dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1426

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    ja mam rurę wawin rozdzielacz konspel, a netbet ma aspola, dużo wody w Wiśle upłynie nim wmówisz nam że to są marketowe badziewia, mimo że kosztowały połowę tego co twoje
    Mogłeś założyć sobie, co chciałeś i daleko mi od pisania, że ktoś ma lepsze czy gorsze, co na tym forum jest normą.
    Ale porównuj porównywalne rzeczy ze sobą. Nic nikomu nie będę wmawiać, mimo że jest to na porządku dziennym jednych i tych samych forumowiczów, ale mnie proszę nie wrzucać do tego samego worka.
    Pozdrawiam

    P.S Przy okazji wyszukaj mi tą rurę za 2 zł bo przecież ponoć tyle powinienem zapłacić.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20121122_204337.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	150218
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 22-11-2012 o 19:49

  2. #2

    Domyślnie

    Dziekuję za przesłane linki skorzystam przy następnej budowie domu
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 23-11-2012 o 06:52
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.144
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Miło jest..

    Po tej ciekawej dygresji w temacie rurek do podłogówki czas na powrót do grzejników.
    Wszak tytuł wątka brzmi: "Jakie grzejniki najlepsze?" a nie jaka rura najtańsza i ile czasu kosztuje montaż podłogówki...


    Jakie są ewidentne korzyści, wynikające z niskiej bezwładności systemu grzejnikowego?
    Co daje wybitnie mała bezwładność cieplna grzejników, wsparta odpowiednią strategią ogrzewania?

    1/. Możliwość pełnego wykorzystania uzysków ciepła,
    2/. Możliwość maksymalnie długich czasowych wyłączeń ogrzewania - np. podczas nieobecności w domu, w pomieszczeniach użytkowanych czasowo, lub przy
    wyłączeniu nocnym,
    3/. Możliwość wyłączenia procesu ogrzewania na czas krótkiego, intensywnego przewietrzenia domu.

    Ponadto, przy utrzymywaniu stałej, relatywnie niskiej temperaturze pomieszczeń, można szybko, w pożądanych momentach, z dużą precyzją co do temperatury i czasu,
    podnieść temperaturę powietrza w całym domu lub w jego wybranych częściach.

    Wykorzystanie wszystkich tych możliwości związane jest z indywidualnymi, sytuacyjnymi decyzjami użytkownika.

    Użytkownik w pełni panuje nad komfortem cieplnym.
    Stosując obniżenia temperatury oraz wykorzystując uzyski ciepła, użytkownik ma dużo większy komfort cieplny za dużo mniejsze pieniądze...

    Pozdrawiam
    Bogusław

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Stosując obniżenia temperatury oraz wykorzystując uzyski ciepła, użytkownik ma dużo większy komfort cieplny za dużo mniejsze pieniądze...
    Każdy dom wykorzystuje uzyski ciepła, rodzaj ogrzewania nie ma tu nic do rzeczy.
    Komfort z ogrzewania grzejnikowego jest dużo mniejszy niż z podłogówki (rozkład temparatury w pionie i równomiernosć temperatury w pomieszczeniu).
    Z tymi dużo mniejszymi pieniędzmi to kolejne kłamstwo, jak dotąd nie przedstawiłeś żadnych liczb. Zachęć inwestorów do tych grzejników, pokaż jakieś wyliczenia ile zaoszczędzą. Oczywiście żadnych liczb nie pokażesz bo ich zwyczajnie nie masz i po prostu kłamiesz.
    Ja bazując na podobnych przesłankach mógłbym napisać, że korzystanie z grzejnków spowoduje dużo mniejszy komfort cieplny za dużo większe pieniądze.I po części tak jest.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony