dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 72
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 1426
  1. #1021
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pawelkokosz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Gryfino
    Kod pocztowy
    74-100
    Posty
    344

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Kolejna figura retoryczna..
    To twierdzenie dotyczy dawnych czasów.
    Dotyczy obiektów starych i zimnych, których w obecnej dobie już się nie buduje oraz instalacji, których w obecnych czasach już się nie konfiguruje.
    Korzystniejszy rozkład temperatury dla kogo?

    Zatem nie tylko promieniowanie przy podłogówce, gdyż gdyby tak było grzany byłby tylko sufit.
    Ile zresztą promieniowania jest z podłogi, której temperatura powierzchni wynosi przykładowo 24 oC?
    Musi być całkiem sporo konwekcji, skoro najcieplejsze powietrze jest nad samą podłogą, a jego temperatura im wyżej tym jest niższa.

    U mnie, przy grzejnikach, różnica temperatur pomiędzy różnymi zakamarkami tego samego pomieszczenia liczona jest w dziesiątych częściach stopnia...
    Czy to znaczy, że mam gorszy rozkład temperatury?
    No tu to chyba kolega trochę przesadził....
    Nasz organizm jest tak skonstruowany, że jeżeli mamy przy stopach np. 25 stopni a w około głowy np. 18 to stwierdzamy, że jest nam ciepło ( mam to przetestowane na żonie w domu - tam gdzie mam podłogówkę ). Jeżeli jest inaczej ludzkie ciało wyczuwa chłód.
    Poza tym czepiłeś się tego sufitu...ale pokoje nie stoją puste, są meble, różne fanty no i my jesteśmy jako odbiorcy tego ciepła....
    No ale każda sroczka swój ogonek chwali...czy jakoś tak .....

  2. #1022
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.144
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    No i cóż z tego ze grzeje suft skoro rozkład temperatur jest korzystniejszy przy podłogówce niz przy grzejnikach. To fakt stwierdzony i potwierdzony.
    Mozna prosić o dowód w postaci publikacji i opracowań naukowych, tytuł, autor albo link.
    Opracowania własne raczej niewskazane...

    Proszę o opracowanie dotyczące domów budowanych wg współczesnych norm i stosownie do tego ogrzewanych..
    (Takich bardzo, bardzo cieplutkich...)

    Pozdrawiam z pogodnych choć mroźnych Beskidów.
    Bogusław

  3. #1023
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.144
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Cool

    Cytat Napisał pawelkokosz Zobacz post
    No tu to chyba kolega trochę przesadził....
    Nasz organizm jest tak skonstruowany, że jeżeli mamy przy stopach np. 25 stopni a w około głowy np. 18 to stwierdzamy, że jest nam ciepło ( mam to przetestowane na żonie w domu - tam gdzie mam podłogówkę ). Jeżeli jest inaczej ludzkie ciało wyczuwa chłód.
    Poza tym czepiłeś się tego sufitu...ale pokoje nie stoją puste, są meble, różne fanty no i my jesteśmy jako odbiorcy tego ciepła.... (...)
    Meble są grzane od spodu? Najlepiej na tym wychodzi stół bo czasem oddaje ciepło udom..

    Siedem stopni różnicy pomiędzy stopami a głową ??? Niezły wyczyn...
    Nic się nie martw. W głowę grzeje ją ogrzany poprzez promieniowanie cieplne podłogówki sufit...

    Twoja żona, przy takich temperaturach w okolicach stóp, musi bardzo marznąć, w nogi, gdy wychodzi na dwór, odkąd macie ogrzewanie podłogowe..
    Nic się nie martw. To normalne. Już kilka osób z tego forum taki problem zgłaszało..

    Poprawiłeś mi humor . Dziękuję...
    Wstaje piękny dzionek

    Pozdrawiam
    Bogusław

  4. #1024
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    ..wiecie co chłopaki... tak się od jakiegos czasu przyglądam wymianie zdań... i ...
    powiem z perspektywy przecietnego zjadacza chleba ... jakie grzejniki najlepsze?

    postawiłem na podłogówkę!
    bo:
    - jest duzo tańsza w porównaniu do grzejników - jakichkolwiek!
    (bogusław - powiedz że grzejniki do 150m2 domu z poddaszem uzytkowym wyjdą poniżej 2 koła, a zaczne pruc rury )
    - nigdy nie miałem... a chciałem spróbować - nie żałuję! ( dzięki mpoplaw, ged... inni )
    - nie chciałem "ozdób" pod oknami ( bo nie!! )

    co do oddawania ciepła.... równomiernie nagrzana płyta betonowe jest o niebo lepsza od punktowo walącego ciepło grzejnika... jakiegokolwiek.

    mam porównanie:
    - nieszkałem w bloku z grzejnikami.
    - u nas chała tylko z podłogówką spiętą z kotłem na paliwa stałe
    - u kumpla tylko grzejniki i piec gazowy

    a jest tak:
    - w bloku bylo ciepło... bo grzali wszyscy wokoło
    - u nas cieplo
    - u kumpla ... tak se... jakos po nogach ciagnie
    .... mozna mieć uwagi co do zasadności spinania instalek w takich konfiguracjach ... mozna czepiac sie ocieplenia obiektów... mozna duzo rzeczy wywlec. Ale po co?

    dlatego teraz po rocznych doswiadczeniach z "nowym" grzejnikiem zaczynam kombinowac z ogrzewaniem sciennym na rurach pex!
    nie kombinuje z grzejnikami... po co?

    jednen i drugi spodób orzewania( kalafior-jakikolwiek a podłogówka) ma swoich fanatycznych zwolenników jak i przeciwników.

    zarzucanie podłogówce dużą bezwładność jako minus jest dla mnie nonsensem... nikt nie ma tv i nie ogląda pogody o 19:30?
    wszyscy mieszkaja w bunkrach bez okiem i nie widza co sie dzieje za oknem?
    zaczyna byc zimno, albo zapowiadaja zimo.... podkręcamy ... i już

    bardzo szybki start grzejnika ... jakiegokolwiek.... to niby na plus? argumentacja jak w porównaniu z bunkrem
    bardzo szybki start poza tym jest mozliwy jedynie z bardzo szybkim żródłem zasilania... kocioł na paliwo stałe? żart? gaz... no i owszem...

    to tak co mi slina na jezor przyniosło....

    reasumując przeciętnego zjadacza chleba...
    grzejnik ... jakikolwiek jest fajny!... , ale podłoggówka zajefajna!!!!

  5. #1025

    Domyślnie

    Cytat Napisał netbet Zobacz post
    ..wiecie co chłopaki... tak się od jakiegos czasu przyglądam wymianie zdań... i ...
    powiem z perspektywy przecietnego zjadacza chleba ... jakie grzejniki najlepsze?

    postawiłem na podłogówkę!
    ...

    reasumując przeciętnego zjadacza chleba...
    grzejnik ... jakikolwiek jest fajny!... , ale podłoggówka zajefajna!!!!
    Chciałbym zauważyć, że z punktu widzenia nazewnictwa podłogówka jest również ... grzejnikiem (podłogowym).
    Więc reasumując reasumację... jakie grzejniki najlepsze?

    PODŁOGOWE !!!
    Oczywiście

  6. #1026
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pawelkokosz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Gryfino
    Kod pocztowy
    74-100
    Posty
    344

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Meble są grzane od spodu? Najlepiej na tym wychodzi stół bo czasem oddaje ciepło udom..

    Siedem stopni różnicy pomiędzy stopami a głową ??? Niezły wyczyn...
    Nic się nie martw. W głowę grzeje ją ogrzany poprzez promieniowanie cieplne podłogówki sufit...

    Twoja żona, przy takich temperaturach w okolicach stóp, musi bardzo marznąć, w nogi, gdy wychodzi na dwór, odkąd macie ogrzewanie podłogowe..
    Nic się nie martw. To normalne. Już kilka osób z tego forum taki problem zgłaszało..

    Poprawiłeś mi humor . Dziękuję...
    Wstaje piękny dzionek

    Pozdrawiam
    Bogusław
    Bogusław....te siedem stopni różnicy to miałem za pierwszym rozruchem...to po pierwsze...po drugie małżonka rzeczywiście od zawsze nie lubiła zimnych dni i na dwór ubiera zawsze ciepłe buty ( ten typ tak ma )...a zwłaszcza gdy mamy teraz ogrzewanie podłogowe chłodne dni jeszcze bardziej ją denerwują ( tym bardziej u nas nad morzem gdzie wilgotność duża )....a po trzecie żona sama stwierdziła, że błędem było z jej strony obstawianie przy zwykłych grzejnikach ( i to mi wystarcza za każdą rekomendację ogrzewania podłogowego - żaden "regulus" czy inne licho nie dorasta do pięt podłogówce )...a po czwarte jeżeli zachwalasz swoje wyroby to ten prześmiewczy ton twoich wypowiedzi w żaden sposób nie zachęca do ich kupna....bez względu jakie są super i hiper ....
    A z Netbetem zgadzam się w 1000 procentach....
    Pozdrawiam

  7. #1027
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.144
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelkokosz Zobacz post
    Bogusław....te siedem stopni różnicy to miałem za pierwszym rozruchem...to po pierwsze...po drugie małżonka rzeczywiście od zawsze nie lubiła zimnych dni i na dwór ubiera zawsze ciepłe buty ( ten typ tak ma )...a zwłaszcza gdy mamy teraz ogrzewanie podłogowe chłodne dni jeszcze bardziej ją denerwują ( tym bardziej u nas nad morzem gdzie wilgotność duża )....a po trzecie żona sama stwierdziła, że błędem było z jej strony obstawianie przy zwykłych grzejnikach ( i to mi wystarcza za każdą rekomendację ogrzewania podłogowego - żaden "regulus" czy inne licho nie dorasta do pięt podłogówce )...a po czwarte jeżeli zachwalasz swoje wyroby to ten prześmiewczy ton twoich wypowiedzi w żaden sposób nie zachęca do ich kupna....bez względu jakie są super i hiper ....
    A z Netbetem zgadzam się w 1000 procentach....
    Pozdrawiam
    Nie gniewaj się pawelkokosz... Po prostu Twoje argumenty były nietrafione, co wykazałem. Akurat stanowiły kontrargumenty..

    Faktem jest, że osoby mające ogrzewanie podłogowe, bardziej marzną w nogi obecnie, niż wówczas, kiedy go nie mieli..

    Jest to kwestia "aklimatyzacji" systemu termoregulacyjnego człowieka do warunków otoczenia.
    Przegrzane okolice ud i podudzi sprawiają, że naczynia tętnicze i żylne w tej okolicy są nadmiernie rozszerzone, okolice te są przekrwione ponad stan statyczny, spoczynkowy. Skutkiem tego, po wyjściu na zewnątrz występuje większa dT pomiędzy temperaturą kończyn a temperaturą powietrza i szybka utrata ciepła.

    Ergo. Posiadajac podłogówkę, należy szczególnie zadbać o ciepłe ubieranie sie od pasa w dół.. Cieplejsze niż dotychczas..

    Dwa.
    Akurat w wilgotnym terenie to moje produkty sprawdzają się najlepiej...
    Umożliwiają szybką reakcję systemu grzewczego na zmiany temperatury odczuwalnej wraz ze zmianami w wilgotności powietrza...
    Jest jednak możliwe także, że w wilgotnym klimacie nadmorskim, zyski z nasłonecznienia niwelują w pewnym stopniu braki podłogówki w zakresie kompensowania skutków wysokiej wilgotności powietrza... Okresowo.

    Pozdrawiam
    Bogusław

    To, kto jak postrzega komfort cieplny obecnie, zależy głównie od tego, jakie były jego doświadczenia w tym zakresie w przeszłości, w czasach dzieciństwa i później...

  8. #1028
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Bogusław

    To, kto jak postrzega komfort cieplny obecnie, zależy głównie od tego, jakie były jego doświadczenia w tym zakresie w przeszłości, w czasach dzieciństwa i później...
    To oznacza ,że to twojego pojęcia komfortu trzeba się wychować .Obecne pokolenie ma małe szanse skorzystać.
    Dobrze ,że komfort kurnej chaty mamy za sobą .

    Bogusław czy ja źle czytam ,ale chyba wszyscy są sceptyczni do twoich wypowiedzi .Czy uważasz że wszyscy są głupi .Przecież tu piszą praktycy,użytkownicy , inżynierowie.regulus to po prostu normalny grzejnik.Brakuje jeszcze argumentów typu wahadełko czy różdżka
    Ostatnio edytowane przez hydraulik_ ; 31-10-2012 o 07:53
    Tu była reklama....

  9. #1029
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Foczki Zobacz post
    Chciałbym zauważyć, że z punktu widzenia nazewnictwa podłogówka jest również ... grzejnikiem (podłogowym).
    Więc reasumując reasumację... jakie grzejniki najlepsze?

    PODŁOGOWE !!!
    Oczywiście
    Ma jedną wadę
    W lecie ceramiczna podłoga jest zimna
    Tu była reklama....

  10. #1030
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Ona nie jest zimna. Jest tak samo zimna, jak drewniana. Ona jest tylko zimna w dotyku.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  11. #1031
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.144
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydraulik_ Zobacz post
    To oznacza ,że to twojego pojęcia komfortu trzeba się wychować .Obecne pokolenie ma małe szanse skorzystać.
    Dobrze ,że komfort kurnej chaty mamy za sobą .

    Bogusław czy ja źle czytam ,ale chyba wszyscy są sceptyczni do twoich wypowiedzi .Czy uważasz że wszyscy są głupi .Przecież tu piszą praktycy,użytkownicy , inżynierowie.regulus to po prostu normalny grzejnik.Brakuje jeszcze argumentów typu wahadełko czy różdżka
    Nie wszyscy piszą w tym wątku, tylko niektórzy i to z bardzo rozmaitych względów...
    Niektórzy tylko czytają, niektórzy czytają i działają, niektórzy polemizują..
    Z różnych względów, w tym również tych biznesowych.. Przecież to oczywiste...

    Zauważ, że ostatni post dotyczył podłogówki..
    Ja to widzę tak..
    Jeśli ktoś marzł w nogi, lub siedział w przegrzanym mieszkanku w bloku, będzie chwalił pod niebiosa podłogówkę....

    Wszystko jest dobre, póki nie zasmakujesz czegoś lepszego..
    Przyszłością są klimakonwektory a nie podłogówka. Tak ja uważam.
    Wymagania ludzi co do wygody i komfortu cieplnego stale rosną. Ludzi na komfort stać !!
    Jeśli ktoś się zamknie na jednym, nie rozwojowym rozwiązaniu, jego sprawa.

    Normalny grzejnik?
    1/. Szybkie, z niewielkim nakładem energii podjęcie skutecznego grzania
    2/. Grzejnik niskoinercyjny - możliwość ekonomicznego wykorzystania każdego zauważalnego uzysku ciepła.
    3/. Możliwość maksymalnie długich wyłączeń ogrzewania w ciągu doby, " na żądanie".
    4/. Żywotność kilkadziesiąt lat
    5/. Przydatność od grzania niskotemperaturowego aż do grzania parą włącznie
    6/. Dopuszczalne ciśnienie robocze 1.5 MPa
    i jeszcze kilka korzyści dla użytkowników a także dla monterów

    Optymalna produkcja ciepła.
    Optymalne magazynowanie ciepła.
    Optymalna dystrybucja ciepła....
    Jako producent wiem najlepiej o czym mówię.

    Vox clamantis in desreti?
    Nieprawda.
    Jest cała masa osób, którym moja argumentacja trafia do przekonania.
    Ci nic nie muszą tu na forum udowadniać. Biorą, montują i użytkują... Nie mają żadnych dylematów...

    Pozdrawiam
    Bogusław

  12. #1032
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.144
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ta cała masa osób to osoby ogłupione Twoim marketingiem...
    Użytkują...
    Nie mają żadnych dylematów..
    Nie muszą sobie ciągle udowadniać, że dobrze zrobili..
    Strategia grzania jest dowolna, możliwości ciekawych konfiguracji co niemiara, ilość koniecznej elektroniki znikoma, a nakłady na nią szybko się amortyzują..

    Pozdrawiam
    Bogusław

    Ps .Z Olimpu czasem słabo widać...
    Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia..

  13. #1033
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Jest to kwestia "aklimatyzacji" systemu termoregulacyjnego człowieka do warunków otoczenia.
    Przegrzane okolice ud i podudzi sprawiają, że naczynia tętnicze i żylne w tej okolicy są nadmiernie rozszerzone, okolice te są przekrwione ponad stan statyczny, spoczynkowy. Skutkiem tego, po wyjściu na zewnątrz występuje większa dT pomiędzy temperaturą kończyn a temperaturą powietrza i szybka utrata ciepła.
    Temperatura posadzki dla prawidłowo zaprojektowanej i wykonanej podłgówki dla temperatury obliczeniowej -20 oC III strefa klimatyczna to w zalezności od ocielpenia, wykonczenia posadzki itp to ok 23,5- 24,5 oC. Takie temperatury zewnetrzne mamy ok 10-20 dni w sezonie w zaleznosci od regionu kraju.
    Z kolei w sezonie letnim często nastepuje nagrzewanie podłogi od bezposredniego promieniowania słonecznego nawet do 28 oC i jest to wiecej niz 20 dni w roku.
    Jak jest to mozliwe ze ta niższa temperatura posadzki przy ogrzewaniu podłogowym jest bardziej szkodliwa o od duzo wyższej temp posadzki w okresie letnim a dodatkowo czas występowania tych temperatur jest znacznie wiekszy. Przebywając w swiezym powietrzu okresie letnim temp. gruntu, chodników i drog często znacznie przekraczają 30 oC. Jaki stąd wniosek te wyzsze temp nie szkodzą albo szkodzą w bardzo małym stopniu. Bardzo ale to bardzo szkodliwe Twoim zdaniem są za to temp posadzek przy ogrzewaniu podłogowym oscylujące najczęsciej o ok 1,5-2,5 oC od temperatury powietrza wewnątrz pomieszczenia. Czy faktycznie te 1,5-2,5 oC może tak przegrzać okolice ud i podudzi i zaszkodzi, a te 8 oC w lecie ich nie przegrzewa albo też przegrzewa ale nie szkodzi ?. Jak to mozliwe ? Może jakieś wyniki badań, obrazujące znacznie wiekszą czestość wystepowania chorób spowodowanych tak niską róznicą temperatur posadzki i powietrza. Ostatnio tez prosiłem o udowodnienie tezy ze podłogówek nie powinno sie wykonywać w nowych energooszczednych budynkach a dowodem miały być WT2008. Jakoś nie mogłem znaleźć tam tego uzasadnienia. Mysle ze i tym przypadku bedzie podobnie. Kazda kontrowersyjna teza powinna byc poparta wiarygodnymi wynikami badan naukowych i ogólnie zaakceptowanymi przez srodowisko naukowe opracowaniami i publikacjami. Bez tego to tylko czysty marketing, choć moze to jest celem utrzymywania tego wątku.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 31-10-2012 o 10:24

  14. #1034
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.144
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    asolt.
    Wątek jest o grzejnikach a nie o podłogówce.
    Jednakże.
    W lecie nikt nie stoi na rozgrzanej słońcem podłodze czy rozgrzanych płytach chodnikowych..
    Lata się w majtkach lub nawet bez i szuka się cienia...
    Nogi są najczęściej gołe.....

    Pisałeś tak: cyt:"(...) rozkład temperatur jest korzystniejszy przy podłogówce niz przy grzejnikach. To fakt stwierdzony i potwierdzony." koniec cyt.

    Proszę o dowód w postaci publikacji i opracowań naukowych, tytuł, autor albo link.
    Opracowania własne raczej niewskazane...
    Proszę o opracowanie dotyczące domów budowanych wg współczesnych norm i stosownie do tego ogrzewanych..

    Pozdrawiam
    Bogusław

  15. #1035
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    asolt.
    Wątek jest o grzejnikach a nie o podłogówce.
    Jednakże.
    W lecie nikt nie stoi na rozgrzanej słońcem podłodze czy rozgrzanych płytach chodnikowych..
    Lata się w majtkach lub nawet bez i szuka się cienia...
    Nogi są najczęściej gołe.....

    Pisałeś tak: cyt:"(...) rozkład temperatur jest korzystniejszy przy podłogówce niz przy grzejnikach. To fakt stwierdzony i potwierdzony." koniec cyt.

    Proszę o dowód w postaci publikacji i opracowań naukowych, tytuł, autor albo link.
    Opracowania własne raczej niewskazane...
    Proszę o opracowanie dotyczące domów budowanych wg współczesnych norm i stosownie do tego ogrzewanych..

    Pozdrawiam
    Bogusław
    No tak, w lecie nikt nie przebywa na zewnątrz, nikt nie chodzi, nie stoi na przystanku czy w kolejce, a w domu nawet nie próbuje wchodzic do pomieszczeń o rozgrzanej podłodze. Nie kazdy też chodzi rozebrany.
    Ja nie ponowiłem tematu rzekomej szkodliwości podłogówki a jedynie się do niego ustosunkowałem,
    Co do cytowania cytatów cytatów, to wyszło to tak zapętlone ze jakoby ja sam domagam się od Ciebie udowodnienia moich słów.
    Można i tak.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 31-10-2012 o 10:40

  16. #1036
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.144
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Ja nie ponowiłem tematu rzekomej szkodliwości podłogówki a jedynie się do niego ustosunkowałem,
    Ja też nie...

    Co do cytatów cytatów...
    Źle czytasz. To ja Cię proszę o udowodnienie Twoich stwierdzeń....

    Pozdrawiam
    Bogusław
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 31-10-2012 o 11:43

  17. #1037
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    a ja myślę, że jak by mpoplaw miał etat u bogusława, lub innego typu dotację, to sprawa była by do wygrania

    ps: podziwiam wytrwałość bogusława

  18. #1038
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.144
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post

    Faktem jest, że osoby mające ogrzewanie podłogowe, bardziej marzną w nogi obecnie, niż wówczas, kiedy go nie mieli..

    Jest to kwestia "aklimatyzacji" systemu termoregulacyjnego człowieka do warunków otoczenia.
    Przegrzane okolice ud i podudzi sprawiają, że naczynia tętnicze i żylne w tej okolicy są nadmiernie rozszerzone, okolice te są przekrwione ponad stan statyczny, spoczynkowy. Skutkiem tego, po wyjściu na zewnątrz występuje większa dT pomiędzy temperaturą kończyn a temperaturą powietrza i szybka utrata ciepła.

    Ergo. Posiadajac podłogówkę, należy szczególnie zadbać o ciepłe ubieranie sie od pasa w dół.. Cieplejsze niż dotychczas..

    To, kto jak postrzega komfort cieplny obecnie, zależy głównie od tego, jakie były jego doświadczenia w tym zakresie w przeszłości, w czasach dzieciństwa i później...
    Aklimatyzacja...
    Adaptacja do warunków...
    Organizm "uczy się" szybko i odpowiednio dostosowuje..
    Na jesień marzniemy przy temperaturach, przy których wiosną jest nam za gorąco...

    Kolega, po powrocie z dwuletniego kontraktu w Libii, jeszcze długo, nawet w lipcu chodził w swetrze...

    Pozdrawiam
    Bogusław

  19. #1039
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    wiesz rynek jest duży i nie kazdy na nim jest specjalistą
    jak są chętni na groszek 20MJ (czech) o wilgotności 25% w cenie 730zł/t, to i regulusy dało by sie upchnąć

    żyby nikt się nie poczuł urażony - to tylko żarty

  20. #1040
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Optymalna produkcja ciepła.
    Optymalne magazynowanie ciepła.
    Optymalna dystrybucja ciepła....
    Jako producent wiem najlepiej o czym mówię.

    Vox clamantis in desreti?
    Nieprawda.
    Jest cała masa osób, którym moja argumentacja trafia do przekonania.
    Ci nic nie muszą tu na forum udowadniać. Biorą, montują i użytkują... Nie mają żadnych dylematów...

    Pozdrawiam
    Bogusław
    Nie dziwię się ,że jako producent tak uważasz.Ja też sprzedaję to w co wierzę ,że jest dobre.(a mogę błądzić).

    Nie chce mi się jednak wierzyć ,że piszą tu tylko sceptycy i jeden producent entuzjasta.
    Są takie istoty co nie mają dylematów......
    Tu była reklama....

Strona 52 z 72

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony