dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 72
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1426
  1. #21

    Domyślnie

    aluminiowe

    minusy:

    - kiedyś nie można było łączyć z instalacją miedzianą
    teraz nie wszystkie można.
    - łączone są od boku - widać podłączenia
    - ograniczone wzornictwo

    plusy:

    - nie korodują
    - są ponoć bardziej wrażliwe na odkształcenie (bardziej miękki stop)
    - można dokładać "żeberka" jak okaże się, że za zimno

    stalowe:

    plusy:
    - można je podłączyć od dołu albo wręcz za grzejnikiem
    - można bez obaw łączyć z instalacją miedzianą
    - więcej modeli (i firm)

    minusy:
    - mogą korodować
    - raz zamontowanych nie można pogrubasić

    ja wybrałem stalowe
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  2. #22

    Domyślnie

    stalowe i tylko takie moim zdaniem z jednym zastrzeżeniem - omijaj markety, grzejniki kupuj znanych i cenionych producentów Purmo, Radson, Brugmann.
    Do łazienki polecam produkty firmy Enix - moim zdaniem najlepsze jakościowo a nie kosmicznie drogie.
    Utrzymać żeberka aluminiowe w czystości - ech szkoda gadać, to trzeba zobaczyć

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.080
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    Oczywiście regulusy.
    Np. kolorowe w cenie białych..

  4. #24

  5. #25

    Domyślnie

    Witam
    Pozwolę się wtrącić.. troszkę może zmienię temat ale nie chce zakładać nowego...
    Jakiś czas temu spotkałem się z tradycyjnym centralnym ogrzewaniem, grzejniki aluminiowe ale podłączone inaczej na dole czyli zasilanie na dole i powrót, i powiem ze taki grzejnik był cały jednakowo ciepły a nie jak w przypadku połączenia krzyżowego lub bocznego zawsze tam kawałek u dołu grzejnika jest chłodniejszy... przyznam że ogrzewanie w pełni dobrze się spisywało a właściciel był zadowolony..
    Co sądzicie o takim podłączenie grzejników??
    Rodzaj instalacji: układ otwarty, rurki miedziane, grzejniki aluminiowe żeberka, pompka na zasilaniu.
    a jeszcze pytanie gdzie lepiej wstawić pompkę na powrocie czy zasilaniu bo ile jest fachowców tyle wersji
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

    Paweł

  6. #26

    Domyślnie

    pawelsiara74 widziałeś "grzejniki aluminiowe ale podłączone inaczej na dole czyli zasilanie na dole i powrót" gdzie ? a w sklepie też widziałeś ?
    żeberkowe ? jaki tam był obieg ? wszystkie zeberka miały podłączenia dolne czy tylko jedno
    ja takich nie widziałem i dlatego zdecydowałem sie na blaszane dolne
    M. Lenart

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lenart
    pawelsiara74 widziałeś "grzejniki aluminiowe ale podłączone inaczej na dole czyli zasilanie na dole i powrót" gdzie ? a w sklepie też widziałeś ?
    żeberkowe ? jaki tam był obieg ? wszystkie zeberka miały podłączenia dolne czy tylko jedno
    ja takich nie widziałem i dlatego zdecydowałem sie na blaszane dolne
    Giacominii ma takie podejście ale u mnie hydraulik nie chcę tego instalować bo nie wiem jak to działa

    Tutaj ma cennik Giacominni na stronie 5 jest widoczne przyłącze VK do grzejników aluminiowych

    http://www.beretta.pl/berettapl/web/.../giacomini.jsp

    Ale może jeszcze jest coś ciekawego
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw
    Oczywiście regulusy.
    Np. kolorowe w cenie białych..
    Tia, to powiedz jeszcze jak to to wyczyścić jak się zakurzy... Zostaje chyba tylko przedmuchiwanie sprężonym powietrzem

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.080
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    Tomkii. Skąd u Ciebie taki pomysł, ze może być z tym problem??
    Kto Ci coś takiego wcisnął?

    Po pierwsze wypięcie tak lekkiego grzejnika z instalacji raz na kilka- kilkanaście lat , np. podczas prac malarskich i przepłukanie go to żaden problem, po drugie mam je od 2001 roku, czyli dziewiąty sezon i nie widzę wewnątrz nich żadnych osadów, nalotów, pajęczyn utrudnających cyrkulację powietrza....
    Grzeją szybciutko i zgodnie z moimi potrzebami i oczekiwaniami.
    Nic się z nimi nie dzieje, co mogłoby niepokoić...

  10. #30

    Domyślnie

    Kilka dni temu zdemontowałem grzejnik płytowy po 22 latch eksploatacji..... i doznałem szoku. Grzejnik był dosłownie pełny produktów korozji....
    Wiem... wiem... teraz już inne materiały, inna technologia, układy zamknięte itp, ale ja już nigdy nie kupię grzejnika stalowego.
    Przypuszczam, że za kilka, kilkanaścia lat wszscy posiadacze grzejników stalowch będą doznawać szoku.....
    Pozdrawiam.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw
    Tomkii. Skąd u Ciebie taki pomysł, ze może być z tym problem??
    Kto Ci coś takiego wcisnął?
    Nikt, po prostu go sobie pooglądałem. Wzbudził u mnie poważne wątpliwości bo wiem jak potrafią wyglądać radiatory w sprzęcie po paru latach

  12. #32

    Domyślnie

    Kilka dni temu zdemontowałem grzejnik płytowy po 22 latch eksploatacji
    no nieźle
    myslę że tak po 25 latach i tak będę zmieniał grzejniki
    M. Lenart

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.080
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    lenart pisze:
    myslę że tak po 25 latach i tak będę zmieniał grzejniki
    Myślę, że znacznie szybciej....
    Grzejniki płytowe montowane 22 lata temu wykonywane były z blachy o połowę, a wobec niektórych współcześnie oszczędnościowo wykonanych płyt, nawet o więcej niż połowę grubszej...
    Inhibitory korozji, jężeli nawet ktoś da na początek, szybko sie zużyją.
    Z drugiej strony we współczesnych instalacjach, ilość elementów korodujących jest mniej, ale też z kolei i krążący w wodzie tlen ma mniej celów do związania...

  14. #34

    Domyślnie grzejnik viessmann vs kermi - dobor z mocy przy 55/45

    Dzien dobry,

    jak dobrac grzejnik Viessmann do pieca kondesacyjnego?

    Patrzac w katalog Viessmann mam podana jedna moc dla temeratur 70/55, gdzie w katalogu Kermi mam podane moce 70/55, oraz dla piecy kondensacyjnych 55/45.

    Jest jakis wsplczynnik dla grzejnikow Viessmann ile taki grzejnik bedzie mial mocy przy parametrach 55/45?

    Dziekuje za gory pomoc.

    Pozdrawiam,
    dbandmax

  15. #35

    Domyślnie

    Ja żeby zachować pozory to dobieram instalacje dla kondesata na parametry 65/55. Nie trzeba wtedy aż tak bardzo zwiększać grzejników. Najłatwiej sprawdzić moce dla różnych parametrów pracy w programie CO.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał turcin
    Ja żeby zachować pozory to dobieram instalacje dla kondesata na parametry 65/55. Nie trzeba wtedy aż tak bardzo zwiększać grzejników. Najłatwiej sprawdzić moce dla różnych parametrów pracy w programie CO.
    A ja 60/45 ... bo tak mam w projekcie
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  17. #37

    Domyślnie

    Parametry można dobrać wg uznania. Ja jak robię projekt instalacji c.o. na kondensacie dobieram instalację na takie właśnie parametry.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    1,96 raza mniejszy, ale to są parametry skrajne dla silnych mrozów ze średnią dobową temperaturą -20, więc jak kupisz normalne grzejniki to tylko w styczniu przez kilka dni kocioł nie będzie kondensował, a cała reszta sezonu grzewczego gdy średnia temperatura na zewnątrz +5 to będzie kondensował nawet na małych grzejnikach
    Czy az tak duzy jest ten stosunek mocy przy roznych parametrach zasilania dla grzejnikow Viessmann? az 1,96?

    W Kermi stosunek mocy przy roznych parametrach zasilania nie jest 1,96 lecz na przyklad grzejnik typ 22 600 szeroki i 600 wysoki typ X2 ma 803 W gdzie przy 70/55 i 512 W przy 55/45 wiec wychodzi 1,56, dla X2 900 szeroki, 600 wysoki ma stosunek mocy 1204 W/768 W i tu rowniez 1,56.

    Kermi ma tabele mocy przy parametrach zasilania/wylotu 70/55 i 55/45. Podobnej tabeli oczekiwalbym od Viessamanna niestety takiej w swoich folderach nie maja.

    Pozdarwiam,
    dbandmax

  19. #39

    Domyślnie

    Co to znaczy normalnie?

    Jesli wezme kaloryfery z mocy strat patrzac na tabele dostarczona przez producenta dla parametrow 70/55/20 (tabela tylkp przy takich paramatrach) to przy parametrach 55/45/20 (takiej tabeli vissmann nie dostarcza) bede mial za mala moc tych kaloryferow.

    Czy mogl Pan mi podac jak dobrac grzejnik majac tabele dla pieca atmosferycznego wiedzac ze w system bede mial na piecu kondensacyjnym? Prosze o proste zasady.

    pozdrawiam,
    dbandmax

  20. #40

    Domyślnie grzejniki kermi czy viessmann?

    grzejniki kermi czy viessmann? jestem przed kupnem. ktore Panstwo polecacie?
    Pozdrawiam,
    dbandmax

Strona 2 z 72

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony