dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 296 z 330
Pokaż wyniki od 5.901 do 5.920 z 6591
  1. #5901

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie dot. podgrzewacza c.w.u.:
    czy do współpracy z kotłem Buderus GB072V2 14 kW, wybrać zbiornik 120 l i ustawić histerezę podgrzewania wody na 5C, czy lepsza będzie pojemność 160 l z histerezą 10 C ? (biorąc pod uwagę komfort użytkowników i zużycie gazu).

    Niestety Buderus nie oferuje pojemności 140 l, która byłaby dla mnie optymalna (3-4 osób).

  2. #5902

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Witam, skoro instalację masz niezbyt dobrze dobraną, to niestety ilość spalanego paliwa nie za dużo nam mówi o Twoim zapotrzebowaniu na energie do ogrzewania. Pytanie również czy razem z modernizacją kotła, zamierzać mże przeprowadzac jakieś prace termomodernizacyjne itd? Masz zrobione OZC? Wiesz jakiej mocy urządzenie potrzebujesz?

    Z mojej strony polecałbym kocioł gazowy kondensacyjny, marki Vitodens - to duża rodzina kotłów kondensacyjnych marki Viessmann - nowoczesne i oszczędne urządzenia, mogące współpracować z aplikacjami mobilnymi - na czym Ci zależy. Polecam tez zapoznać się z aplikacja ViCare do sterowania ogrzewaniem.

    Masz jakieś konkretne pytania o urządzenia?
    Orientacyjny dobór urządzenia według Twoich preferencji możesz dokonać TUTAJ

    Czekam na pytania
    Kocioł Vitodens 200w wygląda zachęcająco. Chyba będę brał pod uwagę to rozwiązanie w momencie zakupu.
    Czy instalatorzy Viessmana przed zakupem są w stanie przeprowadzić OZC budynku i dobrać odpowiednią moc kotła?
    Od razu mówię, że OZC nie będzie należało do najłatwiejszych - kamienica bliźniacza przedwojenna (brak dokumentacji budynku, nieregularna bryła, częściowe docieplenie itp.)

  3. #5903

    Domyślnie

    Cześć
    Co według bardziej doświadczonych kolegów lepiej wybrać Immergas TT 12KW czy Buderus GB062? A może lepiej zainwestować w GB072? Serwisy są na miejscu.

  4. #5904
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał jojoro Zobacz post
    Kocioł Vitodens 200w wygląda zachęcająco. Chyba będę brał pod uwagę to rozwiązanie w momencie zakupu.
    Czy instalatorzy Viessmana przed zakupem są w stanie przeprowadzić OZC budynku i dobrać odpowiednią moc kotła?
    Od razu mówię, że OZC nie będzie należało do najłatwiejszych - kamienica bliźniacza przedwojenna (brak dokumentacji budynku, nieregularna bryła, częściowe docieplenie itp.)
    Witaj ponownie,

    Vitodens 200W - dobry wybór, nowy kocioł pochodzący z linii kotłów Vitodens, które promocje miały na targach Instalacje, w kwietniu ubiegłego roku.
    Co do naszych instalatorów - współpracujemy z firmami, którzy jak najbardziej wykonuja takie usługi jak OZC.

    Nie wiem z jakiej części Polski pochodzisz i gdzie masz swoją inwestycję, więc nie polecę żadnej konkretnej firmy, ale sam możesz wyszukac najbliższego Ci instalatora Viessmann.
    Zobacz TUTAJ masz baze naszych firm - wystarczy wpisać w wyszukiwarkę swoje miasto lub kod pocztowy i otrzymasz listę firm. Zobacz też, że oferują one m. in. bezpłatne, niezobowiązujące i indywidualne doradztwo, także bezpośrednio w miejscu instalacji.

    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #5905
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał jojoro Zobacz post
    Kocioł Vitodens 200w wygląda zachęcająco. Chyba będę brał pod uwagę to rozwiązanie w momencie zakupu.
    Czy instalatorzy Viessmana przed zakupem są w stanie przeprowadzić OZC budynku i dobrać odpowiednią moc kotła?
    Od razu mówię, że OZC nie będzie należało do najłatwiejszych - kamienica bliźniacza przedwojenna (brak dokumentacji budynku, nieregularna bryła, częściowe docieplenie itp.)
    Jeszcze tylko chciałem dodać, że jeśli zależy Ci na orientacyjnej wycenie, to TUTAJ możesz zadać niezobowiązujące pytanie do naszych specjalistów.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  6. #5906
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    może 2-3 w skali kraju....
    reszta jedzie z m2 lub m3....
    Więcej, więcej... robi OZC, jeśli jest potrzeba
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  7. #5907
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Witaj ponownie,

    Vitodens 200W - dobry wybór, nowy kocioł pochodzący z linii kotłów Vitodens, które promocje miały na targach Instalacje, w kwietniu ubiegłego roku.
    Co do naszych instalatorów - współpracujemy z firmami, którzy jak najbardziej wykonuja takie usługi jak OZC.

    ...
    Pozdrawiam!
    Wasz cytuję "obszerny zakres usług serwisowych naszych partnerów branzowych...." to wykonanie kompletnego audytu energetycznego. Czy kazdy wasz partner branzowy jest audytorem energetycznym, czy audyty energetyczne wykonywane są wg zalezen KAPE, czy są ustalone zalecenia do cen samych audytów i na koniec ostatnie pytanie czy kazdy wasz partner branzowy posiada uprawnienia audytorskie, czy jest to jeden z warunków ktorych spełnienie umozliwia zostanie waszym partnerem branzowym.

  8. #5908

    Domyślnie

    Ciekawi mnie jak długo taki Buderus 14kW nagrzeje zbiornik 120l zakładając, że nalewamy wannę - jakieś 100l a w tym samym czasie ktoś bierze prysznic? Niechby nawet cwu na kotle było aż na 60C. Da się to oszacować? No i najważniejsze, czy kocioł 25kW dużo tu zmieni?
    Ostatnio edytowane przez yaro137 ; 07-06-2017 o 06:48

  9. #5909
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jak ktoś planuje jednoczesną wanne i prysznic, to lepszy byłby większy zasobnik.
    A czas podgrzania konretnej ilości wody można nie "oszacować" a po prostu obliczyć.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #5910
    Wybierz projekt z kolekcji Murator Projekty U nas możesz kupić projekt, ale także skorzystać z bezpłatnego doradztwa naszych specjalistów (architekta, kosztorysanta i doradcy kredytowego). Jesteśmy do Waszej dyspozycji. __ 22 59 05 555 www.projekty.murator.pl Polska

    Lightbulb Kocioł gazowy - dobór na przykładzie "M99 Bursztynowy blask"

    W miesięczniku Murator 06/2017 na stronie 158 w dziale "instalacje i wyposażenie", artykuł Piotra Laskowskiego "Kocioł gazowy" a w nim szukamy optymalnego kotła do nowo budowanego domu z dwiema łazienkami i w.c., według projektu Murator M99 - Bursztynowy blask - https://goo.gl/OMX2gN

    Na co zwrócić uwagę wybierając piec? - zapraszamy do zapoznania się z publikacją : http://murator.pl/instalacje/kociol-gazowy_3639.html
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	murator-m99-bursztynowy-blask-Domy-1958-18-28527_2832697.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	5,5 KB
ID:	390712  
    Ostatnio edytowane przez Projekty Gotowe MURATOR ; 09-06-2017 o 13:36
    Projekty Gotowe MURATOR

  11. #5911

    Domyślnie

    Jak to zatem wyliczyć? skomplikowany układ. Z jednej strony leci ciepła woda do 2 źródeł z określoną prędkością l/min z drugiej ubytek zostaje dopołniony zimną a wężownica ma podane parametry przy np 80/10/45. Na ile większa moc max kotła ma tu znaczenie?

  12. #5912
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No to ile ciepłej wody zużyjesz na te operacje ? 120l ? 140l ?
    Przelicz sobie ile trwa nagrzanie takiej ilości wody od temp 10C do 45C mając do dyspozycji moc 14kW i 25kW i zakładając, że wężownica jest dobrze dobrana do mocy kotła.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #5913

    Domyślnie

    Właśnie szkopuł w tym, że nie wiem jak to przeliczyć a nawet choćby oszacować. Cały czas myślałem, że do zbiornika leci gorąca woda z kotła Dopiero dziś ktoś mnie olśnił, że tyo nie tak i że kocioł podgrzewa cokolwiek jest w wężownicy, która dalej podgrzewa wodę w zbiorniku o ile dobrze to zrozumiałem. Nie wiem co znaczy zasobnik dobrze dobrany do kotła. Termet widzę oferuje komplety kocioł, ze zbiornikiem. Inne firmy również. Przyjmuję, że producent dobrze dobiera przy założeniach jakie przyjęto. Nie musi to zawsze pewnie pasować do każdych warunków.
    Ostatnio edytowane przez yaro137 ; 07-06-2017 o 21:06

  14. #5914

    Domyślnie

    Witam jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum pragnę wszystkich serdecznie przywitać.

    Do zeczy, posiłkuje się waszym forum przy budowie naszych 4 ścian jednak nie wszystko jest jasne i oczywiste (przynajmniej dla mnie ), konkretnie chodzi mi o wybór pieca gazowego, nie wiem na co sie zdecydować, w jaka moc celować, jaki i czy w ogóle zasobnik wybrać , pytań mnóstwo a czasu coraz mniej dlatego prosił bym o jakieś podpowiedzi. Ja wiem, że wszystko jest na forum ale po prostu zwyczajnie brakuje mi juz czasu na czytanie.

    Napisze to co wiem o domku gdyż podczas próby obliczenia ozc jakoś nie do końca mi to wyszło (użyłem audytor ozc wersja 6.9 pro znalezione na necie i uruchomione w wersji próbnej darmowej)

    Wiec tak dom to EC117F/C117F Codzienny - wariant VI ( z wentylacją mechaniczna ) zakupiony na muratoże

    Według projektu jest 106.6 m2 użytkowych a Euco = 21.7 kWh/m2

    Adaptacja polegała na podniesieniu kalenicy o 3 pustaki, i zmianie dzwi balkonowych na inna ścianę + kilka mniej znaczących zmian

    Inwestycja znajduje się na terenie gliniastym,

    Po zmianach wychodzi mi 120 m2 użytkowych

    w całości ogrzewanie podłogowe, po za skrytka pod schodami gdzie ma być trochę chłodniej (przynajmniej z założenia, w tym celu pod schodami użyłem tylko 10 cm styropianu i powstał schodek w dół ), węże rozłożone są co 10 cm, a pętle średnio mają 90 m, dodatkowo żona wszędzie chce dać te podłużne płytki w całym domu (choć ja wolał bym panele chociaż w sypialni i salonie ale z drugiej strony....

    Fundamenty murowane z bloczków betonowych od strony wewnętrznej ocieplone steropianem 10 cm jakiś biały nie pamiętam dokładnie pomalowany smoło podobnym czymś nie szkodzacym steropianowi, od zewnątrz 15 cm frezowanego steropianu albaterm Aq fundament 0.036 w/m2

    Ściany z pustaka ceramicznego TERMOton P+W 25 /\ = 0.254 W/(mK) na nich Austrotherm EPS fasada premium 0,031 W/mK. Z krawędziami na zakład grubość 20 cm (grafit)

    Okna MS średnia Uwokna = 0.78 W/m2, na dole są same fixy (nie otwierane okna) po za balkonowymi, na gorze normalnie otwierane, wszystkie z ciepłymi parapetami + rolety jakieś niby tez cieplejsze ale już nie pamiętam o co tam chodziło

    Na podłodze 3 warstwy steropianu pierwsza 5 cm Austrotherm EPS 100 0,036 w/mK druga warstwa 10 cm Austrotherm EPS 100 0,036 w/mK i trzecia warstwa 5 cm z folią do mocowania ogrzewania podłogowego.
    Na piętrze 5 cm Austrotherm EPS 100 0,036 w/mK i druga warstwa 5 cm z folią jak wyżej oczywiście każda warstwa na mijankę.

    Dach: dachówka, papa, pełne deskowanie, 23 cm pianki poliuretanowej Icynane otwartokomórkowej no i dalej wiadomo płyty karton gips ...

    Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepla na przewodach sztywnych z rekuperatorem Zehnder aeris next 350 vv tr

    Na gorze znajdujdowac się bedzie wanna 2 osobowa z hydromasażem, na dole prysznic, a sama instalacja wodociągowa przygotowana jest pod pompę obiegową.

    Obecnie jesteśmy we dwójkę ale docelowo mierzymy w 5 osobową rodzinę

    Do większości prac zaangażowana była najbliższa rodzina z teściem i wujkiem pracujący w fachu za przysłowiowe pifko na czele, wiem ze pewnie jakieś błędy się pojawiły ale za to mogłem sobie pozwolić na lepsze materiały a do tych najważniejszych elementów brałem pożądane ekipy no i sporo robie sam z dużą pomocą forum oczywiście

    Jeśli chodzi o serwisy to zarówno immergas, viessmann jak i junkers mam w promieniu 10km przynajmniej z 4, wolf'a mam 2 w promieniu 15 km

    Nie chce przesadzić ale też nie chciał bym sytuacji nie komfortowych, możliwości jest wiele dodam, że zależy mi także na stacji pogodowej do kotła bo myślę że to jest dobra inwestycja, w sklepach proponują mi immergass z zasobnikiem 100l 20 kw z modulacją od 5,7 kw ale ...

    Zapomniałem dodać, że razem z kotłem mam zamiar zamontować stacje uzdatniania wody viessmann aquahome 20-n

    Wybaczcie mi błędy i interpunkcje ale posta pisałem z 3 dni ...

    Tak więc proszę o naukę pokutę i pomoc

  15. #5915

    Domyślnie

    Halo nikt? nic? naprawdę?, myślałem, że im bardziej ja sie przyłoże tym łatwiej będzie komuś doradzić

    PS.
    Wybaczcie post pod postem

  16. #5916
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dudarro Zobacz post
    Halo nikt? nic? naprawdę?, myślałem, że im bardziej ja sie przyłoże tym łatwiej będzie komuś doradzić

    PS.
    Wybaczcie post pod postem
    Witam, Dobrze zrozumiałem, że na 120 m2 proponują Ci kocioł o mocy 20 kW?

    Jaki masz budżet na urządzenie? Może polecę coś z oferty firmy Viessmann -czytałeś o naszych kotłach rodziny Vitodens?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  17. #5917

    Domyślnie

    Dokładnie tak, byłem na razie w 2 sklepach i w każdym taka sama oferta, nie znam się za bardzo ale sądzę, że to lekka przesada i do tego modulacja od bodajże 5.7 Kw, gdzieś wyczytałem, że im niżej tym lepiej

    Kwotę jaką chciał bym przeznaczyć na kocioł, uruchomienie i montaż to 10k ale jak będzie więcej to dołoże

    No i zależy mi na stacji pogodowej z czujnikiem zewnętrznym

    Na początku byłem nastawiony na vitodens 200-w ale im więcej zacząłem czytać tym większy mętlik

  18. #5918
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    daruj sobie stacje uzdatniania - woda grzewcza w tak małych układach ma spełniać normę. Zmiękczacz NaCl to nieporozumienie.
    Weź kocioł gazowy małej mocy np. ZSB 14-5C, Victrix 12TT ERP, Module NT 10, nowy WPC 15 albo WBS 14 i do tego system solar STAR 19/49 ze zbiornikiem Aqua 190. Automatyka oczywiście pogodowa.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  19. #5919

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dudarro Zobacz post
    Dokładnie tak, byłem na razie w 2 sklepach i w każdym taka sama oferta, nie znam się za bardzo ale sądzę, że to lekka przesada i do tego modulacja od bodajże 5.7 Kw, gdzieś wyczytałem, że im niżej tym lepiej

    Kwotę jaką chciał bym przeznaczyć na kocioł, uruchomienie i montaż to 10k ale jak będzie więcej to dołoże

    No i zależy mi na stacji pogodowej z czujnikiem zewnętrznym

    Na początku byłem nastawiony na vitodens 200-w ale im więcej zacząłem czytać tym większy mętlik
    Pewnie,że mętlik, gdyż "niemiecki" nie oznacza dobry. Nigdy nie oznaczał, ale marketing ...

  20. #5920

    Domyślnie

    W końcu jakieś konkrety dziekuje,

    Zastanawiałem się nad tym victrix 12 ale nie byłem pewny czy będzie ok, kotły te można też wyposażyć dodatkowo w stacje z zewnętrznym czujnikiem wiec teoretycznie byl by ok

    Co do stacji uzdatniania to nie chce w nią inwestować ze względu na piec a na kamień który osadza się wszędzie

    Co do solarów to jakoś nie jestem przekonany gdybym miał inwestować w tą stronę to prędzej jakiś wiatrak choć i na solary mam warunki, z 2 strony musze zobaczyć ile to kosztuje może tańszy pięć i do tego solary. ..

Strona 296 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony