dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 72
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1426
  1. #61

    Domyślnie

    Dziękuje za informację. Okazuje się, że po konsultacji z 3 osobą mam kolejną ofertę. Po pomiarze wyszło, że łączna moc kaloryferów do 13 kW przy osiągnięciu 20 stopni w pokojach oraz przy zastosowaniu pieca 75/65/20.
    Teraz pytanie - jaki najlepiej piec gazowy do takich parametrów zastosować. Oczywiście chodzi o 2 funkcyjny gazowy.
    Pozdrawiam.

  2. #62

    Domyślnie

    to wszystko zalezy: ile chcesz przeznaczyć ?


    VAILLANT VUW 245/3-5.
    lub kondensat VCW ....

    Jakie kotły preferują lokalni sprzedawcy (na takie moga dać większe rabaty) i jaki jest serwis dostepny

    Piotr

  3. #63

    Domyślnie

    Myślę o wydatku do 3500 zł. Tak bym chciał.
    Powiem szczerze, że szukałem tego modelu już wcześniej ale nigdzie go nie znalazlem, Owszem - model VUW 242/3-5 jest dostępny. Proszę Cię daj mi jakiś link do tego modelu jeśli oczywiście posiadasz.
    A tak poza tym wszystkim. Czy dla pomieszczenia do ogrzania tych 85 m2 często zdarzają się takie moce jak u mnie 13kW?
    Pozdrawiam

  4. #64

    Domyślnie

    Lenistwo ?

    Google - Vaillent - www.vaillant.pl - i czytać do bólu

    http://www.vaillant.pl/Klienci_indyw...C_VUW_pro.html

    A tak poza tym wszystkim. Czy dla pomieszczenia do ogrzania tych 85 m2 często zdarzają się takie moce jak u mnie 13kW?
    tu statystyka lub prawdopodobięnstwo nie ma zastosowania - trzeba wyliczyć straty a nie gdybać ?

    Piotr

  5. #65

    Domyślnie

    To nie lenistwo. Naprawdę nawet w materiałach z Vaillanta nie ma takiego modelu jak VAILLANT VUW 245/3-5. Tak jak pisałem, jest VUW 242/3-5 ale 245/3-5 nigdzie nie ma. Naprawdę intensywnie szukałem tego modelu bo interesuje mnie bardzo cena tego pieca.

  6. #66

    Domyślnie

    bo nie ma takiego kotła to literówka na którą ja też nie zwróciłem uwagi jest 242
    ja skopiowałem symbol z Twojego postu i tak błąd idzie dalej

    Piotr
    Ostatnio edytowane przez Piotr G ; 16-06-2010 o 23:25

  7. #67

    Domyślnie

    I wszystko się wyjaśniło.
    Dzięki za pomoc.

    PS. Wcale nie jestem leniwy jak widać - tylko dociekliwy
    Pozdrawiam

  8. #68
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kubek1711

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    1

    Domyślnie Jakie grzejniki najlepsze?

    Szukam dobrych energooszczendnych grzejnikow . Posiadam nowopobudowany dom 130m ogrzewany kotlem gazowym

  9. #69
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.143
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Kryteria porównawcze:
    Im lżejsze grzejniki ( masa wszystkich grzejników wraz z wodą), tym są bardziej sterowalne, tym łatwiej reagujące na każdy uzysk ciepła, tym precyzyjniejsza jest ich praca.
    Drugim ważnym kryterium porównawczym jest powierzchnia kontaktu z ogrzewanym powietrzem.
    Im większa jest powierzchnia wymiany, tym grzejnik ma większą zdolność do skutecznej pracy w niskiej temperaturze czynnika grzewczego.

    Najszersze spectrum możliwych zastosowań dają grzejniki lekkie o dużej powierzchni wymiany, a takimi są produkty Regulus-system. To jest fakt.
    ===
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 21-02-2015 o 14:46

  10. #70

    Domyślnie jakie grzejniki?

    Witam zastanawiam się jakie wybrać grzejniki do c.o. które będą lepsze z zasilaniem dolnym czy bocznym? instalacje mam w systemie rozdzielaczowym i zdecydowałem sie na pex-a , na razie nie kupuje grzejników ale chciałbym już zaplanować w których miejscach wywinąć i na ile rury przed zrobieniem wylewek. Prosze o jakies porady

  11. #71

    Domyślnie

    dolne - ale są drozsze

    Piotr

  12. #72

    Domyślnie

    dolne - są estetyczne
    Wszytko można zrobić samodzielnie, tylko trzeba wiedzieć jak...

  13. #73
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Bogusław czy Masz w ofercie regulusy z "gładkim" panelem przednim, coś jak "plany" w panelach? - potrzebuję dla klienta.
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

  14. #74
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.143
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Witaj,

    Nazywam to dokładnie tak, jak piszesz - wersja PLAN.
    Określ tylko czy osłona górna ma być owalna czy też płaska, jak w wersji Sollarius...

    Pozdrawiam
    Bogusław
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 21-02-2015 o 14:48

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Nie ma energooszczędnych grzejników, są za to energooszczędne domy.
    Jeśli chcesz mieć "oszczędny" grzejnik to go zapiankuj albo nakryj kocami.....
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  16. #76
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.143
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Oszczędzanie energii nie polega tylko na protekcji przed jego utratą, lecz również na precyzyjnym jej dawkowaniu, w ilości dokładnie zgodnej z zapotrzebowaniem na nią i dokładnie w chwili, gdy ją potrzebujemy.
    Myślę, że forumowiczowi kubek1711 chodziło o ekonomikę grzania.
    Grzanie optymalne - optymalna dystrybucja ciepła - wprost prowadzi do oszczędności w zużyciu energii już wytworzonej..
    Optymalne dawkowanie wytworzonego ciepła to grzanie tańsze - gdyż precyzyjniej zużywa się energię a jednocześnie bardziej komfortowe, gdyż otrzymuje się ją w dokądnie potrzebnej ilości.



    Pozdrawiam

  17. #77

    Domyślnie

    Do ciepłego domku regulusy nadają się w takim samym stopniu jak każdy inny rodzaj grzejników. Dlaczego? Bo ciepły domek ma zazwyczaj dużą bezwładność termiczną i zastosowanie regulusopodobnych rozwiązań realnie nie daje żadnych korzyści.

  18. #78
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Witaj,

    Robię acz niechętnie. Głęboko pofalowana powierzchnia czołowa lepiej, bo wachlarzowato (blisko półkoliście) wypromieniowuje ciepło na pomieszczenie.
    Wyrównuje to znakomicie temperaturę w całym pomieszczeniu - bardzo dyskretnie bo przez radiację...

    Zrobię Ci. Nie mam wyjścia. Termin wg życzeń. Określ tylko czy osłona górna ma być owalna czy też płaska, jak w wersji Sollarius...


    Pozdrawiam
    Bogusław
    Dam znać po konsultacji z klientem.
    Pozdrawiam Grzegorz
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

  19. #79
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.143
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał orko Zobacz post
    Do ciepłego domku regulusy nadają się w takim samym stopniu jak każdy inny rodzaj grzejników. Dlaczego? Bo ciepły domek ma zazwyczaj dużą bezwładność termiczną i zastosowanie regulusopodobnych rozwiązań realnie nie daje żadnych korzyści.
    Nie zgadzam się..
    Grzanie w każdym cyklu ma dwie fazy, początek i koniec.
    Grzejniki o małej masie całkowitej pozwalają wykorzystać każdy niespodziewany uzysk ciepła.
    Nie tylko bowiem szybko rozpoczynają grzanie, lecz szybko je przerywają, gdy zajdzie taka potrzeba..


    Pozwalają także zagwarantować wysoki komfort cieplny również w warunkach dużych zmian w wilgotności powietrza a także silnych ruchów powietrza mających znamienny wpływ na intensywność wentylacji....

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    a oszczędność ta może wynieść od 1 do aż 2% czyli przekładając na złotówki rocznie da się zaoszczędzić dzięki temu jakieś 40zł
    Oooo! Jak to wyliczyłeś? Na jedno pomieszczenie?
    A może znacznie więcej? Nie zależy to aby od wielkości domu?
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 21-02-2015 o 14:51

  20. #80
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.143
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Grzejniki o małej masie całkowitej pozwalają wykorzystać każdy niespodziewany uzysk ciepła.
    Nie tylko bowiem szybko rozpoczynają grzanie, lecz szybko je przerywają, gdy zajdzie taka potrzeba..

    Pozwalają także zagwarantować wysoki komfort cieplny również w warunkach dużych zmian w wilgotności powietrza a także silnych ruchów powietrza mających znamienny wpływ na intensywność wentylacji....

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    a oszczędność ta może wynieść od 1 do aż 2% czyli przekładając na złotówki rocznie da się zaoszczędzić dzięki temu jakieś 40zł
    Konkretnie!
    Jak to wyliczyłeś?
    Dla jak wielkiego obiektu, o jakiej powierzchni użytkowej?
    Jaka technologia budowy?
    Jak powierzchnia przeszkleń?
    Jakie źródło ciepła?
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 21-02-2015 o 14:53

Strona 4 z 72

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony