dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 61 z 72
Pokaż wyniki od 1.201 do 1.220 z 1426
  1. #1201
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.139
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    Wszystko w systemie uponor made in germany Jest to kwota samej robocizny. W ofercie nie miałem żadnych grzejników, podałem tylko koszty wykonania całej instalacji w domu bez materiału.

    Tutaj fakturka netbet jeśli o to Ci chodzi.

    Załącznik 150166
    Załącznik 150167


    Ciekaw jestem jaki byłby koszt grzejników od Pana Bogusława... żebym mógł to jakoś skonfrontować.
    Fajnie się gawędzi..
    flutebox.
    Pomińmy podłączenie do rozdzielacza, gdyż ilość podłączeń zależeć będzie od ilości pętli.
    Ułożenie po podłodze dwóch rurek, opracowanie końcówek, oznaczenie miejsc na dyble wg szablonu, wkręcenia zawiesi, podłączenie grzejnika...
    Nawet największego dwumetrowego Regulusa jedna osoba powiesi samodzielnie (16 kg)
    Ile potrzeba na to czasu?
    Max dwadzieścia minut i pomieszczenie gotowe. Dla normalnego, zorganizowanego instalatora.

    Pozostaje podpiąć do rozdzielacza i na koniec próba szczelności...

    A teraz ułóż w tym pomieszczeniu pętle podłogówki wraz z ich przypięciem do styro...
    Patrz na zegar....
    A teraz pomnóż wynik przez dziesięć pomieszczeń, dziesięć grzejników i dziesięć podłogówek...

    Pozdrawiam
    Bogusław

  2. #1202
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.139
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał Duży Boban Zobacz post
    Bogusław liczy podłączenie grzejnika do instalacji ale już samego wykonania instalacji grzejnikowej nie bierze pod uwagę. Rozumiesz, 4 kołki, 20 minut i grzejnik wisi na ścianie. Klient nasz pannn.
    Cztery kołki wg szablonu to max dwie minuty..
    Przykręcenie wieszaków kolejne dwie...

  3. #1203

    Domyślnie

    Masz rację mpoplaw teraz to już było minęło.
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  4. #1204
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.139
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Dla chętnych do poczytania, kto komu co proponował i jak wygląda "propozycja korupcyjna" modo mpoplaw...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...niki-najlepsze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...niki-najlepsze
    Vide na dole strony....

    Uważaj flutebox, bo mpopi zaraz zrobi z Ciebie frajera..
    Już próbuje dryfować na boki, by Twoje wypowiedzi rozmyć i utopić w mało istotnych szczególikach...
    Nie daj się podpuścić..

    Pozdrawiam
    Bogusław
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 22-11-2012 o 16:17

  5. #1205

    Domyślnie

    Masz rację mpoplaw ale nie do końca zapomniałem dopisać
    Są różne rury i różne rozdzielacze i proszę nie patrz na te najtańsze. Rura w katalogu uponor kosztowała 8.9 zl w zależności jak stoi euro. Oczywiście jest to abstrakcja i cenę dostałem jaką widzisz na fakturze. W internecie w tamtym czasie taniej niż 4 zł nie stała rurka.

  6. #1206
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    Tutaj fakturka netbet jeśli o to Ci chodzi.

    Załącznik 150166
    Załącznik 150167

    dziekuję za skan...

    ... w pierwszej odpowiedzi miałem napisać : "....rypnęli cię.. " - ale sie powstrzymałem.
    ... teraz widzę żę Cie faktycznie rypneli i to fest - ale to inna bajka.

    tak więc krótko:
    - instalacja zlecona na powyższym przykładzie kosztuje x2!!
    ( dlaczego ??? pexa 16 można kupić po 2 zyle ... wavin... kan - reszty pozycji nie sprawdzam )

    robocizna jest naciągnieta ( jak dla mnie ) aby inwestor miał to chce za tyle ile może wydać... sorry - ale tak jest .
    nie skasowali cie na "robociznie" - skasowali na materiale... ot cała prawda o zarobkach.

  7. #1207

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    ja mam rurę wawin rozdzielacz konspel, a netbet ma aspola, dużo wody w Wiśle upłynie nim wmówisz nam że to są marketowe badziewia, mimo że kosztowały połowę tego co twoje
    Mogłeś założyć sobie, co chciałeś i daleko mi od pisania, że ktoś ma lepsze czy gorsze, co na tym forum jest normą.
    Ale porównuj porównywalne rzeczy ze sobą. Nic nikomu nie będę wmawiać, mimo że jest to na porządku dziennym jednych i tych samych forumowiczów, ale mnie proszę nie wrzucać do tego samego worka.
    Pozdrawiam

    P.S Przy okazji wyszukaj mi tą rurę za 2 zł bo przecież ponoć tyle powinienem zapłacić.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20121122_204337.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	150218
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 22-11-2012 o 19:49

  8. #1208

    Domyślnie

    Cytat Napisał netbet Zobacz post
    robocizna jest naciągnieta ( jak dla mnie ) aby inwestor miał to chce za tyle ile może wydać... sorry - ale tak jest .
    nie skasowali cie na "robociznie" - skasowali na materiale... ot cała prawda o zarobkach.
    Czyli mam rozumieć, że firmy mają to robić po kosztach i za całą hydraulikę od podstaw zapłacić grosze. Nie uważam, że zapłaciłem super tanio, ale nie robił mi tego pan heniu z administracji i stwierdzenia, że jest to naciągana kwota są delikatnie zabawne. Ale skoro już rozmywamy ten wątek to proszę powiedz mi jaka kwota wg Ciebie nie jest naciągana ?
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 22-11-2012 o 19:45

  9. #1209

    Domyślnie

    Dziekuję za przesłane linki skorzystam przy następnej budowie domu
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 23-11-2012 o 06:52
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  10. #1210
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.139
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Miło jest..

    Po tej ciekawej dygresji w temacie rurek do podłogówki czas na powrót do grzejników.
    Wszak tytuł wątka brzmi: "Jakie grzejniki najlepsze?" a nie jaka rura najtańsza i ile czasu kosztuje montaż podłogówki...


    Jakie są ewidentne korzyści, wynikające z niskiej bezwładności systemu grzejnikowego?
    Co daje wybitnie mała bezwładność cieplna grzejników, wsparta odpowiednią strategią ogrzewania?

    1/. Możliwość pełnego wykorzystania uzysków ciepła,
    2/. Możliwość maksymalnie długich czasowych wyłączeń ogrzewania - np. podczas nieobecności w domu, w pomieszczeniach użytkowanych czasowo, lub przy
    wyłączeniu nocnym,
    3/. Możliwość wyłączenia procesu ogrzewania na czas krótkiego, intensywnego przewietrzenia domu.

    Ponadto, przy utrzymywaniu stałej, relatywnie niskiej temperaturze pomieszczeń, można szybko, w pożądanych momentach, z dużą precyzją co do temperatury i czasu,
    podnieść temperaturę powietrza w całym domu lub w jego wybranych częściach.

    Wykorzystanie wszystkich tych możliwości związane jest z indywidualnymi, sytuacyjnymi decyzjami użytkownika.

    Użytkownik w pełni panuje nad komfortem cieplnym.
    Stosując obniżenia temperatury oraz wykorzystując uzyski ciepła, użytkownik ma dużo większy komfort cieplny za dużo mniejsze pieniądze...

    Pozdrawiam
    Bogusław

  11. #1211

    Domyślnie

    Czytając wszystkie wypowiedzi , szczególnie kolegi z forum "bogusław" stwierdzam że w ramach reklamy i prawdziwych testów - za darmo mogę udostępnić mój dom do testowania grzejników 'Regulus" - dom mój ogrzewa pompa ciepła powietrzna.
    Czekam na propozycję. Ps. mam już założone inne grzejniki innej firmy.
    Chyba taki test u zwykłego użytkownika byłby jak najbardziej rzeczywisty i oddający prawe co jest lepsze a co takie same.
    Pozdrawiam wszystkich

  12. #1212

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Stosując obniżenia temperatury oraz wykorzystując uzyski ciepła, użytkownik ma dużo większy komfort cieplny za dużo mniejsze pieniądze...
    Każdy dom wykorzystuje uzyski ciepła, rodzaj ogrzewania nie ma tu nic do rzeczy.
    Komfort z ogrzewania grzejnikowego jest dużo mniejszy niż z podłogówki (rozkład temparatury w pionie i równomiernosć temperatury w pomieszczeniu).
    Z tymi dużo mniejszymi pieniędzmi to kolejne kłamstwo, jak dotąd nie przedstawiłeś żadnych liczb. Zachęć inwestorów do tych grzejników, pokaż jakieś wyliczenia ile zaoszczędzą. Oczywiście żadnych liczb nie pokażesz bo ich zwyczajnie nie masz i po prostu kłamiesz.
    Ja bazując na podobnych przesłankach mógłbym napisać, że korzystanie z grzejnków spowoduje dużo mniejszy komfort cieplny za dużo większe pieniądze.I po części tak jest.

  13. #1213
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.139
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Możesz powtarzać swoje w kółko... Możesz rzucać puste słowa o kłamstwie w kółko...
    Ludzie, inwestorzy, potrafią myśleć samodzielnie.

    Nieważny jest dom.
    Ważni są ludzie w nim mieszkający.
    Ważny jest ich komfort cieplny i stan ich kieszeni.
    Lepiej za mniej.

    Uzysk ciepła, przy współistniejącym grzaniu pomieszczenia, może podnieść temperaturę powietrza do niekomfortowej.
    Rośnie dT a tym samym straty ciepła.

    Ile rodzin, tyle liczb.
    Ile domów, tyle liczb.
    Ile rodzin i domów, tyle różnych wyników.

    Jeśli ktoś szanuje wytworzoną energię, ponadto szanuje stan swojej kieszeni, to wiedząc gdzie i kiedy może zaoszczędzić jedno i drugie, zrobi to.
    Nie ma dwóch zdań.

    Chcesz cyfr?
    Stwórz sobie jakieś indywidualne założenie i policz.
    Krok po kroku...
    Oszczędność, większa lub mniejsza, wyjdzie zawsze.

    Człowiek posiada wolną wolę.
    Ta jego wolna wola pozwala mu żyć oszczędnie lub nie.

    Pozdrawiam
    Bogusław
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 23-11-2012 o 09:26

  14. #1214

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Możesz powtarzać swoje w kółko... Możesz rzucać puste słowa o kłamstwie w kółko...
    Ludzie potrafią myśleć samodzielnie.
    No właśnie.

    Cytat Napisał mr6319 Zobacz post
    Panie Bogusławie, zaczynam mieć wrażenie, że za wszelką ceną stara się pan udowodnić wszystkim, że najlepsze na świecie są grzejniki Regulus. Czytam juz nie pierwszy wątek o grzejnikach i w każdym z nich toczy pan z wieloma forumowiczami zaciekłą walkę na słowa. Chciałbym trafić na wątek o grzejnikach gdzie nie będzie pana wywodów o wyższościach i niższościach. Podejrzewam też, że każdy kto się tematem grzejników zainteresował i trochę poszperał w sieci zna już pana opinie na ten temat. W zbyt wielu wątkach o grzejnikach pan po prostu jest. Moją prośbą jest by zakończył juz pan te wszelkie reklamowe wywody - z czasem zaczynają już nie reklamować lecz zniechęcać...
    U mnie własnie tak jest. Bo nie powiem w pewnym momencie mocno zainteresowany byłem regulusami.
    Pozdrawiam.

  15. #1215
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.139
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał tank102 Zobacz post
    Czytając wszystkie wypowiedzi , szczególnie kolegi z forum "bogusław" stwierdzam że w ramach reklamy i prawdziwych testów - za darmo mogę udostępnić mój dom do testowania grzejników 'Regulus" - dom mój ogrzewa pompa ciepła powietrzna.
    Czekam na propozycję. Ps. mam już założone inne grzejniki innej firmy.
    Chyba taki test u zwykłego użytkownika byłby jak najbardziej rzeczywisty i oddający prawe co jest lepsze a co takie same.
    Pozdrawiam wszystkich
    Ok. Mogę w to wejść.
    Prześlij na [email protected] Twoje dane teleadresowe. Skontaktuje się z Tobą opiekun Twojego regionu i uzgodni szczegóły.
    Wszystko zostanie ujęte w formę tabelaryczną.

    Zróbmy tak: pięć różnych domów, pięć różnych sposobów zasilania - czyli pięć różnych konfiguracji.
    Czekam na propozycje ze strony forumowiczów... Kontakt jak wyżej.

    Pozdrawiam
    Bogusław

  16. #1216
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.139
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał Duży Boban Zobacz post
    No właśnie.
    Duży Bobanie!
    Mało merytoryczny argument typu:
    Na złość mamie odmrożę sobie uszy..

    Jakoś nie każdy tak reaguje
    Odzew ze strony userów FM świadczy o czymś dokładnie odwrotnym.

    Errare humanum est.
    Pozdrawiam Cię serdecznie
    Bogusław

  17. #1217
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.139
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał tank102 Zobacz post
    Czytając wszystkie wypowiedzi , szczególnie kolegi z forum "bogusław" stwierdzam że w ramach reklamy i prawdziwych testów - za darmo mogę udostępnić mój dom do testowania grzejników 'Regulus" - dom mój ogrzewa pompa ciepła powietrzna.
    Czekam na propozycję. Ps. mam już założone inne grzejniki innej firmy.
    Chyba taki test u zwykłego użytkownika byłby jak najbardziej rzeczywisty i oddający prawe co jest lepsze a co takie same.
    Pozdrawiam wszystkich
    Pracowita "pszczółka" z ciebie mpopi...
    Dwoisz się i troisz....
    Nic z tego. Za późno...

    No i co z tego, że kiedyś tank102 tak napisał?
    Wygląda na to, że ostatecznie wybrał inną opcję:
    cyt:" dom mój ogrzewa pompa ciepła powietrzna." koniec cyt.

    Mimo wszystko reglulusy nadal tkwią mu w głowie.
    Jeśli grzał już jakiś czas innymi grzejnikami (jakimi to się dowiemy), tym lepiej.
    Będzie mieć świetne porównanie..
    Poczuje różnicę.

  18. #1218
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Ok. Mogę w to wejść.
    Prześlij na [email protected] Twoje dane teleadresowe. Skontaktuje się z Tobą opiekun Twojego regionu i uzgodni szczegóły.
    Wszystko zostanie ujęte w formę tabelaryczną.

    Zróbmy tak: pięć różnych domów, pięć różnych sposobów zasilania - czyli pięć różnych konfiguracji.
    Czekam na propozycje ze strony forumowiczów... Kontakt jak wyżej.

    Pozdrawiam
    Bogusław
    Chyba zacznę budować nowy dom...

  19. #1219
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.139
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Trzymam za słowo!
    Dla Ciebie będzie coś extra...

    Pozdrawiam
    Bogusław

  20. #1220
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.139
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    W związku z otrzymywanymi pytaniami powtórzę moje "credo" z kilku stron wcześniej:
    By koszt utrzymywania wysokiego komfortu cieplnego w domu był jak najmniejszy, należy proces produkcji ciepła przesledzić w trzech etapach:

    1/. Optymalna produkcja ciepła.
    2/. Optymalne magazynowanie ciepła.
    3/. Optymalna dystrybucja ciepła.

    Magazynowanie ciepła nie zawsze jest potrzebne. Kiedy jest potrzebne? http://www.regulus.com.pl/download/regulusy_bufor.pdf

    Forsuję taki sposób patrzenia na proces ogrzewania, by potrafić podzielić go na trzy elementy: produkcja, magazynowanie i dystrybucja ciepła.
    Na każdym z tych etapów można dopuścić do nieuzasadnionych strat.
    Najsprawniejszym systemem grzewczym jest system produkcji i dystrybucji ciepła oparty na zerowych stanach magazynowych.
    Produkuje się dokładnie tyle ciepła, ile akurat potrzeba.
    Taka sytuacja możliwa jest jednak jedynie przy zastosowaniu elektrycznych i gazowych kotłów centralnego ogrzewania.

    Jeśli ktoś pozwala na stratę ciepła już na etapie jego produkcji, to żadna "optymalna dystrybucja ciepła" nie jest w stanie zniwelować skutków nieoptymalnej produkcji..
    Nie wolno skupiać się na optymalnej dystrybucji ciepła, tracąc całkowicie z pola widzenia optymalną produkcję ciepła..

    Jeśli ktoś zoptymalizuje "pod siebie" wymienione trzy etapy procesu ogrzewania, wówczas będzie mieć najwy6ższy możliwy komfort cieplny za możliwie najmniejsze pieniądze..

    Pozdrawiam
    Bogusław

Strona 61 z 72

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony