dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 69 z 72
Pokaż wyniki od 1.361 do 1.380 z 1426
  1. #1361
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.080
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    Jesteś tu, zeby się pochwalić co robisz?
    Jaki masz problem Indi?
    Po co masz walić 80 oC?
    Nie rób tego...
    Grzej podłogówką na 30 oC...
    Twoje uwagi są ni przypiął ni wypiął..

    Ps.
    Powyżej podniosłeś temp. o 8 stopni w trzy godziny w niewysezonowanym, świeżo wybudowanym, pełnym wody domu..
    Koresponduję nieco z hydraulikiem...
    On swój dom schłodził (nie napisał jak dużo czasu mu to zajęło) do 15 oC...
    Może ty mu coś doradzisz?

  2. #1362
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.080
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    Manewrowanie temperaturą powietrza na poziomie od temperatury bazowej utrzymywanej przez użytkownika wzwyż, o 1-3 oC, jest wykonalne w każdym obiekcie mieszkalnym.

  3. #1363
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Bogusiowa prawda o betonie i żelbetonie
    http://www.pg.gda.pl/~krogu/Wspolczy...nia_ciepla.pdf

    w/g bogusia beton jest jeden i ma 3 x mnieszą pojemność od żelbetu (betom z jednym drutem)
    Generalnie dyskwalifikuje to budynek do grzania regulusem .Czyli budynki murowane z żelbetowym stropem nie nadają sie dla regulusów tylko do zeliwnych.

    Boguś napisał:
    "Im zimniejszy obiekt, tym mniej uzasadnione jest wstawianie do niego grzejników o małej masie całkowitej.
    Gdzieś bufor musi się znajdować, jeśli nie w przegrodach, to choćby w grzejnikach. A w zimnym obiekcie pozostaje do dyspozycji tylko żeliwo i duuużo wody, skoro na ocieplenie nie ma czasu ani ochoty.."

    Wynika z tego ,że grzejniki regulus są idealne tam gdzie ogrzewanie nie jest potrzebne.
    Żeby coś zagrzać najlepsze są masywne grzejniki z dużą ilością wody
    Tyko teraz pytanie :Ile to jest co to znaczy ziny budynek albo ciepły budynek.

    Czy istotna jest masa przegród czy ich opór cieplny .
    Co jest leprze ściana szkieletowa z 40 cm wełny czy 20 cm wełny , a może betonowa 18 cm + 40 cm wełny (w blokach 20cm)

    Czarodzieju bogusłwie czaruj

    a co do kultury o którą zabiegasz:
    Ps. 2
    Wasze podśmiechujki są na poziomie budki z piwem..

    Indi...
    Póki co wylewka bez glazury?
    Słyszałeś coś kiedyś o wygrzewaniu podłogówki?

    Przecież on nic nie wygrzewa Użyj rozumu
    Ostatnio edytowane przez hydraulik_ ; 23-12-2012 o 12:33
    Tu była reklama....

  4. #1364
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    O to właśnie cały czas się wszystko rozbija - po co jakieś dynamiczne grzanie? Ma to sens w domach drewnianych, które szybko się wychładzają choćby od wentylacji, ale po kiego grzyba robić sobie jaja w domu murowanym (a te stanowią >97% wszystkich nowych budynków), gdzie temperatura przy mrozie spada max. o 1'C na dobę? A w pracy nie ma nas 8-10h? Więc jaka oszczędność? Wspomniane 43gr na sezon chyba
    Choć gdyby policzyć pracę kotła / PC ze znacznie niższą sprawnością w trakcie "dynamicznego grzania", to zamiast 43gr oszczędności może się zrobić stówa w plecy...

  5. #1365
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.080
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    ************************************************** *
    Dziękuję forumowiczom za miłą, kulturalną i wysoce konstruktywną wymianę poglądów panującą w wątkach, w których brałem udział.
    Dziękuję za interesujące uwagi i przemyślenia.

    Wzruszających Bożonarodzeniowych przeżyć.

    Dobrego, Szczęśliwego Nowego Roku.


    Bogusław Wójcik
    REGULUS-system s.j.

    ************************************************** **************************************************
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 23-12-2012 o 18:00

  6. #1366
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Bogusławie
    Życzę ci zdrowia i fajnego biznesu .

    marek

    remis
    Tu była reklama....

  7. #1367

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Poziom temperatury bazowej, którą może ustalić użytkownik, wynika li tylko z jego upodobań..
    Inną temperaturę ustawi użytkownik mający "ciepłolubną" żonę, a inną ktoś, kto lubi "zimny wychów".

    Przykład: baza całego domu w tym i sypialni = 20 oC
    Podczas wstawania użytkownik chce mieć temperaturę w sypialni i łazience 23 oC.
    Instalacja sterowana programatorem czasowym uruchamia się odpowiednio wcześniej...
    Grzeje godzinę czy też ile potrzeba... Kwestia zaprogramowania..
    Jeszcze przed wyjściem z domu do pracy instalacja się wyłącza.
    Temperatura, niedługo po wyjściu domowników, wraca do punktu wyjścia tj. do poziomu 20 oC.
    Analogicznie można wykonać po przyjściu z pracy, kiedy przemarznięci czy też wychłodzeni użytkownicy chcą się rozgrzać w nieco wyższej temperaturze..

    ...
    To ma sens i się sprawdzi, ale nie w naszym kraju.
    Występuje conajmniej "dwie ścieżki" w budowie i ogrzewaniu domów. Pierwsza to bardzo niska bezwładność cieplna budynku i bardzo szybkie nagrzewanie dużą mocą, a druga to bardzo duża bezwłądność cieplna i długotrwałe nagrzewanie mała mocą.
    Specyfika budownictwa w Polsce pasuje bardziej pod "drugą ścieżkę".
    Coraz popularniejsze robią się domy szkieletowe - które teoretycznie podpadają pod pierwszą kategorię.
    Z racji doświadczenia i upodobań nawet w "szkieleciaku" nie zastosowałbym "szybkich grzejników ala regulus" tylko ogrzewanie za pomoca wentylacji - bo posiada dużo lepszą dynamikę grzania, dużo większą moc dostarcza do pomieszczeń - a w nowoczesnym budownictwie i tak ta instalacja wentylacyjna wystepuje - dzięki temu całość instalacji CO możemy zredukowac wyłącznie do zasilania nagrzewnicy w centrali wentylacyjnej.
    Jednak w budynku murowanym miałbym wątpliwości czy stosować wyłącznie ogrzewanie wentylacją - chyba skłaniałbym się do klasycznych grzejników lub podłogówki.

    Pierwsze rozwiązanie daje teoretycznie oszczędności - największe problemy mogą być z komfortem "poza zegarem" np. kiedy wrócimy wcześniej itp.
    Drugie rozwiązanie teoretyczne mniej oszczędne, ale w zamian utrzymuje "stały" komfort.

    PS - Wesołych świąt życze wszystkim dyskutantom.

  8. #1368

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    aż się wierzyć nie chce, boguś 4 lata walczył o 43gr a tu bęc, 20% wzrostu za CO bo słoneczko nie dopisało ??

    nihil novi
    Tak mpoplaw porównując mój rachunek z rachunkiem rodziców, którzy nie mają regulusów tak uważam. Nasze faktury w zeszłym roku różniły się o blisko 200 zł. W tym roku różnica to zaledwie 100 zł. Rodziców dom ma jeszcze lepsze posadowienie niż mój prawie przy tej samej ulicy. Ich faktura jest niższa o 100 zł. Obserwacje rodziców są takie same. Brak nasłonecznienia ze strony południowej. Śmiem twierdzić, że miesięcznie 100 zł uciekło z braku słońca

  9. #1369
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bog21

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-836
    Posty
    31

    Domyślnie

    Mam takie pytanko
    Jak ustawię sobie przy ogrzewaniu kotłem gazowym na sterowniku pokojowym powiedzmy żądane 21st. to jak powinny być ustawione głowice(pokrętła) w grzejnikach? Czy jest to jakoś odgórnie ustawione że np poziom 1 to 19st, 3 to ok. 21st , 5 to 25st.? i co gdy ustawie 21st jako żądaną temp a potem podkręce na pokrętle na 5 bądź na głowicy z elektronicznym wyświetlaniem np w łazience ustawie sobie 24st? Czy kocioł będzie miał z tym problem i czy tak da się zrobić, czy wtedy będzie to zaburzać ogólnie przyjętą wartość na sterowniku pokojowym??

  10. #1370
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 0degree
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Kod pocztowy
    38-130
    Posty
    446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Titud Zobacz post
    Korzystając z okazji chciałem was spytać o to co sądzicie o tych grzejnikach?:

    http://www.egrzejniki.pl/pl/p/Grzejn...2-600x1400/484

    Bo planuje je sobie kupić w najbliższym czasie.
    Kermi są dobrymi grzejnikami.
    Podpisu nie było, nie ma i nie będzie.
    http://www.dobredomy.pl/projekt/atlas

  11. #1371
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Capuzzo

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-952
    Posty
    1

    Domyślnie

    Jak dla mnie raczej Buderus, chociaż też zacząłem się trochę wahać bo znalazłem ostatnio Purmo w dobrej cenie netsanit.pl/strona-glowna/grzejniki-purmo

  12. #1372

    Domyślnie grzejniki

    witam właśnie jesteśmy na etapie wykonywania ogrzewania centralnego i mamy mały dylemat jakie grzejniki wybrać? nasz wykonawca poleca nam metalowe a my jesteśmy za aluminiowymi. i teraz nie wiemy co robić pomóżcie i napiszcie . jaka jest różnica między tymi dwoma rodzajami grzejników oczywiście w użytkowaniu. i jeszcze jaki piec jakiej firmy byście nam doradzili dom jest parterowy o pow.150m2. +użytkowe poddasze ale to w przyszłości my byśmy chcieli piec z podajnikiem na wszystko tzn(węgiel,eko-groszek,drewno) czekam na odp. z góry dziękuje jak możecie to dołączcie zdjęcia swoich pieców.

  13. #1373
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Thorex

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Wawa
    Kod pocztowy
    00-131
    Posty
    6

    Domyślnie

    U mnie dom piętro 130 m2 mam piec Galmet, grzejniki hmm aluminiowe na pewno nie zardzewieją, stalowe trzeba co jakiś czas odmalować, ja u siebie mam aluminiowe i jest mi z tym dobrze, grzejniki firmy Armatura Kraków.

  14. #1374

    Domyślnie

    Różnica w cenie - stalowe tańsze, aluminiowe droższe.
    Z tego co widzę stalowe dużo szybciej rdzewieją i to różnych firm widziałem.
    Aluminiowe można w razie potrzeby rozbudować przez dokręcenie żeberek.
    Mój instalator nie polecał aluminiowych z marketu, mówił, że mieli duże problemy ze szczelnością.
    Ja mam Fondital Calidor a brachol Ferroli. Oby dwa działają b dobrze.
    U małżonki stalowe Immergas po 3 latach od zamontowania rdzewieją. Nie wiem dlaczego tak szybko, może parametry wody grzewczej nie takie, ale fakt jest faktem.

  15. #1375
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.080
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    Grzejniki Alu to klasyczne grzejniki wysokotemperaturowe ( mała powierzchnia czołowa, kanały konwekcyjne), stosowane najchętniej przy kotłach stałopaliwowych, głównie węglowych.

    http://www.regulus.com.pl/galeria/re...ystem-regullus
    25 lat gwarancji na szczelność. Nierdzewne.

    Pozdrawiam
    Bogusław

  16. #1376
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    ...
    Z tego co widzę stalowe dużo szybciej rdzewieją i to różnych firm widziałem.
    ...
    mam Korado - zamontowane w 1997r - jakoś nie widzę na nich oznak korozji.

    Może sie zdarzyć w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności - sauny, baseny, niewentylowane łazienki.

  17. #1377
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikabrot Zobacz post
    witam właśnie jesteśmy na etapie wykonywania ogrzewania centralnego i mamy mały dylemat jakie grzejniki wybrać? nasz wykonawca poleca nam metalowe a my jesteśmy za aluminiowymi. i teraz nie wiemy co robić pomóżcie i napiszcie . jaka jest różnica między tymi dwoma rodzajami grzejników oczywiście w użytkowaniu. i jeszcze jaki piec jakiej firmy byście nam doradzili dom jest parterowy o pow.150m2. +użytkowe poddasze ale to w przyszłości my byśmy chcieli piec z podajnikiem na wszystko tzn(węgiel,eko-groszek,drewno) czekam na odp. z góry dziękuje jak możecie to dołączcie zdjęcia swoich pieców.
    witam

    jak podobają ci się ALU bierz je
    mojemu oku bliższe stalowe
    kwestia gustu
    dobre "markowe" grzejniki mają b. długą gwarancję, minimum 10 lat
    zwróć uwagę na gwarancję - a parametry grzejników winien dobrać instalator

    marketowe, nie wszystkie, ale wiele z nich to takie wyrobu "EKO-CENA", tani wyrób to jedyna zaleta
    można to łatwo zauważyć porównując zestaw 10 żeberek alu, różnych producentów w markecie
    ostatnio klient pokazał mi 10 żeberek, które ważyły o 40% mniej niż" inne dobre" 10 żeberek

    pozdrawiam

  18. #1378

    Domyślnie

    jest jeszcze 3 opcja - grzejniki nanopanel

  19. #1379

    Domyślnie

    dziękuje za odp.ale nadal nie jesteśmy zdecydowani każdy ma inne zdanie na temat grzejników alu czy met.byłam teraz u kilku osób w domach gdzie sa pomontowane grzejniki metalowe i wydaje mi się że pozostaniemy przy nich i wykonywała to centralne ta sama firma co ma u nas robić bardzo fachowo zrobione i inwestorzy równiez zadowoleni

  20. #1380
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Bayzone_pl
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    540

    Domyślnie

    Grzejniki stalowe posiadają 10 lat gwarancji i wybór sprawdzonego producenta np. purmopolska.pl jest słusznym wyborem, grzejnik aluminiowy oczywiście sprawdzi się u Was ze względu na kocioł pracujący na wyższej temperaturze. Z aluminiowych polecam Armaturkę krakowską (armaturakrakowska.pl) lub ewentualnie fondital, jednak to jest w podobnym przedziale cenowym, walory estetyczne na plus na stalowy (wybór dekoracyjnych, kolorów itd.).
    Jak budujesz to warto się z nami skontaktować i sprawdzić ile możesz zaoszczędzić.
    Gwarancja najniższej ceny ! Transport na terenie całej polski.
    Indywidualne wyceny [email protected]

Strona 69 z 72

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony