dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 70 z 72
Pokaż wyniki od 1.381 do 1.400 z 1426
  1. #1381

    Domyślnie

    Moim zdaniem Kermi ale najlepiej przejrzec oferty roznych firm i wybrac cos odpowiedniego dla siebie.

  2. #1382
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał staly bywalec Zobacz post
    Ciekawą opcją są grzejniki z technologią x-2 czyli energooszczędne. Z tego co się orientuje to produkuje je kermi. Polega to mniej więcej na tym,że w grzejniku panelowym nagrzewa sie najpierw panel przedni a w zależności od zapotrzebowania na ciepło panel tylni.
    Nie ma i nigdy nie będzie grzejników energooszczednych, podstawową funkcją kazdego grzejnika jest grzanie, ma on tyle dostarczyć energii aby pokryc straty, nie mniej nie więcej. Od regulacji temperatury nie jest grzejnik i jego zmienna moc, tylko układy regulacji i sterowania.

  3. #1383
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał staly bywalec Zobacz post
    Ciekawą opcją są grzejniki z technologią x-2 czyli energooszczędne. Z tego co się orientuje to produkuje je kermi. Polega to mniej więcej na tym,że w grzejniku panelowym nagrzewa sie najpierw panel przedni a w zależności od zapotrzebowania na ciepło panel tylni.
    Napisz jeszcze zgodnie z reklamą że są energooszczędne

    kabareciarz

    EDIT:
    asolt mnie ubiegł

  4. #1384
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał staly bywalec Zobacz post
    Ciekawą opcją są grzejniki z technologią x-2 czyli energooszczędne. Z tego co się orientuje to produkuje je kermi. Polega to mniej więcej na tym,że w grzejniku panelowym nagrzewa sie najpierw panel przedni a w zależności od zapotrzebowania na ciepło panel tylni.
    Słyszałem że te grzejniki Kermi to straszny badziew.

  5. #1385
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Słyszałem że te grzejniki Kermi to straszny badziew.
    A ja słyszałem że największy badziew to wodna podłogówka połączona z pompą ciepła
    Nie mogłem tego usłyszeć ?

  6. #1386
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    A ja słyszałem że największy badziew to wodna podłogówka połączona z pompą ciepła
    Nie mogłem tego usłyszeć ?
    Oczywiście ty karoka nie widzisz, że gościu napisał trzy posty i we wszystkich trzech reklamuje jedną firmę. Klapki na oczach? Jakoś mnie to nie dziwi.

  7. #1387
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Liwko, karoka widzi więcej jak Ty.
    A Ty widzisz tylko jedno.
    To była tylko taka mała złośliwość
    o wzorku i słuchu

  8. #1388
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    A Ty widzisz tylko jedno.
    A co ja takiego widzę? Pompę ciepła? Poczytaj moje posty to może trafi do ciebie, że promuję wszystkie bezobsługowe i w rozsądnych pieniądzach rozwiązania w zależności od danej sytuacji. Ty wszędzie wcisnął byś węgiel
    Ty na tym zarabiasz, ja nie. I taka jest różnica między nami karoka

  9. #1389
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Różnica tylko taka że Ty cały czas tylko pieprzysz.
    Jeszcze nie dodałem do tych ignorowanych ?
    Z kim będziesz pisał ?

  10. #1390
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Słyszałem że te grzejniki Kermi to straszny badziew.
    Też słyszałem od dobrego znajomego, że grzejniki KERMI to straszny badziew!!!

    Nie kupiłbym na pewno!!!

    ...aaaa, mam patent jak zrobić jeszcze bardziej energooszczędne grzejniki!!!!
    Wystarczy zapiankować połowę wylotu powietrza, to już dowolnie albo od dołu albo od góry.
    A jak kto pójdzie na calość, to zapianować całość

    NAPRAWDĘ po tym zabiegu będą oszczędniejsze!
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  11. #1391
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wodi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    100

    Domyślnie

    Też się zastanawiałem dość długo, jedni doradzali stalowe, inni aluminiowe i tak to trwało. Długo czytałem o zaletach i wadach gdzie się tylko dało. Wybrałem stalowe, bo naczytałem się, że aluminiowe są delikatne, łatwo je uszkodzić, stalowe wydały mi się bardziej trwałe. Mam praktyczne nastawienie, grzejniki mają mi służyć przez wiele lat. I tak padło na stalowe Perfekt, o producencie czytałem na różnych forach same pochlebne opinie, w przeciwieństwie do np. Purmo.
    Poszperałem na necie i znalazłem sklep, tam doradzili mi jak duży grzejnik wybrać do danego pokoju. Naprawdę znają się na rzeczy, zadawałem mnóstwo pytań, poświęcono mi sporo czasu, więc jeśli szukacie doradców, to polecam http://ezelazny.pl/kontakt

  12. #1392

    Domyślnie

    ja wybralem grzejniki kermi, poniewaz moj brat ma i jest bardzo zadowolony i dlatego ja tez postanowilem w nie zainwestowac i jak narazie sa ekstra

  13. #1393
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickow69 Zobacz post
    ja wybralem grzejniki ........, poniewaz moj brat ma i jest bardzo zadowolony i dlatego ja tez postanowilem w nie zainwestowac i jak narazie sa ekstra
    A ja wybrałem przekonanie, że klientów zdobywasz chyba "po znajomości", bo na Allegro wszyscy obiecują poprawność gramatyczną i ortograficzną...

    Podszkol się, może wykup korepetycje z j. polskiego u jakiegoś rozgarniętego gimnazjalisty (będzie taniej niż u nauczyciela).

    Jestem również przekonany, że w życiu nie widziałeś grzejnika o którym próbujesz coś pisać
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pisanie postow1.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	283895   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pisanie postow2.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	283896   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pisanie postow3.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	80,1 KB
ID:	283897  
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  14. #1394
    Banned
    tomalbuk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Lubaczów
    Kod pocztowy
    37-600
    Posty
    47

    Domyślnie

    A nie myśleliście o zastosowaniu grzejników... bardziej nowoczesnych? Jest to dośc spory element w każdym mieszkaniu i można pomyśleć, aby był on ciekawą ozdobą. Na jakimś blogu oglądałem jakie przedziwne mogą być grzejniki, że czasem aż cięzko poznać. Nie moge teraz go znaleźć tego bloga, ale coś w ten deseń: http://www.instalprojekt.com.pl/grze...egante-design/. Inna sprawa, że pewnie sporo trzeba wyłożyć za taką atrakcje i może być pewien problem z montażem.

  15. #1395
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Ten pierwszy po lewej gdzieś na zdjęciu w łazience widziałem. Bardzo mi się spodobał bo leżały na nim rolki zrobione z ręczników. Mówię sobie, ładnie i elegancko. Ale jak pomyślałem jak sprawa wyglądała by w praktyce...

  16. #1396

    Domyślnie

    Nie do każdego mieszkania takie grzejniki pasują, ale rzeczywiście trzeba przyznać, że są ładne. Co do moich, mam Purmo V22 – różne długości. W łazience też jest biały grzejnik tej firmy. W zasadzie działają bardzo fajnie, nie ma z nimi problemów. Rodzice też chyba z 10 lat mają Purmo i jest w porządku.
    ciekawy świata

  17. #1397
    Banned
    Mateo33

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Tykocin
    Kod pocztowy
    16-055
    Posty
    107

    Domyślnie

    Ja natomiast mam Kermi therm X2 Plan-V trafiłem akurat w bardzo fajnej cenie więc zakup jak najbradziej udany. Grzeją dobrze, szybko sie nagrzewają, a więc nie mam zadnych przykrości z nimi związanych

  18. #1398
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.080
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateo33 Zobacz post
    Ja natomiast mam Kermi therm X2 Plan-V trafiłem akurat w bardzo fajnej cenie więc zakup jak najbradziej udany. Grzeją dobrze, szybko sie nagrzewają, a więc nie mam zadnych przykrości z nimi związanych
    Mateo33. Wydłubałeś z historii dość stary wątek... Poprzedni wpis z 9 marca...
    przypomnę zatem swoją wypowiedź z niedawnego wątku w temacie, który właśnie odświeżasz:
    cyt:" Koncepcja x2 ma na celu zmniejszenie efektu relatywnie dużej bezwładności grzejników panelowych, dodam, bezwładności i tak niewielkiej w stosunku do gigantycznej bezwładności ogrzewania podłogowego.
    Istotą konstrukcji x2 ma być szybsze rozgrzewanie przedniego panelu układu dwupanelowego. Może to skutkować poprawą komfortu cieplnego lecz nie istotnym zmniejszeniem zużycia energii dla celów grzewczych.

    Koncepcja ta tylko nieznacznie zbliża się do tego, co stanowi istotę działania grzejników REGULUS- czyli szybkie podejmowanie grzania w razie potrzeby i szybkie zaprzestanie grzania po ustaniu takiej potrzeby.

    Szybsze rozpoczynanie skutecznego grzania wpływa głownie na komfort cieplny, natomiast jedynie szybsze przerywanie grzania w razie ustania takiej potrzeby i możliwość realizowania dłuższych przerw w grzaniu skutkuje ewidentnymi oszczędnościami w zużycia energii cieplnej czyli realnym wpływem na obniżenie kosztów ogrzewania." koniec cyt.

    Pozdrawiam
    ===
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  19. #1399
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    FTP

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Dzielnica
    Podgórzno
    Posty
    166

    Domyślnie

    Mam w łazience drabinkę i chcę ją wymienić na zwykły grzejnik płytowy bo mimo ciągłego pełnego przepływu jest w łazience zimno.
    Zasilanie i powrót wychodzi prosto z posadzki, króćce są oddalone od siebie o 51,5 cm. Szukam takiego grzejnika, który mógłbym przykręcić w to miejsce bez przerabiania instalacji (odkręcam stary i przykręcam nowy).

    Szukam i na tą chwilę nic z takich rozwiązań nie znalazłem.
    A miejsce mam ograniczone, między umywalką a drzwiami mam wolne 57 cm. Chciałem jeszcze zmieścić głowicę termostatyczną ale po prawej jest zasilanie i po prawej są drzwi, więc głowica jedynie po lewej się zmieści. Lub głowica na dole na zasilaniu z czujnikiem oddalonym.
    Nad grzejnikiem, 132 cm od ziemi wisi szafka.
    Sztoker 15 kW; Cobra PID 11y

  20. #1400
    Banned
    wodanm

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał FTP Zobacz post
    Mam w łazience drabinkę i chcę ją wymienić na zwykły grzejnik płytowy bo mimo ciągłego pełnego przepływu jest w łazience zimno.
    Zasilanie i powrót wychodzi prosto z posadzki, króćce są oddalone od siebie o 51,5 cm. Szukam takiego grzejnika, który mógłbym przykręcić w to miejsce bez przerabiania instalacji (odkręcam stary i przykręcam nowy).

    Szukam i na tą chwilę nic z takich rozwiązań nie znalazłem.
    A miejsce mam ograniczone, między umywalką a drzwiami mam wolne 57 cm. Chciałem jeszcze zmieścić głowicę termostatyczną ale po prawej jest zasilanie i po prawej są drzwi, więc głowica jedynie po lewej się zmieści. Lub głowica na dole na zasilaniu z czujnikiem oddalonym.
    Nad grzejnikiem, 132 cm od ziemi wisi szafka.
    Na stronie jest ciekawy wpis o tym jaki grzejnik warto jest wybrać do łazienkiMODEROWANO] - wśród dzisiejszych nowych technologii wygląd może iść swobodnie w parze z funkcjonalnosćią. Bardzo dobre oraz w miarę niewielkie grzejniki to Purmo Muna. Jakiś czas temu sobie taki zamontowałem u siebie. Wygląda bardzo dobrze ale jednocześnie jest bardzo wydajny. Nie zajmuje dużo miejsca ale zapewnia dobre grzanie.

    Ile mniej więcej mozesz przeznaczyć pieniędzy na grzejnik ?
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 09-12-2015 o 10:38

Strona 70 z 72

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony