest z wszystkimi punktami.
    Według producenta piecyk ma 2% wyższą sprawność niż kondensacyjny, ale wg "PULSATORA" 20% wyższą sprawność. To znaczy że sprzedawca lepiej potrafi obliczyć sprawność pieca niż jego producent ha, ha, ha.
    Bardzo chętnie obejrzał bym taką konstrukcję i podyskutował ze specjalistą od marketingu pozostawionym przez dystrybutora na pożarcie.
    Ale te targi coś bardzo daleko - niestety.
    Piecyk który ogrzewa mój domek to Junkers, atmosferyczny dwubiegowy, ze świeczką (go szukać). Właśnie skończył 13-ty rok życia i wbrew temu co piszą nie chce się rozpaść. Do tej pory przeszedł tylko dwa przeglądy i wg serwisanta nie potrzebuje ich więcej! Wybrałem tę firmę tylko dla tego że mój znajomy ma rodzinę na Mazurach, mieszkającą w domu ogrzewanym piecem Junkersa wyprodukowanym jeszcze przed II Wojną Światową!!!!!

    Dobry marketing nie polega na wciskaniu ciemnoty. To co na tym forum piszą niektórzy specjaliści to żenada i niepotrzebne rozwlekanie tematu.

    Pozdrawiam wszystkich, cały Ciemnogród też.
    Marek.

  14. #174
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hanu

    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    6

    Domyślnie

    Jak to jest, że Ty zachwalasz Junkersa i jest dobrze, natomiast jak ktoś zachwala Pulsacyjną to jest źle.
    Jest to nowość i chciałbym się coś o niej dowiedzieć i to od kogoś kto coś o tym kotle wie.
    Nie wiem jeszcze w 100% czy akurat Pulsacyjną kupię czy Viessmanna 200 ale jedno jest pewne. Nikt nie krytykuje ludzi, którzy się wypowiadają pozytywanie o Viessmanie natomiast jak coś nowego to tego co co kolwiek o tym wie trzeba zagryźć. Dlatego nasz naród jest tak zacofany.
    Bo zanim coś co już funkcjonuje za granicą, dojdzie do nas to tam jest już to przestazałe natomiast u nas nowość.
    Tak też było z Plazmami. Każdy (kogo było stać) kupował po 10 i wiecej tysięcy, gdzie teraz producenci wysprzedają za smieszne pieniadze plazmę, ponieważ jest LCD. No nie ważne.
    Za nim kupię kocioł chcę poznać plusy i minusy kondensata i pulsacyjnego. O kondensacie dowiem się w każdym sklepie, natomiast o pulsacyjnym tylko na forum.
    Ostatnią decyzję podejmę sam, ponieważ jestem Homo Sapiens

  15. #175

    Domyślnie

    Cytat Napisał PULSATOR
    informacja dla wszystkich tu piszacych - jeszcze istnieje i mam sie calkiem dobrze
    do Whitemag:
    - tam wyzej bylo juz poruszone, ze serwis zawsze pojawia sie tam gdzie nowa maszyna jest instalowana
    W to jak najbardziej wierzę. Tylko pytanie: po jakim czasie ten serwis się pojawia?
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  16. #176

    Domyślnie

    hanu teraz mamy takie czasy, że każdy może napisać, że coś robi karierę np. we Francji. Po prostu nie ma prostego sposobu na potwierdzenie takich informacji.
    Swego czasu dyskutowana była na forum sprawa pompy ciepła "Sopel lodu" (odbierającej ciepło od powietrza). Producent zarzekał się, że ona działa, i działa dobrze. Pojawiły się też posty od użytkowników - niestety nabitych w butelkę. Okazało się, że działa, ale jej wydajność nie wystarcza do ogrzania domów, jakie powinna w/g danych technicznych z powodzeniem ogrzać. Kilka osób się skusiło na ten sopel - i u nikogo nie działała dobrze. Okazało się potem, że taka pompa się doskonale sprawdza, ale w innym klimacie.
    Oczywiście może to być problem z firmą instalującą urządzenie - ale tak naprawdę hest to problem producenta, bo to on dobiera sobie firmy do współpracy i to on ocenia ich kompetencje. Kiepski instalator źle świadczy o producencie.
    Ja nie piszę, że pulsator nie działa. Ja nie twierdzę też, że nie jest bardziej sprawny od kondensatu. Ja tylko żądam rzetelnego i uczciwego podawania informacji i parametrów - tak, abym mógł sam podjąć decyzję o zakupie tego urządzenia bądź nie. I to decyzję bazującą nie na tym, że coś jest ładne i kolorowe, tylko na tym, że rozumiem korzyści, któe mogę osiągnąć stosując to urządzenie.
    W przypadku pulsatora nadal nie rozumiem korzyści, które mógłbym osiągnąć. Tzn. podawane są jakieś korzyści, ale żadna z nich nie wydaje się być wystarczająco korzystna lub wystarczająco wiarygodna.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  17. #177
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek K
    ...
    Według producenta piecyk ma 2% wyższą sprawność niż kondensacyjny, ale wg "PULSATORA" 20% wyższą sprawność. To znaczy że sprzedawca lepiej potrafi obliczyć sprawność pieca niż jego producent ....
    Jakby napisał że ma lepiej o 2% to nikt by nie zwrócił uwagi. A tak jest dyskusja i parę osób zapamięta.

    Viessman (bez obrazy, można wstawić dowolną firmę) kiedyś też tak musiał.

    pozdro

  18. #178

    Domyślnie

    Bigbeat - odnosnie serwisu
    Dosc szybko - zalozenie dostawy maszyny do klienta to czas do 21 dni roboczych (tak naprwde trwa to duzo krocej, ale lepiej podawac gorna granice). Pozwala to na intensywne przeszukanie obszaru na jakim ma sie pojawic Puls, pod wzgledem serwisu. Kilka wybranych firm zapraszanych jest na szkolenie do impotera, gdzie w dosc malych grupach mozna przyswoic wiedze (czesto bywa tak, ze jedno szkolenie to jedna firma - tak sie latwiej dogadac i odpoweidziec na wszystkie pytania). W takim gronie malym latwo zauwazyc kto sie nadaje do tego a kto nie.
    Importerowi zalezy na jak najlepszej obslodze, dlatego tak jak wczesniej napisalem nie ma tu wielkich ilosci - system ten najpierw przetestowano we Wroclawiu i powiem ze kazdy tylko na tym skozystal.

  19. #179

    Domyślnie

    zapytam jeszcze raz PULSATOR , czy ten kocioł będzie w Kielcach na targach PNEUMATICON 4-6.03 , bo chętnie bym go obejrzał

  20. #180

    Domyślnie

    witam
    To maily byc targi ENEX w Kielcach 3-6.03 , ale jednak z przyczyn organizacyjnych importera tam zabraknie - wystawa pojawi sie w Bielsku Bialej w maju
    Natomiast na 100% bedzie
    Wroclaw 7-9.03
    oraz kwietniowe targi INSTALACJE 2008 w Poznaniu
    pozdrawiam

Strona 9 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony