dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie DRZWI tarasowe otwierane na ZEWNĄTRZ - ktoś posiada???

    Witam.
    Chcę zamówić okna i drzwi tarasowe z ruchomym słupkiem o wymiarze 2000x2350 pcv z firmy Avante - profil Deckeunick Zendow. Mozna też u nich zamówić drzwi tarasowe, które otwierają się na zewnątrz. Wtedy klamka jest wewnątrz i na zewnątrz i drzwi zamykane są na klucz. Spodobał mi się pomysł otwarcia drzwi na ogród, ale nie wiem jak to się sprawuje w praktyce i jakie mogą być minusy takiego rozwiązania, poza tym, że będą zajmować część tarasu?
    Moze ktoś coś takiego posiada lub gdzieś takie drzwi użytkował?

    P.S. Avante posiada też okna otwierane na zewnątrz, ale to już chyba przesada...
    www.avante.pl

  2. #2

    Domyślnie Re: DRZWI tarasowe otwierane na ZEWNĄTRZ - ktoś posiada???

    Cytat Napisał trójeczka
    Witam.
    Chcę zamówić okna i drzwi tarasowe z ruchomym słupkiem o wymiarze 2000x2350 pcv z firmy Avante - profil Deckeunick Zendow. Mozna też u nich zamówić drzwi tarasowe, które otwierają się na zewnątrz. Wtedy klamka jest wewnątrz i na zewnątrz i drzwi zamykane są na klucz. Spodobał mi się pomysł otwarcia drzwi na ogród, ale nie wiem jak to się sprawuje w praktyce i jakie mogą być minusy takiego rozwiązania, poza tym, że będą zajmować część tarasu?
    Moze ktoś coś takiego posiada lub gdzieś takie drzwi użytkował?

    P.S. Avante posiada też okna otwierane na zewnątrz, ale to już chyba przesada...
    www.avante.pl
    Okna otwierane na zewnątrz są czesto stosowane tylko w innym klimacie, raczej tam gdzie operuję mocniejszy wiatr, drzwi na zewnatrz, chyba lepszy pomysł niz do środka efekt wizualny lepszy .

  3. #3
    Guest

    Domyślnie Re: DRZWI tarasowe otwierane na ZEWNĄTRZ - ktoś posiada???

    Cytat Napisał trójeczka
    ... jakie mogą być minusy takiego rozwiązania ...
    oprócz wiatru, który moze wybić szyby jest jeszcze snieg ...
    jak zasypie drzwi - to ich nie otworzysz (a tym samym odpadnie wwozenie drewna do kominka taczkami)

  4. #4

    Domyślnie Re: DRZWI tarasowe otwierane na ZEWNĄTRZ - ktoś posiada???

    Cytat Napisał brzoza
    Cytat Napisał trójeczka
    ... jakie mogą być minusy takiego rozwiązania ...
    oprócz wiatru, który moze wybić szyby jest jeszcze snieg ...
    jak zasypie drzwi - to ich nie otworzysz (a tym samym odpadnie wwozenie drewna do kominka taczkami)
    Zawsze mozna zastosowac stopery do skrzydeł drzwiowych i szyba jest ochroniona, a snieg......sprzatamy

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Problem jest, pogadaj z firmami oknowymi. Ten temat był już tu wałkowany, też się podpaliłam, potem się okazało, że takie drzwi są znacznie droższe, bo są innej konstrukcji i są liczone jako drzwi a nie okno balkonowe. I drugi problem wchodzi - ocieplenie na zewnątrz. Nie otworzysz ich całkowicie, chyba że się bardzo nagimnastykujesz z zamocowaniem. A otwierane do kąta prostego zajmą ci kawał tarasu... Ogólnie rozwiązanie drogie i wymagające wysiłku od montażysty. czyli bardziej drogie..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony