dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KAMYCZEKC

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    2

    Domyślnie Wpis do ksiegi wieczystej nowego domu

    Dwa lata temu dostaliśmy od rodziców działkę, zbudowaliśmy dom, zakończyli budowę , dostali nowy numer i zamieszkali. proszę o poradę co wpisać w księdze wieczystej i w jaki sposób aby księga była aktualna, ponieważ kierownik w sądzie powiedział że mogę sobie wpisać dowolny tekst , a od porad są notariusze.
    Dziękuje
    GrzegorzC

  2. #2

    Domyślnie

    To niech ten kierownik wpisze, że miał pod górkę w szkole...
    Składacie wypis z rejestru gruntów (z adnotacją "przeznaczony do wpisu w kw"), wniosek o ujawnienie stanu prawnego w dziale I i już. 60 zł opłata.

  3. #3

    Domyślnie

    Do Sądu do Wydz. Ksiąg Wieczystych składa się wniosek o ujawnienie nieruchomości (sprostowanie wpisu), ja dodatkowo musiałam dołączyć aktualny wypis z ewidencji gruntów - ale wtedy w księdze widnieje tylko wpis że są to tereny mieszkaniowe - co ponoć jest jednoznaczne z tym, że na działce jest budynek. Jeśli chcesz żeby sam budynek widniał w tej księdze to potrzebny jest wypis z karty budynku - do dostania w Urzędzie Miejskim - tam gdzie składa się całą dokumentację zw. ze zgłoszeniem budynku do odbioru. I to by było na tyle

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maffin
    Do Sądu do Wydz. Ksiąg Wieczystych składa się wniosek o ujawnienie nieruchomości (sprostowanie wpisu), ja dodatkowo musiałam dołączyć aktualny wypis z ewidencji gruntów - ale wtedy w księdze widnieje tylko wpis że są to tereny mieszkaniowe - co ponoć jest jednoznaczne z tym, że na działce jest budynek. Jeśli chcesz żeby sam budynek widniał w tej księdze to potrzebny jest wypis z karty budynku - do dostania w Urzędzie Miejskim - tam gdzie składa się całą dokumentację zw. ze zgłoszeniem budynku do odbioru. I to by było na tyle
    czy to jest jednoznaczne, czy nie.

    Złozyłem wniosek o ujawnienie w KW, dostałem wczoraj zawiadomienie, dzisiaj zrobiłem wypis z KW i napisane jest w polu 1.4-O sposób korzystania - B tereny mieszkaniowe, natomiast w podrubryce 1.4.2 - budynek jest brak wpisu.

    to dobrze jest czy źle?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony