dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 65
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 1299
  1. #1041

    Domyślnie

    Nie widać wnętrza wkładu. Czy w tym wkładzie masz na spodzie ruszt a pod nim popielnik? Jeżeli tak to spróbuj ograniczyć powierzanie tego rusztu tzn, weź cegłę szamotowa lub kawałek blachy i przysłoń nią trochę rusztu. To jak duża część rusztu ma być przysłonięta musisz ustalić doświadczalnie. U mnie kładę po prostu jedna cegłę szamotową na środek rusztu i to powoduje ograniczenie ciągu. Mniej powietrza wpada do spalania spod popielnika.

  2. #1042
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał insz Zobacz post
    Moderator ciągu...
    Jeśli chodzi o ten, co wpuszcza "lewe" powietrze do komina - to nie chcę;
    schładza komin (na wyjściu z komina za niska temperatura) i wciąga potężne ilości powietrza z pomieszczenia w którym pracuje.
    "Nie chcę" to dobre w przedszkolu jak kaszkę podają

    Kto powiedział,że moderator ma pobierać powietrze z pomieszczenia?

  3. #1043

    Domyślnie

    Witam.

    Jeśli mogę się wtrącić i o coś zapytać ? Wszyscy tutaj piszą o tym że szyber powinien być otwarty cały czas . Wszyscy piszą że średnica rur spalinowych powinna mieć 200mm . Mam kominek z płaszczem , przewody spalinowe 200mm -ciąg bardzo dobry . Doprowadzenie powietrza z zewnątrz rurą prostokątną chyba 150x50mm . Szczerze chciałbym się do tych zaleceń zastosować ,ale niestety nie mogę. Po rozpaleniu w kominku dokładam 2-3 kawałki grube i zaczyna zabawa . Przy otwartym szyberku i otwartym dolocie powietrza z zewnątrz w kominku zaczyna się piekło . Intensywność palenia jest ogromna -pali się tak że ze środka słychać przeraźliwy huk a płomienie wypełniają całe wnętrze chcąc "rozsadzić" kominek . Gdybym to tak zostawił to nie wiem jak to by się skończyło bo przecież to dopiero początek palenia -nie mówiąc i tym że efekt wizualny jest żaden ,a obawy o wytrzymałość szyby i kominka ,a zarazem osób siedzących obok duże gdyż szyba jest tak gorąca że "czuć ją" na kilka metrów na twarzy . Niech mi ktoś teraz powie ze przy takim paleniu ma czystą szybę to z całym szacunkiem ,ale mu nie uwierzę gdyż płomienie przy takim paleniu po prostu "walą" w szybę . Dopiero jak zamknę szyber do końca płomienie się uspakajają i idą spokojnie do góry a cały proces ma przewidywalny charakter . Więc jak to jest ? Odpowie mi ktoś jak palić w kominku z otwartym szyberkiem ? Dodam ze pale już kilka lat więc nie jestem nowicjuszem .
    pozdrawiam

  4. #1044
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    insz

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    Nie widać wnętrza wkładu. Czy w tym wkładzie masz na spodzie ruszt a pod nim popielnik? Jeżeli tak to spróbuj ograniczyć powierzanie tego rusztu tzn, weź cegłę szamotowa lub kawałek blachy i przysłoń nią trochę rusztu. To jak duża część rusztu ma być przysłonięta musisz ustalić doświadczalnie. U mnie kładę po prostu jedna cegłę szamotową na środek rusztu i to powoduje ograniczenie ciągu. Mniej powietrza wpada do spalania spod popielnika.
    Bladyy, dzięki za troskę, ale przetrenowałem różne sposoby przy rozszczelnionej szybie. Na razie tak jest, ale nie tędy droga.
    W lecie może być sytuacja odwrócenia ciągu w kominie i cały smrodek komina będzie w domu - niestety tego już doświadczyłem.

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    "Nie chcę" to dobre w przedszkolu jak kaszkę podają

    Kto powiedział,że moderator ma pobierać powietrze z pomieszczenia?
    Nie no w przedszkolu się mowi " Ale ja CHCĘ !!!!!"
    Daj linka do tego "moderatora".
    Zbudowałem.

  5. #1045

    Domyślnie

    Oj insz wątpię czy przysłaniałeś ruszt, a to naprawdę działa. Ja jak przysłonie całkowicie dolny ruszt to w kominku nie będzie chciało się palić. Kominek zasysa mniejsza ilość powietrza i tym samym zmniejsza się ciąg. Smrodek w domu w lecie nie jest przez rozszczelniona szybę u mnie mimo że miałem szybę szczelna również kilka razy wystąpiło to zjawisko, ale przymkniecie szybra w wygaszonym komiku u mnie wyeliminowała ten problem.

    Darek Rz. nie musisz palić przy otwartym dolocie powietrza z zewnątrz gdy już rozpalisz to ten dolot zamknij, a jak to nie pomaga zrób to co radzę koledze insz czyli przysłon sobie część ruszty na dole paleniska. Wtedy wszytko będzie ci się wolniej paliło, wkład zaciągnie mniej powietrza. W większości wkładów nie ważne czy wkład ma 10 czy 30 k W ruszt jest takiej samej wielkości a we wkładzie 10 kw powinien być 3 razy mniejszy niż we wkładzie 30kW..

  6. #1046

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post

    Darek Rz. nie musisz palić przy otwartym dolocie powietrza z zewnątrz gdy już rozpalisz to ten dolot zamknij, a jak to nie pomaga zrób to co radzę koledze insz czyli przysłon sobie część ruszty na dole paleniska.
    Spróbuje dziś tak zrobić i zobaczę jakie będą efekty .

    pozdrawiam

  7. #1047
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    "Nie no w przedszkolu się mowi " Ale ja CHCĘ !!!!!"
    Daj linka do tego "moderatora". "


    Nie wkleję linka , bo moderatory "oryginal" są mało przydatne.
    Robiłem je sam . Spróbuje coś zaaranżować na "piecyku" i wkleję
    fotki .Zobaczysz o co kaman.... (jak nie zrobię tego do końca tygodnia,
    znaczy zapomniałem - ścignij mnie gdziekolwiek )

    Trochę teorii.

    Dobre , szczelne palenisko nie potrzebuje szyberka .Jest on całkowicie nieprzydatny
    bo zasuwa (lub przepustnica) na dolocie powietrza ( nieważne skąd) ,reguluje precyzyjnie
    to co sie dzieje w palenisku ,do zgaszenia ognia włącznie (raczej nie polecam ).

    Moderator ciągu działa na zasadzie rozszczelnienia komina i schładzania spalin
    lub dymu. Tego schładzania nie musisz sie obawiać ,jeśli nie schłodzisz poniżej
    wartości niezbędnych - granicy zaniku ciągu ( średnio 200 stopni ).
    Zjawiska które opisuje Darek Rz w swoim palenisku oceniam na 600- 800 stopni
    do komina . To poważny problem i dla komina i domowego budżetu (złotówki
    wylatują kominem )

    Szyberki tracą swą skuteczność np podczas silnych wiatrów , natomiast moderator
    z wiatrem współpracuje . Podłączając moderator na zewnątrz podnosimy jego
    skuteczność (angażując do pracy zimniejsze powietrze), jednocześnie nie wyciągamy
    ciepła z domu. Pozostaje on bez wpływu na prymitywną konstrukcję wkładów.
    Mam na myśli kurtynę w postaci nieszczelnych drzwi ,czy nieszczelność palenisk
    gorszej jakości po kilku paleniach.
    Ostatnio edytowane przez eniu ; 21-02-2011 o 09:36

  8. #1048
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Rz Zobacz post
    Witam.

    Jeśli mogę się wtrącić i o coś zapytać ? Wszyscy tutaj piszą o tym że szyber powinien być otwarty cały czas . Wszyscy piszą że średnica rur spalinowych powinna mieć 200mm . Mam kominek z płaszczem , przewody spalinowe 200mm -ciąg bardzo dobry . Doprowadzenie powietrza z zewnątrz rurą prostokątną chyba 150x50mm . Szczerze chciałbym się do tych zaleceń zastosować ,ale niestety nie mogę. Po rozpaleniu w kominku dokładam 2-3 kawałki grube i zaczyna zabawa . Przy otwartym szyberku i otwartym dolocie powietrza z zewnątrz w kominku zaczyna się piekło . Intensywność palenia jest ogromna -pali się tak że ze środka słychać przeraźliwy huk a płomienie wypełniają całe wnętrze chcąc "rozsadzić" kominek . Gdybym to tak zostawił to nie wiem jak to by się skończyło bo przecież to dopiero początek palenia -nie mówiąc i tym że efekt wizualny jest żaden ,a obawy o wytrzymałość szyby i kominka ,a zarazem osób siedzących obok duże gdyż szyba jest tak gorąca że "czuć ją" na kilka metrów na twarzy . Niech mi ktoś teraz powie ze przy takim paleniu ma czystą szybę to z całym szacunkiem ,ale mu nie uwierzę gdyż płomienie przy takim paleniu po prostu "walą" w szybę . Dopiero jak zamknę szyber do końca płomienie się uspakajają i idą spokojnie do góry a cały proces ma przewidywalny charakter . Więc jak to jest ? Odpowie mi ktoś jak palić w kominku z otwartym szyberkiem ? Dodam ze pale już kilka lat więc nie jestem nowicjuszem .
    pozdrawiam
    Darek Rz.
    w poscie # 1056 napisałem coś, co powinno Cie zainteresować....

  9. #1049

    Domyślnie

    Darek napisz później czy to coś dało, bo może to w każdym wkładzie inaczej działać.

  10. #1050

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    "

    Zjawiska które opisuje Darek Rz w swoim palenisku oceniam na 600- 800 stopni
    do komina . To poważny problem i dla komina i domowego budżetu (złotówki
    wylatują kominem )
    Witam

    Właśnie dlatego po rozpaleniu muszę zamykać szyber zostawiając jakieś 20% otwarcia . Wtedy pali się spokojnie i złotówki nie uciekają przez komin .

    pozdrawiam

  11. #1051
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Rz Zobacz post
    Witam

    Właśnie dlatego po rozpaleniu muszę zamykać szyber zostawiając jakieś 20% otwarcia . Wtedy pali się spokojnie i złotówki nie uciekają przez komin .

    pozdrawiam
    Nie jest moim celem do czegokolwiek Cię przekonywać. Mam w swoim CTM-ie szyber i moderator . Szyber bywa skuteczny , moderator jak go użyję - jest zawsze skuteczny.

  12. #1052
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Rz Zobacz post
    Witam

    Właśnie dlatego po rozpaleniu muszę zamykać szyber zostawiając jakieś 20% otwarcia . Wtedy pali się spokojnie i złotówki nie uciekają przez komin .

    pozdrawiam

    zajefajne motto dla kominkowców....

  13. #1053
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    insz

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    103

    Domyślnie

    czy moderator to taka nasada na komin z żaluzjami ?
    powietrze od spodu moge calkowicie zamknac. Nie musze zaslaniac; ale przysloniecie tez cwiczylem...
    Ostatnio edytowane przez insz ; 21-02-2011 o 11:32
    Zbudowałem.

  14. #1054
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał insz Zobacz post
    czy moderator to taka nasada na komin z żaluzjami ?
    powietrze od spodu moge calkowicie zamknac. Nie musze zaslaniac; ale przysloniecie tez cwiczylem...
    Moderator to w uproszczeniu trójnik na wyjściu z wkładu, wpuszczający do komina fałszywe powietrze jak się zbytnio w kominku rozhula .Można go sterować nawet elektroniką .

  15. #1055
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    insz

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Kto powiedział,że moderator ma pobierać powietrze z pomieszczenia?
    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Moderator to w uproszczeniu trójnik na wyjściu z wkładu, wpuszczający do komina fałszywe powietrze jak się zbytnio w kominku rozhula
    No jednak pobiera powietrze z pomieszczenia tak jak pisałem wcześniej. No chyba że wlot tego ustrojstwa podłączymy do powierza z zewnątrz.

    Nie no Panowie, nie tędy droga !!!!!!!!!!!

    Kominek nie ma być zlepkiem dupereli.

    Ma być dobry komin, szczelny wkład z powietrzem z zewnątrz, bez szybrów, moderatorów, szczelinek przy szybach i innych pierdół.
    No i ma być czysta szyba.

    Powiedzcie mi tylko czy będzie miało sens podgrzanie powietrza, które dmucha po szybie i jest jednocześnie powietrzem wtórnym.
    Bo podanie chłodnego nie jest problemem, ale też i nie zawsze działa jak powinno.
    Zbudowałem.

  16. #1056
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    "1. ciąg mam duży, więc musiałem przerobić szyber na bardziej szczelny bo mi chciało ognisko porwać do czopucha;
    2. Gwiżdże jak cholera - dla mnie niedopuszczalne,
    3. Interesuje mnie tylko szczelne podejście powietrza z zewnątrz,
    4. Nadmierne przymykanie szybra jest niebezpieczne, a tylko tak można zapanować nad huczącym powietrzem przedostającym się przez szczeliny przy szybie."

    insz


    przestałem Cie rozumieć

  17. #1057
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Cytat Napisał insz Zobacz post
    Nie no Panowie, nie tędy droga !!!!!!!!!!!

    Kominek nie ma być zlepkiem dupereli.

    Ma być dobry komin, szczelny wkład z powietrzem z zewnątrz, bez szybrów, moderatorów, szczelinek przy szybach i innych pierdół.
    No i ma być czysta szyba...
    Dobry wkład to właśnie zlepek takich "dupereli" dobrze ze sobą "zestrojonych", takich jak
    powietrze pierwotne;
    powietrze wtórne (podane w odpowiednim miejscu),
    powietrze trzeciego obiegu,
    podniesienie temperatury paleniska przez wyłożenie jej odpowiednim materiałem,
    brak rusztu,
    dopływ powietrza zewnętrznego bezpośrednio do komory spalania,
    szczelna kaseta.
    Bez tych "dupereli" to dobrze się pali tylko ognisko.
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  18. #1058
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Bez tych "dupereli" to dobrze się pali tylko ognisko.


    a i tam jak czasem czasem czapką nie pomachasz ,to zdechnie ...

  19. #1059
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    insz

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jani_63 Zobacz post
    Dobry wkład to właśnie zlepek takich "dupereli" dobrze ze sobą "zestrojonych", takich jak
    powietrze pierwotne;
    powietrze wtórne (podane w odpowiednim miejscu),
    powietrze trzeciego obiegu,
    podniesienie temperatury paleniska przez wyłożenie jej odpowiednim materiałem,
    brak rusztu,
    dopływ powietrza zewnętrznego bezpośrednio do komory spalania,
    szczelna kaseta.
    Bez tych "dupereli" to dobrze się pali tylko ognisko.
    To co tu napisałeś to właśnie nie są duperele tylko rzeczy istotne.
    Chcę uniknąc rozszczelnień szyby, sztucznego osłabiania ciągu itp.
    Chciałbym przerobić wkład tak, aby osiągnąć dobre spalanie i czystą szybę.
    Temperaturę osiągam na poziomie 650 stopni i zostało przerobienie dopływu powietrza i uszczelnienie szyby.
    Zbudowałem.

  20. #1060
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał insz Zobacz post
    To co tu napisałeś to właśnie nie są duperele tylko rzeczy istotne.
    Chcę uniknąc rozszczelnień szyby, sztucznego osłabiania ciągu itp.
    Chciałbym przerobić wkład tak, aby osiągnąć dobre spalanie i czystą szybę.
    Temperaturę osiągam na poziomie 650 stopni i zostało przerobienie dopływu powietrza i uszczelnienie szyby.
    Czyli zostało Ci najtrudniejsze > Uszczelniając szybę trzeba zadbać o bezpieczeństwo domowników . Pamiętaj,że "igrasz z ogniem ".

Strona 53 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony