dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 295 z 330
Pokaż wyniki od 5.881 do 5.900 z 6591
  1. #5881
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Marcin55
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Sterowniki w sypialniach ? Po co ?
    Dla komfortu, wydaje mi się że lepiej mieć możliwość regulacji temperatury bezpośrednio z pokoi a na poddaszu mam 3 sypialnie + gabinet, który będzie traktowany jako pokój dla gości.

    A co do zasobnika myślałem o ACV 130L lub 160l słyszałem, że w zasobniku buderusa trzeba co 2 lata wymieniać anodę - koszt 200 pln, w ACV zero.
    Ostatnio edytowane przez Marcin55 ; 10-05-2017 o 16:02 Powód: korekta

  2. #5882
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin55 Zobacz post
    Dla komfortu, wydaje mi się że lepiej mieć możliwość regulacji temperatury bezpośrednio z pokoi a na poddaszu mam 3 sypialnie + gabinet, który będzie traktowany jako pokój dla gości.
    A jak często regulujesz temperaturę ?
    I z jakiego powodu ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #5883
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał Domingo Zobacz post
    Cześć,

    Wymieniam piec węglowy na kocioł gazowy jednofunkcyjny z zasobnikiem c.w.u.
    Charakterystyka budynku:
    - dom jednorodzinny z 1989 r.
    - ściany zewn. ocieplone styropianem o gr. 10 cm
    - okna PCV sprzed ok. 8-10 lat
    - 2 kondygnacje ogrzewane (parter + piętro)
    - na kondygnacji 3 (strych) rozłożony styropian o gr. 10 cm
    - w połowie podpiwniczony (piwnica nieogrzewana)
    - 4 osoby
    - powierzchnia do ogrzania to 140 m2 + 2 garaże (20+27 m2) - razem 187 m2
    - ogrzewanie grzejnikowe bez podłogówki

    "Ciepło właściwe" podpowiada maksymalną moc grzewczą 14 kW + 4 kW dla c.w.u.

    Mam możliwość zdobycia następującego zestawu w cenie 7.000 zł netto:
    - Kocioł HOVAL TopGas classic 24 kW
    - Sterownik RS-OT
    - Zestaw podłączeniowy
    - Zasobnik CombiVal ERW 200 l (wydaje mi się za duży)

    Jednak ze względu na modulację 7,7-24 kW zaczynam się wahać.
    Mniejszy model ma moc 5,7-18 kW, ale HOVAL podaje swoje parametry dla wody 40/30 C, więc 18-stka może być za słaba.

    Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i opinie.
    W takim przypadku wybrałbym zdecydowanie kocioł mniejszej mocy, rzędu 10kW i zbiornik około 160-200 litrów. Przykładów można mnożyć ale poniżej moi faworyci:
    - Paradigma Modula NT 10 lub 15
    - Junkers ZSBR 16-3E ZSB14-5C
    - Immergas 12 TT ERP
    - Broetje WGB 15 EVO

    Na grzejniki załóż system Danfoss Living Connect lub Honeywell evohome.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  4. #5884
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lucano

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-858
    Posty
    85

    Domyślnie

    Dobry wieczór,

    Przyszła pora na instalację gazową i wybór kotła i potrzebuję Waszej pomocy.
    Charakterystyka cieplna jaka mi wyszła na stronie jest tutaj: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2g90

    Dodam, że jesteśmy we dwójkę (jak na razie). Na parterze wszędzie podłogówka oprócz pokoi (sypialnia i jeszcze jeden gdzie planujemy jakieś małe grzejniki gdyby było zimno). Na razie planujemy mieszkać na parterze w którym od łazienki do pomieszczenia gospodarczego jest jakieś 5m w linii prostej.
    Trochę poczytałem na temat wyboru rodzaju pieca i stanęło, że chcemy mieć piec jednofunkcyjny z zasobnikiem.
    Z uwagi na to, że niedługo mamy sie spotkać z osobą która będzie nam doradzać i robić instalację chcemy mieć jakieś pojęcie aby zweryfikować czyjego doradztwo będzie dla nas odpowiednie zarówno dla portfela jak i wymagań. Nie jesteśmy ciepłolubni, temp w jakiej dobrze się czujemy i śpimy to ok 20 stopni.
    Doradzicie jaki piec byłby dla naszych potrzeb optymalny? Jest tego multum i nie wiem na co zwrócić uwagę.
    Z góry dzięki.

    PS. Nie wiem czy to może mieć jakieś znaczenie ale budujemy dom na zasadzie "jak coś się uzbiera to robimy" więc bez żadnych kredytów. Idąc tą myślą nie wiemy kiedy zaczniemy grzać bo nie mamy środków, żeby jechać dalej tj. kłaść płytki itp - tzn czegoś co wymaga stałej temp przez cały rok i wiąże się z ciągle włączonym piecem. Będzie pewnie tak, że założymy piec i będzie stał nieużywany przez... no właśnie
    Ostatnio edytowane przez lucano ; 13-05-2017 o 20:57

  5. #5885

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    W takim przypadku wybrałbym zdecydowanie kocioł mniejszej mocy, rzędu 10kW i zbiornik około 160-200 litrów. Przykładów można mnożyć ale poniżej moi faworyci:
    - Paradigma Modula NT 10 lub 15
    - Junkers ZSBR 16-3E ZSB14-5C
    - Immergas 12 TT ERP
    - Broetje WGB 15 EVO

    Na grzejniki załóż system Danfoss Living Connect lub Honeywell evohome.
    Tylko 10 kW ? Czy to nie za mało, zwłaszcza na potrzeby c.w.u. ?
    Poprosiłem jednego instalatora o wycenę kotła Buderus GB072 14 kW (zakres mocy 2,9-14,2 c.o. / 15,1 c.w.u.). Ten stwierdził, że na c.o. będzie w sam raz, jednak na potrzeby c.w.u. muszę mieć ok. 18-19 kW ?
    No właśnie - jaka moc jest potrzebna do podgrzania 120-140 l do temp. 55 C w czasie powiedzmy 15-20 min. ?

  6. #5886
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    140l podgrzać od np. 45 do 55stC to przy 10kW mniej niż 10 minut - moim zdaniem wystarczy 10kW
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  7. #5887

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    140l podgrzać od np. 45 do 55stC to przy 10kW mniej niż 10 minut - moim zdaniem wystarczy 10kW
    Mojemu Victrixowi 12 KW podgrzanie 160 litrów od 40 do 45 stopni zajmuje około 8-10 minut.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  8. #5888

    Domyślnie

    RAPczyn,
    wg39070


    Rozumiem, że macie na myśli przypadek, w którym ktoś zużyje np. 35 l ciepłej wody pod prysznicem, temperatura wody w zasobniku spada o ok. 10-15 stopni i kocioł tylko dogrzewa zasobnik do 55 C.
    Co w sytuacji, kiedy po kąpieli w wannie (zużycie 120 l c.w.u.) kocioł musi podgrzać całą pojemność zasobnika "od zera" (w praktyce pewnie od 5-10 C, w zależności od pory roku) ?
    Biorąc pod uwagę priorytet c.w.u., na jak długo może być "odcięte" ogrzewanie domu? Nie mam podłogówki, więc chciałbym uniknąć wychłodzenia budynku zimą.

  9. #5889

    Domyślnie

    Cytat Napisał Domingo Zobacz post
    RAPczyn,
    wg39070


    Rozumiem, że macie na myśli przypadek, w którym ktoś zużyje np. 35 l ciepłej wody pod prysznicem, temperatura wody w zasobniku spada o ok. 10-15 stopni i kocioł dogrzewa zasobnik do 55 C.
    Co w sytuacji, kiedy po kąpieli w wannie (zużycie 120 l c.w.u.) kocioł musi podgrzać całą pojemność zasobnika "od zera" (w praktyce pewnie od 5-10 C, w zależności od pory roku) ?
    Biorąc pod uwagę priorytet c.w.u., na jak długo może być "odcięte" ogrzewanie domu? Nie mam podłogówki, więc chciałbym uniknąć wychłodzenia budynku zimą.
    Troszkę źle to interpretujesz. Ja mam ustawiona histerezę temperatury w zasobniku na 5 stopni. Gdy podczas kąpieli spadnie o te 5 wtedy kocioł zaczyna grzać z pełną mocą i uwierz mi, że nadąży. Dom nie zdąży wystygnąć, bo to najzwyczajniej jest niemożliwe. Bynajmniej w tak krótkim okresie czasu.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  10. #5890
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przemek85

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Staniątki
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cześć !

    Przymierzam się do instalacji centralnego ogrzewania, jestem laikiem w tej kwestii stąd prosiłbym o poradę jaki kocioł wybrać, z jakich materiałów skorzystać, na co zwracać uwagę przy wyborze wykonawcy, czy robić po całości podłogówkę czy mixować z grzejnikami itp.

    Do rzeczy, charakterystyka budynku:

    - dom jednorodzinny, z lat 70tych
    - ściany zewnętrze, podwójny pustak (40cm) żużelbetownowy -> domyślnie będą docieplone styro 15cm ++
    - okna do wymiany w ilości 4 sztuki plus jedna duża witryna 2.5m x 2.5m w salonie, nię będzie żałowane pieniędzy na nie
    - poddasze nieużytkowe, docieplone od góry trocinami
    - od gruntu pójdzie docieplenie
    - powierzchnia użytkowa 90 m2
    - kotłownia będzie gazowa 2m x 3m, oddalona od łazienki 5m i od kuchni o 10m
    - pomieszczenia: salon+kuchnia, sypialnia, pokój, łazienka, korytarz większy, korytarz mniejszy
    - lubimy ciepło w domu

    Teraz kilka pytań:

    - jaki piec wybrać ? Jedno czy dwufunkcyjny ? Kondensat ?
    - jak podgrzewać wodę ?
    - robić zasobnik do wody użytkowej ?
    - robić zasobnik do co ?
    - po całości podłogówka ? Jeżeli nie to jakie grzejniki i gdzie ?
    - co z dużym przeszkleniem w salonie - wkładać tam grzejnik podłogowy ?
    - jaka automatyzacja do tego ? Sterowanie w każdym pokoju temp czy inaczej ?

    O czymś zapomniałem, na co powinienem zwrócić uwagę ?

  11. #5891
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mibas

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek85 Zobacz post
    Cześć !

    Teraz kilka pytań:

    - jaki piec wybrać ? Jedno czy dwufunkcyjny ? Kondensat ?
    - jak podgrzewać wodę ?
    - robić zasobnik do wody użytkowej ?
    - robić zasobnik do co ?
    - po całości podłogówka ? Jeżeli nie to jakie grzejniki i gdzie ?
    - co z dużym przeszkleniem w salonie - wkładać tam grzejnik podłogowy ?
    - jaka automatyzacja do tego ? Sterowanie w każdym pokoju temp czy inaczej ?

    O czymś zapomniałem, na co powinienem zwrócić uwagę ?
    Po pierwsze zrobić projekt u dobrego fachowca, który wszystko policzy i zaproponuje odpowiednie rozwiązanie zależne m.in. od Twoich preferencji wykończenia mieszkania.
    Zgrubne obliczenia na początek możesz zrobić sam, powyżej w wątku znajdziesz link do strony gdzie pi razy drzwi da się to policzyć (cieplowlasciwie.pl)
    a) IMHO jednofunkcyjny z zasobnikiem. Ja bym brał kondensacyjny (wyższa sprawność), ale one lepiej (sprawniej) pracują przy niskich temperaturach czynnika grzewczego, czyli z podłogówkami.
    b) wodę podgrzewa piec
    c) jednofunkcyjny z definicji musi mieć zasobnik,
    d) zależy od projektu instalacji,
    e) kwestia upodobań, ale zależy m.in. od tego, jakie wykończenie podłogi chcesz mieć (płytki, parkiet, deski klejone, deski na legarach, dywany itp itd), można zrobić układ mieszany podłogówka + grzejniki,
    f) IMHO automatyka pogodowa + czujnik temperatury wewnętrznej do korygowania automatyki pogodowej.

  12. #5892
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek85 Zobacz post
    Cześć !

    Przymierzam się do instalacji centralnego ogrzewania, jestem laikiem w tej kwestii stąd prosiłbym o poradę jaki kocioł wybrać, z jakich materiałów skorzystać, na co zwracać uwagę przy wyborze wykonawcy, czy robić po całości podłogówkę czy mixować z grzejnikami itp.

    Do rzeczy, charakterystyka budynku:

    - dom jednorodzinny, z lat 70tych
    - ściany zewnętrze, podwójny pustak (40cm) żużelbetownowy -> domyślnie będą docieplone styro 15cm ++
    - okna do wymiany w ilości 4 sztuki plus jedna duża witryna 2.5m x 2.5m w salonie, nię będzie żałowane pieniędzy na nie
    - poddasze nieużytkowe, docieplone od góry trocinami
    - od gruntu pójdzie docieplenie
    - powierzchnia użytkowa 90 m2
    - kotłownia będzie gazowa 2m x 3m, oddalona od łazienki 5m i od kuchni o 10m
    - pomieszczenia: salon+kuchnia, sypialnia, pokój, łazienka, korytarz większy, korytarz mniejszy
    - lubimy ciepło w domu
    Witam!
    Stawiasz na gaz - bardzo słusznie - ekologicznie, czysto i efektywnie. Ja polecam kotły kondensacyjne marki Viessmann z rodziny Vitodens. Mozesz o nich poczytać TUTAJ

    Zanim jednak zdecydujesz się na konkrenty model polecam kontakt z naszymi specjalistami, którzy pomogą skonfigurować odpowiedni system. Możesz to zrobić zadając zapytanie ofertowe: TUTAJ - to do niczego nie zobowiązuje!

    Jeśli chcesz porozmawiać ze specjalistą osobiście lub zaprosić go na budowę, poszukaj ich TUTAJ


    W razie pytań - służę pomocą!
    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  13. #5893

    Domyślnie

    Cytat Napisał geroj Zobacz post
    Witam
    Nie będę oryginalny wiec i ja zapytam o dobór kotła gazowego bo jestem całkiem zielony .
    A wiec kilka faktów : powierzchnia użytkowa całkowita 137 m2 + garaż 21m2+ piwnice 74m2
    ściany ytong 24cm+15cm styro, poddasze ocieplone 30cm. W domu ogrzewanie tylko podłogówka( (w sumie położono ok 900m przewodów)+dwa grzejniki w WC "drabinki".
    W piwnicach i garażu w każdym pomieszczeniu po 1 kaloryferze po10 żeberek w sumie nie wiem czy będę grzał piwnice ale w jednym pomieszczeniu jest pralnia i suszarnia więc tam na pewno kaloryfer będzie grzał.
    Pomocniczo w stanach przejściowych jest jeszcze kominek z DGP. Rodzinka 5cio osobowa z czego przerażająca jej większość to płeć piękna wiec zapotrzebowanie na ciepłą wodę będzie pewnie spore. Proszę o dobór kotła nie musi być to mercedes ale coś bezawaryjnego z długą gwarancją i z małym zużyciem gazu, jak i wielkości zasobnika na CWU.
    Witam,

    Jeżeli zastanawia się Pan nad wyborem sprawdzonego gazowego kotła kondensacyjnego, to polecam kotły marki Junkers z rodziny Cerapur, które dostępne są w wielu wariantach wykonania.
    W celu doboru oraz montażu odpowiedniego typu kotła polecam skontaktować się z jednym z autoryzowanych instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.junkers.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod infolinią o numerze: 801 900 810. Wybrany instalator, po wizycie na miejscu inwestycji oraz konsultacji , doradzi wybór najbardziej korzystnego rozwiązania.
    Więcej informacji o produkcie znajduje się na stronie http://www.junkers.pl/produkty/kotly...kondensacyjne/.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers

  14. #5894
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Potrzebny kocioł jednofunkcyjny bez zasobnika. Instalacja grzejnikowa. Do firmy znajomej. Moc 24kw. Piec z zamkniętą komora spalania.
    Istotna sprawa, musi obsługiwać 2 obwody grzewcze. 2 niezależne nastawy temperatur i pogodówka.
    Cena dość istotna. Jakby ktoś miał jakiś pomysł chętnie przekażę.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  15. #5895

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat, bo w ciągu najbliższych kilku miesięcy (liczę , że przed sezonem grzewczym) w mojej okolicy Duon będzie podłączał gaz ziemny wysokometanowy.
    Chciałbym zmienić ogrzewanie z eko na gaz. Jaki kocioł polecacie?

    Obecnie mam kocioł na eko 25kw (na 100% przewymiarowany). W tym sezonie spaliłem 7 ton ruskiego Eko po 650zł/tona luzem.
    Oprócz ogrzewania budynku dochodzi jeszcze CWU - zbiornik solarny 2 wężownice - 300l.

    Komin ma 12 metrów licząc od kotłowni w piwnicy i w tej chwili wstawiona jest tam rura kwasówka (chyba) 120mm.

    Zupełnie nie znam się na kotłach gazowych i nie wiem co powieniem kupić.
    W instalacji mam jeszcze pompkę z autoadaptem do obiegu CO, pomkę z autoadatem do cyrkulacji, zwykłą pompkę do CWU, siłownik do zaworu 4D arfiso.

    Od kotła oczekuję oprócz sprawnej i ekonomicznej pracy trochę bajerów typu sterowanie przez internet, może jakiś panel pokojowy do podglądu parametrów pracy itp.

  16. #5896
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Potrzebny kocioł jednofunkcyjny bez zasobnika. Instalacja grzejnikowa. Do firmy znajomej. Moc 24kw. Piec z zamkniętą komora spalania.
    Istotna sprawa, musi obsługiwać 2 obwody grzewcze. 2 niezależne nastawy temperatur i pogodówka.
    Cena dość istotna. Jakby ktoś miał jakiś pomysł chętnie przekażę.
    Mogę pomóc. Gdzie ta firma się znajduje?
    Może na prv...
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  17. #5897
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał jojoro Zobacz post
    Podepnę się pod temat, bo w ciągu najbliższych kilku miesięcy (liczę , że przed sezonem grzewczym) w mojej okolicy Duon będzie podłączał gaz ziemny wysokometanowy.
    Chciałbym zmienić ogrzewanie z eko na gaz. Jaki kocioł polecacie?

    Obecnie mam kocioł na eko 25kw (na 100% przewymiarowany). W tym sezonie spaliłem 7 ton ruskiego Eko po 650zł/tona luzem.
    Oprócz ogrzewania budynku dochodzi jeszcze CWU - zbiornik solarny 2 wężownice - 300l.

    Komin ma 12 metrów licząc od kotłowni w piwnicy i w tej chwili wstawiona jest tam rura kwasówka (chyba) 120mm.

    Zupełnie nie znam się na kotłach gazowych i nie wiem co powieniem kupić.
    W instalacji mam jeszcze pompkę z autoadaptem do obiegu CO, pomkę z autoadatem do cyrkulacji, zwykłą pompkę do CWU, siłownik do zaworu 4D arfiso.

    Od kotła oczekuję oprócz sprawnej i ekonomicznej pracy trochę bajerów typu sterowanie przez internet, może jakiś panel pokojowy do podglądu parametrów pracy itp.
    Z 7 ton węgla wychodzi mi jakieś 21kW mocy przy -20stC na zewnątrz i +20stC w pomieszczeniach - duża niedokładność szacowania.

    W istniejącą rurą kwasową należy wstawić rurę np. z PPSu o średnicy 60-80mm w zależności od kotła. Dla kotła gazowego kondensacyjnego nie potrzebujesz zaworu 4 drogowego. Przy takiej konfiguracji kocioł może być bez zaworu 3drogowego oraz pompy obiegowej.

    Czy taki dostęp przez WWW będzie zadowalający, appki na Androida i iOS oraz panel dotykowy?
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  18. #5898

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Z 7 ton węgla wychodzi mi jakieś 21kW mocy przy -20stC na zewnątrz i +20stC w pomieszczeniach - duża niedokładność szacowania.

    W istniejącą rurą kwasową należy wstawić rurę np. z PPSu o średnicy 60-80mm w zależności od kotła. Dla kotła gazowego kondensacyjnego nie potrzebujesz zaworu 4 drogowego. Przy takiej konfiguracji kocioł może być bez zaworu 3drogowego oraz pompy obiegowej.

    Czy taki dostęp przez WWW będzie zadowalający, appki na Androida i iOS oraz panel dotykowy?
    7 ton spaliłem od 15.09.2016 do 15.05.2017. Przy temperaturach w okolicach 0C - 30kg dziennie.

    Dzięki za poradę z tą rurą w komin, bo myślałem że będę musiał cały nowy wkład podwójny robić.

    U mnie obecnie kocioł na eko działa w obiegu zamkniętym (z zaworem schładzającym itp.)
    Czy kocioł gazowy też może działać w zamkniętym obiegu?
    Piszesz, że ma działać bez pompy CO? Jakim cudem. Grzejniki u mnie nie działają na grawitacji (mam rozprowadzenie na rozdzielaczu osobnych obiegów do każdego grzejnika).

    Wygląd WWW z tego sterownika szczerze mówiąc nie podoba mi się szczególnie. Mało czytelne to dla mnie + interfej z niemieckiego nieprzetłumaczony do końca.

    Czy kotły gazowe mają też czujnik pogodowy tak jak mój eko? Jak sterujesz temperaturą wody podawaną na grzejniki skoro nie ma 4D?

  19. #5899

    Domyślnie

    Cytat Napisał jojoro Zobacz post
    7 ton spaliłem od 15.09.2016 do 15.05.2017. Przy temperaturach w okolicach 0C - 30kg dziennie.

    Dzięki za poradę z tą rurą w komin, bo myślałem że będę musiał cały nowy wkład podwójny robić.

    U mnie obecnie kocioł na eko działa w obiegu zamkniętym (z zaworem schładzającym itp.)
    Czy kocioł gazowy też może działać w zamkniętym obiegu?
    Piszesz, że ma działać bez pompy CO? Jakim cudem. Grzejniki u mnie nie działają na grawitacji (mam rozprowadzenie na rozdzielaczu osobnych obiegów do każdego grzejnika).

    Wygląd WWW z tego sterownika szczerze mówiąc nie podoba mi się szczególnie. Mało czytelne to dla mnie + interfej z niemieckiego nieprzetłumaczony do końca.

    Czy kotły gazowe mają też czujnik pogodowy tak jak mój eko? Jak sterujesz temperaturą wody podawaną na grzejniki skoro nie ma 4D?
    Kotły gazowe mają swoje pompy obiegowe i zawsze działają w obiegu zamkniętym. Te bajery ze smartfonem to sobie moim zdaniem daruj, to bardziej bajer niż potrzeba. Rozbudowany sterownik np CAR dla Immergasa zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby.

  20. #5900
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał jojoro Zobacz post
    Podepnę się pod temat, bo w ciągu najbliższych kilku miesięcy (liczę , że przed sezonem grzewczym) w mojej okolicy Duon będzie podłączał gaz ziemny wysokometanowy.
    Chciałbym zmienić ogrzewanie z eko na gaz. Jaki kocioł polecacie?
    Witam, skoro instalację masz niezbyt dobrze dobraną, to niestety ilość spalanego paliwa nie za dużo nam mówi o Twoim zapotrzebowaniu na energie do ogrzewania. Pytanie również czy razem z modernizacją kotła, zamierzać mże przeprowadzac jakieś prace termomodernizacyjne itd? Masz zrobione OZC? Wiesz jakiej mocy urządzenie potrzebujesz?

    Z mojej strony polecałbym kocioł gazowy kondensacyjny, marki Vitodens - to duża rodzina kotłów kondensacyjnych marki Viessmann - nowoczesne i oszczędne urządzenia, mogące współpracować z aplikacjami mobilnymi - na czym Ci zależy. Polecam tez zapoznać się z aplikacja ViCare do sterowania ogrzewaniem.

    Masz jakieś konkretne pytania o urządzenia?
    Orientacyjny dobór urządzenia według Twoich preferencji możesz dokonać TUTAJ

    Czekam na pytania
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Strona 295 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony