dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie Jaki beton na ogrzewanie podłogowe akumulacyjne elektryczne

    Mam pytanko - czy chudy beton B-10 jest OK na podłogówkę elektryczną akumulacyjną (na gruncie). B-10 mam w projekcie a zależy mi aby mieszanka betonowa miała jak najmniej wody co przy założeniu iż będę miał strop drewniany jest OK, natomiast beton lany byłby nie OK - za dużo wilgoci dla mojego stropu belkowego.
    Czy w ogóle dopuszcza się przy tego typu podłogówce chudy beton - wady ?
    Czy mogą w takim betonie powstać pustki powietrzne, które dla podłogówki akumulacyjnej są ponoć niekorzystne ?
    Co z rysami skurczowymi ?
    Czy to chudego betonu ma sens dodawanie włókien polipropylenowych ?
    Raf

  2. #2

    Domyślnie

    Użyj opcji "szukaj". Temat wałkowany kilka tysięcy razy. Dla zachęty dodam, że w twoim przypadku najlepsza to wylewka anhydrytowa.

    pozdrawiam
    Pieniądze są policzalne.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    szczerze?
    nic nie zrozumiałem
    co ma chudy beton do podłogówki i stropu drewnianego
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  4. #4

    Domyślnie

    CuoreRosso - raczej anhydrytowa

    Barbossa - jak nie rozumiesz to masz problem

    w skrócie chodzi mi i nie tylko mi o to iż zbyt duża ilość wody w lanym betonie przy wczesniej wykonanym drewnianym stropie spowoduje zbyt dużo wilgoci co z pewnością niekorzystnie wpłynie na belki stropowe, deski.
    Rozważam więc użycie chudego betonu lub jak podpowiada CuoreRosso wylewki anhydrytowej.
    Pytanie jest o ew. wady użycia chudego betonu lub betonu o konsystencji gęstoplastycznej o mniejszej zawartości wody (jest taka możliwość w betoniarni) na wylewkę o h~10cm i ogrzewania akumulacyjnego elektrycznego.
    W wolnej chwili muszę poczytać o tej wylewce anhydrytowej
    Raf

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    i dalej nie rozumiem, a problemu nie mam z tym
    po prostu sam mieszasz
    co ma beton chudy (będący podkładem na gruncie) do drewna?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  6. #6

    Domyślnie

    Barbossawg. mine chodzi tu o beton na wylewkę na parterze a strop drewniany jest zrobiny na poddaszu, a eRafboi się czy drewno się nie popsuje od nadmiary wilgoci z wylewki.

    Mam nadzieję że nie namieszałam.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie Re: Jaki beton na ogrzewanie podłogowe akumulacyjne elektryc

    Cytat Napisał eRaf
    Mam pytanko - czy chudy beton B-10 jest OK na podłogówkę elektryczną akumulacyjną (na gruncie). B-10 mam w projekcie a zależy mi aby mieszanka betonowa miała jak najmniej wody co przy założeniu iż będę miał strop drewniany jest OK, natomiast beton lany byłby nie OK - za dużo wilgoci dla mojego stropu belkowego.
    Czy w ogóle dopuszcza się przy tego typu podłogówce chudy beton - wady ?
    Czy mogą w takim betonie powstać pustki powietrzne, które dla podłogówki akumulacyjnej są ponoć niekorzystne ?
    Co z rysami skurczowymi ?
    Czy to chudego betonu ma sens dodawanie włókien polipropylenowych ?
    Chudy beton jest pod izolacją więc jaki ma wpływ na strop?
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  8. #8

    Domyślnie

    Ta tylko eRafboi się tej wody ( wilgoci) bo pierw chudy beton a potem izolacja. Jak dla mnie wystarczą okna czy dziura na nie by nie było problemu z wilgocią bo powietrze jest potrzebne a nie termos. Jak zrobisz termos to drewno zrobi naprawdę beeeeeeeeeee.......

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał eRaf
    W wolnej chwili muszę poczytać
    Popieram.
    Mieszasz różne warswy posadzki i wpaltasz w to jeszcze strop. Jeżeli tak martwi Cie woda z posadzki to o gotowaniu w tym domku zapomnij.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dorota szymczak
    Ta tylko eRafboi się tej wody ( wilgoci) bo pierw chudy beton a potem izolacja. Jak dla mnie wystarczą okna czy dziura na nie by nie było problemu z wilgocią bo powietrze jest potrzebne a nie termos. Jak zrobisz termos to drewno zrobi naprawdę beeeeeeeeeee.......
    Czyli najpierw zadaszy cały dom , a na końcu leje chudy beton?
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Czyli najpierw zadaszy cały dom , a na końcu leje chudy beton?
    Częsta praktyka stsosowana na domkach.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar
    Cytat Napisał Geno
    Czyli najpierw zadaszy cały dom , a na końcu leje chudy beton?
    Częsta praktyka stsosowana na domkach.
    Tzn. stolrka wstawiona i leją chudziak? Trochę dziwne. Przynajmniej swego czasu ja tak nie robiłem
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  13. #13

    Domyślnie

    Otóż Panie i Panowie nie dokładnie tak ale to być może moja wina bo źle opisałem problem.
    Chodzi o podłogę na gruncie, której przekrój jest:
    1. zagęszczona podsypka piaskowa 25cm (jest)
    2. chudy beton 10cm B10 (jest)
    3. izolacja przeciwwilgociowa (jeszcze nie ma)
    4. styropian 10cm (nie ma)
    5. kable grzejne (nie ma)
    6. szlichta betonowa zbrojona siatką 10cm (nie ma)
    7. posadzka (nie ma)
    Stan surowy otwarty, wszystkie ściany zew. są, dach zrobiony ale nie wykończony, tzn. pełne deskowanie i papa, okien brak, przekrój: parter+poddasze uzytkowe+poddasze nieużytkowe. Obecnie strop pomiędzy parterem i poddaszem uż. oraz poddaszem uż. a poddaszem nieuż stanowią tylko grube belki stropowe
    Za chwilę (jak pogoda pozwoli) będzie robione deskowanie stropu nad parterem. I tutaj rodzi się pytanie i dotyczy pkt.6:
    jak teraz zrobię strop a potem będę lać w pkt.6 beton to mam problem w stropie, rozważam więc albo zajęcie się w pierwszej kolejności zrobieniem pkt.3-6 przed stropem ale z różnych względów nie jest to dla mnie porządane (pls nie wnikajcie dlaczego) albo zamiast "lanego betonu" w pkt.6 zastosowanie betonu/wylewki betonowej o jak najmniejszej zawartości wilgoci.
    Wiem iż można zamówić w betoniarni lub przygotować na budowie beton "o konsystencji gęstoplastycznej" lub wręcz "sypki" jak chudy beton - wg mojego kier.bud. taki beton (jego wilgoć) nie stanowiłby zagrożenia dla wcześniej zrobionego stropu (belki/deski).
    Pytanie - czy taki chudy beton do pkt.6 nadaje się do ogrzewania el.akum., jakie widzicie tutaj wady ? i wszystkie pytania z wpisu rozpoczynającego ten wątek.
    Raf

  14. #14

    Domyślnie

    Skąd Twoje obawy, jeśli jest stan surowy otwarty ?
    Przecież jest tam sporo otworów okiennych.
    A jak się bardzo obawiasz, to zamocuj na belkach i de4skowaniu folie malarska na czas schniecia wylewek i po sprawie.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Ten beton o który sie boisz to chyba pkt5 , tylko czemu aż 10cm tego?
    Jeżeli chodzi o wilgoć to te warstwy można zrobić miksokretem jest wtedy stosunkowo mało wody w mieszance, zostawić otwarte otwory okienne i wiecej wyleci wilgoci niż wejdzie do stropu.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał eRaf
    Otóż Panie i Panowie nie dokładnie tak ale to być może moja wina bo źle opisałem problem.
    Chodzi o podłogę na gruncie, której przekrój jest:
    1. zagęszczona podsypka piaskowa 25cm (jest)
    2. chudy beton 10cm B10 (jest)
    3. izolacja przeciwwilgociowa (jeszcze nie ma)
    4. styropian 10cm (nie ma)
    6. kable grzejne (nie ma)
    5. szlichta betonowa zbrojona siatką 10cm (nie ma)
    6. posadzka (nie ma)

    Pytanie - czy taki chudy beton do pkt.6 nadaje się do ogrzewania el.akum., jakie widzicie tutaj wady ? i wszystkie pytania z wpisu rozpoczynającego ten wątek.
    który pkt 6
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Cytat Napisał jajmar
    Cytat Napisał Geno
    Czyli najpierw zadaszy cały dom , a na końcu leje chudy beton?
    Częsta praktyka stsosowana na domkach.
    Tzn. stolrka wstawiona i leją chudziak? Trochę dziwne. Przynajmniej swego czasu ja tak nie robiłem
    Zadaszony dom to nie oznacza że ma wstawioną stolarke (okna, drzwi).

  18. #18

    Domyślnie

    poprawiłem numerację, cały czas chodzi o pkt.6
    Raf

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał eRaf
    ...Pytanie - czy taki chudy beton do pkt.6 nadaje się do ogrzewania el.akum. ...
    nadaje sie
    (choć nie jest to "chudy beton" a jastrych zwany inaczej szlichtą)

  20. #20

    Domyślnie

    ok, czyli jastrych cementowy, tutaj jest fajny artykulik:
    http://www.arkiva.pl//publikacje/are...O0502ArZi1.pdf
    cyt:"Przez zastosowanie dodatków upłynniajacych udaje sie uzyskac własciwa konsystencje bez zwiekszania ilosci wody" - o jakie środki upłynniające chodzi ? może ktoś podać jakis przykład ?
    Raf

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony