dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 72
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 1426
  1. #441
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.145
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał SuperFunk Zobacz post
    A teraz ja - szary czytelnik i użytkownik tego Forum uprzejmie proszę, aby Szanowni Panowie przenieśli "walkę" na teren prywatny np. email - po prostu tego nie da się czytać i wątek o grzejnikach zamienia się w Afganistan. Dziękuję
    Problem w tym, że ja pokazuję koniec grzania, natomiast moi adwersarze stale pokazują jego początek...
    Dobre hamowanie to ważny element jazdy...
    Jadąc "z górki" (uzyski ciepła) nikt rozsądny nie używa gazu...

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 24-02-2015 o 07:30

  2. #442
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.145
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    chris_w
    Jeśli dla Ciebie szybkość dostępu do ciepła i komfort cieplny to duperele, a znaczenie ma wyłącznie formułka typu 2+2=4 to faktycznie na razie nie pogadamy.

    Każdy człowiek to inny świat, i niektórzy "techniczni" nie mogą tego pojąć...
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 24-02-2015 o 07:31

  3. #443

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    chris_w

    Czy naprawdę mam wyciągnąć Twoje posty?
    Pamiętaj - pismo pozostaje....

    Jeśli dla Ciebie szybkość dostępu do ciepła i komfort cieplny to duperele, a znaczenie ma wyłącznie formułka typu 2+2=4 to faktycznie na razie nie pogadamy.
    Na razie....
    Każdy człowiek to inny świat, i techniczni nie mogą tego pojąć...
    Szybkość jest nieistotna w zastosowaniach mieszkalnych. A komfort każdy ma inny więc o nim nie dyskutujmy.

  4. #444
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    bogusław - tak mi się wydaje że ty jesteś twarzą reklamową tej swojej firmy i zajmujesz się marketingiem - zaś za myśl techniczna odpowiada ktoś inny - wiec poproś może PRZEMYSŁAWA aby zabrał głos w tej rozmowie - może on przedstawi nam rzeczowe dowody - a nie papkę marketingową

  5. #445
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.145
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał chris_w Zobacz post
    Szybkość jest nieistotna w zastosowaniach mieszkalnych. A komfort każdy ma inny więc o nim nie dyskutujmy.
    Kiedy w ogrzewaniu chodzi właśnie o komfort cieplny...
    Po to grzejemy.
    Komfort cieplny dla każdego.
    A każdy jest inny..

    Chodzi o szybkość reakcji na zmienne potrzeby grzewcze.
    Chodzi o maksymalne wykorzystanie uzysków ciepła.
    To nie są formułki matematyczne.
    To samo życie. Ze wszystkimi jego aspektami i niuansami..
    ===
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 24-02-2015 o 07:33

  6. #446
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Zawartość "merytoryczną" Twoich postów j-j niedawno przytaczałem....To Ty jesteś Doradcą, zatem to Ciebie obowiązuje maksymalna precyzja w formułowaniu wypowiedzi, oraz możliwie jak najszerszy jej kontekst. Ponadto powściągliwość w stosowaniu niektórych określeń. Twoje niektóre sformułowania bardziej pasują do boiska szkolnego niż do forum, na którym występujesz w charakterze doradcy.
    Tak i moje boisko jak i twoje poczytaj swoje wypowiedzi.
    Poczytaj jeszcze raz posty merytortyczne (na początku były kiedy myślałęm że coś zrozumiesz).
    A jako od doradcy nikt nie wymaga ode mnie powtarzania i uczenia fizyki wciąż i wciąż o tym samym bez widocznego "światelka w tunelu" dla tego, dla kogo się to pisze.
    Dla Ciebie to światelko już praktycznie zgasło więc w tej chwili raczej szkoda merytorycznego poświęcanego tobie czasu, co też wciąż udowadniasz przy kolejnych merytortycznych postach innych..
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  7. #447
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.145
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Niemiecki producent grzejników firma Kermi wypuściła na rynek linię grzejników Therm X2...
    http://www.kermi.pl/Polnisch/Heizen/...X2/index.phtml

    Proszę przeczytać jakich sformułowań i argumentów użyto do ich opisu....

    Ten niemiecki produkt ledwie zbliża się do charakterystyki cieplnej Regulusów i sposobu ich pracy (intensywne promieniowanie cieplne z pofalowanej powierzchni).
    To co stanowi istotę działania Regulusów, było równoległym celem pracy niemieckich konstruktorów grzejników...

    http://www.kermi.pl/Polnisch/Heizen/...en/index.phtml


    Bogusław

  8. #448
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.145
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    j-j.
    Verba volant, scripta manent...
    Na końcowe wnioski mamy jeszcze czas..........

    Przypomnę, jaką to radę dał mi wcześniej Bierunianin....
    Napisał tak: cyt." Psy szczekają, karawana idzie dalej" koniec cyt...
    Jak myślisz, ma rację?
    Mam się nie przejmować oponentami.. Ich intencje nie są czyste.

    Quidquid agis, prudenter agas et respice finem. Niektórzy o tym zapominają..
    Na końcu może ich spotkać niespodzianka.
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 09-10-2010 o 09:28

  9. #449

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Niemiecki producent grzejników firma Kermi wypuściła na rynek linię grzejników Therm X2...
    http://www.kermi.pl/Polnisch/Heizen/...X2/index.phtml

    Proszę przeczytać jakich sformułowań i argumentów użyto do ich opisu....

    Ten niemiecki produkt ledwie zbliża się do charakterystyki cieplnej Regulusów i sposobu ich pracy (intensywne promieniowanie cieplne z pofalowanej powierzchni).
    To co stanowi istotę działania Regulusów, było równoległym celem pracy niemieckich konstruktorów grzejników...

    http://www.kermi.pl/Polnisch/Heizen/...en/index.phtml


    Bogusław
    Mój kolega, u którego wykonywałem instalację elektryczna ma te grzejniki i nie powiem w porównaniu do standardowych płytowców widać zdecydowaną różnicę w grzaniu radiacyjnym. Przypominam sobie właśnie ostatnie 30 stopniowe mrozy jak chłopak otwierał okna z powodu przegrzania domu. Wariactwo jakieś ale no cóż... Patrząc na jego małe zużycie węgla tym głupszy był to pomysł. Wystarczyło obniżyć temperaturę zasilania.... Powierzchnia coś w okolicach 200 metrów. Osobiście nie myślałem o tych grzejnikach ale ciekawa propozycja.
    Buduję dom.

  10. #450
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.145
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał redlum Zobacz post
    (-) ...bo mi się wydaje - że lepiej jest wydać kasę na porządne sterowanie + zwykłe grzejniki.
    Proponujesz układ precyzyjny sam w sobie - elastyczny w działaniu i niemal bezinercyjny zastąpić sterownikami elektronicznymi + standardowym układ grzejnikowym o dużej bezwładności cieplnej?
    Jaki by to miało mieć sens?

    Zwalczać elektroniką niedoskonałości i wady produktu, który się wybrało? Sztuka dla sztuki...
    Chyba, że ktoś lubuje się w elektronicznych duperelach i lubi się nimi pochwalić...
    Elektronika jednakże nie jest wieczna, lubi się psuć, ostatnio często np . od przepięć spowodowanych wyładowaniami atmosferycznymi i in..

    Jeżeli układ grzejnikowy jest sam w sobie precyzyjny, to obsłuży je byle dziecko i np. nietechniczna żona..
    No tak, ale czym się tu pochwalić przed znajomkami... Tylko samymi grzejnikami? Obciach..

    B.
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 11-10-2010 o 19:35

  11. #451
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    Rozumiem że sugerujesz regulusy z regulatorem na podziałce 0,1,2,3,4,5? Ustawiam sobie na ok np 3 - jak jest za ciepło daje na 2 - jak za zimno daje 4? A jak idę spać albo mnie w domu nie mai wracam do domu zimnego ( to jeszcze pół biedy - bo przecież mając regulusy - to nagrzeje je sobie w try miga) gorzej jak w domu będzie 28C.

  12. #452
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.145
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał redlum Zobacz post
    Rozumiem że sugerujesz regulusy z regulatorem na podziałce 0,1,2,3,4,5? Ustawiam sobie na ok np 3 - jak jest za ciepło daje na 2 - jak za zimno daje 4? A jak idę spać albo mnie w domu nie mai wracam do domu zimnego ( to jeszcze pół biedy - bo przecież mając regulusy - to nagrzeje je sobie w try miga) gorzej jak w domu będzie 28C.
    Elektroniki nie da się uniknąć i byłoby absurdem jej eliminowanie, jednakże jej obecność można ograniczyć do niezbędnego minimum - w zakresie pozwalającym optymalnie wykorzystać i wspomagać precyzję i szybkość samych urządzeń dystrybuujących ciepło - regulusów.

    B.

    Skąd w domu, jak idziesz spać , albo do którego wracasz...., miałoby być 28 oC?

  13. #453
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    bogusławowi spada sprzedaż

  14. #454
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.145
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał redlum Zobacz post
    w poprzednim poście napisałeś - że regulusy skorygują temperaturę z 18 do 22C o 15 min szybciej (w stosunku do godziny). Wiec jak chciałyby skorygować temperaturę 1C - to ma się zysk niecałe 4 min. (...)
    Dla mnie idealnym modelem jest - że grzejniki dostarczają tyle ciepła ile traci budynek. (...)
    Wiec jak chciałyby skorygować temperaturę 1C - to ma się zysk niecałe 4 min. (...)
    -----
    Źle rozumujesz - 15 minut różnicy to różnica w rozpoczęciu grzania - ta zwłoka zawsze jest taka sama - niezależnie od tego o ile chcesz podnieść temperaturę.
    Zwłoka ta wynika z różnicy w bezwładności startowej - w czasie dojścia do pełnej temperatury roboczej... Później różne grzejniki o tej samej mocy grzeją równo, choć różnią się proporcjami oddawania ciepła porzez promieniowanie i konwekcję...
    Po osiągnięciu pożądanej temperatury regulusy relatywnie szybko przestają grzać, natomiast układ grzejnikowy o dużej masie całkowitej długo grzeje nadal, aż do całkowitego wystudzenia się do temperatury pokojowej.. I tego żadna normalna elektronika nie wyeliminuje...

    ----------------------------
    Dla mnie idealnym modelem jest - że grzejniki dostarczają tyle ciepła ile traci budynek - minus uzyski ciepła.. Komfort cieplny - maksymalnie zgodny z wolą użytkownika....

    B.
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 12-10-2010 o 05:33

  15. #455
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.145
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950 Zobacz post
    bogusławowi spada sprzedaż
    1950, O mnie się nie martw... Za godzinkę spotkanie z konstruktorami z WSW..
    Później spotkania w sprawie targów we Włoszech i na warszawskim Torwarze w ten weekend..
    Później spotkanie w sprawie umowy z grupą SG-DB...
    itd.
    Ciężki jest żywot producenta, a w Polsce szczególnie....
    Handelek to co innego, nieprawdaż 1950?
    Lepsze deko handlu niż kilo roboty.....
    --------------------------------------
    Zapraszam do firmy na kawę.. Zobaczysz produkcję, komorę badań cieplnych.... certyfikaty, patenty.
    Masz blisko z Bierunia, dojedziesz w pół godziny.

    Pozdrawiam
    Bogusław
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 24-02-2015 o 16:56

  16. #456
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Wiec jak chciałyby skorygować temperaturę 1C - to ma się zysk niecałe 4 min. (...)
    -----
    Źle rozumujesz - 15 minut różnicy to różnica w rozpoczęciu grzania - ta zwłoka zawsze jest taka sama - niezależnie od tego o ile chcesz podnieść temperaturę.
    Zwłoka ta wynika z różnicy w bezwładności startowej - w czasie dojścia do pełnej temperatury roboczej... Później różne grzejniki o tej samej mocy grzeją równo, choć różnią się proporcjami oddawania ciepła porzez promieniowanie i konwekcję...
    Po osiągnięciu pożądanej temperatury regulusy relatywnie szybko przestają grzać, natomiast układ grzejnikowy o dużej masie całkowitej długo grzeje nadal, aż do całkowitego wystudzenia się do temperatury pokojowej.. I tego żadna normalna elektronika nie wyeliminuje...

    ----------------------------
    Dla mnie idealnym modelem jest - że grzejniki dostarczają tyle ciepła ile traci budynek - minus uzyski ciepła.. Komfort cieplny - maksymalnie zgodny z wolą użytkownika....

    B.
    z jednej strony piszesz - że "Po osiągnięciu pożądanej temperatury regulusy relatywnie szybko przestają grzać" - a z drugiej dostarczają tyle ciepła ile traci budynek - to się w końcu zdecyduj - czy przestają grzać - czy nie...

    Poza tym dobra elektronika reaguje natychmiast i zmiana temperatury o jeden stopień - na pewno nie zrobi jakieś rewolucji w mieszkaniu. I jeśli jeszcze raz powtórzę - (zastanów się nad tym zdaniem - bo nie udzieliłeś mi na nie odpowiedzi - tylko zadałeś pytanie na moje pytanie) "czy przy ograniczonym budżecie jest sens kupna drogich grzejników bez dobrego sterowania - bo mi się wydaje - że lepiej jest wydać kasę na porządne sterowanie + zwykłe grzejniki."

    PS Miałem się jeszcze zapytać w jaki sposób regulusy zapewnią komfort cieplny taki sam w całym pomieszczeniu - bo np przy samym grzejniku jest o 1-2C więcej niż na podłodze po przeciwległej stronie pokoju.

  17. #457
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.145
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał redlum Zobacz post
    z jednej strony piszesz - że "Po osiągnięciu pożądanej temperatury regulusy relatywnie szybko przestają grzać" - a z drugiej dostarczają tyle ciepła ile traci budynek - to się w końcu zdecyduj - czy przestają grzać - czy nie...
    (...)
    "czy przy ograniczonym budżecie jest sens kupna drogich grzejników bez dobrego sterowania - bo mi się wydaje - że lepiej jest wydać kasę na porządne sterowanie + zwykłe grzejniki."
    (...)
    Gdy wnętrze osiągnie zadaną przez użytkownika temperaturę, sterownik wyłączy cyrkulację.
    Jednakże grzejniki o dużej masie całkowitej grzeją nadal aż do całkowitego wystygnięcia, zatem temperatura pożądana zostaje przekroczona...
    Regulusy z racji małej masy wystygną proporcjonalnie szybciej, o tyle razy szybciej o ile razy szybciej się rozgrzewają..

    Regulusy nie są droższe od markowych panelowców. Przyznał to kilka postów wyżej 1950..
    Są za to znacznie żywotniejsze od wszystkich grzejników na rynku...

    "Porządne sterowanie" nie kosztuje grosze, jest awaryjne, jak każde urządzenie, nie jest proste w obsłudze i jego zadaniem będzie jest m.in. niwelowanie wady grzejników o dużej masie całkowitej, jaką jest bezwładność cieplna...

    B.
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 24-02-2015 o 17:02

  18. #458
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Nie widzę sprzeczności. Wszystkie grzejniki przestają czasem grzać..... Kiedy?
    Gdy wnętrze osiągnie zadaną przez użytkownika temperaturę...
    Z tym, że grzejniki o dużej masie całkowitej grzeją nadal aż do całkowitego wystygnięcia, zatem temperatura pożądana zostaje przekroczona...

    Grzejniki przestają grzać, gdy temperatura wody w grzejnikach (i samych grzejników) spadnie do temperatury w pokoju. Wtedy, zgodnie z nieznanymi Ci prawami fizyki, wymiana ciepła ustaje.

    Dotyczy to zarówno grzejników o dużej masie całkowitej, jak i grzejników o małej masie całkowitej. I jedne i drugie grzeją nadal aż do całkowitego wystygnięcia, zatem w obydwu przypadkach mamy do czynienia z przekroczeniem temperatury.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  19. #459
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.145
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Schłodzenie grzejników o małej masie całkowitej trwa krótko i zrównanie temperatury z wnętrzem pomieszczenia nastąpi bez przekroczenia zadanej temperatury, przekroczenia zauważalnego i mierzalnego standardowymi czujnikami pokojowymi.
    Grzejniki o dużej masie całkowitej, schładzając się ( schładzając swą dużą masę - głównie znacznie większą masę wody), zawsze przekroczą zadaną temperaturę wnętrza w sposób zauważalny..
    To przekroczenie zawsze jest stratą, gdyż rośnie dT pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem ogrzewanego pomieszczenia.

    B.
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 13-10-2010 o 07:57

  20. #460
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    bogusławie - znowu się spinasz - jak ktoś ci pokaże twoje powiedzmy "przejęzyczenia"

    Tanie grzejniki rozlecą się po kilku latach i trzeba będzie kupić nowe i nowe.
    Regulusy przeżyją kilka takich zmian.. Leciutko...
    oj bogusławie - większej głupoty dawno nie słyszałem - znajomi mieszkają już od 10 lat w TBS-ach tam to na prawdę gdzie się dało dawali produkty z pod marki CCC - z grzejnikami mieli tylko jeden problem przez ten czas - a dokładnie na samym początku - bo jakiś fachura podłączył w jednym grzejniku odwrotnie "zasilanie"

Strona 23 z 72

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony