dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Jak zmyć piankę montażową?

    Doradźcie mi w jaki sposób z drzwi drewnianych zmyć pianke montażową , czy jest na to jakiś specjalny środek do czysczenie czy może jakiś domowy sposób?

  2. #2
    Guest

    Domyślnie Re: Jak zmyć piankę montażową?

    wyskrob delikatnie szpachelką lub niezbyt ostrym nożem

  3. #3

    Domyślnie

    firmy które sprzedają piankę min pistoletowa, proponują zmywacz do pianki, szybko i skutecznie, opalowanie posiada zakonczenie takze typu aerozol.

  4. #4

    Domyślnie Re: Jak zmyć piankę montażową?

    Cytat Napisał brzoza
    wyskrob delikatnie szpachelką lub niezbyt ostrym nożem
    Tak jak napisał brzoza

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aluland
    firmy które sprzedają piankę min pistoletowa, proponują zmywacz do pianki, szybko i skutecznie, opalowanie posiada zakonczenie takze typu aerozol.
    Może te czyściki nie zmywają całkowicie pianki ale zmiękczają na tyle że łatwiej ją usunąć.Tylko uwaga na lakier trzeba zrobić próbę czy nie zniszczy lakieru.

  6. #6

    Domyślnie

    Palnikiem gazowym
    Potem kupić nowe.
    A serio, u mnie skutkowało robienie z pianki glutków i wtedy się odklejały bez śladu.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał bigmario4
    Cytat Napisał Aluland
    firmy które sprzedają piankę min pistoletowa, proponują zmywacz do pianki, szybko i skutecznie, opalowanie posiada zakonczenie takze typu aerozol.
    Może te czyściki nie zmywają całkowicie pianki ale zmiękczają na tyle że łatwiej ją usunąć.Tylko uwaga na lakier trzeba zrobić próbę czy nie zniszczy lakieru.
    Dokladnie jak z kazdym zmywaczem czy rozpuszczalnikiem., klopoty wysytąpią z pianka która zadomowiła się w porach.

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Aceton rozpuszcza pianką, tylko wcześniej trzeba sprawdzic czy nie rozpuści lakieru.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    Aceton rozpuszcza pianką, tylko wcześniej trzeba sprawdzic czy nie rozpuści lakieru.
    Aceton owszem ale nie utwardzoną.

    Jeśli zdarzy się Wam tragedia i pianka pryśnie gdzie nie jej miejsce a nie macie acetonu to popatrzcie czy obok was nie ma jakiejś kobiety... Jeśli jest to ONA MA ACETON! w kosmetyczce a nazywa się to zmywacz do paznokci! Delikatnie zmyć zanim się nie utwardzi!
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  11. #11

    Domyślnie

    Z tego co wiem juz od jakiegos czasu nie można stosowac acetonu jako zmywacza do paznokci. I zmywacze te są robione z czegos innego ale zapewne mają takie same działanie jak aceton.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    [quote="Rom-Kon"]
    Cytat Napisał bladyy78
    Jeśli jest to ONA MA ACETON! w kosmetyczce a nazywa się to zmywacz do paznokci! Delikatnie zmyć zanim się nie utwardzi!
    obenie nie używa się acetonu w zmywaczach
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  13. #13

    Domyślnie

    Twardą piankę można usunąć tylko mechanicznie ,np zdrapać szpachelką , nożem , nieda się jej zmyć niczym

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    [quote="Rezi"]
    Cytat Napisał Rom-Kon
    Cytat Napisał bladyy78
    Jeśli jest to ONA MA ACETON! w kosmetyczce a nazywa się to zmywacz do paznokci! Delikatnie zmyć zanim się nie utwardzi!
    obenie nie używa się acetonu w zmywaczach
    Faktycznie nie śmierdzi acetonem ale nadal ma takie same właściwości... sprawdziłem zmywacz w gąbce... przewrócił mi się pistolet na płytkach w korytarzu... mój czyścik został w domu poratowała mnie klientka... zadziałał!!! Ale pianka świeża i w małej ilości...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  15. #15

    Domyślnie

    ostatnio usyfiłem sie pianka na ręce MOCNO
    pianka zatchnęła - tylko mechanicznie
    próbowałem różnych rozpuszczalników acetonów
    chusteczkę i innych cudów....

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    patrysia23

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-653
    Posty
    1

    Domyślnie

    może ktoś wie, jak zmyć piankę montażową z tapicerki skórzanej ???

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Mushasi
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Skąd
    Błonie
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    80

    Domyślnie

    jak utwardzona to po ptokach
    Usługi Hydrauliczno-Remontowe
    Zapraszam na stronkę
    www.mushasi.pl

  18. #18

    Domyślnie

    Dzis probowalem chyba wszystkiego. Rozpuszczalnik nitro, cif,woda z ludwikiem i nic az wkoncu wzialem plyn Oro do usuwania naklejek i... Wszystko ladnie zeszlo dodam ze pianka byla zaschnieta ok 2 letnia na drzwiach metalowych malowanych

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał mr.radek Zobacz post
    Dzis probowalem chyba wszystkiego. Rozpuszczalnik nitro, cif,woda z ludwikiem i nic az wkoncu wzialem plyn Oro do usuwania naklejek i... Wszystko ladnie zeszlo dodam ze pianka byla zaschnieta ok 2 letnia na drzwiach metalowych malowanych
    Stary temat ale się podziele. Nie testowałem ale znalazłem w necie takie coś: Rozpuszczalnik PUR-KILL DEN BRAVEN do usuwania utwardzonej piany

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony