dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 72
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1426
  1. #41

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie Re: grzejniki kermi czy viessmann?

    Cytat Napisał dbandmax
    grzejniki kermi czy viessmann? jestem przed kupnem. ktore Panstwo polecacie?
    Pozdrawiam,
    dbandmax
    ja tych ss-manów nie lubię. Przez nazwę.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  3. #43

  4. #44

    Domyślnie

    Wybór zalezy od wielu czynników... U siebie miałem jeden grzejnik zaprojektowany o wys. 75 cm /z uwagi na gabaryty/, a takie znalazłem tylko u Kermi i Radssona... Wziąłem Kermi, bo róznica w jakości była widoczna i nie żałuję... Moge je smiało polecić...

  5. #45

    Domyślnie

    Mam Kermi od 6 lat i nie mam żadnych uwag. Polecam.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Nic Ci nie poradzę, że nikt o viessmannach nie napisał
    Natomiast do tych, którzy przyznali się do mania innych grzejników, które Cię interesują możesz napisać na priva z pytaniem jak się sprawują (grzejniki oczywiście )

  7. #47

    Domyślnie

    Wyglada na to jakby nikt tych grzejnikow Viessmanna nie kupowal, tylko wszyscy Kermi

    a moim zdaniem viessmann przy mniejszych rozmiarach jest bardziej MOCNY niz KERMI i do tego mysle nawet bardziej atrakycjny cenowo?

    Pozdarwiam,
    dbandmax

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbandmax
    Wyglada na to jakby nikt tych grzejnikow Viessmanna nie kupowal, tylko wszyscy Kermi

    a moim zdaniem viessmann przy mniejszych rozmiarach jest bardziej MOCNY niz KERMI i do tego mysle nawet bardziej atrakycjny cenowo?

    Pozdarwiam,
    dbandmax
    Ja mam grzejniki Viessmanna - już trzeci rok - jestem bardzo zadowolony - co jeszcze chciałbyś wiedzieć ?
    --
    Pozdrawiam

  9. #49

    Domyślnie Grzejniki - Brugman czy Radson?

    Witam wszystkich. Właśnie stanąłem przed wyborem grzejnik. Wstępny wybór padł na Radsona i tak zostały dobrane wielkości grzejników i zrobiona instalacja. Ale teraz bardziej skłaniamy się ku firmie Brugman. Ładniejsz wygląd i lepsza cena. Jedyny mankament jest taki że przy tych samych wielkościah grzejników brugman na mniejsza moc. Np. przy grzejniku V 22-600/1200 różnica jest rzędu 154W na korzyść Radsona. I tu pojawił się dylemat co wybrać? Czy aż tak bardzo się przejmować tym że Brugman jest słabszy? Z góry dziękuję za wszelkie rady. R.
    -=Roburtek=-

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Witam. Zdecydowanie Radson Firma znana i dobre grzejniki. Nawet po 10-12 latach nadal wyglądają super i nie ma problemów z działaniem, rdzą, szczelnością. Należy mieć nadzieję, że przez lata nie zmienili podejścia do materiałów i nadal robią solidnie. Pozdr adam

  11. #51

    Domyślnie

    no, to ja to samo powiem o Brugmanie.

  12. #52

  13. #53

    Domyślnie grzejnik PURMO czy IMMERGAS ?

    muszę kupić grzejnik stalowy panelowy dwurzędowy z podłączeniem dolnym o wym 600mm (wys.) x 400mm (dł.)
    wybór padł na dwie firmy: purmo i immergas, różnica cenowa: ~10% taniej immergas
    i który grzejnik wybrać?
    i dlaczego?

  14. #54

    Domyślnie ..

    Sprawdź jaką wydajność mają dane typy grzejników, zobacz, czy wydajność potwierdzona jest badaniami i odpowiednim atestem.

    Akredytację do badania grzejników ma Instytut Energetyki. Znaczek z napisem OTGiS (Oddział Techniki Grzewczej i Sanitarnej) lub starszy ITGiS (Instytut Techniki Grzewczej i Sanitarnej).

    Instytut i laboratorium badania grzejników:
    http://www.itgs.radom.pl/la.php

    http://www.itgs.radom.pl/la.php

    http://www.itgs.radom.pl/la.php
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Przy tak małym grzejniku, różnica mocy może być bardzo małą, purmo jest lepszą firmą niż immergas, który produkuje kotły, a grzejniki napewno tylko firmuje logiem i ma je w ofercie.
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

  16. #56

    Domyślnie

    moze sie okazać ze produkuje je znany skosnooki producent --- cena to jedynie chwila o której pamietasz przy zakupie ,pózniej liczy sie wiele innych spraw o których niewiesz a mogą wyjsc
    Ostatnio edytowane przez jacekaqua ; 22-05-2010 o 15:08 Powód: bład

  17. #57

    Domyślnie

    ale różnice cenową podałem tak tylko dla orientacji, wcale się nią nie sugeruję, purmo firma ogólnie znana w grzejnikach, o immergas nie bardzo słyszałem, stad pytanie, no i raczej wybór padnie na purmo
    dziękować za podpowiedzi

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    junan

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    zdecydowanie purmo jeśli chodzi o aprobaty i atesty to nie wiem jak immergas ale purmo ma na pewno wszystkie

  19. #59

    Domyślnie Ferroli czy Cosmo - grzejniki co pieca gazowego

    Witam serdecznie.
    Otrzymałem ofertę od 2 firm na C.O. Powierzchnia do ogrzania to 85 m2. Propozycja jest następująca:
    Grzejniki Ferroli:
    2000W + 600W + 2x1400W + 1000W = cena za komplet 2576 zł brutto

    Grzejniki COSMONOVA:
    800W + 1000W + 2x2200W + 1200W = cena za komplet 5300 zł brutto.

    Ogrzewanie piecem VAILLANT VUW 245/3-5.

    Kusi cena Ferroli ale z wyglądu lepiej wygląda COSMONOVA.

    Czy, aż tak duże różnice w cenie to też duża różnica w jakości?
    No i zastanawia mnie ta różnica w mocy grzejników.

    Proszę o poradę w co zainwestować. Już raz się naciąłem, że kupiłem coś tanio ale kiepskiej jakości, a potem narzekałem na tą jakość. Czy w tym przypadku może być podobnie?

    Pozdrawiam
    Michał.
    Ostatnio edytowane przez gislan77 ; 12-06-2010 o 10:20

  20. #60

    Domyślnie

    Ja na początek zweryfikowałbym moce grzejnków bo różnice są dziwne moc grzejnika zalezy od pomieszczenia a nie od producenta grzejnika

    Należy porównywac grzejniki dwych producentów ale te same parametry - dopytaj tych co złożyli oferty skąd są takie róznice, bo to aż niemożliwe może dobór się różnić kilka procent ale 2000 do 800 lub 2x 1400 do 2x 2200 ktoś się zdrowo pomylił

    Piotr

Strona 3 z 72

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony