dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 94

Temat: DREWNO KOMINKOWE - kaloryczność, najlepsze

Domyślnie

Jak miałem kominek to paliłem Dębem a hitem był Grab twardy jak kamień i średnica ideał do kominka poporstu finezja.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naLeśnik
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

Domyślnie

Cytat Napisał bonart1
    .....
    dzis bylem u lesniczego, ma JAWOR (nie znam tego drewna) - dobre to? po 105zl/mp - czy moze lepiej odpuscic?

czy jawor = klon?
    Klon jawor to gat. z rodziny klonowatych

raczej nie pomogę Ci, nigdy nie paliłem jaworem ale wydaje mi się, że jest drewno mniej więcej odpowiadające jesionowi, więc dobre.

natomiast ta cena 105 to na pewno za mp? bo jeśli tak to za m3 wychodzi aż 160zł!!

Domyślnie

taka cene podal mi lesniczy... nie wiem jakimi on jednostkami operowal...

duzo mowisz? kurcze... ale przeciez lasy panstwowe maja odgornie cene ustalana? tak?

Domyślnie

powiedzial - mam jawor - 105zl,

oczywiscie to sa walki metrowe (zeby nie bylo ze mam juz pociete)...

to jakie ceny sa u ciebie, bo zwatpilem ze moze jakas lewizne robia w moim przypadku... i chca mnie naciagnac.

112

Domyślnie

Jeśli powiedział mam po 105 zł to może chodziło mu o cenę za m3 to byłaby porównywalna cena za opał jak u nas.

jak kupuje sie opał u leśniczego dostaje się asygnatę i paragon, nie sądzę aby chciał Ciebie okantować.
    Dopytaj się tylko dokładnie za co to cena??

Domyślnie

dopytalem, cena brutto za MP (nie M3).

nie dopytalem iluprocentowy jest VAT.

Domyślnie

mowisz U NAS, U WAS. To znaczy ze ceny sie roznia geograficznie? Myslalem ze lasy panstwowe odgornie ustalaja cene na cala polske. Na jakim poziomie decyduja o cenach - lesnictwa, nadlesnictwa, czy centrala - polska?

112

Domyślnie

Ceny na rynku detalicznym ustala Nadleśniczy.

Jak dla mnie cena 105 zł/mp to cena bardzo wysoka!!

Domyślnie

no to jak widac u nas zdzieraja...

Domyślnie

A co mamy powiedzieć w Małopolsce? Wasze ceny nie są wysokie. U nas dąb - 120 zł a buk 130 zł, loco las.

http://myslenice.krakow.lasy.gov.pl/...yczen_2009.pdf

Domyślnie

jest gdzies wyjasnienie co to sa te, co one w rzeczywistosci oznaczaja...

s2a
    s2b

itd...

i ktore oznaczenia rzeczywiscie odnosza sie do drewna do palenia w kominkach
    (walki metrowe).

to jest jakas tajemnica czy co - bo podaja cenniki a zero "legendy i slowniczka"

112

Domyślnie

Cytat Napisał bonart1
    jest gdzies wyjasnienie co to sa te, co one w rzeczywistosci oznaczaja...

s2a
    s2b

itd...

i ktore oznaczenia rzeczywiscie odnosza sie do drewna do palenia w kominkach
    (walki metrowe).

to jest jakas tajemnica czy co - bo podaja cenniki a zero "legendy i slowniczka"
    w skrócie:
    S2a - to "papierówka" drewno które w przeważającej części zakupują duże zakłady przemysłowe np. Kwidzyn
    S2b - to "wałki użytkowe" - np. na palety, programy ogrodowe drewno o lepszych parametrach i droższe od S2a.

Do kominka my sprzedajemy S4 czyli opał ale wiem że niektóre Nadleśnictwa sprzedają tez drewno kominkowe pod nazwą S2a. Z tym że trzeba pamiętać, że na S4 Vat wynosi 7% zaś na S2a - 22%

Domyślnie

no wlasnie... u mnie to bylo s2b - i placilem 22procent wat...
    jak przypomnialem ze w zeszlym roku kupowalem s4 na 7% wat, to gosc powiedzial ze to bylo po to s4 zeby szybciej zeszlo bo akurat im zalegalo w lesie...

WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    konrad77

Domyślnie kochani!

mieszkam w irlanii i poszukuje jak najtanszego drewna kminkowego w Polsce. Jakie sa ceny za kubik, gdzie najlepiej kupowac, itd?...

Domyślnie

Kupiłam drzewo do kominka BUK - 120m3... tylko jest świeżo cięte... to znaczy w lipcu2009 ... czy mogę palić juz w najblizszym sezonie, czy raczej nie? a jak będę paliła, to co sie stanie ?cześciej brudna szyba, mniejsza koloryczność drzewa???

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marcin1978

Domyślnie

Kupiłam drzewo do kominka BUK -120m3... [/b]
    Taka ilosc na trochę ci starczy. Porąb pewna partje na niejsze kawałki to szybciej przeschnie. Mokre drewno to kalorycznosc mniejsza i brudna szyba. Podkrecić troszkę ciag w kominie i nie duś paleniska i bedzie ok.
    Niektórzy pala resztkami więzby po budowie i nie narzekaja.

Domyślnie

Pomyliłam się kupiłam buk po 120zł/m3... a kupiłam tylko 7m3 - nie wystarczy ale moze jeszcze troche skubne drzewa od rodziców... jakieś z 6m3... brzoza i będize już sezonowana.. .będę mieszła drzewo.. .albo w pierwszej kolejności paliła brzozą...

w tamtym roku bardzo dużo mi poszło drzewa ale wprowadziliśmy się w grudniu... i palilismy do końca marca... i przez te 3msc - poszło ok. 8-10m3, ale w ogóle prawie nie włączaliśmy gazu, dom 140m2... no i pierwszy sezon, dom wyziebiony... teraz mam nadizeję, że nie pójdzie tak dużo... no ale i wiecej miesiaćy do grzania...

Domyślnie

buk 120zl/m3 to bardzo tanio... no chyba ze mowisz o mprzestrzennym i na dodatek o cenie netto... nie wspominajac o tym ze to metrowki i zwiezc musialas sama...

Domyślnie

tak drzewo nie jest pocięte na drobne szczepki... ale jest w metrowych balach... ale już takich poćwiartowanych... tak lepiej kupowac... bo przynajmniej wiem, że na pewno miałam tyle metrów 3 ile zamaiwałam...sami dokładnie sobie wymierzyliśmy... no i zwoziliśmy też sami, ale a tym nie było problemu, bo mąż pracuje w takiej firmie, gdzie wziął sobie auto z HDS...teraz tylko na jedno popołudnie przyjedzie mój tato z piłą spalinową i szybciutko to drzewo potnie na piękne szczepki

Domyślnie

hmm potwierdzam niebardzość zbyt świeżej dębiny... pólroczne drewno praktycznie nie chciało sie w kominku palić - jaka żenada... muszę poczekać aż doschnie... suchy grab 4-5 letni jaki dostałem od wujka palił się pięknym , czystym ogniem , bez zabrudzeń ... spaliłem go 2x mniej niż brzozy a miałem wrażenie , że więcej ciepła miałem do dyspozycji...

pozdr

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia