dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 92
  1. #1

    Domyślnie Czy ogrzewać wiatrołap?

    Czołem,

    Czy ogrzewać wiatrołap? Jeśli tak to proszę o wskazówki w jaki sposób będzie najlepiej? Podłogówka, Grzejniki? Myślę dość poważnie o ogrzewaniu domu pompą ciepła powietrze-powietrze + maty elektryczne <--ale jakoś cały czas nie mam do końca przekonania
    Ostatnio edytowane przez bartek70 ; 16-10-2017 o 22:01

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Jeśli pompa ciepła to tylko podłogówka.
    Wiatrołap nie wymaga ogrzewania i służy do powstrzymania gwałtownego ubytku ciepła z pomieszczeń mieszkalnych podczas otwierania drzwi.
    Ogrzewaniem wiatrołapu są z reguły ubytki ciepła spowodowane grubością przegrody oddzielającej to pomieszczenie od pomieszczeń mieszkalnych
    Jednakże ja polecam małą pętlę podłogówki która nagrzeje to pomieszczenie do niższej dodatniej temperatury i dodatkowo spowoduje wysychanie mokrego ubrania.
    Mały grzejnik niestety spowoduje zajęcie miejsca na ścianie ale przy pompie ciepła i zasilaniu czynnikiem o niskiej temperaturze może także być skuteczny.
    Pozostawienie wiatrołapu bez ogrzewania powoduje niestety wyziębianie korytarza dlatego jeśli dom ma zwartą bryłę bez pomieszczeń przejściowych nie polecam takiego rozwiązania.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 17-10-2017 o 08:16
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Będę próbował nadal nie jestem przekonany do pompy, dlatego się waham, myślę że podłogowkee mogę spokojnie zrobić bo nadal mogę wykorzystać do innego sposobu ogrzewania np. Gazem.

    Jak najlepiej ocieplic gane(wiatrołapu) k? Jest to oddzielne pomieszczenie oddzielone drzwiami od części mieszkalnej. Ocieplenie będzie wewnętrzne poniżej chcce zachować 100-letnią cegłę. Myślę o daniu folii srebrnej babelkowej ponxniej stelaż drewniany między kantowki wate i drugą warstwę folii i na końcu tynk. Czy to ma sens? Folia również na sufit
    Ostatnio edytowane przez bartek70 ; 17-10-2017 o 10:28

  4. #4

    Domyślnie

    Ja planuję dobrze ocieplić wiatrołap i nie instalować w nim żadnego ogrzewania ani wentylacji.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Ja planuję dobrze ocieplić wiatrołap i nie instalować w nim żadnego ogrzewania ani wentylacji.
    powinien być ogrzewany i mieć wentylację
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  6. #6

    Domyślnie

    wiatrołap troszkę rzadziej rozmieszczone pętle podłogówki i oczywiście wentylacja wywiew

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Ja planuję dobrze ocieplić wiatrołap i nie instalować w nim żadnego ogrzewania ani wentylacji.
    Zapewne jest to w sprzeczności z projektem domu, ale inwestor wie lepiej.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Jeśli pompa ciepła to tylko podłogówka.
    Wiatrołap nie wymaga ogrzewania i służy do powstrzymania gwałtownego ubytku ciepła z pomieszczeń mieszkalnych podczas otwierania drzwi.
    Ogrzewaniem wiatrołapu są z reguły ubytki ciepła spowodowane grubością przegrody oddzielającej to pomieszczenie od pomieszczeń mieszkalnych
    Jednakże ja polecam małą pętlę podłogówki która nagrzeje to pomieszczenie do niższej dodatniej temperatury i dodatkowo spowoduje wysychanie mokrego ubrania.
    Mały grzejnik niestety spowoduje zajęcie miejsca na ścianie ale przy pompie ciepła i zasilaniu czynnikiem o niskiej temperaturze może także być skuteczny.
    Pozostawienie wiatrołapu bez ogrzewania powoduje niestety wyziębianie korytarza dlatego jeśli dom ma zwartą bryłę bez pomieszczeń przejściowych nie polecam takiego rozwiązania.

    Dziękuje za odpowiedź, dopytam jeszcze o kilka rzeczy:


    Ganek jest to oddzielony pokój, wygląda to tak drzwi wejściowe-->ganek--> drzwi do reszty domu(podobnie jak na filmie https://www.youtube.com/watch?v=PQSMA4vTfBw)/

    Dom jest remontowany etapami, na razie zostały ukończone najbardziej potrzebne rzeczy(jeszcze ten ganek do skończenia), a kolejnym krokiem będzie dalszy remont i doprowadzenie domu do możliwości zamieszkania. Chciałbym w tym domu zastosować:

    1)wentylacja mechaniczną z 90% odzyskiem ciepłą
    2) pompa ciepła powietrze powietrze (klimatyzacja kanałowa lub splity)
    3) elektryczne dogrzewanie podłogowe (jak izolacja od gruntu pozwoli) , lub ścienne (grzejnik konwekcyjny na ścianie działowej) <- Trochę się boje tego ogrzewania podłogowego elektrycznego i zastanawiam się czy nie lepiej byłoby zastosować właśnie podłogówkę.

    Zasada działania https://www.youtube.com/watch?v=PQSMA4vTfBw

    Kilka słów o domu, jest on na fundamencie wapiennym, murowany, nieocieplony Cały dom podpiwniczony. Nie chce go ocieplać od zewnątrz ponieważ cegła która ma 100lat jest w b.dobrym stanie i przede wszystkim bardzo ładnie się prezentuje. Myślę o ociepleniu wewnętrznym, zastanawiam się jak to poprawnie wykonać. Myślę o zrobieniu w ten sposób:

    1.Na ścianę po odbiciu tynków dać maty aluminiowe izolacyjne(bąbelkowe) np. http://folnet.pl/towar/maty-termoizo...olterm-multi-1 pociągnąć ją również na sufit, z zachowaniem ciągłości.
    2.Dać stelaż drewniany 5x5 i między kantówki stelażu dać watę szklaną
    3.Dać drugą warstwę z maty aluminiowej
    4.Tynki tradycyjne albo z płyt GK



    Moje pytania:

    1.Czy sposób ocieplenie ganku(oraz całego domu) ma sens?

    2.W piwnicy jest bardzo duża wilgotność, jest problem z wodą spowodowaną wysokim poziomem wód gruntowych. Mam zrobiony plan odwodnienia wewnętrznego i będę wykonywał takie odwodnienie na początku przyszłego roku. Moje pytanie brzmi czy taka rekuperacja zadbać o odpowiednią wilgotność i osuszony odpowiednio ściany? Nie będzie powstała pleśń, grzyby itp.?

    3.Do ganku który wygląda tak jak na filmie dotyczącym zasady działania ogrzewania, mam doprowadzić jedną rurę, która będzie nawiewać ciepłe powietrze i to będzie wszystko, tak?

    4.Chętnie poznam Państwa opinie na temat tych instalacji, może ktoś zastosował

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartek70 Zobacz post
    Dziękuje za odpowiedź, dopytam jeszcze o kilka rzeczy:


    Ganek jest to oddzielony pokój, wygląda to tak drzwi wejściowe-->ganek--> drzwi do reszty domu(podobnie jak na filmie https://www.youtube.com/watch?v=PQSMA4vTfBw)/

    Dom jest remontowany etapami, na razie zostały ukończone najbardziej potrzebne rzeczy(jeszcze ten ganek do skończenia), a kolejnym krokiem będzie dalszy remont i doprowadzenie domu do możliwości zamieszkania. Chciałbym w tym domu zastosować:

    1)wentylacja mechaniczną z 90% odzyskiem ciepłą
    2) pompa ciepła powietrze powietrze (klimatyzacja kanałowa lub splity)
    3) elektryczne dogrzewanie podłogowe (jak izolacja od gruntu pozwoli) , lub ścienne (grzejnik konwekcyjny na ścianie działowej) <- Trochę się boje tego ogrzewania podłogowego elektrycznego i zastanawiam się czy nie lepiej byłoby zastosować właśnie podłogówkę.

    Zasada działania https://www.youtube.com/watch?v=PQSMA4vTfBw

    Kilka słów o domu, jest on na fundamencie wapiennym, murowany, nieocieplony Cały dom podpiwniczony. Nie chce go ocieplać od zewnątrz ponieważ cegła która ma 100lat jest w b.dobrym stanie i przede wszystkim bardzo ładnie się prezentuje. Myślę o ociepleniu wewnętrznym, zastanawiam się jak to poprawnie wykonać. Myślę o zrobieniu w ten sposób:

    1.Na ścianę po odbiciu tynków dać maty aluminiowe izolacyjne(bąbelkowe) np. http://folnet.pl/towar/maty-termoizo...olterm-multi-1 pociągnąć ją również na sufit, z zachowaniem ciągłości.
    2.Dać stelaż drewniany 5x5 i między kantówki stelażu dać watę szklaną
    3.Dać drugą warstwę z maty aluminiowej
    4.Tynki tradycyjne albo z płyt GK



    Moje pytania:

    1.Czy sposób ocieplenie ganku(oraz całego domu) ma sens?

    2.W piwnicy jest bardzo duża wilgotność, jest problem z wodą spowodowaną wysokim poziomem wód gruntowych. Mam zrobiony plan odwodnienia wewnętrznego i będę wykonywał takie odwodnienie na początku przyszłego roku. Moje pytanie brzmi czy taka rekuperacja zadbać o odpowiednią wilgotność i osuszony odpowiednio ściany? Nie będzie powstała pleśń, grzyby itp.?

    3.Do ganku który wygląda tak jak na filmie dotyczącym zasady działania ogrzewania, mam doprowadzić jedną rurę, która będzie nawiewać ciepłe powietrze i to będzie wszystko, tak?

    4.Chętnie poznam Państwa opinie na temat tych instalacji, może ktoś zastosował

    Po pierwsze to wygląda na to że dom jest stary i go remontujesz.
    Ocieplając dom samą folią niestety nie stworzysz z niego energooszczędnej budowli do której możesz zainstalować pompę ciepła.
    Nie wiem jakiego typu było poprzednie ogrzewanie ale cegła nie jest zbytnio energooszczędnym materiałem budulcowym i o ile mikroklimat ze względu na akumulację energii ma na dobrym poziomie ( w lato jest przyjemnie chłodno a w zimę ciepło) to jednak tą energię należy dostarczyć na odpowiednim poziomie.
    Odnośnie zastosowania pompy ciepła w starym wyremontowanym domu bez odpowiedniej grubości izolacji zewnętrznej jestem sceptyczny.

    1. Stara cegła ma swój urok a mury są prawdopodobnie grube. Umieszczając ocieplenie wewnątrz przesuwasz punkt rosy co ewidentnie spowoduje skraplanie się wilgoci na poziomie wewnętrznej części ściany i grzyba.
    Folia aluminiowa którą chcesz wykładać ściany stworzy pewnego rodzaju termos utrzymujący parę wodną wewnątrz pomieszczeń oraz nie pozwoli na wysychanie wilgoci pochodzącej z zewnątrz..

    2. Jeśli jest problem z wilgocią w piwnicy to ewidentnie remont należało zacząć od odkopania fundamentów, wykonania drenażu oraz izolacji i ocieplenia zewnętrznego.

    Rekuperacja zadba oczywiście o wymianę powietrza ale ze względu na folię izolującą ściany nie usunie wilgoci ze ścian.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jesli dom bedzie szczelnym termosem, to wilgoć w murze nie jest groźna, bo skad sie tam weźmie ? Mozna sprawdzic sobie na u-wercie taką sytuację.
    Oczywiscie, wykonując taką przegrodę nalezy zwrócic uwage na wszystkie newralgiczne miejsca ( otwory okienne, drzwiowe)
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Zapewne jest to w sprzeczności z projektem domu, ale inwestor wie lepiej.
    Nie inwestor a konsument.
    Konsument zawsze wie lepiej, bo w dłuższym terminie lepiej zna swoje potrzeby.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jesli dom bedzie szczelnym termosem, to wilgoć w murze nie jest groźna, bo skad sie tam weźmie ? Mozn)
    Wilgoć weźmie się z oddychania.
    Moim zdaniem termos jest bardzo dobry pod warunkiem rekuperacji.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Wilgoć weźmie się z oddychania.
    Moim zdaniem termos jest bardzo dobry pod warunkiem rekuperacji.
    A czytasz za zrozumieniem ten wątek ?
    Zalozyciel watku chce ocieplic dom od wewnątrz, stosujac oprocz welny dwie wartswy zespolonej folii alu+PE
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 18-10-2017 o 11:00
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #14

    Domyślnie

    Nie budować żadnej przegrody. Zainwestować w cieplejsze drzwi wejściowe i cieszyć się otwarta przestrzenią. Ogrzewanie po całości i problem z głowy.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Wilgoć weźmie się z oddychania.
    Moim zdaniem termos jest bardzo dobry pod warunkiem rekuperacji.
    Ta z oddychania nie wejdzie w ścianę - autor pytania napisał o ociepleniu od wewnątrz i szczelnej izolacji przeciw- wilgociowej (foli) na murze od wewnątrz (między ociepleniem a ścianą). Jedyna wilgoć to ta z przesunięcia punktu rosy na wewnętrzną część ściany - ci, co pisali na forum o takim rozwiązaniu, wspominali o konieczności dobrego przeliczenia parametrów ocieplenia aby tego uniknąć.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A czytasz za zrozumieniem ten wątek ?
    Zalozyciel watku chce ocieplic dom od wewnątrz, stosujac oprocz welny dwie wartswy zespolonej folii alu+PE
    Nie rozumiem ludzi ocieplających od wewnątrz. To chyba są ci co nie lubią fizyki i nie słyszeli o punkcie rosy i przemarzaniu muru?
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Ta z oddychania nie wejdzie w ścianę - autor pytania napisał o ociepleniu od wewnątrz i szczelnej izolacji przeciw- wilgociowej (foli) na murze od wewnątrz (między ociepleniem a ścianą). Jedyna wilgoć to ta z przesunięcia punktu rosy na wewnętrzną część ściany - ci, co pisali na forum o takim rozwiązaniu, wspominali o konieczności dobrego przeliczenia parametrów ocieplenia aby tego uniknąć.
    Jak chcesz przesunąć punkt rosy wewnątrz muru ocieplając dom od środka? Od zewnątrz to bardzo proste, ale od środka? Myślę że to niemożliwe. Jedyny sposób na odsunięcie punktu rosy na zewnątrz, to zdjęcie ocieplenia wewnętrznego i grzanie ma maksa.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Jak chcesz przesunąć punkt rosy wewnątrz muru ocieplając dom od środka? Od zewnątrz to bardzo proste, ale od środka? Myślę że to niemożliwe. Jedyny sposób na odsunięcie punktu rosy na zewnątrz, to zdjęcie ocieplenia wewnętrznego i grzanie ma maksa.
    Ja nie chcę przesuwać - napisałem tylko, ze ktoś tu z tym działał. Wiadomo, że nie jest to łatwe, ale są sytuacje, że nie ma innego wyjścia.
    Tu jest trochę o tym:
    http://muratordom.pl/budowa/remont-d...e,23_6970.html
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Nie rozumiem ludzi ocieplających od wewnątrz. To chyba są ci co nie lubią fizyki i nie słyszeli o punkcie rosy i przemarzaniu muru?
    Przeciez tam nie bedzie kondensacji, skad punkt rosy ....? O czym Ty piszesz - przelicz to najpierw sobie...

    Jak ktos ma zabytkowy dom, albo starą, ładną elewację, to jak ma docieplić ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Przeciez tam nie bedzie kondensacji, skad punkt rosy ....? O czym Ty piszesz - przelicz to najpierw sobie...

    Jak ktos ma zabytkowy dom, albo starą, ładną elewację, to jak ma docieplić ?
    Przeczytaj ze zrozumieniem http://muratordom.pl/budowa/remont-d...e,23_6970.html może zrozumiesz skąd kądesacja, skąd punkt rosy.

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony