Cytat Napisał pawelkokosz Zobacz post
Bogusław....te siedem stopni różnicy to miałem za pierwszym rozruchem...to po pierwsze...po drugie małżonka rzeczywiście od zawsze nie lubiła zimnych dni i na dwór ubiera zawsze ciepłe buty ( ten typ tak ma )...a zwłaszcza gdy mamy teraz ogrzewanie podłogowe chłodne dni jeszcze bardziej ją denerwują ( tym bardziej u nas nad morzem gdzie wilgotność duża )....a po trzecie żona sama stwierdziła, że błędem było z jej strony obstawianie przy zwykłych grzejnikach ( i to mi wystarcza za każdą rekomendację ogrzewania podłogowego - żaden "regulus" czy inne licho nie dorasta do pięt podłogówce )...a po czwarte jeżeli zachwalasz swoje wyroby to ten prześmiewczy ton twoich wypowiedzi w żaden sposób nie zachęca do ich kupna....bez względu jakie są super i hiper ....
A z Netbetem zgadzam się w 1000 procentach....
Pozdrawiam
Nie gniewaj się pawelkokosz... Po prostu Twoje argumenty były nietrafione, co wykazałem. Akurat stanowiły kontrargumenty..

Faktem jest, że osoby mające ogrzewanie podłogowe, bardziej marzną w nogi obecnie, niż wówczas, kiedy go nie mieli..

Jest to kwestia "aklimatyzacji" systemu termoregulacyjnego człowieka do warunków otoczenia.
Przegrzane okolice ud i podudzi sprawiają, że naczynia tętnicze i żylne w tej okolicy są nadmiernie rozszerzone, okolice te są przekrwione ponad stan statyczny, spoczynkowy. Skutkiem tego, po wyjściu na zewnątrz występuje większa dT pomiędzy temperaturą kończyn a temperaturą powietrza i szybka utrata ciepła.

Ergo. Posiadajac podłogówkę, należy szczególnie zadbać o ciepłe ubieranie sie od pasa w dół.. Cieplejsze niż dotychczas..

Dwa.
Akurat w wilgotnym terenie to moje produkty sprawdzają się najlepiej...
Umożliwiają szybką reakcję systemu grzewczego na zmiany temperatury odczuwalnej wraz ze zmianami w wilgotności powietrza...
Jest jednak możliwe także, że w wilgotnym klimacie nadmorskim, zyski z nasłonecznienia niwelują w pewnym stopniu braki podłogówki w zakresie kompensowania skutków wysokiej wilgotności powietrza... Okresowo.

Pozdrawiam
Bogusław

To, kto jak postrzega komfort cieplny obecnie, zależy głównie od tego, jakie były jego doświadczenia w tym zakresie w przeszłości, w czasach dzieciństwa i później...