dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 9
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 162
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Majonez
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Gdansk, Poland, Poland
    Dzielnica
    Klukowo
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie projekt NOWOCZESNY pracownia MG PROJEKT

    Hej!
    Już "witałem się z gąską" - już niczego poza projektami lipińskich nie widziałem, aż tu natknąłem się w mgprojekt.com.pl na projekt domu o nazwie NOWOCZESNY ...
    No i zgłupiałem bo podoba mi się bardzo...
    Połączenie dwóch pozornie prostych założeń (TYLKO POZORNIE)
    - prosta bryla z dwuspadowym dachem
    - nowoczesna forma...
    Dla mnie trochę przyduży (o jakieś 30m) ale na moje oko nadający się do adaptacji... A jak nie to może warto się szarpnąć...
    Dajcie znać czy go sobie wybijać z głowy ))))
    PS. Mam działkę 23x39 m - wjazd od wschodu - czyli tu idelanie pasuje





  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Havena
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    981
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Na pierwszy rzut oka super!
    Ale jakos tak kuchnia wchodzi do salonu... Lazienka na dole mala i do tego PRZECHODNIA z garazu!
    I jak dla mnie za duzy

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Majonez
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Gdansk, Poland, Poland
    Dzielnica
    Klukowo
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Dzięki...
    Przechodnia łazienka na dole - serio error ale do naparawienia jedną kreską...)
    Kuchania otwarta -fajna sprawa... mam znajomych z podobnym układem - stół w kuchni połączony z kuchnią wyspową - bardzo przyjmnie się siedzi i pichci chińszczyznę jednocześnie (moja Żoneczka to potrafi...)

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Havena
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    981
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majonez
    Dzięki...
    Przechodnia łazienka na dole - serio error ale do naparawienia jedną kreską...)
    Ale jak sobie tak zamkniesz lazienke to do pralni przez garaz, tez mozna

    Cytat Napisał Majonez
    Kuchania otwarta -fajna sprawa... mam znajomych z podobnym układem - stół w kuchni połączony z kuchnią wyspową - bardzo przyjmnie się siedzi i pichci chińszczyznę jednocześnie (moja Żoneczka to potrafi...)
    Wiesz, tez bede miala otwarta kuchnie, ale tu mi jakos ta wyspa w centralnej czesci salonu nie pasuje... No nie wiem, Wasz wybor Jak znajdziecie namiar na cichy i wydajny okap, to sie podzielcie, bo to jest moja duza bolaczka w tej chwili...

  5. #5

    Domyślnie nowoczesny

    a mi się pod każdym względem podoba-uważam, ze jest przemyślany i nie zmieniałabym za dużo ( a jestem baaaardzo wybredna i znana z tego,że projekty w moich rękach przechodzą całkowitą zmianę i robi się z nich inny dom )
    w sumie ten domek ma prawie wszystko, czego szukałam wybierając projekt, czyli:
    przy każdym pokoju garderoba, łazienka wspólna+ łazienka prywatna rodziców, otwarta kuchnia ( a tutaj ta wyspa jest po prostu extra )
    przejście z łazienki do pralni-uważam,że to najlepsze udogodnienie dla pani domu, która nie musi przechodzić z toną rzeczy do prania przez korytarze lub inne pomieszczenia!) ...wiem wiem...zaraz ktoś napisze, że przecież brudne rzeczy będą zostawiane na górze i trzeba je znieść na dół:
    a nieprawda!! sama to sobie u siebie wykombinowałam dla ułatwienia: zsyp! ( architekci mają na to profesjonalną nazwę) Ten dom jest idealny dla tego rozwiązania, bo obie łazienki na górze są zaraz nad dolną łazienką i wystarczy zrobić 1 zsyy we wspólnej ścianie. A pralnia na parterze jest najlepsza, bo latem można szybko wszystko na dwór wynieść.
    ten dom jest naprawdę super i gdybym już nie zaczęła innego, to pewnie na ten bym sie skusiła-jedyne czeg mi brakuje to pustka nad salonem- ale to akurat nie każdemu odpowiada.
    Ja bym zaszalała z tym domkiem.
    Jeśli mogę coś podpowiedzieć, to trzeba uważać z projektami biura mgprojekt i dokładnie sprawdzać z architektem adaptującym i potem z kierownikiem budowy,bo można znaleźć duże błędy

  6. #6

    Domyślnie Re: nowoczesny

    Cytat Napisał tynka
    Ja bym zaszalała z tym domkiem.
    Jeśli mogę coś podpowiedzieć, to trzeba uważać z projektami biura mgprojekt i dokładnie sprawdzać z architektem adaptującym i potem z kierownikiem budowy,bo można znaleźć duże błędy
    Ja też bym zaszalał. Cudo prostoty.
    A co do biura i błędów...to chyba nie ma takiego, który ich nie robi. Z samego forum, książkę by napisał.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Majonez
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Gdansk, Poland, Poland
    Dzielnica
    Klukowo
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie zsyp...

    Ten zsyp na bieliznę brzmi trochę dekadencko, ale jak spojrzeć na to, że trzeba wsadzić tylko spory kanał wenylacyjny plus klapkę to brzmi bosko...
    Ha! w życiu bym tego nie wymyślił!!!!!
    Dzięki (oby się tylko udało w to wejść...)

    A tak na marginesie
    MGProjekt podaje koszty:
    "Stan surowy otwarty: 168,570.00 PLN
    Stan surowy zamknięty: 222,020.00 PLN
    Roboty wykończeniowe: 189,130.00 PLN"

    Czyli ok 400.000
    Jak się dorzuci 100.000 rezewy to realne do zrobienia z przyłączami (wszystko jest na działce)???
    Co myślicie?
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie nowoczesny

    jakby dało radę w tej cenie się wybudować , to myślę, ze super!
    Wytłumaczcie mi jedno, proszę, bo patrzę i patrzę i nic nie rozumiem:
    o jakie antresole chodzi na poddaszu? czy to jakaś ewentualnosć, którą można zrobić w tym miejscu (jeśli tak, to gdzie dokładnie? czy na kopercie-co by raczej było bezsensem, czy poza kopertą??)

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Majonez
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Gdansk, Poland, Poland
    Dzielnica
    Klukowo
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie antresola

    Antresola.... o to jest pytanie...
    Rozmawiałaem z MgProjektem.... Nie było niestety projektanta, ale obiecali, że niedługo wrzucą plany szczegołółowe na stronę - wersja demo...

    Tak mnie ten dom przycisnął, że nawet będę skłonny się złamać i od murowanki na rzecz szkieleciaka się przerzucić - byle zrealizować ten projekt. Normalnego kręćka dostałem.

    No chyba , że po otrzymaniu planów szczegółowych wyceny od "murarzy" miło mnie zaskoczą...
    Dam znać...
    Jeszcze raz dzięki za skrupulatne uwagi...

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Majonez
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Gdansk, Poland, Poland
    Dzielnica
    Klukowo
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie plan szczegółowy

    Hej!
    Hurrrrra są plany szczegołowe - czyli wersja demo na stronie MGPROJEKTU!!!
    Dom jest..... gigantczny.... W dwóch sypilaniach dwie niezależne antresole...
    Dodatkowo trzecia - zwana gospodarczą...

    Dostałem na razie dwie kalkulacje od stawiaczy szkieletów (prefabrykowanych)... obie na ponad 500.000 brutto bez płyty fundamentowej.... POSZALELI....

    Albo znajdę kogoś normalnego, alebo tą chałupkę trochę zmniejszę...
    Albo... się poddam

  11. #11

    Domyślnie nowoczesny

    ale ja dalej nic nie rozumiem z tych antresol. Dla mnie antresola to odcięty strop i pustka nad parterem, a tu jakoś sobie tego nie potrafię wyobrazić. A może antresola znaczy zupełnie coś innego?

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Havena
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    981
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie Re: nowoczesny

    Cytat Napisał tynka
    ale ja dalej nic nie rozumiem z tych antresol. Dla mnie antresola to odcięty strop i pustka nad parterem, a tu jakoś sobie tego nie potrafię wyobrazić. A może antresola znaczy zupełnie coś innego?
    Tu chyba jest taka pustka nad pietrem...

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Havena
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    981
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    O, dopiero dojrzalam - przejscie przez spizarke do kuchni! Boski pomysl!
    A wyglad zewnetrzny tez mi sie podoba! Te okna...
    Kibicuje w budowie

  14. #14

    Domyślnie Re: nowoczesny

    Cytat Napisał Havena
    Cytat Napisał tynka
    ale ja dalej nic nie rozumiem z tych antresol. Dla mnie antresola to odcięty strop i pustka nad parterem, a tu jakoś sobie tego nie potrafię wyobrazić. A może antresola znaczy zupełnie coś innego?
    Tu chyba jest taka pustka nad pietrem...
    ale gdzie?? przecież antresola jest narysowana na linii a z jednej strony ma garderoby, a z drugiej pokój (narysowane są łóżka,biurka, itp)

  15. #15

    Domyślnie

    bardzo fajny projekt- trochę duza kubatura, i jak bym miała coś innego kiedyś budować to podobny ale ciut mniejszy tak do 160m2, ale projekt świetny
    Dla chcącego nic trudnego!

  16. #16

    Domyślnie

    wyjaśnijcie mi te antresole bo ich nie widzę
    Dla chcącego nic trudnego!

  17. #17

    Domyślnie Re: nowoczesny

    Cytat Napisał tynka
    ale ja dalej nic nie rozumiem z tych antresol. Dla mnie antresola to odcięty strop i pustka nad parterem, a tu jakoś sobie tego nie potrafię wyobrazić. A może antresola znaczy zupełnie coś innego?
    Antresola to znaczy to co piszesz, tylko niekoniecznie nad parterem. Tu akurat antresole są nad piętrem, czyli w każdej sypialni jest dodatkowy wyższy poziom (to ten "odcięty strop" oznaczony kopertą czyli właśnie antresola), a nad resztą sypialni jest ta pustka. To trochę tak jakby w każdej sypialni dostawiono takie duuuże łóżko piętrowe (nota bene te antresole wydają się być fantastycznym miejscem do spania). Mam nadzieją że to wystarczającą obrazowe.

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    supermao

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    projekt rzeczywiscie bardzo ciekawy i strasznie funkcjonalny. Rewelacja z garderobami, dobre wymiary lazienek i kuchnia z wyspa (sam taka chce, wiec jak bedziesz w trakcie realizacji to podrzucaj jakies newsy - fajne projekty sa na: http://arch.blox.pl/2007/05/PROJEKT-...UZO-ZDJEC.html). Mam jedno "ale" ktore byc moze bedziecie w stanie rozwiac: jak zachowuje sie ta drewniana fasada na przestrzeni czasu? chodzi mi o jej konserwacje i utrzymanie... dzieki za info.
    pobudujecie? pobudujemy!

  19. #19

    Domyślnie

    A no to teraz już kumam, dzięki te antresole faktycznie powiększają te pokoje -dla mnie akurat niepotrzebne- ale pomysł świetny zwłaszcza dla wiekszej rodziny,
    Dla chcącego nic trudnego!

  20. #20

    Domyślnie nowoczesny

    no ja już teraz też kumam
    super!!!!! fajnie mieć taki katedralny sufit w sypialniach. Jak dołożyć jeszcze parę dużych okien dachowych to już w ogóle byłby odjaaaaaaaaaaazd!!!
    zaczynam żałować,że tego projektu nie było wcześniej
    Mój też jest super, ale o ile droższy-masakra! A tak miałabym to, co chcę za dużo mniejszą kasę (tak mi się przynajmniej wydaje )

Strona 1 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony