dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 72
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 1426
  1. #601
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał chrisowaty Zobacz post
    W obecnie produkowanych grzejnikach aluminiowych konwekcja zaczyna się po ok 3min w temp. 27-28st C. To na podstawie danych jednego z producentów.

    U mnie przy napełnianiu instalacji popłynęło trochę ciepłej wody do grzejników. Efekt był natychmiastowy; wyczuwalny ruch powietrza, efekt ciepła na twarzy w odległości ok 1m od grzejnika przy czym temperatura grzejnika lekko wyczuwalna pod ręką, czyli temp czynnika od 32-40st C.
    Nie sprzeczając się o minuty, tak czy inaczej efekt grzewczy przy regulusach będzie jeszcze szybszy - wszak są lżejsze wraz z wodą od wszelkich grzejników sekcyjnych..
    Owalna osłona górna regulusów ma zadanie zbliżone do kanałów wylotowych żeberek - ma odrzucać powietrze od ściany..

    Przywołam raz jeszcze wypowiedź w temacie forumowiczki o nicku mynia-pynia:

    Cyt:"Nigdy nie trafiłam na ten temat.
    Mam w domu grzejniki regulusa sztuk 6.
    Mam normalne grzejniki w łazienkach - drabinki - sztuk 2.
    Mam podłogówkę - 6 pętli.

    Wszystko działa sprawnie.
    Już pisałam gdzieś że głupie uczucie jest dotykając regulusów bo są chłodne natomiast jak trzymasz dłoń w jakiejś tam odległości to wyraźnie czuć ciepło i znakomicie sobie radzą ogrzewając pomieszczenia, natomiast jak się chce przytulić to idę do łazienkowej drabinki.

    Mam piec na paliwo stałe i mimo że w całej instalacji jest bardzo mało wody piec jest stabilny. Grzeję na niskich krzywych grzewczych gdzie temperatura CO na kaloryferach jest w granicach 33-50 st.C Grzejniki łazienkowe - tradycyjne, z założenia mają służyć tylko do podgrzania ręczników - bo są tam pętle podłogówki i nie przeszkadza mi że nie są gorące." koniec cyt.


    Pzdr.
    B.

  2. #602

    Domyślnie

    A może pokusisz się o takie doświadczenie aby porównać z grzejnikami aluminiowymi?
    Zapraszam do skorzystania z DropBoxa czyli dysku w chmurze. Za free otrzymujesz 2GB dysku w chmurze a korzystając z linku polecającego dodatkowo 0,5GB
    Link polecający: http://db.tt/s2XP93Hh

  3. #603
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał chrisowaty Zobacz post
    A może pokusisz się o takie doświadczenie aby porównać z grzejnikami aluminiowymi?
    Z całą pewnością myślę że warto, biorąc pod uwagę tak znaczne różnice w udziale konwekcji i promieniowania w sposobie grzania pomiędzy sekcyjnymi, panelowymi i regulusami..

    Cytat Napisał hydrauli Zobacz post
    O ile pamietam to odpowiedziałem i nic nie napisałeś.
    Ale spróbujmy ile kosztuje regulus około 1000 W dla 40/35 podaj wymiary i cenę detaliczną porównamy z innymi.Bo oczywiście każdy można założyć tylko czy się zmieści do domu
    Nieprawda. Zadałem Ci konkretne rozwinięcie tematu.. Nie odpowiedziałeś.

    A wracając do Twojego pytania:

    Grzejnik REGULUS-system REGULLUS – moc około 1000 W dla 40/35/20:
    Typy bocznozasilany (R) lub dolnozasilany (RD)
    R6/180 – 972 W (40/35/20) – cena detaliczna – 1060,00 PLN netto – cena rynkowa po średnim upuście(-35%) – 689,00 PLN netto
    RD6/180 – 972 W (40/35/20) – cena detaliczna – 1135,00 PLN netto – cena rynkowa (-35%) – 738,00 PLN netto
    R6/200 – 1077 W (40/35/20) – cena detaliczna – 1170,00 PLN netto – cena rynkowa (-35%) – 760,00 PLN netto
    RD6/200– 1077 W (40/35/20) – cena detaliczna – 1235,00 PLN netto – cena rynkowa (-35%) – 803,00 PLN netto

    Dla porównania Grzejnik dwupłytowy stalowy znanego producenta – moc około 1000 W dla 40/35/20:
    C22 60/2600 – 1026 W (40/35/20) – cena detaliczna – 1674,00 netto – cena rynkowa po śednim upuście (-40%) – 1004,00 PLN netto
    V22 60/2600 – 1066 W (40/35/20) – cena detaliczna – 1861,00 netto – cena rynkowa (-40%) – 1117,00 PLN netto

    Wnioski?

  4. #604
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post

    Wnioski?
    skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle?

  5. #605
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle?
    A jest źle?

  6. #606
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    A jest źle?
    skoro działalność wymaga aż tak agresywnego marketingu, to chyba nie najlepiej.

  7. #607
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Gdzie i kiedy użyłem sformułowania "energooszczędne" grzejniki - dające podstawę do przypuszczenia, że chodzi o grzejniki same w sobie
    ??????????????????????????????????????????????????
    Mam zacząć wklejać z powrotem wycięte przez was teksty???
    ================================================== ==============


    Regulusy w połaczeniu z dobrym sterowaniem pozwalają zaoszczędzić energię poprzez precyzję jej dawkowania powodującą brak przewyższenia temperatury powyżej zadanej (niegenerowanie wyższej dT - ) a także możliwość skorzystania z każdego uzysku ciepła (niegenerowanie wyższej dT). Większa dT to większe straty choćby na samej wentylacji..

    Poza tym sposób emisji ciepła- wyższy od innych grzejników ściennych udział promieniowania z powierzchni (mocno pofalowanej), szybka dostępność do ciepła oraz możliwość szybkiej zmiany temperatury powietrza czyni je w zastosowaniu znacznie bardziej komfortowymi od innych grzejników.

    Ps.
    Wątek mam zapisany.
    Omówię ten i inne wątki oraz sposób udziału w nich "doradców" z właścicielem portalu..
    Macie to jak w banku...

    Będziecie mnie nadal idiotycznie prowokować swoją nierzetelnością?
    Jako "doradcy" szczególnie odpowiadacie za rzetelność i ton swoich postów...
    Agresję, jednostronność, manipulowanie przekazem wyczuwa się na kilometr państwo "doradcy"...
    Forum to nie wasz prywatny folwark.


    Elfir. Niepotrzebnie nabroiłaś..
    Nie masz takiego poczucia?
    Gdzie są wycięte posty z początka wątku?
    Dlaczego masowo wycinasz posty merytorycznie uzasadnione dla swobodnej wymiany poglądów a zostawiłaś np. napastliwy i zmanipulowany
    ostatni post mpoplawa?

    Zawiodłem się na Tobie...

    .
    .
    .
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 30-09-2011 o 22:29

  8. #608
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    skoro działalność wymaga aż tak agresywnego marketingu, to chyba nie najlepiej.
    Walkę o prawdę i walkę z manipulowaniem wypowiedziami, tendencyjnym moderowaniem wątków uważasz za agresywny marketing?
    Gdybyś miał firmę, której produkty atakowane są z użyciem nierzetelnych, najgorszych
    metod, siedziałbyś cicho?

    Zakończę niebawem problem w centrali w Warszawie. Będę tam za kilka dni przy okazji targów Murator-Expo....
    Nigdzie indziej nie spotykam się z taką agresją, dotyczącą mnie i moich produktów jak na tym forum, a jestem obecny w wielu publikatorach.
    Uważasz, że nie mam prawa się bronić przed jawnym kłamstwem?
    Nie zamierzam stale udowadniać, że nie jestem wielbłądem.

    Siła i sposób, w jaki atakuje się moje produkty, uważać można za najlepszą dla nich rekomendację.
    Wszyscy opiniujący "doradcy" po kolei przyznali, że z moimi produktami nie mieli nigdy do czynienia.
    Zatem na jakiej podstawie wyrokują?

    Pozdrawiam
    Bogusław

  9. #609
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    problem w tym, że jest to przeciw-skuteczne, ktoś kto będzie zainteresowany po przeczytaniu tej kłótni, dwa razy zastanowi się czy wybrać regulusy, bo w razie reklamacji obrazu zada sobie pytanie: "jak przekonać bogusława, że wada była fabryczna, a nie z winy użytkownika?"

    ja nie jestem ani konkurencją, ani nawet z branży, chcę powiedzieć tylko, że źle to wygląda i nie tędy droga.

  10. #610
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Proszę, piszcie o grzejnikach. Wylewać sobie na mnie żale możecie tu: http://forum.muratordom.pl/showthrea...strator%C3%B3w
    Jak redakcja uzna wasze skargi z zasadne, to każdy post można przywrócić.

  11. #611
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Elfir,
    przeginasz,
    wpis Jareckiego był Ci nie w smak,
    o pozostałych nie wspomnę,

    co?,
    dali Ci gumkę i gumujesz bez opamiętania,

    nie ośmieszaj się kobieto,
    nie uchodzi,
    tutaj wszyscy są dorośli,

  12. #612
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    1950 - posty zostały przeniesione do nowego tematu w dziale moderacji. Również twoja wypowiedź. Link powyżej.
    Piszcie o grzejnikach, nikogo nie interesuje co o mnie sadzisz.

  13. #613
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    problem w tym, że jest to przeciw-skuteczne, ktoś kto będzie zainteresowany po przeczytaniu tej kłótni, dwa razy zastanowi się czy wybrać regulusy, bo w razie reklamacji obrazu zada sobie pytanie: "jak przekonać bogusława, że wada była fabryczna, a nie z winy użytkownika?"

    ja nie jestem ani konkurencją, ani nawet z branży, chcę powiedzieć tylko, że źle to wygląda i nie tędy droga.
    Zdaję sobie z tego sprawę.
    Jak jednak mam rozmawiać z oponentami, skoro ja działam jawnie, przedstawiłem się z imienia, nazwiska, wiadomo co robię i gdzie mnie znaleźć, natomiast druga strona w większości przypadków akceptuje, każdy, nawet najbardziej nierzetelny i obraźliwy wpis pod moim adresem...
    Stąd uważam, że "doradcy" prócz manipulowania przekazem są także nierzetelni i działają niehonorowo....
    Tak panowie, niehonorowo...

    =====================
    Skoro udzialam tak wieloletniej gwarancji na szczelność (25 lat), to chyba nie obawiam się o jakiekolwiek reklamacje...
    Te nieliczne, które się w trakcie roku pojawiają, załatwia wykonanie regulacji hydraulicznej instalacji...
    http://www.regulus.com.pl/news/regul...-instalacji-co

    Pozdrawiam
    Bogusław
    .
    .
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 01-10-2011 o 16:37

  14. #614

    Domyślnie

    Bogusław daj już spokój, co Cię interesuje opinia 5-6osób, które tutaj z Tobą dyskutują.
    Przecież to tylko promil rynku, nie sądzę, abyś sprzedaż opierał tylko na forum.


    Jesteś pewny jakości grzejników, użytkownicy są zadowoleni, to w czym problem?

    Masz zrobione badania tych grzejników, dysponujesz ich wynikami?
    np. w ITGiS. Wiem,że badają znaczną część grzejników sprzedawanych na rynku.
    To daje jakiś bezstronny obraz jakości/skuteczności danych grzejników na rynku.

    http://www.itgs.radom.pl/
    zakładka laboratorium badawcze grzejników i aparatury
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 01-10-2011 o 17:34
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  15. #615
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Bogusław daj już spokój, co Cię interesuje opinia 5-6osób, które tutaj z Tobą dyskutują.
    Przecież to tylko promil rynku, nie sądzę, abyś sprzedaż opierał tylko na forum.


    Jesteś pewny jakości grzejników, użytkownicy są zadowoleni, to w czym problem?

    Masz zrobione badania tych grzejników, dysponujesz ich wynikami?
    np. w ITGiS. Wiem,że badają znaczną część grzejników sprzedawanych na rynku.
    To daje jakiś bezstronny obraz jakości/skuteczności danych grzejników na rynku.

    http://www.itgs.radom.pl/
    zakładka laboratorium badawcze grzejników i aparatury
    Problem leży w nierzetelności części doradców tego forum.
    Wypowiadają się na temat produktów o całkowicie odmiennych charakterystykach pracy, od dotychczas dominujących na rynku, produktów, których całkiem nie znają o czym sami po czasie wzmiankują...
    Człowiek odpowiedzialny zachowuje zdystansowaną neutralność, dopóki nie rozpozna w czym rzecz...

    Co do badań.
    Wklejałem deklaracje zgodności, termogramy, tabele...
    Wszystko zostało wycięte...
    Jest rzeczą oczywistą, że każdy wyrób budowlany, zanim zostanie wprowadzony do obrotu musi zostać poddany procedurze zgodnej z normą, grzejniki z normą EN-422-2.
    Musi m.in. zostać wykonane tzw. wstępne badanie typu, realizowane w jednostce notyfikowanej, a jedynie taką w Polsce jest ITGiS w Radomiu...
    No i co z tego?
    Dla jednego z doradców, kilka stron wcześniej, wyniki badań i rekomendacje niemieckiego instytutu to tylko czysty marketing...
    Jak tu się nie wkurzać..
    Przy takim podejściu można zakwestionować totalnie wszystko...

    Czy to jest w porządku?

    Są działania w interesie ogółu, a po to są doradcy, honorowe oraz niehonorowe.
    Krytyka może być konstruktywna lub destrukcyjna..
    Tej drugiej należy bacznie się przyglądać - czy jest to tylko zła wola czy też obrona czyichś interesów....

    Pozdrawiam
    Bogusław

    Ps. Próbowałeś produkować coś kiedyś w Polsce?
    .
    .
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 01-10-2011 o 18:01

  16. #616
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bogusław - przejrzałam teraz jeszcze raz wszystkie posty w których się kłóciłeś z mpoplawem i chrisowatym, a które zrobiłam jako niewidoczne (czyli od 28.09.2011) Nie znalazłam żadnego wpisu o treści:
    "Wklejałem deklaracje zgodności, termogramy, tabele...
    Wszystko zostało wycięte..."


    Wszystkie twoje posty z tego czasu dotyczą dyskusji o 40 zł mpoplawa (powtórzenie dokładnie treści z postów z pierwszych stron wątku) i o tym, co znaczy "energooszczędność" w przypadku grzejników (to też pisane na zasadzie crt+V). Ponieważ wątek moderowałam tylko ja, nie mógł tego usunąć nikt inny. Poza tym widziałabym podpis cudzego moderatora.

    Chyba, że chodzi ci o jakieś wcześniejsze posty z początku wątku, ale w 2010 roku nie byłam moderatorem forum.

  17. #617
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Wskazywałem dziesiątki razy, gdzie i w czym leżą z całą pewnością wymierne oszczędności finansowe a także w zakresie komfortu cieplnego, wynikające ze stosowania regulusów.

    Po raz ostatni wzywam cię do wskazania, gdzie i kiedy użyłem słowa "energooszczędny" w stosunku do grzejnika samego w sobie?

    Oszczędność w zużyciu energii w pracy nowoczesnego systemu grzewczego skonfigurowanego na regulusach jest oczywista. Wynika ona wprost z niemal zerowej bezwładności tych grzejników i wielkiej sterowalności dystrybucją ciepła poprzez nie.
    Wytworzone ciepło zostaje precyzyjnie wykorzystane.
    Uzyski ciepła zostają precyzyjnie spożytkowane.
    Jaki może to mieć wpływ na komfort cieplny chyba nie trzeba szeroko objaśniać?

    Jako ciepłownik powinieneś sobie świetnie z tego wszystkiego zdawać sprawę.
    Skoro nie widzisz tych oczywistych oczywistości, stąd moje pytania o twoją rzetelność?

    Dobrze skonfigurowana i dobrze wysterowana instalacja na regulusach jest nie do przebicia, jeśli chodzi o zmniejszenie zużycia energii cieplnej oraz komfort cieplny..

    Ile procent?
    Wylicz sobie sam.
    Zrób symulacje.
    Z całą pewnością dla każdego obiektu będzie to inna cyfra z powodu wielu zmiennych.
    Czy większy komfort cieplny jest wymierny finanasowo?
    Jeśli przyjąć brzegową opcję, że za te same nawet pieniądze masz zdecydowanie większy komfort cieplny to tak...

    tak mpoplaw.
    Dokładnie tak... "po drugiej stronie komputera nie siedzą naiwne dzieci"
    Ludzie widzą świetnie twoje manipulacje - "działają wyłącznie na twoją niekorzyść".
    "Dyskusja" z tobą to żadna dyskusja..
    Działasz nierzetelnie i bardzo niehonorowo mpoplaw.
    Chcesz "powtórki z rozrywki"?
    Będziesz powtarzał w kółko swoje zmanipulowane, agresywne teksty, ja będę
    powtarzał w kółko swoje argumenty....

    Dopóki ktoś nie wezwie leśniczego...
    .
    .
    Ps. Redakcji nie odpuszczę..
    Chcę wiedzieć co tu jest grane...
    .
    .
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 02-10-2011 o 08:00

  18. #618
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Widzę, że zabawa zaczyna się od nowa.. Ale niech tam...
    Twoje ograniczenia, twój problem..
    Jesteś niehonorowy. Ale to chyba jednak tylko kompleksy..

    Skąd wziąłeś ten 1% mpoplaw?
    pisałeś niedawno tak:
    cyt:"oszczędność ta może wynieść od 1 do aż 2% czyli przekładając na złotówki rocznie da się zaoszczędzić dzięki temu jakieś 40zł" koniec cyt.

    Dlaczego akurat 1-2% ??
    Dlaczego akurat 40.- PLN ??

    Pytam:
    Dla jakiego paliwa?
    Dla jak skonfigurowanej instalacji?
    Jak sterowanej?
    Dla jakiego domu? Jakiej wielkości? O jakim rocznym zapotrzebowaniu na ciepło?
    Przy jakiej ilości domowników?

    Jest "oczywistą oczywistością", ża dla każdego domu wynik będzie inny..
    Jest też oczywistością, że nie zawsze wynik finansowy jest dla wszystkich najistotniejszy a większe znaczenie ma komfort cieplny dla wszystkich domowników o kazdej porze roku.

    Lecz dla ciebie komfort cieplny to betka. Wszak piszesz:
    cyt:" komfort cieplny to też dla mnie zagadka, do tej pory się nie skarżyłem, obecne grzejniki wraz z termostatami są zdecydowanie wystarczające, nie wyobrażam sobie że tutaj może być coś lepszego.." koniec cyt.
    Otóż wyobraź sobie, że można mieć coś lepszego...

    Ale kombinuj. Licz.
    Z każdym postem coraz bardziej obnażasz, kim jesteś.....
    Z każdym posten spada twoja wiarygodność jako doradcy.
    Widzisz to i dlatego tak się miotasz i tak motasz...
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 02-10-2011 o 10:29

  19. #619

    Domyślnie

    ->Boguslaw

    Ponieważ wielokrotnie piszesz o "zerowej bezwładności" to proszę o podanie w jakim czasie Twój grzejnik przy temperaturze otoczenia 20st C, i temp zasilania 50st C osiągnie maks temp równą temp zasilania? Proszę aby wynik był podany w minutach.
    Zapraszam do skorzystania z DropBoxa czyli dysku w chmurze. Za free otrzymujesz 2GB dysku w chmurze a korzystając z linku polecającego dodatkowo 0,5GB
    Link polecający: http://db.tt/s2XP93Hh

  20. #620
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał chrisowaty Zobacz post
    ->Boguslaw

    Ponieważ wielokrotnie piszesz o "zerowej bezwładności" to proszę o podanie w jakim czasie Twój grzejnik przy temperaturze otoczenia 20st C, i temp zasilania 50st C osiągnie maks temp równą temp zasilania? Proszę aby wynik był podany w minutach.
    Oczywiście bezwładność regulusów nie jest całkiem zerowa, lecz relatywnie minimalna..
    Obejrzyj sobie załączoną tabelę:
    http://www.regulus.com.pl/download/pow-czynnaR.pdf

    Pokazywałem tabelę obrazującą porównawcze czasy reakcji kilku marek grzejników wielokrotnie.
    Czas dojścia temperatury całego grzejnika do temperatury czynnika grzewczego, dla grzejnika o długości 800mm oraz wysokości 600.. wynosi 4.75 min (od chwili podania czynnika na grzejnik).

    Czas "rozruchu" instalacji - dojście do temperatury maksymalnej całego zładu jest dłuższy (trzeba nagrzać cały zład). W przypadku regulusów mamy do czynienia z najmniejszym zładem.

    Pozdrawiam
    B.
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 02-10-2011 o 10:57

Strona 31 z 72

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony