dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 60 z 72
Pokaż wyniki od 1.181 do 1.200 z 1426
  1. #1181
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.127
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Co ma piernik do wiatraka?
    Co tu ma do rzeczy dynamiczne grzanie?
    Jakie dynamiczne grzanie?
    Kotła?
    User grzeje kocioł i nieogrzewaną piwnicę. Część ciepła udaje mu się "uratować" do ogrzania domu.

    Robocizna przy montażu grzejników zawsze będzie o wiele, wiele niższa od robocizny potrzebnej do ułożenia podłogówki.

  2. #1182
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.127
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Nie umiesz czytać ze zrozumieniem.
    Powtórzę po raz n-ty..

    Optymalna produkcja ciepła.
    Optymalne magazynowanie ciepła.
    Optymalna dystrybucja ciepła.

    Forsuję taki sposób patrzenia na proces ogrzewania, by potrafić podzielić go na trzy elementy: produkcja, magazynowanie i dystrybucja ciepła.
    Na każdym z tych etapów można dopuścić do nieuzasadnionych strat.
    Najsprawniejszym systemem grzewczym jest system produkcji i dystrybucji ciepła oparty na zerowych stanach magazynowych.

    Jeśli ktoś pozwala na stratę w wysokości 70% wytworzonego ciepła na etapie jego produkcji, to gdzie tu do kolejnego etapu, jakim jest optymalna dystrybucja?
    Żadna "optymalna dystrybucja" nie jest w stanie zniwelować skutków nieoptymalnej produkcji..
    Inwestor popełnił podstawowy błąd: skupił się na dystrybucji ciepła a stracił całkowicie z pola widzenia produkcję ciepła..
    Posiada kocioł o wiele, wiele za duży...
    Cała para idzie w kocioł...
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 22-11-2012 o 05:46

  3. #1183
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.127
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    ad1. yahu83 zmniejszyłdrastycznie ilości wody w instalacji CO, nic nie zyskał na kosztach, jak to konkretnie wyjaśnisz ?? gdzie ta twoja optymalna dystrybucja ??

    ad2. w liczbach wymiernych ile konkretnie niższa ta robocizna ?? bo rozdzielacz do kaloryferów trzeba kupić i zamontować tak samo, albo ciągnąć po całym domku rurki z trójnikami do każdego kalafiora, to się robi według ciebie za darmo ?? ja dla przykładu sam sobie rozłożyłem podłogówkę, zajęło mi to kilka dni lekkiej pracy fizycznej, i będę bardzo głośno śmiał się z każdego inwestora który taką łatwą i lekką pracę zleci firmie za 100zł/m2
    Robocizna przy montażu kaloryferów jest 25,5 razy niższa, niż przy ułożeniu podłógówki.
    Dwie rurki od rozdzielacza najkrótszą drogą do podejścia pod grzejnik, cztery kołki rozporowe i grzejnik wisi..
    Wykonanie ocieplenia wylewki i samej wylewki przy instalacji grzejnikowej jest banalnie proste.
    Wylewkę można lać z maszyny tak szybko, jak szybko nadąża się ją rozprowadzać i zacierać..

    Tymczasem przy podłogówkce trzeba się mocno naskakać na paluszkach, by nie naruszyć mocowania spinek i nie poprzesuwać rureczek...
    Przy laniu wylewki trzeba cały czas starannie pilnować, by wszystkie rurki były dobrze podlane i oblane betonem...
    Langsam, langsam...
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 22-11-2012 o 06:01

  4. #1184

    Domyślnie

    Manipulujesz jak to masz w zwyczaju.
    Firmy od układania jastrychów liczą równo bez względu czy to podłogówka czy nie. Przy podłogówce mają zresztą mniej pracy bo nie rozkładają styropianu. Przy instalacji grzejnikowej muszą dodatkowo rozłożyć styropian i folię, mają to wliczone w cenę.

  5. #1185
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.127
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    To co wypisujesz, świadczy najlepiej o tym, że nikt nie powinien cię traktować poważnie..

    Żeby wykonać ogrzewanie podłogowe na 270 m2 powierzchni, trzeba położyć w "esy- floresy" o określonych odległościach oo siebie i zapiąć spinkami około 2000 mb rurek...
    Tą samą powierzchnię ogrzeję max 10 grzejnikami, do których zużyję około 100 mb rurek prowadzonych najkrótszą drogą pod grzejnik.
    Cztery wkręty, cztery kołki rozporowe i grzejnik wisi.


    A propos... Mówisz, że jak coś się robi samemu to się robi za darmo?
    A czas poświęcony na naukę co i jak zrobić to pryszcz?
    A czas poświęcony na weryfikację materiałów i gonienie za nimi to pryszcz?
    To się nie liczy?
    Czas inwestującego nic nie jest wart?

    Niektórych stać na to, by w tym samym czasie zarobić dużo większe pieniądze i wynająć fachowca a nie zgadywać samemu co i jak..
    Każdy kto robi coś sam, rzadko kiedy potrafi przyznać, że coś sobie spaprał... Działał w końcu w dobrej wierze...
    Po wątkach widać, że dopiero po fakcie wielu skrobie się w głowę...

  6. #1186
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.127
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał Duży Boban Zobacz post
    Manipulujesz jak to masz w zwyczaju.
    Firmy od układania jastrychów liczą równo bez względu czy to podłogówka czy nie. Przy podłogówce mają zresztą mniej pracy bo nie rozkładają styropianu. Przy instalacji grzejnikowej muszą dodatkowo rozłożyć styropian i folię, mają to wliczone w cenę.
    Udowodnij, że biorą tyle samo...

    Firmy od robienia jastrychów nie układają podłogówki, tylko robią samą wylewkę..
    Mają pompę, wibratory etc...
    Leją i wsio...
    Różnica w kubikach betonu i powierzchni do zacierania...

    Przy podłogówce trzeba lać wolno i trzeba zadbać o oblanie rurek dookoła betonem..
    Czasem je trzeba podnieść, czasem postukać, czasem przesunąć itd. itp.

  7. #1187
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.127
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    zastanówmy się czy nie umiem, yahu83 zastosował się do twoich teorii, bardzo poważnie zmniejszył ilość wody w instalacji CO, kosztowało go to masę pieniędzy, nic konkretnego na tym nie zyskał, gdzie więc oszczędności z tytułu optymalnej dystrybucji ciepła ??
    yahu83 nie zastosował się do żadnych teorii, gdyż od początku działa sam i to działa, jak widać na załączonym obrazku, źle.
    Dopiero teraz zaczął skrobać się w głowę i nawet teraz nie rozumie do końca, co jest grane..

    Do ogrzania domu wystarczyłby mu kociołek o mocy rzędu 10 kW...
    To byłby dopiero punkt pierwszy: optymalna produkcja ciepła.

    Zaczynasz zaprzeczać w wyciąganych wnioskach sam sobie i na użytek różnych tez ciągle je zmieniasz ?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-o-pomoc/page2

  8. #1188

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Udowodnij, że biorą tyle samo...
    Ja wylewki robiłem 6 lat temu i nikogo nie interesował rodzaj ogrzewania, mpopław też to potwierdza.
    Jak chcesz dowodu to chwyć za telefon i se zadzwoń.

  9. #1189
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.127
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    To co potwierdza mpoplaw, jest mało poważne.
    mpoplaw np. twierdzi w sąsiednim wątku, że kotły elektryczne c.o. służą do podgrzewania wody
    użytkowej.... http://forum.muratordom.pl/showthrea...ajlepsze/page5

    Sześć lat temu powiadasz.... Od tego czasu na świecie sporo się zmieniło..
    To Ty twierdzisz, że tyle samo.
    Udowodnij.

    cyt. z Muratora: cyt."
    3. Podłogówka jest bardzo droga
    Instalacja wodnego ogrzewania podłogowego rzeczywiście kosztuje nieco więcej niż montaż instalacji zakładającej wykorzystanie jedynie grzejników." koniec cyt.
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 22-11-2012 o 10:18

  10. #1190

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    To co potwierdza mpoplaw, jest mało poważne.


    cyt. z Muratora: cyt."
    3. Podłogówka jest bardzo droga
    Instalacja wodnego ogrzewania podłogowego rzeczywiście kosztuje nieco więcej niż montaż instalacji zakładającej wykorzystanie jedynie grzejników." koniec cyt.

    Mało poważne jest to co pisze taki spamer i manipulant jak ty.


    To żałosne, że producent grzejników skryty pod bezpłatnym profilem powołuje się na opinie Muratora o kosztach podłogówki. Sam sobie wystawiasz świadectwo.

  11. #1191
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.127
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Skoro polski producent to dla Ciebie spamer i manipulant, to Twoja sprawa.
    Każdy wie kim jestem..
    Wielokrotnie się przedstawiałem.

    Każdy Ci powie, że koszt robocizny przy podłogówce jest wielokrotnie wyższy niż przy instalacji grzejnikowej...

    Pozdrawiam
    Bogusław

  12. #1192

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Skoro polski producent to dla Ciebie spamer i manipulant, to Twoja sprawa.
    Spamer to spamer, nie ma znaczenia polski czy ruski.

  13. #1193
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.127
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...highlight=1950

    Nie zależy mi kompletnie na tym, by przekonywać ciebie do czegokolwiek...
    Twoja agresja na nic się już nie zda.
    Możesz pisać sobie cokolwiek.
    Twoja wiarygodność z każdym kolejnym wpisem jest coraz to mniejsza.

    Odzew ze strony licznych userów świadczy o tym, że moje argumenty ich przekonały.
    Ludzie myślą. Myślą samodzielnie.
    Czy ci się to podoba czy tez nie.

    ...
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 22-11-2012 o 13:09

  14. #1194

    Domyślnie

    Panie Bogusławie, u mnie na 160 m2 różnica w cenie między podłogówką ,a grzejnikami wyniosła 1000-1500 zł na korzyść grzejników.

    Czyli na całości jest to kwota do przełknięcia tym bardziej, że robi się to raz. Co ważne, nie jest to kwota wielokrotnie wyższa co Pan wcześniej podkreślał. Wychodzi mniej więcej 12% różnicy w kosztach na samej robociźnie.
    Nie ma co demonizować, że podłogówka jest taka droga, przynajmniej jeśli chodzi o koszt instalacji. Na materiałach nie koncentrowałem się, ponieważ od razu zdecydowałem się na podłogówkę i nie zawracałem sobie głowy grzejnikami.
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 22-11-2012 o 13:43

  15. #1195
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.127
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    Panie Bogusławie, u mnie na 160 m2 różnica w cenie między podłogówką ,a grzejnikami wyniosła 1000-1500 zł na korzyść grzejników.

    Czyli na całości jest to kwota do przełknięcia tym bardziej, że robi się to raz. Co ważne, nie jest to kwota wielokrotnie wyższa co Pan wcześniej podkreślał. Wychodzi mniej więcej 12% różnicy w kosztach na samej robociźnie.
    Nie ma co demonizować, że podłogówka jest wielokrotnie droższa przynajmniej jeśli chodzi o koszt instalacji. Na materiałach nie koncentrowałem się ponieważ od razu zdecydowałem się na podłogówkę i nie zawracałem sobie głowy grzejnikami.
    Pisałem, że podłogówka jest wielokrotnie droższa w robociźnie..
    10 grzejników jeden średniosprawny instalator zamontuje w ciągu dniówki lekutko.. Sprawniejszy zrobi to za pół dniówki.. (20 minut punkt).
    Natomiast z całą pewnością jeden instalator nie wykona za 1,12 dniówki instalacji podłogówki na 160 m2 powierzchni..

    Pozdrawiam
    Bogusław

  16. #1196

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Pisałem, że podłogówka jest wielokrotnie droższa w robociźnie..
    10 grzejników jeden średniosprawny instalator zamontuje w ciągu dniówki lekutko.. Sprawniejszy zrobi to za pół dniówki.. (20 minut punkt).
    Natomiast z całą pewnością jeden instalator nie wykona za 1,12 dniówki instalacji podłogówki na 160 m2 powierzchni..

    Pozdrawiam
    Bogusław
    Zależy kto robi i liczy za robociznę. Wiem że nawet jak Ty byś robił podłogówkę, to z Twoich usług na pewno nie skorzystałbym. Takie banialuki to tylko z Bielska- Białej mogą być.

  17. #1197

    Domyślnie

    Nie wydaje mi się, że jest wielokrotnie droższa, skoro za całą hydraulikę od podstaw bo jest to nowo budowany budynek, czyli CO i podłogówka, wod-kan zapłaciłem 8500 zł, a za instalację plus grzejniki zapłaciłbym 7400 zł. Gdzie jest tutaj ta wielokrotność bo ja jej nie widzę ?
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  18. #1198
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    Nie wydaje mi się, że jest wielokrotnie droższa, skoro za całą hydraulikę od podstaw bo jest to nowo budowany budynek, czyli CO i podłogówka, wod-kan zapłaciłem 8500 zł, a za instalację plus grzejniki zapłaciłbym 7400 zł. Gdzie jest tutaj ta wielokrotność bo ja jej nie widzę ?

    ciekawi mnie jakie miales w ofercie grzejniki i jaka poszła w podłogę rura... i ile z tego poszło na robociznę..

  19. #1199

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    . Gdzie jest tutaj ta wielokrotność bo ja jej nie widzę ?
    Bogusław liczy podłączenie grzejnika do instalacji ale już samego wykonania instalacji grzejnikowej nie bierze pod uwagę. Rozumiesz, 4 kołki, 20 minut i grzejnik wisi na ścianie. Klient nasz pannn.

  20. #1200

    Domyślnie

    Cytat Napisał netbet Zobacz post
    ciekawi mnie jakie miales w ofercie grzejniki i jaka poszła w podłogę rura... i ile z tego poszło na robociznę..
    Wszystko w systemie uponor made in germany Jest to kwota samej robocizny. W ofercie nie miałem żadnych grzejników, podałem tylko koszty wykonania całej instalacji w domu bez materiału.

    Tutaj fakturka netbet jeśli o to Ci chodzi.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20121122_154302.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	85,9 KB
ID:	150166
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20121122_154346.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	150167


    Ciekaw jestem jaki byłby koszt grzejników od Pana Bogusława ? Żebym mógł to jakoś skonfrontować. Czy rzeczywiście zapłaciłbym kilkanaście razy mniej ?
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 22-11-2012 o 15:45
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

Strona 60 z 72

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony