..wiecie co chłopaki... tak się od jakiegos czasu przyglądam wymianie zdań... i ...
powiem z perspektywy przecietnego zjadacza chleba ... jakie grzejniki najlepsze?

postawiłem na podłogówkę!
bo:
- jest duzo tańsza w porównaniu do grzejników - jakichkolwiek!
(bogusław - powiedz że grzejniki do 150m2 domu z poddaszem uzytkowym wyjdą poniżej 2 koła, a zaczne pruc rury )
- nigdy nie miałem... a chciałem spróbować - nie żałuję! ( dzięki mpoplaw, ged... inni )
- nie chciałem "ozdób" pod oknami ( bo nie!! )

co do oddawania ciepła.... równomiernie nagrzana płyta betonowe jest o niebo lepsza od punktowo walącego ciepło grzejnika... jakiegokolwiek.

mam porównanie:
- nieszkałem w bloku z grzejnikami.
- u nas chała tylko z podłogówką spiętą z kotłem na paliwa stałe
- u kumpla tylko grzejniki i piec gazowy

a jest tak:
- w bloku bylo ciepło... bo grzali wszyscy wokoło
- u nas cieplo
- u kumpla ... tak se... jakos po nogach ciagnie
.... mozna mieć uwagi co do zasadności spinania instalek w takich konfiguracjach ... mozna czepiac sie ocieplenia obiektów... mozna duzo rzeczy wywlec. Ale po co?

dlatego teraz po rocznych doswiadczeniach z "nowym" grzejnikiem zaczynam kombinowac z ogrzewaniem sciennym na rurach pex!
nie kombinuje z grzejnikami... po co?

jednen i drugi spodób orzewania( kalafior-jakikolwiek a podłogówka) ma swoich fanatycznych zwolenników jak i przeciwników.

zarzucanie podłogówce dużą bezwładność jako minus jest dla mnie nonsensem... nikt nie ma tv i nie ogląda pogody o 19:30?
wszyscy mieszkaja w bunkrach bez okiem i nie widza co sie dzieje za oknem?
zaczyna byc zimno, albo zapowiadaja zimo.... podkręcamy ... i już

bardzo szybki start grzejnika ... jakiegokolwiek.... to niby na plus? argumentacja jak w porównaniu z bunkrem
bardzo szybki start poza tym jest mozliwy jedynie z bardzo szybkim żródłem zasilania... kocioł na paliwo stałe? żart? gaz... no i owszem...

to tak co mi slina na jezor przyniosło....

reasumując przeciętnego zjadacza chleba...
grzejnik ... jakikolwiek jest fajny!... , ale podłoggówka zajefajna!!!!