dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Barbossa - nie miałeś do czynienia z Aquanetem
    Aquanet daje 3 wyjścia:
    1. wspólny licznik na dom ale płacisz całość za ścieki
    2. podlicznik głównego licznika, tylko na ogród - od wskazania głównego licznika odliczane jest wskazanie podlicznika i o tyle mniej naliczane są ścieki. Podlicznik trzeba montować po spełnieniu pewnych wymagań sanitarnych.
    3. osobny licznik na ogród, osobny na dom, ale dwa abonamenty.

  2. #22

    Domyślnie

    Za wodę płace 2 zł/m za ścieki 3 zł/m a z podlicznika za ogród płacę tylko za wodę bez ścieków. Ale zapytaj dostawcę.
    Pozdrawiam
    AndrzejS

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    no tak, teraz każdy orze jak może
    ciekawe, że nie ma limitu na wodę dla ogródka
    w co nie che mi się tak bezapelacyjnie wierzyć, przeca można oszukać
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  4. #24

    Domyślnie

    Ja mam dwa wodomierze. Płacę tylko jeden abonament. Głowny licznik tylko zaplombowany, a podlicznik nie. Jak wygląda rozliczanie.
    Załóżmy, że zużyję 30 m^3 - tyle pokazuje główny licznik.
    Na podliczniku do podlewania i na cele tzw gospodarcze (np mycie autka) zużyłem 10 m^3.
    Opłaty kształtują się następująco:
    płacę za 30 m^3 wody + 20 M^3 kanalizacja.
    Za 10m^3 kanalizacji nie płace bo do niej nie trafiło - na tym sie oszczędza.
    Czy to jest zrozumiałe?
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał listek
    Ja mam dwa wodomierze. Płacę tylko jeden abonament. Głowny licznik tylko zaplombowany, a podlicznik nie. Jak wygląda rozliczanie.
    Załóżmy, że zużyję 30 m^3 - tyle pokazuje główny licznik.
    Na podliczniku do podlewania i na cele tzw gospodarcze (np mycie autka) zużyłem 10 m^3.
    Opłaty kształtują się następująco:
    płacę za 30 m^3 wody + 20 M^3 kanalizacja.
    Za 10m^3 kanalizacji nie płace bo do niej nie trafiło - na tym sie oszczędza.
    Czy to jest zrozumiałe?
    U mnie jest tak samo.
    Organizujesz wodę. Zrób dwa liczniki: główny i podlicznik ogrodowy, tak by łatwo było ustalić ile poszło do kanalizy.
    Koszt dodatkowego licznika i kilku extra "śrubunków" nie jest tak znowu wielki.

    Jeśli nie dziś to może za chwilę będziesz miał warunki (gmina) by jako kanalizę rozliczać tylko to co tam faktycznie popłynęło.

    W najgorszym wypadku będziesz wiedział dokładnie ile kosztuje Cię podlewanie ogrodu.

  6. #26

    Domyślnie

    też mam licznik i podlicznik, oba zaplombowane, założyłem sobie sam (oba zresztą), zaplombowanie podlicznika kosztowało mnie 50zł, główny plombowany w ramach przyłącza, wodociagi spisując zużycie notują wskazania obydwu, faktura za wodę rozliczają wg ze wskazań głównego a za ścieki wg główny minus podlicznik, żadnych limitów dla podlicznika nie mam, abonament jest jeden (4,47zł netto)

  7. #27

    Domyślnie

    Podnoszę wątek, bom zdzwiona odmiennymi zdaniami co do opłacalności. Jak to w końcu jest?

  8. #28

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    spiq25

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    1

    Question W Warszawie

    ja to wygląda w moim mieście. Ma ktoś jakieś doświadczenia z MPWiK

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar darvid
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Choszczno
    Kod pocztowy
    73-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    Chciałbym przedstawić sytuację w Choszcznie odnośnie podlicznika "ogrodowego". W 2007 roku musiałem napisać prośbę do prezesa MPGK o wyrażenie zgody na montaż. Zapłaciłem za to 100zł+22% VAT, oczywiście licznik na mój koszt, ok. 60zł. Przez czas budowy, czyli 4.2007-7.2008 płaciłem za zużycie na podliczniku za wodę (bez ścieków), bo wg "głównego" nie było zużycia "domowego", kanalizacyjnego. Po zamieszkaniu podczas odczytu rozliczane są dwa liczniki: woda+ścieki z głównego, woda z podlicznika. Żeby nie było zbyt cudownie (straty z np. awarii), gmina w (?) 2009 wprowadziła opłatę abonamentową za liczniki za każdy miesiąc: pierwszy ok. 6,5zł, drugi 3,5 zł - czyli na FVAT ok. 11zł co miesiąc jest "dodane" na ich korzyść. Uzasadniają to tym, że po 5 latach ważności MPGK wymieni liczniki na swój koszt. Policzmy: 5 lat x 12 msc x 11zł (za oba) = 660zł. Licznik kosztuje 60zł x 2 = 120zł. Czysty zysk dla MPGK! Liczników w Choszcznie jest ok. 3500szt, licząc średnio po 5,5zł = ponad 19000zł co miesiąc zgodnie z zasadą "czy się stoi, czy się leży". Prostym "trickiem" mają np. na pensje dla pracowników. Tryb wprowadzenia opłaty, jej zasadność oraz nierównomierne traktowanie odbiorców (kto nie ma, ten nie płaci - a z wody i ścieków korzysta) jest zaskarżona do NSA, ale... płacić trzeba. Obecnie stawki za wodę i ścieki mamy (hura!) jedne z najwyższych w Polsce: 2,93 brutto za m3 wody, 4,08 za ścieki. Na podliczniku mam zużycie od jego zainstalowania ok. 90m3, czyli zaoszczędziłem ok. 360zł za kanalizację. Wstępne podliczenie: 360 zysk - 60zł (licznik) - 120 (plomba) - 100 (2lata, 4msc x 3,5 opłaty abonamentowej) = zaoszczędziłem 80zł. Za rok kończy się ważność licznika, trzeba kupić nowy (60zł), zapłacić za plombę (?120),..... Wychodzi, że banda urzędników nie pozwoli nic zaoszczędzić! Pozdrawiam.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony