dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42
  1. #1

    Domyślnie Gargamel co o nim sadzicie

    witam
    Wczoraj znalazlem projekt domu ktory bardzo mi sie spodobal http://www.mgprojekt.com.pl/domki/ga...melg.html#opis jak myslicie mozna go wybudowac do 250tys pod klucz??
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  2. #2

    Domyślnie Gargamel z garażem - MG projekt

    Witajcie!
    Bardzo proszę o opinie na temat tego projektu. Niestety nie znalazłam żadnych wypowiedzi na ten temat. Być może nie widzę pewnych wad i niedociągnięć, dlatego oczekuję ewentualnej konstruktywnej krytyki
    Podoba mi się jeszcze projekt neptun z dobrych domów, ale koszty budowy są zbyt wysokie Zależy mi na wybudowaniu domu bez kredytu, w granicach 300.000 pod klucz.
    Plusy projekty Gargamel wg mnie to m.in.:
    -dość prosty dach czterospadowy
    -dolna sypialnia z garderobą
    -otwarta kuchnia
    -gabinet na dole
    -miejsce na szafę wnękową w wiatrołapie
    Jeżeli ktoś wybudował "Gargamela" bądź jest "w trakcie" - bardzo proszę o kontakt.
    Link: http://www.mgprojekt.com.pl/domki/gargamelg/index.php

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety nie doczekałam się odpowiedzi.
    Ale zainteresowanych spieszę poinformować, że klamka zapadła- dziś odebrałam tenże projekt. Pozostałe formalności są w trakcie załatwiania i budowę zaczynamy późną wiosną/ wczesnym latem. Ekipy już umówione, geodeta mapki zrobił, architekt do adaptacji jest.
    Mam nadzieję, że jednak znajdzie się dobra dusza, która budowała/ buduje wg. tego projektu.
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,

    Ja tez bardzo poważnie zastanawiam sie nad tym projektem ale niestety nie moge znaleźć nikogo kto buduje ten domek. Byłabym wdzieczna za jakiekolwiek inforlacje zwiazane z budowa domku wg tego projektu.

    Pozdrawiam Iza

  5. #5

    Domyślnie

    Witaj!
    Budowę zaczynamy na wiosnę, więc jeśli nadal będziesz zainteresowana tym projektem to chętnie podzielę się swoją wiedzą. Koszt robocizny za stan surowy otwarty łącznie z dachem (planujemy blachodachówkę) to 31 tys. Ekipa już umówiona.
    Pozdrawiam

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    suzin

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    4

    Domyślnie Gargamel z garazem

    Też przymierzam się do tego projektu, w sumie jest dość ciekawy i przede wszystkim niezbyt duży. Chętnie dowiem się więcej na temat poszczególnych etapów budowy.
    Jaki Pani planuje typ ogrzewania ?
    Bob budowniczy

  7. #7

    Domyślnie projekt GARGAMEL Z GARAŻEM pracownia MGPROJEKT

    CZY KTOŚ Z WAS BUDUJE DOM GARGAMEL Z PRACOWNI MG PROJEKT? JEŚLI TAK TO PROSZĘ O PARE ZDJĘĆ JEŚLI JEST TO MOŻLIWE, KRÓTKI OPIS CZY ZROBILIŚCIE JAKIEŚ ZMIANY W PROJEKCIE. JA ZACZYNAM BUDOWE W MARCU 2008 ROKU I BĘDĘ SIĘ STARAŁ SYSTEMATYCZNIE INFORMOWAĆ O BUDOWIE POZDRAWIAM

  8. #8

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o ogrzewanie, to będzie gazowe. Najlepiej byłoby połączyć je z podłogówką. Niestety pomysł odpada ze względu na "cięcie kosztów". Inwestujemy w przydomową oczyszczalnię ścieków, planujemy też zamontować orurowanie do rekuperatora (o nim pomyślimy za kilka lat). Za kilka lat zastanowimy się też nad solarami.
    .

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    suzin

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    4

    Domyślnie Gargamel

    Proponuje zastanowic sie wczesniej nad solarami. Warto zapytac w gminie o program dofinansowania tzw ekologicznych instalacji (podobnie jak z przydomowa oczyszczalnia) Wielu producentow daje teraz solrary w promocji. Ostanio moj znajomy kupil kompletna instalacje (piec + inne dodatki) i dostal solara gratis, koszt calej instalacji wyniosl 11 tys zł.
    Czy macie juz Panstwo wstepne oszacowanie calkowitych kosztów budowy tego domku bez uwzglednienia wartosci gruntu ?
    Bob budowniczy

  10. #10

    Domyślnie

    Oczywiście dostaliśmy kosztorys wraz z projektem ale biorąc pod uwagę galopujące ceny szacujemy, że koszt będzie wyższy. Prawdopodobnie będzie to około 300 tyś. Ale to raczej gdybanie, przekonamy się w trakcie. Wiadomo, że im większe zmiany w zakresie materiałów, tym większa będzie różnica kosztów. Narazie wszystkie zakupione materiały kosztowały nas nieco mniej niż przewiduje kosztorys. No i oczywiście koszt robocizny jest zupełnie różny w poszczególnych częściach Polski.
    Z dofinansowaniem raczej nie będzie tak prosto niestety, bo nie jesteśmy płatnikami KRUS, ale popytam jeszcze. Ale taki solar w promocji... chętnie przygarnę

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    suzin

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Koszt który Pani podala to koszt stanu pod klucz. Czy zawiera sie w nim wyposażenie kuchni? Czy w tym założeniu uwzględnia Pani również płot wokół posesji i rekultywacje terenu wokół domu (trawniki, drzewka itp)
    Bardzo bym prosił o wiecej szczegółów
    Bob budowniczy

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gosik83

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    6

    Domyślnie Re: GARGAMEL Z GARAŻEM PRACOWNIA MG PROJEKT

    [quote="marrcell278"]CZY KTOŚ Z WAS BUDUJE DOM GARGAMEL Z PRACOWNI MG PROJEKT?

    Witam.
    Ja też kupiłam ten projekt i zaczynam przawdopodobnie w kwietniu (jak uporam się z papierologią ). A jeśli chodzi o zmiany to na dzień dzisiejszy zastanawima się czy ściany kolankowej nie podwyższyć o wys. jednego bloczka. Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    witam serdecznie
    mu juz podjelismy decyzje ze podnosimy o jeden bloczek sciane kolankowa 50 cm to zdecydowanie za mało Chcemy tez podniesc troche sciany by wysokosc pokoju troche sie zmienila, w planach mamy sufit podwieszany a obecnie wysokosc pokoju to 2,6 m a chce by tak na gotowow do sufito podwieszanego bylo 2,8 m. Postaram sie na bierzaco pisac jak już zaczne budowe. A proszę powiedziec w jakiej miejscowosci bedzie dom budowany ?

  14. #14

    Domyślnie

    Już wyjaśniam.

    Szacowany koszt obejmuje oczywiście roboty wykończeniowe (glazura, terakota itd. itp.), absolutnie nie uwzględniam tutaj zabudowy i wypozażenia kuchni ani kosztów związanych z ogrodem czy ogrodzeniem (ogrodzenie mamy, na najbliższy czas starczy)
    Do kosztu pod klucz jest natomiast wliczony kocioł gazowy, przybory łazienkowe - typu umywalki, kabina prysznicowa itp. , armatura łazienkowa, drzwi wewn. i zewn., brama garażowa

    Firma podaje zaś:
    1) Koszt materiałów - ok.168 tyś (bez Vat, i narzutów transportowych)
    2) Koszt robocizny - ok. 90 tyś

    Ale to oczywiście ceny orientacyjne i odnoszą się do stanu "pod klucz".
    Pozdrawiam

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gosik83

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    Hej
    Dom zbudujemy w Kudowie Zdroju (uzdrowisku leżącym przy granicy z Czechami).
    Ja również będę informowała na bieżąco o zmianach i postępach. Jak na razie papiery i papiery no i oczywiście szukanie odpowiedniej ekipy
    Pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    Ja wstepnie podpisałem umowe z " firmą " która wykona stan zerowy otwarty do mnie należy doprowadzenie wody i prąd na teren budowy oraz ja mam wykopać pod fundament. Sprzęt typu szalunki, betoniarka, narzedzia podręczne to należy do nich. Wycenili na 45 tys robocizne koszty materiału ja ponoszę oczywiście placone bedzie etapami za poszczególne prace wiec bedzie mozna targować. Szukając ekip to ta jest najtansza ale mam nadzieje ze najlepsza wiec jak pogoda dopisze to pod koniec marca zaczynamy ) Pozdrawiam i do usłyszenia

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    suzin

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziekuję za odpowiedź, jeszcze jedno pytanie odnośnie wykończenia czy w tej kwocie zawierają się koszty wyposażenia wszystkich łazienek ? Czy stan pod kucz zawiera również wykończenie piętra?
    Bob budowniczy

  18. #18

    Domyślnie

    Tak, wszystkich łazienek i wykończenie piętra. Inaczej byłoby nielogicznie

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gosik83

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    My też znaleźliśmy ekipę. Wstępnie określili sie na 35 tys, ale zaznaczyli, że można coś "urwać" z ceny Sprzęt mają swój, zrobią stan surowy z więźbą i drenaż, my mamy wykopać pod fundamenty. Płacić też będziemy etapami.
    Do usłyszenia

  20. #20

    Domyślnie gargamel

    hejka na stronie nasza klasa umiesciłem pare fotek z budowy domu gargamel z garażem nie są to zdjecia wszystkie, prace są znacznie dalej ale jestem ograniczony ilosći KB w miesiącu wiec w maju kolenje zdjecia dodam. Na forum nie wiem jak dodać fotki, na naszej klasie są pod nazwa gargamel gargamel ( jest kilku gargamelów trzeba szukać domu ) Koszt budowy zmniejszył się już do 40 tys będe dalej negocjował przy wypłacaniu kasy za wykonanie kolejnych etapów. Pozdrawiam i do usłyszenia

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony