dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 58 z 330
Pokaż wyniki od 1.141 do 1.160 z 6591
  1. #1141
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulca
    Stoje przed wyborem systemu ogrzewania, a konkretnie pieca.
    Dom parterowy w calosci ogrzewanie podlogowe (okolo 165m2 pow uzytkowej wys.2,8m plus 35m2 garazu), do CWU zasobnik okolo 200l, dodatkowo kominek z plaszczem wodnym, 4 osoby, piec gazowy.
    Mysle o jakims kondensacyjnym niskotemperaturowym, dom ma byc tani w eksploatacji (went. mech z odzyskiem, cieple sciany),
    jakie piece polecacie?
    Kulca Moim zdaniem moc kotła powinna wynikać z zapotrzebowania na nią dla domu. Osobiście wydaje mi się że jest pewnie w granicach 10kW (dla pewności trzeba by policzyć). http://paradigma.pl/Kotly_kondnsacyjne.html taki kocioł o mocy 10kW i ze zbiornikiem ~155l ma NL=1,6. "NL" to jest jakieś 3,5 osoby.

    jakuzakk Co do ceny Moduli 4...20 to najlepiej zadzwonić do Paradigmy, przy okazji można się też dowiedzieć o instalatora ze swoich okolic.
    Taka Modula 4...20 ze zbiornikiem 120l ma NL=1,2 a ze zbiornikiem 155l NL=2,0.

  2. #1142

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn
    Kulca Moim zdaniem moc kotła powinna wynikać z zapotrzebowania na nią dla domu. Osobiście wydaje mi się że jest pewnie w granicach 10kW (dla pewności trzeba by policzyć). http://paradigma.pl/Kotly_kondnsacyjne.html taki kocioł o mocy 10kW i ze zbiornikiem ~155l ma NL=1,6. "NL" to jest jakieś 3,5 osoby.
    no wlasnie to zapotrzebowanie, rodzina 4 osoby, zasobnik wody 200l, ogrzewanie podlogowe na okolo 180m2, ale do tego kominek z plaszczem wodnym, jak w takim ukladzie policzyc potrzebna moc kotla?

  3. #1143

    Domyślnie

    Ja mam 100 l zbiornik i z doswiadczen wynika, że starcza nawet na 5 osób (MCR24 De dietricha ekspresowo go nagrzewa jesli jest taka potrzeba)

    Jedyny minus to gdy np. chce sie wykąpać w wannie, to wtedy troche tej wody brakuje - no ale mam duzą wanne (wygodnie sie lezy w 2 osoby)
    Mogłbym podniesc chwilowo temp. na CWU ale najczesciej mi sie nie chce. Wiec nalewam ciepłej , czekam kilka minut i dolewam resztę jak juz kociol nagrzeje.

  4. #1144
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar emqwadrat
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    266

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bikerus
    Ja mam 100 l zbiornik i z doswiadczen wynika, że starcza nawet na 5 osób (MCR24 De dietricha ekspresowo go nagrzewa jesli jest taka potrzeba)

    Jedyny minus to gdy np. chce sie wykąpać w wannie, to wtedy troche tej wody brakuje - no ale mam duzą wanne (wygodnie sie lezy w 2 osoby)
    Mogłbym podniesc chwilowo temp. na CWU ale najczesciej mi sie nie chce. Wiec nalewam ciepłej , czekam kilka minut i dolewam resztę jak juz kociol nagrzeje.
    Możesz troszkę precyzyjniej...bardzo mnie to interesuje....

    1. Jaką masz temp w zbiorniku
    2. Czekasz kilka minut....2...5...9.... ???
    Budowałem dom, skończyłem w rok i pięć dni choć planowałem tylko w rok ....

  5. #1145

    Domyślnie

    witam jeszcze raz do RAPczyna. Proszę cię doradź mi jak dobrać piec, jednak bede musiał wybrać viessmanna lub vaillanta

    Dom po podłogach 220 m2 w tym garaż 30 m2 w którym planuje mały grzejnik do podtrzymania temperatury w granicach 8 stopni
    Na dole ok 80 m2 podłogówki + wcześniej wspomniany garaż
    Na poddaszu 15 m2 podłogówki w łazience reszta pomieszczeń ogrzewanych grzejnikami
    W domu jest już kominek z dystrybucją ciepłego powietrza z turbiną
    Dom wybudowany z pustaka z betonu komórkowego o grubości 36 cm do tego 12 cm styropianu,
    poddasze ocieplone wełna o grubości 25 cm
    okna 5 komorowe z szybą 1,0
    jeszcze jedno mianowicie do ok 1 roku będę chciał podpiąć do instalacji solary.
    pozdrawiam Jacek

  6. #1146
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn
    Co do ceny Moduli 4...20 to najlepiej zadzwonić do Paradigmy, przy okazji można się też dowiedzieć o instalatora ze swoich okolic.
    Dzwoniłem przy EUR/PLN=4,20 i było... "trochę" drogo. Teraz to bałbym się dzwonić. A może stał się cud i liczą ze starych zapasów po lepszym kursie...

    A może ktoś wie którzy producenci mają cennik w PLNach???? To może być ciekawa informacja przy dzisiejszych kursach...

  7. #1147
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał sure
    1. Czy ktoś jest w stanie praktycznie opisac różnicę między kotłem Vitodens 200 W, a Vitodens 300W?
    2. To samo w odniesieniu do Elidens DTG 1300-25 130 i Inovens MC 25 LP?
    Chodzi mi o to, czy to jest jakoś praktycznie odczuwalne w codziennym użytkowaniu? Bo np. wyliczenia strat na zasobnikach wuykazaly, że za bardzo znaczące to nie jest...
    Będzie trudno. nie znam nikogo kto miałby dwa piece, te lub inne i włączał je naprzemiennie, żeby w tych samych warunkach ocenić odczuwalne w codziennym użytkowaniu różnice (Instalator/przedstawiciel=teoria).

  8. #1148
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakuzakk
    witam jeszcze raz do RAPczyna. Proszę cię doradź mi jak dobrać piec, jednak bede musiał wybrać viessmanna lub vaillanta
    pozdrawiam Jacek
    To może De Dietrich bądź Junkers... będą lepsze niż Vaillant i Viessmann.
    Jeśli nie to: VC 126/3-5 lub VC 186/3-5 oraz Vitodens 200-W 4,5-17,9 lub 300-W 3,6-16,7.
    Wybór powinien być poparty obliczeniami obciążenia cieplnego budynku.

    Wirecki Nie ma zapasów bo wszystkie zamówienia są realizowane na bieżąco i jadą bezpośrednio z fabryki na miejsce budowy (pod wskazany adres).

  9. #1149

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    To mój pierwszy raz na forum więc proszę o wyrozumiałość.
    Moje pytanie nie będzie oryginalne.
    Otrzymałem ofertę na kocioł Vitodens 222-W 4,8-19kW +Vitotronic 200 dla domu o pow. 120m2. Ściany zewnętrzne (keramzyt+15 cm styropian) U=0,24, podłoga na gruncie U=0,25, dach ocieplony 20cm wełny U=0,21. Ogrzewanie podłogowe na dole na powierzchni ok. 60m2+górna łazienka 7m2. Poddasze grzejniki pow. 59m2. Dwie łazienki w tym jedna z wanną 200l używaną raz na tydzień i jedna z natryskiem. Dwie osoby dorosłe i jedno dziecko. Dodatkowo zainstalowana będzie rekuperacja.
    I teraz dobrnąłem do sedna: Czy powyższy kocioł to dobra propozycja.
    Pozdrawiam i przepraszam za dłużyzny

  10. #1150

    Domyślnie

    Cytat Napisał sacha
    Cytat Napisał 1950
    długi nigdy nie szanował siwych włosów
    Może szanuje łysych - może ma przed nimi respekt
    Jeden łysy już tu był na forum......... brzydki jak ch(olera) , targały mną różne uczucia ale na pewno nie był to respekt

  11. #1151

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    A jaki kociol polecilibyscie mnie?
    Mam dom o pow. uzytkowej okolo 130m2, centralne ogrzewanie - kaloryfery.
    Teraz mam kociol swiebodzicki, ale kupiony juz kilka lat temu.
    Place za gaz za dwa miesiace ok. 600zl przy temperatzurze 16st.
    Na szczescie jeszcze tam nie mieszkam.

  12. #1152
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    mazowieckie ok. Żyrardowa
    Posty
    677

    Domyślnie

    Cytat Napisał phans
    Straty ciepła na zbiorniku 120l to ok. 50m3 gazu ziemnego. Te straty podawane pewnie dla temp. otoczenia min. 16stC.
    Co zrobić gdy kotłownia nie będzie ocieplana, będzie przylegać 2 ścianami do ściany zewn., jedną do nieocieplonego garażu i jedną do pomieszczenia ocieplonego.
    Co zrobić aby te straty na tym zbiorniku zminimalizować w tym przypadku? Przenieść do innego pomieszczenia niż kocioł czy lepiej ocieplić?
    Znalazłem, że średnie straty ciepła dla zbiorników cwu 120l (Vaillanta) to 1.2(1.4) kWh/dobę przy różnicy temp. 40K dla wody i otoczenia. Dla pomieszczenia nieogrzewanego zimą różnica temp. wzrośnie ok. 15stC(w stosunku do ogrzewanego) i tym samym straty wzrosną do 1.2*55/40= 1.65(1,93) kWh/dobę.
    Czyli w zimę w takim pomieszczeniu straty mogą wzrosnąć o dodatkowe 40% czyli zamiast zużycia 3,5(4) m3 gazu ziemnego miesięcznie będzie to 5(6) m3 gazu ziemnego miesięcznie. Czyli chyba nie ma sensu się martwić tymi 2 m3 gazu (4zł) dodatkowymi stratami spowodowanymi, że zasobnik zimą jest w nieogrzewanym pomieszczeniu

  13. #1153
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał raskolnikow
    Otrzymałem ofertę na kocioł Vitodens 222-W 4,8-19kW +Vitotronic 200 dla domu o pow. 120m2. Ściany zewnętrzne (keramzyt+15 cm styropian) U=0,24, podłoga na gruncie U=0,25, dach ocieplony 20cm wełny U=0,21. Dodatkowo zainstalowana będzie rekuperacja.
    I teraz dobrnąłem do sedna: Czy powyższy kocioł to dobra propozycja.
    Pozdrawiam i przepraszam za dłużyzny
    Moim zdaniem zdecydowanie za duży. Patrząc na zapotrzebowanie domu , które jest prawdopodobnie na poziomie 5-7kW. Spokojnie wystarczy ci kocioł kondensacyjny o mocy maksymalnej ~10kW i zbiornik 120-155l

    ellaj kocioł j.w.

  14. #1154

    Domyślnie

    Serdeczne dzieki.

  15. #1155

    Domyślnie

    Cytat Napisał emqwadrat
    Możesz troszkę precyzyjniej...bardzo mnie to interesuje....

    1. Jaką masz temp w zbiorniku
    2. Czekasz kilka minut....2...5...9.... ???
    Temp. w zbiorniku to 45-47 stopni
    Czekam ok 5 minut - ale to tak subiektywnie, bo stoperem nie mierzyłem

  16. #1156
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    katel

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    3

    Domyślnie prośba o poradę

    Witam!
    Ja też poproszę o pomoc w wyznaczeniu zapotrzebowania na ciepło i wyborze kotła do CO.

    Parametry:
    -gaz ziemny
    -powierzchnia domu 238m2
    -parter: 121m2(w tym garaż 23)
    -poddasze 117
    - kubatura 939m2
    -ściany zewnętrzne porotherm 30m + 12cm wełny
    -dach: dachówka ceramiczna + 25cm wełny
    -około 40m2 podłogówki
    -około 16 grzejników: 8 na dole i 8 na górze +4 drabinki(łazienkowe)
    -rodzina docelowo 5 osobowa
    -jest oddzielne pomieszczenie na kotłownię

    Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi

  17. #1157
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie Re: prośba o poradę

    Cytat Napisał katel
    Witam!
    Ja też poproszę o pomoc w wyznaczeniu zapotrzebowania na ciepło i wyborze kotła do CO.
    Prawdopodobnie wyjdzie około 17-19kW. Kocioł Modula II 4...20 ze zbiornikiem 155l

  18. #1158

    Domyślnie

    Witam!

    Mam mały dylemat. Zastanawiamy się, jak zresztą prawie wszyscy w tym wątku , nad rodzajem i mocą pieca gazowego kondensacyjnego.
    Parametry domu:
    Powierzchnia użytkowa: 112,6m2
    Kubatura brutto budynku: 553,40 (przy czym strych będzie nieogrzewany)
    Podłogówka: 30m2
    Rekuperacja

    Próbowałam zrobić OZC na własną rękę, ale muszę się przyznać, że za wysokie progi jak dla mnie niestety Po przeanalizowaniu tego wątku doszliśmy do wniosku, że najlepiej kupić piec o mocy tak do 12 KW - nie wiem czy słusznie? I pojawiły się dwa problemy: pierwszy z wyborem pieca, zdecydowanie odpada Modula ze względu na kosmiczną cenę jak dla nas (szczególnie przy tym kursie Euro ) a innych o takiej mocy nie mogłam znaleźć. Po drugie ostrzegano nas, że przy takiej mocy, gdy ktoś będzie brał prysznic, to spadnie temperatura w domu, bo piec nie da rady, a ja lubię ciepełko

    Proszę o radę odnośnie marki pieca (chodzi o to, żeby startował z jak najniższą mocą), no i ocenienie wybranej przez nas mocy.

  19. #1159

    Domyślnie

    Acha, zapomniałam Rodzina 4 osoby obecnie (docelowo 5 osób ) Zasobnik 160 lub 190l.

  20. #1160
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał kattharina
    Witam!

    Mam mały dylemat. Zastanawiamy się, jak zresztą prawie wszyscy w tym wątku , nad rodzajem i mocą pieca gazowego kondensacyjnego.
    Parametry domu:
    Powierzchnia użytkowa: 112,6m2
    Kubatura brutto budynku: 553,40 (przy czym strych będzie nieogrzewany)
    Podłogówka: 30m2
    Rekuperacja

    Próbowałam zrobić OZC na własną rękę, ale muszę się przyznać, że za wysokie progi jak dla mnie niestety Po przeanalizowaniu tego wątku doszliśmy do wniosku, że najlepiej kupić piec o mocy tak do 12 KW - nie wiem czy słusznie? I pojawiły się dwa problemy: pierwszy z wyborem pieca, zdecydowanie odpada Modula ze względu na kosmiczną cenę jak dla nas (szczególnie przy tym kursie Euro ) a innych o takiej mocy nie mogłam znaleźć. Po drugie ostrzegano nas, że przy takiej mocy, gdy ktoś będzie brał prysznic, to spadnie temperatura w domu, bo piec nie da rady, a ja lubię ciepełko

    Proszę o radę odnośnie marki pieca (chodzi o to, żeby startował z jak najniższą mocą), no i ocenienie wybranej przez nas mocy.
    De Dietrich Elidens DTG 1300-15 Eco.NOx PLUS/V 130, moduluje od mocy 3,2 kW do 15 kW - 11044 zł z VAT 22%

Strona 58 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony